انواع تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان 

انواع تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان 

لطفا امتیاز دهید

انواع تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان

مهم‌ترین نیاز هر ساختمان تاسیسات گرمایشی و سرمایشی می باشد. در ساختمان های کاربری مسکونی یا کاربری اداری و تجاری و … از تاسیسات گرمایشی و سرمایشی استفاده می شود. در ادامه این مطلب قصد داریم انواع تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان را مورد بررسی قرار دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

همانطور که ذکر شد سیستم های سرمایشی و گرمایشی از جمله سیستم های بسیار مهم هر ساختمانی می باشد که جهت سرمایش و گرمایش در بخش‌های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. برای سیستم های سرمایشی و گرمایشی سیستم هایی به نام تهویه مطبوع در بازار وجود دارد.

از مهمترین سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان ها در حال حاضر این دستگاه های تهویه مطبوع می باشند که برای سیستم های مکانیکی ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از این تجهیزات باعث می شود تا آسایش و رفاه را در تمامی فصول سال برای ساکنان ساختمان به همراه داشته باشد. بهتر است بدانید بهترین تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ساختمان کیفیت هوای داخل از هر نظری می‌تواند تامین نماید. به طور کلی می‌توان گفت تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ساختمان با توجه به مناطق مختلف، موقعیت مکانی و نحوه توزیع به دو دسته سیستم های مرکزی و سیستم های مستقل دسته بندی خواهد شد.

تجهیزات اولیه سیستم های تهویه مطبوع شامل تجهیزات گرمایشی، تجهیزات سرمایشی یا خنک کننده، تجهیزات تهویه و … می باشد. سیستم های تهویه مطبوع مرکزی معمولا در محیط ساختمان و در یک اتاق مرکزی خواهد شد که توسط کانال کشی به قسمت‌های مختلف ساختمان هدایت می‌کند. این سیستم های مرکزی بهترین مدل های گرمایشی و سرمایشی ساختمان برای ساختمان های بزرگ با متراژ بیشتر می باشد.

در سیستم های تهویه مطبوع مرکزی از دو سیستم که یک جزء برای تولید گرما و همچنین یک جزء برای خنک کردن استفاده می‌شود. پنل های گرمایش و سرمایش و پمپ های حرارتی با منبع آب از جمله تجهیزات می باشند که برای بهترین سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان مورد نظر می باشد.

 

انواع تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان 

انواع تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ساختمان

در ادامه مبحث انواع تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ساختمان  بهتر است بدانید تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ساختمان با توجه به مدل ساختمان و نیاز به مکان به تهویه گرمایش سرمایش و … طبقه بندی خواهد شد. البته در برخی ساختمان ها موارد و فاکتورهای دیگری نیز مثل رطوبت هوا، بازیابی انرژی حرارت و … نیز مورد توجه است.

بهترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی که امروزه برای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ اسپلیت، هواساز، پکیج حرارتی، پنل های انرژی، چیلر، مینی چیلر و … می باشد. تمامی تجهیزات در برندها و مارک های مختلفی با امکانات و آپشن های مختلفی در بازار وجود دارد. شما می توانید با بررسی کردن موارد مورد نظر سیستم مناسبی را تهیه کرده و از آن بهره مند شوید.

انواع تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان از لحاظ کاربرد

در ادامه مبحث انواع تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ساختمان باید گفت که معمولا سیستم های سرمایشی و گرمایشی از لحاظ کاربرد به دو دسته غیرصنعتی و صنعتی تقسیم بندی می شود. در ادامه شرح می دهیم؛

سیستم های گرمایشی و سرمایشی غیر صنعتی

از این سیستم ها برای ایجاد شرایط محیطی افزایش کارایی افراد موجود در ساختمان و همچنین ایجاد محیطی بهداشتی و … استفاده می شود. سیستم های تهویه مطبوع مورد استفاده در آپارتمان های مسکونی، اداری، فروشگاهی، رستوران، سالن تئاتر، بیمارستان، مدرسه، مسجد و … جزء سیستم های سرمایشی و گرمایشی غیر صنعتی می باشد.

 

انواع تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان 

سیستم های سرمایشی و گرمایشی صنعتی

از این سیستم ها برای کنترل شرایط محیطی مناسب برای کارهای پژوهشی و همچنین فرآیند های تولید صنعتی استفاده می‌شود. به عنوان مثال می‌توان گفت تلرانس ساخت در صنایع الکترونیکی، هوافضا، کامپیوتر و … به صورتی است که باید دما و رطوبت به صورت صحیح کنترل شود.

از سیستم های تهویه در کارخانه‌های کاغذ سازی، تولید شیرینی، واحدهای صنعتی، چاپ، عکاسی و … استفاده می شود. همچنین برای ایجاد محیط با تهویه مطبوع و آسایش افراد و افزایش سطح تمرکز آن ها برای کار می باشد.

انواع تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان ساختمان باید توسط افراد مجرب و ماهر انجام شود تا عملکرد مناسبی داشته باشد. در غیر اینصورت امکان دارد تا نه‌تنها عملکرد مناسبی نداشته باشد بلکه خطراتی را نیز برای ساکنین ساختمان به همراه داشته باشد. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم حتما سعی کنید نصب تاسیسات ساختمانی را به افراد ماهر بسپارید.

اگر تاسیسات طبق استاندارد و اصول مناسبی نصب و تعبیه شوند علاوه بر این که عملکرد مناسبی را به همراه دارد باعث می‌شود تا طول عمر مفید دستگاه ها و سیستم های سرمایشی و گرمایشی نیز افزایش پیدا کند و بازدهی آن بالا برود. به همین خاطر برای صرفه جویی در هزینه ها از همان ابتدا اگر توسط افراد ماهر انجام شود بسیار مناسب تر بوده و هزینه ها کاهش پیدا خواهد کرد.

نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که این سیستم ها را باید طبق نکات خاصی تهیه نمایید. به عنوان مثال سیستم های سرمایشی و گرمایشی که در مناطق معتدل مورد استفاده قرار می گیرند با سیستم هایی که در مناطق خشک و حاره ای یا گرمسیری مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت می باشد.

باید برای مناطق گرمسیری مانند خوزستان، زاهدان و … سیستم های استفاده شود که دارای راندمان و بازدهی بالا باشد در غیر اینصورت امکان دارد تا گرمایش مناسبی را نداشته باشد.

همچنین باید ظرفیت مورد نظر و موقعیت جغرافیایی محل زندگی را نیز در هنگام انتخاب دستگاه ها مد نظر قرار دهید و بتوانید سیستمی را انتخاب کنید که ظرفیت مناسبی داشته باشد. مجموعه تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی می باشد. شما مصرف کنندگان و خریداران محترم می توانید از طریق وبسایت https://tasisat.com/  اقدام نمایید.

محصول مورد نظر خود را با کیفیت و کارایی بالا تهیه کرده و از آن بهره مند شوید. بهتر است بدانید مجموعه تاسیسات دات کم برای آسایش و رفاه مشتریان ارسال به سراسر کشور را در نظر گرفته است تا در هر جای ایران که باشید به راحتی بتوانید این سیستم‌ها را تهیه کرده و از آن بهره مند شوید. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

سیستم گرمایشی ساختمان چیست؟

سیستم گرمایشی ساختمان به تجهیزاتی که از فرایند انتقال حرارت توانایی گرم کردن فضا ساختمان دارد گفته می‌شود مثل پکیج، یونیت ها، رادیاتورها، بویلرها و ....

سیستم سرمایشی ساختمان چیست؟

سیستم سرمایشی معمولاً به تجهیزاتی که برای ساختمان هوای خنک را فراهم میکند گفته میشود و دستگاههایی مانند چیلر، هواساز، اسپیلت و کولر ها

چگونه می توان سیستم های سرمایشی و گرمایشی را مورد نیاز برای ساختمان را تهیه و خریداری کرد؟

با مراجعه به وبسایت https://tasisat.com/ می توانید انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی را تهیه کرده و از آن بهره مند شوید.

مطالب مرتبط

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن در این مقاله از سری مقالات وب سایت تخصصی تاسیسات دات کام قصد داریم... ادامه مطلب

سختی گیر برج خنک کننده چیست و چه کاربردی دارد؟

سختی گیر برج خنک کننده چیست و چه کاربردی دارد؟ سختی گیر برج خنک کننده دستگاهی است که سختی آب... ادامه مطلب

محاسبه ظرفیت ایرواشر

محاسبه ظرفیت ایرواشر

محاسبه ظرفیت ایرواشر ایرواشر دستگاهی است که دارای دو عملکرد سرمایش و گرمایش می باشد. گرمایش این سیستم از طریق... ادامه مطلب

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی کولر گازی از جمله سیستم هایی است که دو عملکرد سرمایش و... ادامه مطلب

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی فیلتر شنی یکی از تجهیزاتی است که برای حذف ذرات معلق و آلاینده های... ادامه مطلب

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز بهتر است بدانید امروزه تجهیزات زیادی برای پاکسازی و کنترل هوا در بازار موجود... ادامه مطلب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب سیستم تهویه مطبوع از تجهیزات ضروری هر ساختمانی است که امروزه بسیار به آن... ادامه مطلب

محاسبه ظرفیت فن کویل

محاسبه ظرفیت فن کویل زمان خرید هر سیستمی باید به متناسب بودن ظرفیت آن با محیط توجه کرد. این کار... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *