Search
Close this search box.

پمپ آب برای آپارتمان

پمپ آب برای آپارتمان

پمپ آب برای آپارتمان می تواند یک خرید بسیار مهم باشد. امروزه مدل های بسیار پمپ آب مناسب آپارتمان در بازار وجود دارد که برای بیشتر مردم  این سوال پیش می آید، چگونه پمپ آب برای آپارتمان را باید نصب نمایند؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که از یک مخزن یا منبع آب می توان استفاده کرد، البته باید توجه داشته باشید که تعداد طبقات و واحدها هم مهم هستند.

مخزن ها یا همان منبع آب گنجایش های مختلفی دارند که بر اساس حجم آن، قیمت آن نیز افزایش می یابد.ما به شما خریداران محترم پیشنهاد می کنیم که برای خرید پمپ آب آپارتمان این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید که بتوانید اطلاعات کافی و مفیدی در اختیار داشته باشید.

پمپ آب مناسب آپارتمان چیست؟

قبل از هر چیزی باید بدانیم پمپ آب داخل آپارتمان چیست؟ امروزه با توجه به کمبود آبی که در پیش رو هست تنها راه حل رفع این مشکل نصب پمپ آب خانگی است.

دلایلی هم وجود دارد که می تواند برای نصب پمپ آب در آپارتمان به همراه یک مخزن تحت فشار با مشکلاتی افراد را رو به رو نمایند. ما در این قسمت به مشکلاتی که در نصب پمپ آب برای آپارتمان پیش می آید اشاره می کنیم.

  • طراحی آپارتمان ممکن است طوری باشد که نتوانند برای کل آپارتمان پمپ آب نصب کنند. هزینه های بالا وصدای زیادپمپ آب های قوی تر نیز خود یک مشکل بزرگ به حساب می آید. باتوجه به مشکلاتی که در بالا گفته شد و با کمبود آبی که مواجه هستیم، نصب پمپ آب داخل آپارتمان می تواند برای رفع کمبود آب یک گزینه عالی به شمار آید. پمپ آب داخل آپارتمان باید از شرایط خاصی برخوردار باشد که این شرایط عبارتند از:
  • وجود حداقل فشار آب در ساختمان
  • داشتن کنتور آب مجزا
  • نوع لوله کشی آب

پمپ آب برای آپارتمان

وجود حداقل فشار آب درساختمان

باید بدانیم که قبل از تخریب و نصب پمپ آب داخل آپارتمان یکی از شرایطی که بسیار مهم است حداقل فشار آب داخل لوله آب اصلی است. اگر شما به این نکته توجه نداشته باشید، پمپ آب روشن نمی شود و دچار هواگیری خواهد شد.

داشتن کنتور آب مجزا

در داخل آپارتمان از کنتور آب مشترک استفاده می کنید با افت فشار آب برای مشترکین داخل آپارتمان رو به رو خواهید شدکه منجر به دردسرهای زیادی می شود، پس بهتر است برای خرید و نصب پمپ آب برای آپارتمان از کنتور آب مجزا استفاده کنید تا باعث افت فشار آب واحدها نگردد.

البته می‌توان این را هم در نظر گرفت اگر تمامی واحدها برای نصب پمپ آب داخل آپارتمان اقدام کنند، فشار در واحد شما ملاحظه خواهد شد و راهی به جز نصب پمپ آب وجود نخواهد داشت.

نوع لوله کشی آب

 همانطور که در بالا هم اشاره کردیم مشکل کم آبی در بیشتر آپارتمان ها یک مشکل بسیار بزرگ است. توجه کنید که نصب پمپ آب داخل آپارتمان رابطه مستقیم با نوع لوله کشی آب دارد .

همچنین باید بدانید که لوله کشی ساختمان رامی توان به دو نوع کلی دسته بندی کرد، لوله کشی آب از بالا به پایین و لوله کشی آب از پایین به بالا که هرکدام ساختار متفاوت خود را دنبال می کند.

راهنمای خرید پمپ آب برای آپارتمان

اگر شرایط پمپ آب برای آپارتمان را به خوبی مطالعه کرده باشید و مطمئن شوید که ساختمان شما شرایط نصب پمپ آب را دارد، می توانید با راهنمایی هایی که در پایین به آن اشاره می کنیم، بهترین پمپ آب برای آپارتمان خود را سفارش و خریداری کنید.

هد پمپ آب

مسئله قابل توجه ای که در انتخاب پمپ آب برای آپارتمان به آن باید توجه کنید، هد پمپ آب است. شاید از خود بپرسید منظور از هد پمپ چیست ؟ هد پمپ مقدار ارتفاعی است که می تواند آب را ارسال کند. هرچه مقدار هد پمپ آب بیشتر باشد ارتفاع بیشتری دارد که می تواند آب را پمپاژ کند. میزان هد پمپ به واحد متر بیان می شود.

دبی پمپ آب

دبی پمپ آب را در واحد متر مکعب در ساعت بیان می کنند. با توجه به توان پایین بودن پمپ های آب داخل آپارتمان باید از برندهایی استفاده کنید که بیشترین میزان دبی راداشته باشد. اگر شما این کار را  انجام دهید، افت فشار آب در ساختمان افزایش می یابد.

صدای کم پمپ آب

 بعد از هد و دبی پمپ در زمان تهیه پمپ  آب برای آپارتمان، اصلی ترین و مهم ترین نکته، میزان صدای پمپ است. پمپ های آب برای آپارتمان به دلیل توان پایینی که دارند، دارای هد پایینی نیز هستند. صدای پمپ داخل آپارتمان باید پایین باشد که باعث آزار و اذیت ساکنین نشود .

پمپ آب برای آپارتمان

داشتن گارانتی

پمپ آب برای آپارتمان تقریباً جزء تجهیزات گران قیمت به شمار می آید. اگر این وسیله برقی دارای گارانتی باشد، می توان امید این را داشت که در طول چند سال می توان با گارانتی قطعات این وسیله را تعویض نمایید.

توجه به ابعاد و وزن پمپ

برای خرید پمپ آب برای آپارتمان باید به ابعاد و وزن دقت کافی داشته باشید. هرچه ابعاد و وزن پمپ آب برای آپارتمان کمتر باشد، دست مصرف کننده برای نصب آن باز تر خواهد بود.

قدرت پمپ آب با متراژ آپارتمان

باید قبل از انتخاب پمپ آب برای آپارتمان به متراژ ساختمان توجه داشته باشید، پارامتر های دیگری هم مانند تعداد شیر آب و تعداد نفرات ساکن در ساختمان برای انتخاب پمپ آب برای آپارتمان مفید هستند.

خرید پمپ اب

هدف ما با بیان کردن این مطالب کمک به شما درانتخاب بهترین پمپ آب برای آپارتمان بود، با این حال اگر قصد خرید بهترین پمپ آب مناسب آپارتمان را دارید می توانید از وب سایت تخصصی https://tasisat.com/ نسبت به خرید آنلاین اقدام نمایید. مشاورین این وب سایت اطلاعات مفیدی دراختیار شما قرار خواهند داد. امیدواریم از انتخاب مناسب خود بهترین عملکرد و کارایی را تجربه کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”پمپ آب داخل آپارتمان ازچه شیم ازرایطی برخوردار هستند؟” answer-0=”• وجود حداقل فشار آب در ساختمان • داشتن کنتور آب مجزا • نوع لوله کشی آب ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”هد پمپ چیست؟” answer-1=”هد پمپ مقدار ارتفاعی است که می تواند آب را ارسال کند.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”دبی پمپ آب را با چه واحدی نشان می دهند؟” answer-2=”دبی پمپ آب را بر واحد متر مکعب درساعت می توان نشان داد.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” count=”18″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *