Search
Close this search box.

پمپ آب برای ساختمان

پمپ آب برای ساختمان

پمپ آب برای ساختمان

پمپ آب برای ساختمان یکی از ملزومات می باشد که برای افزایش فشار آب خانه، ساختمان، آپارتمان و ویلا مورد استفاده قرار می گیرد. متراژ واحد، تعداد شیر ها و همچنین تعداد طبقات عواملی می باشد که در انتخاب پمپ آب خانگی بسیار موثر است. در این مطلب از وب سایت تاسیسات دات کام قصد داریم پمپ آب برای ساختمان را مورد بررسی قرار دهیم. جهت اشنایی با این محصولات و کاربرد و مزایای آن با ما همراه باشید.

پمپ آب برای ساختمان جهت تامین آب مورد نیاز ساختمان می باشد. افت فشار آب ساختمان های شهری را برطرف نمایید. توجه داشته باشید که این دستگاه ها امروزه در مدل های بسیار متنوعی در بازار موجود بوده که باید بدانید در صورت استفاده از پمپ آب شما نمی توانید آن را به صورت مستقیم به آب شهری نصب کنید.

کمبود آب یک مشکل اساسی و ویژه در بیشتر از ساختمان ها می باشد. شما باید سعی کنید این پمپ ها را به درستی انتخاب کرده و از آن بهره مند شوید. پمپ اب برای ساختمان در انواع مختلف موجود است. برخی از انواع آن عبارتند از:

  • پمپ سانتریفیوژ
  • پمپ آب و مخزن انبساط
  • پمپ آب جتی
  • پمپ آب با کلید اتوماتیک

پمپ آب برای ساختمان

دلایل استفاده از پمپ آب برای ساختمان

با توجه به افزایش جمعیت در شهرها و کلانشهرها که باعث افزایش ساخت و ساز شده است در تمامی ساختمان های مسکونی و غیرمسکونی اداری، تجاری دچار افت فشار آب می باشد. افزایش جمعیت دلیل اصلی افت فشار آب می باشد که نیاز به راه حل مناسبی دارد که راه حل آن استفاده از پمپ آب می باشد.  

پمپ آب برای ساختمان ۴ طبقه

همانطور که ذکر شد پمپ آب برای ساختمان از موارد بسیار مهم و ضروری می‌باشد. چرا که با افزایش جمعیت و ارتفاع ساختمان ها امروزه افت فشار آب بسیار کم می باشد. به همین خاطر باید این افت فشار را برطرف کرد. به طور کلی می توان گفت مشکل فشار آب از طبقه سوم شروع خواهد شد. در طبقه چهارم ادامه داشته و در طبقات ۵ به بعد به اوج خود می رسد.

اگر شما در یک ساختمان ۴ طبقه زندگی می کنید باید سعی کنید پمپ مناسبی را انتخاب کرده و مشکل افت فشار آب برطرف کنید. مناسب ترین پمپ آب برای ساختمان ۴ طبقه پمپ های جتی می باشد.

این پمپ آب برای ساختمان های تک واحدی و دو پروانه برای چند واحدی ها بسیار مناسب می باشد. بهتر است بدانید که قیمت این محصول برای ساختمان چهار طبقه با توجه به مدل، برند و سازندگان همچنین تمام ویژگی‌های فنی آن متغیر می باشد.

ساختمان ۴ طبقه همان طور که ذکر شد اگر تک واحدی باشد شما می توانید از پمپ جتی تک اسب با هد پمپ ۵۱ متر و دبی پمپ ۳.۲ متر مکعب استفاده نمایید.

اگر ساختمان ۴ طبقه به صورت دو واحدی باشد باید از پمپ جتی دو پروانه دو اسب با هد پمپ ۵۴ متر و دبی پمپ ۶.۲ متر مکعب استفاده کنید. و اما اگر ساختمان ۴ طبقه به صورت سه واحدی باشد از پمپ دو پروانه ۲/۲ اسب با هد پمپ ۵۴ متر و دبی پمپ ۶.۲ متر مکعب استفاده خواهد شد.

پمپ آب برای آپارتمان

پمپ آب برای ساختمان و آپارتمان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در هنگام خرید و انتخاب پمپ آب آن هم از نوع داخل آپارتمانی باید یک اقدام بسیار مهم است که نیاز به اطلاعات زمینه ای دارد. همانطور که قرار است در فضای داخلی خانه نصب شود این صدا لرزش حجم اشغالی و شیوه لوله کشی آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

امروزه کمبود آب یک مشکل اساسی در اکثر ساختمان ها به شمار می رود. به همین خاطر بسیاری از متخصصین تنها راه حل رفع این مشکل نصب پمپ آب خانگی می باشد که به همراه منبع تحت فشار در ساختمان است.

پمپ آب برای اپارتمان همان پمپ آب خانگی است؛ اما در سایز کوچکتر و قدرت کمتر این محصول مثل سایر پمپ های دیگر تمام اجزای پمپ آب خانگی را دارد. تنها تفاوتی دارد این است که توان پمپ برای ۵.۰۵ تا یک اسب بخار می باشد و صدای کمتری از پمپ های دیگر دارد علت این صدای کمتر در قدرت پایین پمپ ها می باشد.

هر چه توان کمتر باشد قدرت آن کمتر شده و صدای پایین تری تولید خواهد کرد. البته در نظر داشته باشید که پمپ آب داخل آپارتمانی باعث عنوان یک اسب بخار صدای بیشتری تولید می‌کند. اما اگر قرار است که شما پمپ را در آن واحد نصب کنید باید تمامی راه های کاهش صدای خود را برای آن در نظر بگیرید.  

پمپ آب برای ساختمان

پمپ آب برای طبقات بالا

در ادامه مبحث پمپ آب برای ساختمان باید ذکر کنیم که حل مشکل فشار آب در طبقات بالایی آپارتمان‌ها به خاطر افزایش مصرف و کاهش منابع آب یک چالش جدی برای بسیاری از افراد می باشد.

پمپ و استفاده از مخزن یک راه‌ حل نهایی و قطعی برای رهایی از افت فشار آب و تبعات آن مخصوصاً در طبقات بالا می باشد. این مخزن ها باید حجم مناسب داشته باشند تا در مواقعی که با قطعی آب مواجه هستید با مشکل کمبود آب نداشته باشد.

همچنین به پمپی نیاز خواهید داشت که اب را به بلندترین شیرها به ساختمان با فشار مناسب برسند. اما در خصوص طبقات چهارم باید ست کنترل‌های تخلیه شده باشد.

طبقات بالا به راحتی با نصب مخزن به عنوان مثال ۲۰۰ تا ۵۰۰ لیتری و پمپ نیم اسب یا ۱ اسب در اتاق تاسیسات مشکلات خود را حل خواهد کرد. اما در نظر داشته باشید که اگر لوله کشی جداگانه نداشته باشید و کنتور مشاع باشد لازم است که شما با همکاری ساکنین دیگر نسبت به تهیه مخزن ذخیره و پمپ اقدام نمایید.

در این مقاله سعی کردیم پمپ آب برای ساختمان را مورد بررسی قرار دهیم. شما عزیزان در صورتی که قصد دارید جهت پمپ اقدام کنید می توانید از راهنمایی های لازم بهره مند شوید و از طریق فروشگاه اینترنتی https://tasisat.com جهت تهیه این محصولات اقدام نمایید.

 با اطمینان خاطر از کیفیت محصول؛ از آن در ساختمان بهره مند شوید. در هر مرحله از خرید که نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشید می توانید با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید. به صورت رایگان مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *