Search
Close this search box.

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها

tcl-split3-min

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها

کمپانی تی سی ال یک برند معتبر در زمینه تولید کولر گازی در سری های مختلف است. اعتبار بالای در صنعت تجهیزات تهویه مطبوع داشته به نحوی که در بازار رقابتی پیشتاز بوده و جایگاه نخست را از آن خود نموده است. محصولات تولیدی این برند خوشنام مطابق با استاندارد های روز و جهان تولید و روانه بازار می گردد. افزون بر این کیفیت قطعات و سیستم‌ به وسیله کارشناسان و متخصصان مجرب در آزمایشگاه های پیشرفته مورد وارسی قرار می گیرد.

اما زمانی شما کیفیت و راندمان بالای را از یک دستگاه شاهد خواهید بود که اقدامات مربوط به نگهداری، نصب و سرویس را نیز جدی بگیرید. سهل انگاری در این موارد منجر به کاهش بازدهی دستگاه و در نتیجه نمایش ارور و یا کد های خطا خواهد شد. در ادامه در این مقاله ((ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها)) از تاسیسات دات کام همراه ما باشید.

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها

ارور های کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها

به جهت اینکه قطعات با کیفیت در دستگاه تعبیه شده است در کمتر مواقعی دچار خرابی می‌ شود. اما با این حال آشنایی با کد های خطا این محصول روند عیب یابی را آسان خواهد نمود. در نتیجه در ادامه مقاله به سوال شما یعنی ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها پاسخ گوی خواهیم بود.

 • ارور E0

ارور E0 نشان از این دارد که مشکل ارتباطی بین قسمت داخلی و خارجی سیستم شکل گرفته است. افزون بر این مورد چنانچه که اگر عملکرد برد کولر با مشکل مواجه شود این ارور را مشاهده خواهید کرد. برای برطرف نمودن آن ابتدا شما بایست فیوز مینیاتور سیستم را جدا نموده سپس ادامه کار را به کارشناس تعمیر بسپارید.

 • ارور EC

اگر این ارور را در دستگاه مشاهده نمودید باید به سراغ یونیت و یا واحد خارجی دستگاه بروید. یکی دیگر از دلایلی که می تواند منجر به بروز این کد خطا شود عیب در برد الکترونیکی سیستم می باشد. در این مورد نیز توصیه می کنیم که اگر اطلاع و دانش کافی ندارید. به کولر گازی دست نزنید و با یک تعمیر کار تماس حاصل فرمایید.

 • ارور E1

ارور E1 هنگامی بر روی این دستگاه ظاهر می شود که حسگر دمای محیط دچار نقض شده باشد. در چنین مواقعی تکنسین مربوطه سنسور دما را وارسی نموده و پس از آن میزان اهم دستگاه را می سنجد.

 • ارور E2

حسگر پایپ داخلی که با هدف حفاظتی در دستگاه تعبیه شده است در برخی از موارد دچار مشکل و عیب شده و نمی تواند دما لوله داخلی را تشخیص و به برد دستگاه اعلام نماید. وجود این ایراد منجر به نمایان شدن ارور E2 در دستگاه خواهد شد. در نتیجه تعمیر کار این قطعه از دستگاه را با توجه به برند وارسی خواهد کرد. بهتر است که از دفترچه راهنمایی دستگاه کمک بگیرید. در این بخش از ارورهای کولر گازی تی سی ال باید به این نکته توجه کنید که دستگاه ابتدا باید خاموش و از برق کشیده شود.

 • ارور E3

این ارور نشان از این دارد که قطعه حسگر دمای لوله خارجی و یا همان حسگر پایپ خارجی معیوب شده است. در اصطلاح تخصصی این قطعه به صورت OPT نشان داده می شود. با حضور تعمیر کار در محل میزان اهم قطعه سنجیده می شود تا از کارکرد درست آن مطمئن حاصل گردد.

 • ارور E4

یکی دیگر از ارورهای کولر گازی تی سی ال E4 می باشد. اگر دستگاه کارکرد درستی نداشته باشد به عبارتی از حالت عادی خود بیرون آید این ارور را مشاهده خواهید کرد.‌ همچنین معیوب بودن برد الکترونیکی نیز از دلایل دیگر نشان دادن این کد خطا می ‌باشد. برای برطرف نمودن آن کمپرسور و سیلندر را زیر نظر بگیرید. سپس اگر متوجه کارکرد غیر عادی دستگاه شدید. در این صورت برای رفع این مشکل نسبت به گردش هوای مناسب و روان دستگاه مطمئن شوید. گاز مبرد و همچنین سامانه خنک کننده را وارسی نمایید.

در صورتی که دستگاه خراب و همچنان به صورت غیر طبیعی کار می کند. کاری از دست شما بر نخواهد آمد و باید برای برطرف کردن ارورهای کولر گازی تی سی ال با یک مرجع معتبر تعمیر پکیج دیواری تی سی ال تماس حاصل فرمایید.

 • ارور E5

اگر کولر گازی تی سی ال شما به درستی تنظیم نگردد در این صورت ارور E5 بر روی پنل نشان داده خواهد شد.

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها

 • ارور E6

در برخی از موارد احتمال اینکه قطعه مهم دستگاه یعنی فن داخلی دچار نقص شده باشد وجود دارد. که در این صورت کارکرد و راندمان کولر گازی به طرز چشمگیری کاهش یافته و دستگاه این مشکل را با ارور E6 نشان خواهد داد. برای رفع این خطا نیاز است که شما تیغه فن را چک نمایید. اطمینان یابید که فن در محل و موقعیت مناسبی تنسیق شده باشد. همچنین احتمال دارد که خازن جدید در دستگاه تعبیه گردد.

 • ارور E7

در پاره ای از موارد حسگر بیرونی کولر گازی تی سی ال دچار نقص و خرابی می گردد. در چنین زمان های میزان مقاومت و پایداری حسگر باید سنجیده و چک گردد.

 • ارور E8

در اغلب موارد این ارور به معنای عیب در حسگر دمای خروجی دستگاه می باشد. اما با این حال اختلال در برد الکترونیکی نیز می تواند منجر به ظاهر شدن ارور E8 گردد.‌ اگر مشکل مربوط به سنسور دمای خروجی باشد باید نسبت به بررسی آن در واحد خارجی اقدام نمایید.

 • ارور E9

اگر ارور E9 در صفحه نمایش دستگاه تی سی ال مشاهده نمودید به معنای عیب در قطعه ماژول می باشد.

 • ارور EF

در زمان های که موتور فن خارجی سیستم خراب شده باشد در این صورت دستگاه آن را با ارور EF نشان خواهد داد. تعمیر کار پس از انجام وارسی و ارزیابی، اگر مشاهده نمایید که قطعه سوخته باشد آن را با یک قطعه جدید تعویض خواهد نمود.

نکته

در این قسمت از مقاله ارورهای کولر گازی تی سی ال به عنوان یک نکته مهم باید بیان کنیم که:

به یاد داشته باشید که اگر تعمیر کولر گازی تی سی ال به صورت حرفه ای صورت نگیرد. نه تنها بهره وری دستگاه بهبود نیافته بلکه بعد از مدتی شما متحمل هزینه های بسیار خواهید شد.

کلام پایانی

در طول مطالب بالا رایج ترین ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها را برای شما عزیزان مطرح نمودیم. در صورت مشاهده هر کدام از ارور های کولر گازی می توانید با کارشناسان ما در مجموعه تاسیسات دات کام تماس حاصل فرمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *