Search
Close this search box.

پمپ آب برای ساختمان ۵ طبقه

پمپ آب برای ساختمان 5 طبقه

پمپ آب برای ساختمان ۵ طبقه باید به شکلی خاص انتخاب گردد. به گونه ای که بتواند فشار آب را به نحو احسن و کامل تامین نماید؛ چرا که برخی از افراد در طبقات بالایی متأسفانه با فشار بسیار پایین آب روبرو می شوند که به هیچ عنوان نباید این نکته را یک نکته کم اهمیت در نظر گرفت. ما در این مقاله شما را با نحوه خرید پمپ مناسب برای استفاده در ساختمان ۵ طبقه بیشتر آشنا می کنیم، در ادامه همراه ما باشید.

پمپ آب دو پروانه چیست؟

پمپ آب دو پروانه می تواند یک گزینه عالی جهت استفاده پمپ آب برای ساختمان ۵ طبقه باشد؛ چرا که این پمپ ها از قابلیت گریز از مرکز استفاده می کنند. به شکلی که پروانه ها پشت به پشت مورد استفاده قرار می گیرند.

معمولاً برای پمپاژ آب تمیز و مایعات غیر آسیب زا شما می توانید از پمپ آب دو پروانه استفاده کنید. برای ساختمان هایی که طبقات بیشتری دارند، مانند پنج طبقه این گزینه می تواند جهت تامین آب و تقویت فشار به طبقات بالاتر یک گزینه هوشمندانه و مناسب باشد.

اضافه کردن یک عدد پروانه به پمپ می تواند به فشار بالاتر انتقال مایعات کمک کند. دو پروانه می تواند حرف بیشتری را با ارتفاع و همچنین فشار بالا نسبت به دیگر مدل های پمپ آب به نمایش بگذارد. پمپ آب دو پروانه ای عمدتاً از یک بدنه، درزگیر مکانیکی، شافت، پروانه و تکیه گاه موتور ساخته می شود که البته جنس های متفاوتی برای هرکدام وجود دارد.

اما بسیار مشاهده شده است که پروانه با جنس استیل و برنج مورد استفاده قرار گرفته است، با توجه به نوع جنس بدنه و پروانه نیز قیمت پمپ متفاوت است. زمانی که دو پروانه مقابل یکدیگر قرار می گیرند، هر کدام افزایش می یابد و شما فشار مناسب را برای آب می توانید در نظر بگیرید که با توجه به جنس روتور تقویت فشار نیز متفاوت است.

معمولاً نصب پمپ آب دو پروانه برای مکان های سرپوشیده و نزدیک به مخزن مناسب است. امروزه یکی از پر استفاده ترین پمپ های آب بازار، معمولاً پمپ آب دو پروانه ای است که در وب سایت اینترنتی تاسیسات با قیمت بسیار مناسب به فروش می رسد.

پمپ آب برای ساختمان 5 طبقه

کارایی پمپ آب 

استفاده از پمپ آب بسیار کارایی گسترده پیدا کرده است. معمولاً جهت افزایش فشار آب در ساختمان ها مورد کاربرد قرار می گیرد که امروز در مورد  پمپ آب برای ساختمان ۵ طبقه با شما صحبت می کنیم. حتی در سیستم های گرمایشی و سرمایشی ساختمان نیز استفاده از پمپ با توجه نوع کارایی به نمایش گذاشته می شود.

ناگفته نماندکه پمپ های گردشی می توانند برای تهیه آب گرم در شیر آب نیز یک گزینه عالی به شمار آیند و ساده ترین کاربرد پمپ آب برای ورود آب ساختمان است. به شکلی که برای توزیع و پخش یکپارچه در سیستم لوله کشی ساختمان می تواند فشار مناسبی را تامین نماید.

امروزه انواع متنوع پمپ آب در برندهای گوناگون به فروش می رسد. کافیست به نام و آوازه برند نیز دقت کنید. کیفیت ساخت هر بندی کاملاً متفاوت است. جنس پروانه و بدنه باعث می شود که شما قیمت متغییری را دنبال کنید. حتی باید بدانید که توان، حداکثر دبی و ارتفاع نیز در برآورد قیمت بسیار مناسب هستند.

رابطه ارتفاع و دبی

ما در مقاله قبلی به این موضوع اشاره کردیم که ارتفاع و دبی با یکدیگر یک رابطه معکوس را تجربه می‌کنند. به گونه‌ای که اگر ارتفاع پرتاب افزایش یابد، کاملاً طبیعی است که دبی نیز کمتر باشد و اگر این دبی بیشتر باشد، طبیعتاً ارتفاع پرتاب نیز کمتر خواهد شد.

در ساختمان های ۵ طبقه علاوه بر دبی بالا به ارتفاع بالا نیاز است که ما در اینجا منظور از دبی به حجم آبی اشاره می کنیم که از شیر آب خارج می شود و پمپ های آب جتی نمی تواند در اینجا مناسب باشد.

برای ۳ طبقه و ۴ طبقه پمپ آب جتی مورد مناسبی شمرده می شود و تنها خرید پمپ آب های دو پروانه ای در این شرایط گزینه ایده آل به حساب می‌آید؛ چرا که حجم آبدهی و ارتفاع بسیار خوبی دارند. پس کافیست از پمپ های دو پروانه ای با کیفیت و استاندارد بالا استفاده کنید.

پمپ آب برای ساختمان 5 طبقه

 قیمت پمپ آب برای ساختمان ۵ طبقه 

برای محاسبه قیمت پمپ آب برای ساختمان ۵ طبقه باید به ویژگی های دستگاه توجه کنید؛ چراکه جنس پروانه و بدنه هر کدام می‌تواند بر روی قیمت خرید تاثیر بگذارند. همچنین نوع کلاس و عایق بندی و البته درجه را نباید از یاد ببرید.

شما برای محاسبه قیمت یک پمپ آب خانگی با کیفیت باید به کارایی و گارانتی آن نیز باید توجه بیشتری داشته باشید.

اینگونه ارزش خرید محصول نیز افزایش می یابد. البته در برخی از شرایط نسبت به رنج قیمتی پمپ آب شما کیفیت بالاتر را می توانید در نظر بگیرید. فروشگاه اینترنتی تاسیسات دات کام با توجه به شیوه های پرداخت دغدغه های خرید این محصول را برطرف می کند که این خود جزء مزایای کلیدی به حساب می آید.

شیوه های پرداخت کارت به کارت و یا پرداخت درب منزل، شما را نسبت به خرید این محصول صددرصد ترغیب خواهد کرد. تنها باید قبل از خرید از مشاوره کارشناسان مجموعه اطلاعات کافی را به دست آورید.

در این صورت خرید شما در طولانی مدت یک خرید مقرون به صرفه و قیمت مناسب برآورد خواهد شد. شما بازدیدکنندگان عزیز می توانید از سراسر کشور انواع پمپ اب را از طریق وب سایت https://tasisat.com/ سفارش دهید و از ان در کاربردهای مدنظر خود بهره مند شوید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *