Search
Close this search box.

مزایا و معایب گرمایش از کف

مزایا و معایب گرمایش از کف

مزایا و معایب گرمایش از کف می تواند شما را برای سفارش و استفاده از این سیستم با تصمیمی هوشمندانه تر رو به رو کند. این نکته را مدنظر داشته باشید که امروزه با پیشرفت تکنولوژی رفاه بیشتری برای انسان به وجود آمده است. به همین دلیل، نمی توان تنها از سیستم های قدیمی گرمایشی استفاده کرد. ما در ادامه شما را با مزایا و معایب این نوع سیستم بیشتر آشنا می کنیم.

گرمایش از کف چیست؟

برای اینکه در مورد مزایا و معایب گرمایش از کف با شما صحبت کنیم، بهتر است در ابتدا بدانید که سیستم گرمایش از کف چگونه سیستمی است و نحوه کار آن به چه صورت است.

معمولاً لوله هایی همچون لوله های ۵ لایه و ۳ لایه زمانی که از سطح زیرین کف عبور میکنند و آب گرم درون این لوله ها جریان داشته باشد، میتواند گرما را از کف ساختمان به صورت یکدست و یکنواخت در فضای مورد نظر پخش کرده و حتی تا ارتفاع ۲ متر از کف را به راحتی گرم کند.

معمولاً حداکثر دمایی که می‌توان برای این سیستم در نظر گرفت، ۲۹ درجه سانتیگراد است که می تواند در مصرف انرژی به بهترین شکل ممکن در مقایسه با مبدل های حرارتی دیگر صرفه جویی کند. امروزه برای محیط هایی که گسترده و وسیع هستند، معمولاً استفاده از سیستم گرمایش از کف می توانند انتخاب کاملا مقرون به صرفه ای باشد که جزء مزایای استفاده از این سیستم به شمار می آید.

مزایا و معایب گرمایش از کف

انواع سیستم گرمایش از کف

۳ روش را می توان از انواع سیستم گرمایش از کف معرفی مرد. یک روش استفاده از آب گرم است. روش دوم استفاده از جریان الکتریسیته و روش سوم می تواند هوای گرم باشد. این سیستم گرمایش با جریان الکتریسیته زمانی معمولا به صرفه است که شما از انرژی الکتریکی کمتری استفاده کنید؛ چرا که در غیر این صورت قیمت قبض برق شما سرسام‌آور خواهد بود.

البته توصیه ما این است که برای مناطق سردسیر چندان از این نوع سیستم گرمایش از کف استقبال نکنید؛ چرا که نمی تواند گرمای قابل قبولی را ارائه دهد. سیستم گرمایش از کف با هوای گرم نیز برای مناطق سردسیر هم می‌تواند گزینه ایده‌آلی باشد. با این حال استفاده از سیستم گرمایش از کف توسط آب گرم می تواند گزینه اقتصادی و هوشمندانه‌تری باشد. مورد مزایا و معایب گرمایش از کف با توجه به آن انواع ارزیابی می شود.  

مزایای سیستم گرمایش از کف

مزایا و معایب گرمایش از کف را بهتر است با مزایای اصلی آن آغاز کنیم.

گرمای یکنواخت

 یکدست و یکنواخت بودن گرما در تمام فضا از جمله مزایای اصلی استفاده از سیستم گرمایش از کف به شمار می‌آید. این گرمای یکسان در برابر سیستم های گرمایشی دیگری مانند شوفاژ، بخاری و شومینه صددرصد می تواند یک مزیت فوق العاده و منحصر به فرد محسوب گردد.

گرمایی شگف انگیز و مطلوب

 شما زمانی که در حال راه رفتن روی کف ساختمان هستید، می توانید حس قابل قبول و مطلوبی را احساس کنید. بهتر است بدانید که اینگونه راحتی و آسایش بیشتری را در فضاهایی مانند راهرو و حتی حمام احساس خواهید کرد.

راندمان بالا

بازدهی فوق العاده بالا از جمله مزایای اصلی دیگر استفاده از سیستم گرمایش از کف به شمار می آید که یک گزینه کامل مقرون به صرفه در بین انواع سیستم های گرمایش ساختمان به شمار می آید.

شما حدود ۳۰ درصد نسبت به سیستم های گرمایشی دیگر می توانید استفاده از این سیستم را مقرون به صرفه در نظر بگیرید؛ چرا که این سیستم دمای کاری بسیار پایینی دارد و به راحتی می‌توان به تنظیم دمای آن برای هر اتاق به صورت جداگانه نیز اقدام کنید.  

عدم آلودگی صوتی

عدم آلودگی صوتی یکی دیگر از مزایای اصلی سیستم گرمایش از کف به شمار می آید. هیچ گونه صدای لرزش، عبور آب و فن را شما در هنگام استفاده از این نوع سیستم می توانید در نظر بگیرید که این آپشن مهمی به شمار می آید.

سازگار با انواع کفپوش

شما می توانید از سیستم گرمایش از کف برای انواع کفپوش های سنگی، پارکت و سرامیکی استفاده کنید. این گونه در هنگام راه رفتن روی کفپوش گرمای متعادل آن را به راحتی احساس خواهید کرد. سازگاری با انواع کفپوش یکی از مزایای فوق العاده این نوع سیستم به حساب می آید. مزایا و معایب گرمایش از کف بیشتر با مزایایی که دارد شناخته می‌شود.

هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پایین

هزینه تعمیر و نگهداری سیستم گرمایش از کف حقیقتاً در مقایسه با سیستم های دیگر گرمایشی بسیار اندک است. شما با کمترین قطعات متحرک در ساختار این سیستم رو به رو می‌شوید و به هیچ عنوان از فن و بادبزن استفاده نمی شود که در آینده نیاز به تعمیر و تعویض داشته باشد. به همین دلیل می توان به طول عمر بالای این سیستم اشاره واضحی داشته باشیم.  

مزایا و معایب گرمایش از کف

معایب گرمایش از کف

در مورد مزایا و معایب گرمایش از کف سخن می گوییم. از جمله معایب اصلی این سیستم می تواند پیش گرمایش ۳۶ ساعته آن باشد؛ چرا که آغاز اولیه سیستم در فصل سرما را می توان با دمای ۲۰ درجه سانتیگراد در نظر گرفت. هر ۱۲ ساعت ۵ درجه دما اضافه می شود تا این سیستم بتواند در ۳۶ ساعت به دمای ایده آل خود دست پیدا کند.

علت این امر به خاطر وجود شوک به کف و افزایش دمای ناگهانی است که متاسفانه یکی از مفاهیم اصلی به شمار می‌آید. همچنین بعد از پایان مرحله کف سازی در سیستم این اختیار ندارید تا به تغییر کف ساختمان بپردازید.

مزایا و معایب گرمایش از کف را برای شما مورد بررسی قرار داده ایم. امروزه استفاده از این نوع سیستم بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. به این نکته توجه کنید که این نوع سیستم تا چه اندازه مقرون به صرفه است  تا نسبت به استفاده از آن ترغیب شوید.

آشنایی با فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام

فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع سیستم های تهویه می باشد. شما مخاطبان گرامی برای خرید این سیستم ها از جمله سیستم گرمایش از کف می توانید از طریق وب سایت https://tasisat.com/ اقدام نمائید. جهت دریافت مشاوره های لازم کافیست با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”زمان پیش گرمایش سیستم گرمایش از کف چند ساعت است؟” answer-0=”36 ساعت” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”رایج ترین نوع سیستم گرمایش از کف کدام است؟” answer-1=”سیستم گرمایش از کف توسط آب گرم” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”سیستم گرمایش از کف تا چه ارتفاعی را به راحتی گرم میکند؟” answer-2=”ارتفاع ۲ متر ” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *