Search
Close this search box.

پمپ آب برای طبقات بالا

pomp3-min

پمپ آب برای طبقات بالا را می توان یک ضرورت در نظر گرفت، به این دلیل که مشکل فشار آب یکی از مشکلات بسیار چالش برانگیز برای اهالی آپارتمان به شمار می آید. امروزه پمپ های آب متنوع ترین مدل ها را برای فروش معرفی می کنند.

این نکته را به خاطر بسپارید که عملکرد یک سیستم مهم ترین دلیل برای اولویت و ارجحیت خرید آن محسوب می شود که معمولاً خریداران پمپ آب در ابتدا به این موضوع توجه بیشتری نشان می دهند. برای خرید مناسب پمپ آب برای طبقات بالا تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

اجزای مهم در ارتباط با عملکرد پمپ آب

عملکرد پمپ آب برای طبقات بالا همانطور  که گفتیم جزء مسائل بسیار مهم در زمان انتخاب این محصول است. توان، آبدهی و ارتفاع پمپ مرتبط است. آن میزان نیرویی که پمپ توان تولید آن را دارد، در اصطلاح توان پمپ گفته می شود  و اینگونه است که می تواند نیروی مکانیکی را به سیال منتقل نماید. معمولاً توان را بر اساس HP و یا حتی KW مشخص می کنند.

اما حداکثر آبدهی را نیز نادیده نگیرید. آبدهی ظرفیت پمپ را برای منتقل کردن آب مشخص می کند. آبدهی را نیز بر اساس L/min و یا M3/H محاسبه می کنند. اما حداکثر ارتفاع پمپ از جمله مشخصات اصلی دیگری است که در حین انتخاب پمپ باید به آن بی دقت نباشید.

Max Head (حداکثر ارتفاع) به قسمتی که پمپ قرار دارد گفته می شود و ارتفاع صفر به بالاترین نقطه پمپ آب معروف است. میزان فشار پمپ نام دیگر حداکثر ارتفاع که بر اساس M برآورد می شود نیز است.

رابطه ای که ما بین آبدهی و ارتفاع وجود دارد، یک ارتباط کاملاً معکوس است. در نتیجه، باید اینگونه بیان کنیم که هرچه ارتفاع افزایش یابد، قاعدتاً آبدهی کاهش خواهد یافت. به همین ترتیب در زمان انتخاب پمپ توجه داشته باشید که حداکثر ارتفاع باید از ارتفاع مدنظر شما نیز بیشتر باشد.

پمپ آب برای طبقات بالا

راهنمای خرید پمپ آب برای طبقات بالا

برای سفارش پمپ آب برای طبقات بالا باید به میزان آب مصرفی توجه کنید. تعداد طبقات ساختمان یکی از فاکتورهای مهم برای خرید پمپ آب مناسب است.

  • همچنین تعداد واحد را باید بررسی کنید. ناگفته نماند که متراژ واحد نیز جزء مسائل کلیدی و به روز محسوب می شود که معمولاً در زمان خرید  پمپ آب نیز نادیده گرفته می شود و البته به تعداد شیرهای آب ساختمان نیز دقت بسیار زیادی داشته باشید.
  • به عنوان مثال برای ۱ طبقه تک واحدی شما از یک پمپ کوچک با توان ۰.۵، حداکثر ارتفاع ۳۸ و حداکثر دبی ۲.۵ نیاز دارید.
  •  اما برای ۶ طبقه سه واحدی باید از پمپ آب جتی با توان ۲، حداکثر ارتفاع ۶۰ و حداکثر دبی ۴.۸ استفاده کنید.
  • برای ۵ طبقه تک واحدی  یک پمپ آب پروانه ای، توان ۲، حداکثر ارتفاع ۵۵ و حداکثر دبی ۶.۳ نیز می تواند مناسب باشد.
  • ۲ طبقه دو واحدی نیز به پمپ آب بشقابی نیاز دارد. این نوع پمپ آب می تواند با توان ۱، حداکثر ارتفاع ۳۳ و حداکثر دبی ۶.۰ گزینه ایده آلی باشد.

تفاوت پمپ آب بشقابی و پمپ آب جتی

ما به انواع پمپ آب برای طبقات بالا اشاره کرده ایم. اما سؤالی که بسیار پیش می آید این است که بین پمپ جتی و پمپ بشقابی کدام یک می تواند گزینه مناسب تری باشد.

معمولاً در پمپ آب جتی پمپ این اختیار را دارد که پمپاژ آب را با فشار بیشتری تا ارتفاع بالاتری انجام دهد. پمپ بشقابی حجم آب بیشتر را تا ارتفاع کمتر با یک توان برابر با پمپ آب جتی پوشش می دهد. این خود یک تفاوت عمده به شمار می آید.

نیروی مکش پمپ آب جتی صددرصد نسبت به پمپ آب بشقابی بیشتر است. اما پمپ آب بشقابی کمترین صدا را در عملکرد خود به نمایش می گذارد که نباید این موضوع را نادید گرفت و به هر حال این خود یک مزیت به شمار می آید.

پمپ جتی همانند پمپ خودمکش عمل می کند و برای پمپاژ آب مخلوط با هوا بسیار مناسب است. اینگونه با کسب اطلاعات در مورد تفاوت این دو می توانید یک انتخاب مناسب را تجربه کنید.

پمپ آب برای طبقات بالا

خرید انواع پمپ آب

برای خرید پمپ آب برای طبقات بالا  انواع پمپ آب بشقابی، پمپ آب پروانه ای، پمپ آب جتی و پمپ آب کوچک می توانید به فروشگاه اینترنتی تاسیساتدات کام https://tasisat.com/ مراجعه کنید. هرکدام از این نوع پمپ ها می توانند عملکرد قابل قبولی را با توجه به نوع کاربری شما به وجود آورند. به همین دلیل سعی کنید نوع استفاده و کاربری خود را نیز مشخص کنید که تجربه خرید هوشمندانه را از دست ندهید.

متأسفانه برخی از افراد که در ساختمان های چند طبقه زندگی می کنند نسبت به مشکل کم فشاری آب بی توجه هستند. به این دلیل که فشار کم آب تنها به شیر دوش و سیستم آبرسانی واحد آن ها ختم نمی شود و باید از روش های مناسب جهت تامین و تقویت فشار آب استفاده نمود.

استفاده از پمپ آب می تواند به رفع مشکل فشار آب به سادگی کمک کند. شما باید قبل از خرید به مشخصات پمپ آب دقت کنید. ناگفته نماند که ما پمپ دو اسب تک، دو پروانه را با منبع و درجه به خریداران در این شرایط پیشنهاد می کنیم.

متأسفانه دیده شده است که طبقه های ششم و حتی هفتم حتی نمی توانند به تنظیم کلید اتوماتیک پمپ بپردازند و از جریان آب به صورت یکنواخت نیز بی بهره هستند. به همین جهت برای نصب کلید اتوماتیک پمپ بهترین کار این است که از یک نصاب ماهر کمک بگیرید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *