Search
Close this search box.

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

همان طور که می دانید امروزه استفاده از دستگاه های تصفیه آب گسترش یافته است. این دستگاه ها در انواع مختلف موجود هستند. در این مبحث قصد داریم به بررسی انواع دستگاه تصفیه آب خانگی بپردازیم. از شما مخاطبین گرامی دعوت می شود برای آشنایی بیشتر با این محصولات همراه ما باشید.

دستگاه تصفیه آب

بهتر است بدانید سلامتی روی کیفیت زندگی اثر زیادی دارد. مصرف آب سالم از مهم ترین عواملی است که در کیفیت زندگی اثر می گذارد. برای داشتن آب سالم نیاز است که املاح مضر آب گرفته شود؛ سپس آب سالم‌ مصرف شود. انواع دستگاه تصفیه آب خانگی با کمک فیلترهای تعبیه شده در خود آب‌های شهری که دارای مقادیر زیادی ناخالصی هستند؛ را به آب‌هایی تمیز تبدیل می کنند.

امروزه دستگاه تصفیه آب با تنوع و کارایی بالا به بازار آمده‌اند. هر نوع مختلف از دستگاه تصفیه آب با توجه به نحوه‌ی عملکرد خود آلودگی‌های مختلفی را از آب برطرف می‌کنند.

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه های تصفیه آب به دسته بندی مختلف تقسیم می‌شوند. برخی از این دستگاه ها ساده و برخی پیچیده‌تر کار تصفیه آب را انجام می‌دهند. انواع دستگاه تصفیه آب خانگی به شرح زیر است:

دستگاه سرشیری: این دستگاه یکی از انواع دستگاه تصفیه آب خانگی است که از یک فیلتر ساده الیافی ساخته شده است و سر شیر ظرفشویی نصب می‌ شود. این دستگاه‌ها برای تصفیه ملاحی که در کتری رسوب می‌کنند؛ مناسب هستند و نمی‌توان برای تصفیه آب نوشیدنی از این دستگاه ها استفاده کرد. چون این دستگاه فقط املاح درشت را می گیرد.

دستگاه کلمنی رومیزی: بهتر است بدانید این دستگاه مزایای زیادی دارد. یک دستگاه تصفیه آب کلمنی می‌تواند تا حدودی املاح درشت، کلر و مواد جانبی آب را حذف و تصفیه کند.

ولی املاحی چون نیترات و نیتریت که سرطان‌زا هستند با دستگاه تصفیه آب کلمنی تصفیه نشده و در آب آشامیدنی باقی می مانند. همچنین ظرفیت آبدهی این دستگاه بسیار کم است و آب تصفیه شده باید یک شب تا صبح در مخزن تصفیه آب رومیزی باقی بماند تا تصفیه شود.

دستگاه آب شیرین کن خانگی ورودی ساختمان: از انواع دستگاه تصفیه آب خانگی می توان دستگاه آب شیرین کن خانگی ورودی ساختمان را نام برد. این دستگاه انواع مختلفی چون تک مرحله، دو مرحله ای، سه مرحله ای گرفته تا آب شیرین کن ورودی ساختمان نیمه صنعتی دارد که در شبانه روز آب کل ورودی واحد یا کل ساختمان را تصفیه می‌کنند. این دستگاه‌ها تایوانی بوده و صنعتی و نیمه صنعتی هستند و مزایای زیادی دارند.

دستگاه آب شیرین کن خانگی اسمز معکوس :RO این دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی بوده و کیفیت بالایی دارد. همچنین این دستگاه بهترین و کاملترین انواع دستگاه تصفیه آب خانگی است. در این دستگاه از فناوری به روزی استفاده شده است که در دنیا شناخته شده است. انواع دستگاه تصفیه آب شش مرحله ای، دستگاه تصفیه آب قلیایی هفت مرحله ای ORP و دستگاه هشت مرحله ای ماورا بنفش UV از زیر مجموعه های این دستگاه تصفیه آب خانگی هستند‌.

دستگاه تصفیه آب بسیار مفید بوده و کیفیت آب را به استاندارد سختی آب آشامیدنی می‌رساند. این انواع دستگاه تصفیه آب خانگی به علت وجود فیلتر پست کربن که بو و طعم آب آشامیدنی را بهبود می‌دهد به آب شیرین کن خانگی مشهورند.

چگونگی کار انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

 آبی که به انواع دستگاه‌ تصفیه آب خانگی می‌رسد از قبل فیلتر شده است. در این مرحله که به فیلتر ذرات معروف است تمام ذرات موجود در آب که اندازه آن ها بیش از پنج میکرون است؛ برداشته می‌شود.

بعد از این مرحله سیستم‌ها فیلتر کربن را آغاز کرده که بوی بد و طعم بد از آب فیلتر می شود. بعد از آن سالم‌ترین آب برای نوشیدن به دست می‌آید. دستگاه اسمز معکوس از عبور یون‌های فلزات سنگین مثل سدیم، نیترات، آرسنیک، آزبستو و سرب جلوگیری می‌کند.

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

مزایای انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی مزایای زیادی دارد که به شرح زیر است:

این دستگا تصفیه آب با فیلتر نمک‌های مضر موجود در آب را گرفته و شرایط آب را ایده آل می کند این کار باعث می شود گردش خون به درستی انجام شود‌. با این حال در درجه اول کیفیت زندگی با افزایش کیفیت آب استخراج شده از این دستگاه‌ها افزایش می‌یابد. این قطعاً مهم‌ترین مزیت انواع دستگاه‌های تصفیه آب است.

نکات مهم در انتخاب انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

در زمان خرید انواع دستگاه تصفیه آب خانگی توجه با پارامترهای زیر بسیار مهم است:

 حتما به کیفیت پمپ تصفیه آب توجه کنید. همچنین توجه شود که فیلترها با کیفیت بوده و قابل تعویض باشد؛ چون پس از مدتی املاح در آن رسوب کرده و نیاز به تعویض دارد. داشتن شاسی مقاوم یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن توجه کرد. این شاسی ها در برابر ضربات احتمالی مقاوم بوله و دیرتر دچار آسیب می شوند.

لازم به ذکر است که  داشتن تاییدیه های بهداشتی نیز برای انواع دستگاه تصفیه آب خانگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین توجه شود که دستگاه دارای گارانتی معتبر باشد.

آشنایی با فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام

شما مخاطبین گرامی برای تهیه و خرید انواع دستگاه تصفیه آب خانگی می توانید از طریق وبسایت https://tasisat.com/ اقدام نمایید. همچنین در نظر داشته باشید که برخی دیگر از سیستم هایی که توسط این مجموعه ارائه می گردد؛ سیستم های سرمایشی و گرمایشی می باشد. شما مخاطبین گرامی برای تهیه و خرید این دستگاه ها با اطمینان خاطر می توانید از طریق فروشگاه تاسیسات دات کام اقدام نمایید.

در صورتی که اطلاعات لازم با سیستم ها را ندارید؛ کافیست با کارشناسان فروش این مجموعه در تماس باشید و مشاوره های لازم را به صورت کاملا رایگان دریافت نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”انواع دستگاه تصفیه آب خانگی را ذکر کنید؟ ” answer-0=”دستگاه سرشیری، دستگاه کلمنی رومیزی، دستگاه آب شیرین کن خانگی ورودی ساختمان، دستگاه آب شیرین کن خانگی اسمز معکوس.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”بهترین انواع دستگاه تصفیه آب خانگی کدامند؟ ” answer-1=”دستگاه آب شیرین کن خانگی اسمز معکوس” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب چیست؟ ” answer-2=”توجه به کیفیت پمپ، داشتن گارانتی، قابلیت تعویض فیلتر، داشتن شاسی مقاوم.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” count=”15″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *