در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
انواع تاسیسات استخر

انواع تاسیسات استخر

لطفا امتیاز دهید

انواع تاسیسات استخر

تاسیسات استخر با توجه به امکانات مورد نظر شما بسیار متنوع می باشد که محدود به چند وسیله ثابت نمی باشد. همچنین تجهیزات بکار رفته در تاسیسات استخر و سنگ بنای هر استخر بسیار مهم می باشد. در ادامه این مقاله داریم به معرفی انواع تاسیسات استخر بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

تاسیسات به اقداماتی زیرساختی که برای عملیاتی کردن قسمت های مختلف سازه گفته می شود. به طور کلی می توان گفت تاسیسات استخر به دو بخش مکانیکی و الکتریکی تقسیم بندی می شود که هر یک توسط مهندسین و کارشناسان زبده پیاده سازی خواهد شد.

بهتر است بدانید هر یک از این بخش ها دارای چند زیر مجموعه می باشد. به عنوان مثال بخش تاسیسات مکانیکی از زیرمجموعه‌های مثل بخش های گرمایشی و سرمایشی، بهداشتی، تهویه مطبوع و … تشکیل می‌شود.

 

انواع تاسیسات استخر

تاسیسات استخر چیست ؟

تاسیسات استخر نیز مانند تاسیسات ساختمانی از بخش های مکانیکی و الکتریکی ترکیب شده است که زیرساخت های لازم را برای عملیاتی کردن استخر مهیا و آماده می کند. بهتر است بدانید استخرهای خانگی در این سال های اخیر با پیشرفت صنعت ساختمان سازی و ساخت مجموعه های آبی در منازل بسیار پیشرفت کرده که جزء زیر مجموعه رشته مهندسی ساختمان می باشد.

استخر اقداماتی لازم و ضروری برای عملیاتی کردن موتورخانه، تصفیه خانه، برق کشی، چراغ ها و … می باشد. بهتر است بدانید اگر شما این موارد را نداشته باشید ساختمان شما یک ساختمان بی روح و قلب بدون تپش خواهد بود. تأسیسات استخر باید توسط مهندسان زبده و خبره انجام شود تا کیفیت درستی را به همراه داشته باشد.

نحوه اجرای تاسیسات استخر

همانطور که می دانید یکی از ماده اصلی در تاسیسات استخر؛ آب می باشد که تمیز نگه داشتن استخر و حفظ گردش خوب آب بسیار ضروری می باشد. موتور اصلی سیستم گردش پمپ می باشد. برای اینکه گردش آب حفظ شود نیاز به لوله کشی، اسکیمر، پمپ، فیلتر و … برای تکمیل شدن پروسه احتیاج دارد.

انواع تاسیسات استخر

تاسیسات مکانیکی

در ادامه مبحث انواع تاسیسات استخر می توان گفت یکی از این تاسیسات؛ تاسیسات مکانیکی می باشد که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تاسیسات مکانیکی مربوط به سیالات مایعات و گازها می باشد که تمامی عملیات و امور تاسیساتی که بر روی سیالات انجام می‌شود به تاسیسات مکانیکی برمی‌گردد. مثل گردش آب گرمایش و سرمایش آب گرمایش و سرمایش هوا و … بهتر است بدانید تاسیسات مکانیکی خود به چند دسته تقسیم بندی می شود.

انواع سیستم های مکانیکی

یکی از مهم ترین شاخص های تاسیسات ساختمانی و همچنین تاسیسات استخر اختصاص دارد به تاسیسات مکانیکی که دارای چند بخش می باشد. انواع تاسیسات مکانیکی استخر عبارتند از:

 سیستم آبرسانی: گردش آب در استخر اهمیت ویژه ای برخوردار است که وظیفه گردش آب در اثر فعالیت تأسیسات آبرسانی می باشد. این تأسیسات از کنتور آغاز شده که منابع ذخیره آب، پمپ های آبرسانی و لوله های آب و … تاسیسات آبرسانی می باشد.

تاسیسات فاضلاب: تاسیسات فاضلاب آب برای جمع آوری فاضلاب استخر و هدایت آن به سمت شبکه فاضلاب شهری ایجاد خواهد شد که از مهم‌ترین تاسیسات استخرها می باشد.

تاسیسات گازرسانی: یکی دیگر از انواع تاسیسات مکانیکی معمولاً تاسیسات گازرسانی می باشد. وظیفه این تاسیسات انتقال گاز است که از ایستگاه های تقلیل شروع شده، لوله کشی ها و شیرآلات گاز را شامل می‌شود که در سطح آب شومینه ها اجاق گاز و دیگر وسایل گازسوز مصرفی وصل می شود.

تاسیسات گرمایش و سرمایش:  از دیگر تاسیسات مکانیکی که در استخر ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تاسیسات گرمایش و سرمایش می باشد که برای مصون نگه داشتن دما استخر مورد استفاده قرار می گیرد. در بسیاری از ساختمان‌ها و استخرها گرمایش و سرمایش محیط توسط آب و جریان آن انجام خواهد شد.

 به همین خاطر یک سیستم گرمایشی و سرمایشی به عنوان پکیج در نظر گرفته می شود که داخل شبکه های این سیستم آب جریان پیدا می کند. گرم کردن آب و توزیع آن در داخل شبکه ها باعث می شود تا حرارت تبادل داشته و در نتیجه محیط استخر گرم خواهد شد. در سیستم های سرمایشی نیز مشابه همین اتفاق انجام خواهد شد.

تاسیسات آتش نشانی:  هر ساختمان شامل تاسیسات اتش نشانی می‌باشد با هدف اطفاء حریق در داخل محیط اجرا خواهد شد. این تاسیسات شامل مخازن ذخیره آب، پمپ های آتش نشانی و لوله های مخصوص آتش‌نشانی می‌باشند.

  • تاسیسات الکتریکی

تاسیسات الکتریکی همان تاسیسات برقی می باشند که سیم کشی ها و کابل کشی ها و سیم کشی برق و تلفن و … از جمله تاسیسات برقی ساختمان می باشند که از مهمترین بخش‌های آن به حساب می‌آید.

تاسیسات برقی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده که شما باید آن را به افراد ماهر و مجرب بسپارید تا با کیفیت و کارایی بالا انجام دهد. در صورتی که این تاسیسات طبق استانداردها و اصول خاصی انجام شود باعث می شود طول عمر فضای مورد نظر افزایش پیدا کند.

 

انواع تاسیسات استخر

گرمایش و تصفیه تاسیسات استخر خانگی

در ادامه مبحث انواع تاسیسات استخر باید ذکر کنیم که یکی از واحدهای مورد نیاز واحد گرمایش و تصفیه تاسیسات استخر می باشد. همان طور که از نام این بخش پیداست وظیفه کنترل و تنظیم دمای آب ورودی به استخر را برعهده دارد. یکی از تجهیزات مورد استفاده در این بخش مبدل های حرارتی می باشند که وظیفه رسانا دمای آب درجه مطلوب و همچنین جبران افت دما در صورت وجود را برعهده دارد.

دمای مطلوب استخر خانگی و استخرهای دیگر بین ۲۵ تا ۲۸ درجه سانتیگراد می باشد. واحد تصفیه که جزء مهمترین بخش‌های موتورخانه استخر می‌باشد به دوقسمت تصفیه فیزیکی و تصفیه شیمیایی آب تقسیم بندی خواهد شد.

بخش تصفیه فیزیکی شامل تجهیزات مهمی مثل فیلترهای شنی و پمپ‌های تصفیه است که این پمپ ها وظیفه زباله گیری و پمپاژ آب را به عهده دارند. فیلترهای شنی نیز با عبور دادن آب از یک مخزن که حاوی سیلیسیم می باشد. آب را از هرگونه آلودگی فیزیکی کوچک پاک کرده و کاملا شفاف خواهد کرد. تصفیه شیمیایی آب استخر توسط مواد شیمیایی مثل کلر و برم انجام می شود.

در این مطلب انواع تاسیسات استخر را ذکر کردیم که شما بازدیدکنندگان گرامی می توانید جهت تاسیسات استخر تجهیزات مورد نیاز و سیستم های گرمایشی و سرمایشی را از طریق وب‌سایت https://tasisat.com/ تهیه کرده و از آن بهره مند شوید. نکته بسیار مهمی که باید مدنظر قرار دهید این است که تمامی این تجهیزات با کیفیت و کارآیی بالا تولید شده که شما با اطمینان خاطر می توانید از آن در تاسیسات استخر خود بهره مند شده و نهایت استفاده را ببرید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

انواع تاسیسات استخر کدام اند؟

تاسیسات الکتریکی، تاسیسات مکانیکی

درجه حرارت مطلوب برای تاسیسات استخر خانگی چند درجه سانتیگراد می باشد؟

درجه حرارت مطلوب برای تاسیسات استخر خانگی ۲۵ الی ۲۸ درجه سانتیگراد می باشد.

چگونه می توان سیستم های مورد نیاز برای تاسیسات استخر را تهیه کرد؟

با مراجعه به وبسایت https://tasisat.com/ می توانید انواع سیستم های مورد نیاز برای تاسیسات استخر را تهیه کرده و از آن بهره مند شوید.

مطالب مرتبط

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد شما با یادگیری تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد می توانید نسبت به مهار حریق در... ادامه مطلب

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی بهتر است بدانید که تست هیدرولیک روشی است برای تست استحکام و نشتی مخازن... ادامه مطلب

تجهیزات داخل جعبه آتش نشانی

تجهیزات داخل جعبه آتش نشانی

تجهیزات داخل جعبه آتش نشانی همانطور که می دانید مهم ترین و ضروری ترین تجهیزات آتش نشانی و راه مقابله... ادامه مطلب

تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی برای ایمن کردن محل کار و زندگی صددرصد سفارش و خرید تجهیزات آتش نشانی می تواند از... ادامه مطلب

پمپ آب برای ساختمان

پمپ آب برای ساختمان

پمپ آب برای ساختمان پمپ آب برای ساختمان یکی از ملزومات می باشد که برای افزایش فشار آب خانه، ساختمان،... ادامه مطلب

بهترین مارک کپسول آتش نشانی چیست؟

بهترین مارک کپسول آتش نشانی چیست؟

بهترین مارک کپسول آتش نشانی چیست؟ در هنگام خرید کپسول آتش نشانی، سؤالی که ممکن است کاربر را در هنگام... ادامه مطلب

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی

بهترین کپسول آتش نشانی

بهترین کپسول آتش نشانی کپسول آتش نشانی انواع بسیار گوناگونی دارد که شما مرغوب ترین و با کیفیت ترین آن... ادامه مطلب

بهترین مارک کپسول آتش نشانی چیست؟

انواع مختلف خاموش کننده آتش

انواع مختلف خاموش کننده آتش در این مطلب از وب سایت تاسیسات دات کام قصد داریم انواع مختلف خاموش کننده... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =