Search
Close this search box.

آسایش حرارتی چیست؟

asayesh-hararty2-min

آسایش حرارتی چیست؟ این سوال ممکن است برای بسیاری از افراد پیش بیاید که آسایش حرارتی برای انسان چه فایده ای دارد و چه لزومی خواهد داشت، این عامل در واقع تهویه هوای مطبوع می باشد که می تواند میزان گرما و سرمای محیط را کنترل کرده و‌ با پاکسازی هوای داخل محیط شرایط مناسبی برای افراد به وجود بیاورد.

بنابراین آسایش حرارتی به زمانی گفته می شود که یک فرد در شرایط هوای مطبوع قرار بگیرد و تمامی نیاز آن از یک شرایط جوی مناسب برآورده شود، عوامل زیادی در آسایش حرارتی تاثیر گذار می باشد که در ادامه شرح خواهیم داد.

ما در این مقاله در رابطه با آسایش حرارتی چیست؟ و وسایلی که در این زمینه کمک کننده هستند برایتان مطالبی جمع آوری کرده ایم اگر شما هم می خواهید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید و یک شرایط مطلوب برای محیط خود فراهم آورید بهتر است در ادامه مقاله با ما همراه گردید.

آسایش حرارتی چیست؟

عوامل تاثیر گذار در فراهم آوردن آسایش حرارتی

تا به اینجا در رابطه با آسایش حرارتی چیست برایتان سخن گفته ایم از این پس می خواهیم عواملی که باعث ایجاد آسایش حرارتی می شوند را شرح دهیم.

  • میزان فعالیت شما می تواند یکی از عوامل ایجاد آسایش حرارتی باشد، به طور کل تمامی سلول های موجود در بدن انسان در هر لحظه مشغول فعالیت بوده و همین عامل باعث می شود تا دمای بدن هر فرد در شرایط عادی ۳۷ درجه باشد.

اما این دما تنها در حالت استراحت بوده و هنگامی که فرد مشغول فعالیتی همچون پیاده روی، دویدن و …. است فعالیت سلول ها افزایش پیدا کرده و باعث بالارفتن دمای بدن انسان می گردد.

  • عامل دوم در آسایش حرارتی دمای هوا می باشد،اکثر انسان ها در دمای ۲۳ تا ۲۵ سلسیوس احساس آرامش می کنند و برای آن ها مطلوب است بنابرین این دما را می توان به عنوان دمای آسایش حرارتی شناخت.

نکته مهم در این رابطه تفاوت میان انسان هاست ، هر انسانی دارای شرایط مختلف است اما اگر در یک محیط ۹۰ درصد افراد احساس رضایت داشته باشند می توان گفت در این محیط آسایش حرارتی ایجاد شده است.

عامل جنسیت نمی تواند باعث تفاوت در آسایش حرارتی شود بلکه هم زن و مرد در یک محدوده دمایی احساس رضایت دارند، همچنین فاکتور هایی مانند سن ، محل سکونت و غیره تاثیری به روی محدوده آسایش حرارتی ندارند.

در رابطه با دمای محیط می توان گفت میزان فعالیت افراد تاثیر مستقیمی به روی آسایش حرارتی داشته و می تواند تاثیر گذار باشد، افرادی که فعالیت بدنی بالایی دارند عموما در دمای کمتر احساس رضایت می کنند.

  • نوع پوشش انسان می تواند به روی آسایش حرارتی تاثیر گذار باشد، دمای ۲۳ تا ۲۷ برای افرادی که دارای پوشش معمولی می باشند مناسب است اما اگر این پوشش کمتر شود مسلما آسایش حرارتی به دمای ۲۹ تا ۳۱ درجه خواهد رسید.
  • رطوبتی که در هوا وجود دارد می تواند به روی محدوده آسایش حرارتی تاثیر گدار باشد، به گونه ای که اگر رطوبت افزایش پیدا کند، دفع گرما کاهش پیدا کرده و نیاز به تغییر دمای محیط پیدا خواهیم کرد.
  • میزان سرعت و شدت وزش باد می تواند آسایش حرارتی را تحت‌ الشعاع قرار دهد به گونه ای که تمامی افراد هنگامی که در مقابل وزش باد شدید قرار بگیرند سردشان شده و نیاز به سیستم گرمایش دارند، و بالعکس اگر وزش باد بسیار کم باشد می تواند باعث گرم شدن محیط و بهم خوردن آسایش حرارتی شود‌.
  • نوع ساختمان و تجهیزات آن می تواند عوامل تاثیر گذار باشد به عنوان مثال اگر محیط شما مجهز به سیستم تهویه هوای مطبوع می باشد می توانید به راحتی دمای محیط را کنترل کرده یک محدوده دمایی دلخواه برای خودتان ایجاد نمایید.
  • نوع سیستم تهویه هوای مطبوعی که برای ساختمان به کار برده شده است می تواند تاثیر مستقیمی به روی آسایش حرارتی بگذارد.

عملکرد و مزایای سیستم تصفیه هوای مطبوع

سیستم تصفیه هوا می تواند محدوده آسایش حرارتی نرمال و دلخواه برای شما فراهم آورد به گونه ای با حذف کردن آلایندگی های محیط و تنظیم دمای مطلوب یک روزمرگی خوب برایتان رقم می زند.

تصفیه هوا دارای انواع مختلفی می باشد و هرکدام از آن ها برای مکانی به کار می رود، تصفیه هوای تمام هوا که برای مطبوع سازی هوای محیط های بزرگ به کار می رود، تهویه هوای تمام آب که می تواند با گرم و سرد نمودن آب باعث تنظیم دمای هر فصل شودو تهویه هوای آب و هوا که با عملکردی دوگانه می تواند علاوه بر تنظیم دما، کیفیت هوای محیط را تضمین نماید و تمامی آلایندگی ها را از بین ببرد.

امروزه تجهیزات تصفیه هوا مختلفی در بازار موجود می باشد که از محبوب ترین آن ها می توان تصفیه هوا ایران رادیاتور، تصفیه هوا هایسنس، تصفیه هوا تراست، تصفیه هوا هانیول، تصفیه هوای بیومن، تصفیه هوا آکس، تصفیه هوا جی پلاس، تصفیه هوا گرین اشاره کرد.

آسایش حرارتی چیست؟

خرید دستگاه تصفیه هوا

شما برای فراهم آوردن آسایش حرارتی می بایست از سیستم تصفیه هوای مطبوع استفاده کنید، برای خرید دستگاه تصفیه هوا از طریق اینترنتی می توانند به سایت تاسیسات دات کام مراجعه کرده و از این شرکت محصول مورد نظر خود را خریداری کنید، سایت تاسیسات دات کام در صورت لزوم ابتدا به شما‌ مشاوره های لازم را می دهد تا با دیدی بازتر اقدام به خرید نمایید.

همچنین پس از خرید محصول مورد نظر در صورت وجود هرگونه مشکل می توانید با استفاده از خدمات پس از فروش آن ها مشکل به وجود آمده را حل نمایید.

قیمت دستگاه تصفیه هوا

قیمت دستگاه تصفیه هوا متناسب با مارک و نوع عملکرد آن متفاوت می باشد و نمی توان یک عدد واحد برای آن نام برد، اما اگر می خواهید محصول مورد نظر خود را با قیمتی کاملا مناسب تر از بازار خریداری کنید بهتر است به شرکت تاسیسات دات کام مراجعه کرده، زیرا این شرکت تمانی محصولات خود را با بهترین کیفیت و کمترین قیمت ممکن به مشتریان ارائه می دهد‌‌.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *