Search
Close this search box.

زمان تعویض کپسول اطفا حریق

زمان تعویض کپسول اطفا حریق

زمان تعویض کپسول اطفا حریق

کپسول آتش نشانی و اطفاء حریق در زمان مشخص شده باید آن را شارژ و سپس از آن استفاده نمایید. زمان تعویض را اگر مورد مهمی در نظر نگیرید، نمی توانید به نحو احسن در هنگام شرایط ناگوار از آن استفاده کنید.

کپسول های اتش نشانی دارای تاریخ مصرف هستند که شما باید تاریخ مصرف آن را بدانید؛ چرا که استفاده از کپسول آتش نشانی منقضی شده عملکرد درستی را به هیچ عنوان به نمایش نمیگذارد و باید شرایط را احتمالاً بحرانی تر نماید.

 امروزه کپسول های اطفای حریق در برابر آتش نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. در محل کار و منزل به راحتی می‌توان به اهمیت کپسول های آتش نشانی پی برد. در این مقاله از سری مقالات وب سایت تاسیسات دات کام شما را با زمان تعویض کپسول اطفا حریق آشنا می کنیم.

زمان تعویض کپسول اطفا حریق

زمان تعویض کپسول اطفاء حریق یکبار مصرف

علائم زیادی وجود دارد که می‌تواند به زمان تعویض کپسول اطفا حریق اشاره کند. به صورت کاملا معمول هر ۱۲ سال یک مرتبه کپسول تاریخ مصرف خود را به اتمام می رساند و شما باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

البته در این جا منظور ما کپسول یکبار مصرف است. در برخی از شرایط کاربر درمورد زمان خریداری کپسول آتش نشانی خود آگاهی ندارد که با بررسی گیج فشار می توان به این مورد پی برد.

تعویض کپسول اطفا حریق و قابل حمل

اما زمان تعویض کپسول اطفا حریق  قابل حمل نیز به ۱۰ الی ۱۲ سال برآورد می شود در برخی از شرایط پوسته بیرونی شکل صحیح خود را از دست می دهد که صددرصد در طول عمر اصلی کپسول نقش دارد. آزمایش هیدرواستاتیک در این شرایط برای کپسول اطفا حریق قابل حمل مورد استفاده قرار می گیرد.

به وسیله آب این آزمایش صورت می پذیرد که از افراد ماهر و متبحر باید بخواهید، این کار را انجام دهند. چنانچه نتیجه آزمایشات به درستی اعلام شود و کپسول قابلیت شارژ داشته باشد، می‌توان آن را شارژ و مجددا از آن استفاده کنید.  

زمان تعویض کپسول اطفا حریق  قابل شارژ

زمان تعویض کپسول اطفا حریق قابل شارژ نیز مشخص است. چنانچه پوسته شکسته و جدا شده باشد و این موارد در پین قفل کپسول مشاهده شود شما باید هرچه سریعتر آن را مورد بررسی و سپس تعویض قرار دهید. آسیب دیدگی پوسته بیرونی و همچنین عدم نتیجه رضایت بخش در آزمایش هیدرواستاتیک جزء موارد تعویض کپسول قابل شارژ است.

با هر نوع نشتی، شکستگی و عدم آب بندی کپسول شما باید نسبت به شارژ مجدد اقدام نمایید. چنانچه برچسب بازرسی پیوست نشود و یا شکسته شدن دسته کپسول روبرو شوید نسبت به تعویض کپسول اقدام نمایید. همچنین رطوبت محیط می تواند باعث زنگ زدگی بدنه و عملکرد ناقص کپسول گردد که همین امر، آسیب های زیادی را به وجود می آورد.

فشار دستگاه نیز اگر آرام و آهسته نباشد و یا شل بودن قطعات کپسول در هنگام نصب جایگاه مشاهده شود. شما باید هر چه سریعتر به تعویض کپسول اطفا حریق توجه کنید تا بتوانید در شرایط اضطراری از این نوع کپسول مرغوب استفاده کنید.  

نحوه دور انداختن کپسول آتش نشانی

این نکته را به خاطر داشته باشید که کپسول اطفا حریق از مواد شیمیایی تحت فشار پر است و شما کپسول را نباید در سطل زباله بیندازید و چنانچه زمان تعویض کپسول اطفا حریق فرارسیده باشد، باید با کمک یک فرد متخصص در مورد خالی کردن مواد کپسول اطلاعات لازم را کسب کنید. اما اگر کپسول خالی باشد با فشردن دسته و اهرم تمامی فشارهای درون کپسول تخلیه می گردد.

همچنین زمانی که کپسول خالی است، کپسول آتش‌نشانی را برداشته و سپس به صورت کامل کپسولرا خالی کنید و بدنه را به داخل یک سطل زباله قابل بازیافت بیاندازید. موارد گفته شده را در زمان بیرون انداختن کپسول اطفاء حریق مد نظر داشته باشید تا مشکلی رخ ندهد.  

کسب آگاهی در مورد نوع و مواد کپسول آتش نشانی

اما ما هنگامی که در مورد زمان تعویض کپسول اطفا حریق صحبت می کنیم، شما باید با نحوه شارژ کپسول نیز آشنا باشید. مواد داخل کپسول را باید مورد بررسی قرار دهید. مدل a آن دسته از کپسول هایی است که پر از آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما مدل‌های b-c-d و.. دستورالعمل های اختصاصی خود را دارند.

برخی مواد شیمیایی و بسیاری از مواد دیگر پر می شود و به این دلیل مهم است که بدانید کپسول اطفا حریق از چه موادی پر شده است که در زمان شارژ کپسول اطفا حریق از ماده دیگری استفاده نکنید. برخی از موارد نیز به راحتی تخلیه و سپس عملیات شارژ اعمال می شود.

برای تخلیه نیز دست خود را بر روی ضامن نگه داشته تا مواد شیمیایی کاملا خارج گردند و همچنین قبل از شارژ باید کپسول راکاملا چک کنید و آن را تمیز کنید. اجزای دیگری مانند اهرام، شیلنگ و… را نیز تمیز کرده و نسبت به سالم بودن آن مطمئن شوید و سعی کنید قطعات سوراخ شده و یا فرسوده را نیز قبل از شارژ تعویض نمایید.  

زمان تعویض کپسول اطفا حریق

خرید اینترنتی کپسول آتش نشانی

برای خرید کپسول اطفاء حریق، شما می توانید از فروشگاه اینترنتی تاسیسات دات کام https://tasisat.com محصولات با کیفیت، مرغوب و خوش فروش را در بین تجهیزات آتش‌ نشانی در کنار کولر گازی ها و داکت اسپلیت های متنوع با برندهای معتبر را خریداری کنید. در مقایسه با محصولات رقبا به صورت آنلاین و اینترنتی این فروشگاه تک است.

امروزه کاربران با اهمیت و ضرورت استفاده از کپسول های آتش نشانی آشنایی کامل دارند و حالی که موضوع بحث ما در مورد زمان تعویض کپسول اطفا حریق  است، شما برای خرید کپسول های جدید بهتر است از محصولات این مجموعه نیز دیدن فرمایید تا در طولانی مدت به نحو احسن از کارکرد و عملکرد این محصول استفاده نمایید.

ما در این مقاله در مورد زمان تعویض کپسول اطفا حریق  با شما صحبت کردیم و متاسفانه برخی از افراد به زمان تعویض این وسیله کاربردی و ایمنی توجهی ندارند و این چنین است که در هنگام آتش سوزی با مشکلات ریز و درشت زیادی روبرو می شوند و به هر حال، اگر کپسول قابلیت اصلی خود را از دست بدهد، شما در هنگام رویارویی با حریق علاوه بر استرس و اضطراب مضاعف با مشکلات بیشتر گریبان گیر خواهید شد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”برای شارژ کپسول اطفا حریق باید به چه نکته ای توجه کنید؟” answer-0=”آگاهی نسبت به نوع و مواد درون کپسول.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”طول عمر کپسول اطفا حریق قابل‌حمل چقدر است؟” answer-1=”10 الی ۱۲ سال.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”اگر از کپسول تاریخ منقضی شده استفاده کنیم چه اتفاقی رخ می دهد؟” answer-2=”عملکرد درستی ندارد و احتمال بروز شرایط بحرانی تر نیز وجود دارد.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” headline-18=”h2″ question-18=”” answer-18=”” image-18=”” headline-19=”h2″ question-19=”” answer-19=”” image-19=”” headline-20=”h2″ question-20=”” answer-20=”” image-20=”” headline-21=”h2″ question-21=”” answer-21=”” image-21=”” headline-22=”h2″ question-22=”” answer-22=”” image-22=”” headline-23=”h2″ question-23=”” answer-23=”” image-23=”” headline-24=”h2″ question-24=”” answer-24=”” image-24=”” headline-25=”h2″ question-25=”” answer-25=”” image-25=”” headline-26=”h2″ question-26=”” answer-26=”” image-26=”” headline-27=”h2″ question-27=”” answer-27=”” image-27=”” count=”28″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *