در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

راهنمای ریموت کولر گازی وست پوینت

لطفا امتیاز دهید

ریموت کولر گازی وست پوینت

ریموت کولر گازی وست پوینت، کلید اصلی برای فعال سازی عملکرد خنک کنندگی محصول می باشد. به همین خاطر اولین مبحثی که شما باید در رابطه با کولر گازی بیاموزید؛ نحوه عملکرد ریموت دستگاه می باشد.

شما زمان خریداری کولر گازی وست پوینت باید به خوبی با تمامی ویژگی های آن آشنایی داشته باشید. اگر شما می خواهید به بهترین نحو ممکن این کولر گازی را تنظیم کنید باید به خوبی در مورد ویژگی های دکمه های ریموت کولر گازی وست پوینت اطلاعات خود را افزایش دهید.

هر یک از کولر گازی ها دارای ریموت کنترل می باشند. ریموت کنترل کولر گازی یکی از اصلی ترین بخش های آن به شمار می رود که تنظیم سیستم را با استفاده از آن انجام می دهید. شما باید زمان استفاده از ریموت کنترل کولر گازی از آن مراقبت کنید تا دچار آسیب و ضربه نشود.

در صورتی که آسیبی به ریموت کولر گازی وست پوینت وارد شود دیگر کارکرد مناسبی از خود نشان نمی دهد و دکمه های آن دیگر کار نمی کند. بنابراین ریموت کنترل را به هیچ وجه زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید و حواستان باشد که کولر گازی با آن هم در تماس نباشد.

شما باید به خوبی بدانید که شاید از این ریموت کولر گازی بتوانید برای کولر گازی های دیگر با برندهای متنوع هم استفاده کنید. بنابراین نیاز است به خوبی دکمه های آن را و کارکردی که دارند را بشناسید. برخی از اصلی ترین و مهمترین ویژگی ها و دکمه های اصلی ریموت کولر وست پوینت را در ادامه معرفی می کنیم.دکمه های ریموت کولر گازی وست پوینت

معرفی دکمه های ریموت کولر گازی وست پوینت

ریموت کولر گازی وست پوینت از چندین دکمه تشکیل شده است؛ لذا از دو قابلیت سرمایشی و گرمایشی برخوردار می باشد. این قطعه به ظاهر کوچک اساس کار کولر گازی است. به همین سبب بایستی در نحوه کار با آن را بیاموزید.

برخی از دکمه هایی که روی ریموت کولر گازی وست پوینت وجود دارد و شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید عبارت هستند از :

 1. دکمه خاموش و روشن :

با استفاده کردن از این دکمه می توانید دستگاه را خاموش و روشن کنید. در واقع باید به خوبی بدانید که با هر بار فشار دادن این دکمه سیستم یا روشن می شود و یا خاموش می گردد. زمان خاموش شدن کولر گازی باید به خوبی بدانید که تمامی تنظیمات کولر به همان حالتی که شما خاموش می کنید سیو می شود و زمان روشن شدن یکبار دیگر اجرا می گردد.

 1. دکمه مود :

شما هر یک بار که این دکمه را فشار دهید باید بدانید که حالت های کولر گازی فرق می کند. این حالت ها شامل گرمایش، سرمایش، اتوماتیک و فن می باشد. شما با انتخاب کردن هر یک از حالت ها می توانید از ویژگی ها و مشخصات آن حالت استفاده کنید.

با تعیین کردن حالت اتوماتیک کولرگازی شما به درجه دلخواهتان می رسد. گزینه اتوماتیک یکی از بهترین گزینه های کولر گازی می باشد که در نبود شما دمای ساختمان را مطبوع می سازد. حالت گرمایش و سرمایش هم وظیفه خنک سازی و گرم کردن فضا را بر عهده دارند.

 1. دکمه های بالا و پایین :

 از این دکمه ها شما می توانید برای بالا پایین بردن دما استفاده کنید. محدوده دما بین ۱۶ تا ۳۰ درجه سانتیگراد است. شما هر یک از دکمه های بالا و پایین را که به مدت دو ثانیه نگه دارید می توانید دما را تغییر دهید.

 1. دکمه فن :

وظیفه اصلی این دکمه روی ریموت کولر گازی وست پوینت تنظیم کردن سرعت فن می باشد. مقدار دمندگی هوا به محیط خانه با زدن این دکمه تامین می شود. شما می توانید با استفاده از این دکمه دریچه های خروجی هوا را تنظیم نمایید و آنها را در حالت های متنوع قرار دهید.

    ۵. دکمه کلاک :

این دکمه را برای تنظیم کردن ساعت مورد استفاده قرار می دهند. شما با زدن این دکمه می توانید علامت سوال را روی صفحه نمایش مشاهده کنید. با استفاده از دکمه های بالا و پایین هم ساعت را قادر خواهید بود که تنظیم نمایید.

هر یک از دکمه ها را که دو ثانیه نگه دارید زمان تا ۱۰ دقیقه تغییر پیدا خواهد کرد. بعد از اینکه تغییرات را انجام دادید باید یکبار دیگر دکمه کلاک را بزنید تا تنظیمات سیو شود.

دکمه کلاک

 1. دکمه تایمر آن :

 با استفاده کردن از این دکمه روی ریموت کولر گازی شما می توانید زمان روشن شدن کولر گازی را خودتان تعیین کنید. دقت نمایید که شما در ابتدا نیاز است به خوبی زمان آن را تنظیم کنید و سپس دکمه آن را بزنید. شما برای غیر فعال کردن این ویژگی می توانید دکمه تایمر آف را بزنید.

 1. دکمه ایکس فن :

 یکی از دیگر دکمه های روی ریموت کولر گازی وست پوینت دکمه ایکس فن می باشد. استفاده از این دکمه برای فعال شدن دو حالت درای و کول کاربرد بسیار زیادی دارد. شما با استفاده کردن از این دکمه می توانید از رشد قارچ ها و کپک ها در محیط تا حد بسیار زیادی جلوگیری نمایید.

 1. دکمه تمپ :

با زدن این دکمه شما می توانید دمای درون و خارج خانه را که به وسیله حسگر های دما طراحی شده است تنظیم کنید. این دکمه کمک می کند شما دمای درون خانه را به درجه مناسب برسانید و تهویه سازی فضای خانه را هم انجام دهید.

توسط ریموت کولر گازی وست پوینت می توانید عملکرد تجهیزاتی همچون فن کلاک و ترموستات محصول را کنترل کنید. بنابراین ریموت را روی زمین نگذارید؛ لذا با خراب شدن این تجهیز، عملکرد محصول نیز مختل می شود.

ریموت را چک کنید

ریموت کولر گازی وست پوینت را از نظر عملکرد بررسی کنید؛ تا از سالم بودن تجهیز مطمئن شوید، چرا که عملکرد محصول به ریموت بستگی دارد. تا زمانی که ریموت باشد؛ کار با دستگاه آسان و راحت است، اما همین که ریموت خراب شود، حتی خاموش و روشن کردن دستگاه نیز برایتان عذاب آور می شود.

ابتدا ، بررسی کنید که آیا صفحه نمایش روی ریموت کار می کند یا خیر و ببینید آیا می توانید اطلاعات روی آن را بخوانید. در غیر اینصورت ، یک اصلاح ساده باتری احتمالاً مشکل شما را حل می کند. برای برداشتن باتری ها از کنترل از راه دور سیستم تقسیم ، کافی است پنل ریموت را به سمت پایین بکشید تا سایر دکمه ها نمایان شوند. وقتی دیده شد ، یک کشش اضافی به آن بدهید تا صفحه کاملا بسته شود اینگونه محفظه باتری نمایان می شود.

بررسی کنید که اجزای فلزی دچار خوردگی نشده اند و باتری ها را تعویض کنید. دفترچه راهنمای کاربر را دوبار بررسی کنید تا مطمئن شوید از باتری های صحیح استفاده می کنید و همچنین به یاد داشته باشید که ریموت را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها را به درستی وارد کرده اید.

اگر ریموت با برند دیگری در خانه دارید که از آن برای تهویه مطبوع دیگری استفاده می کنید ، می توانید آن را بر روی دستگاهی که کار نمی کند امتحان کنید. اگر کولر گازی به این ریموت پاسخ می دهد ، خواهید دانست که دیگری خراب است و باید تعویض شود.

مرحله دوم چک کردن ریموت:

مرحله بعدی بررسی چراغ LED در بالای کنترل از راه دور است. چراغ LED مسئول ارسال سیگنال به سنسور در رابط واحد کولر است. اگر کنترل از راه دور را کار نمی کند ، LED می تواند از سایر اجزای داخلی جدا شده باشد. برای بررسی اینکه آیا کنترل از راه دور سیگنال را از LED به درستی ارسال می کند ، به یک کارت سنسور مادون قرمز نیاز دارید.

نکته دیگر نزدیکی شما به واحد است. ریموت برای کارکردن باید در فاصله ده متری دستگاه قرار داشته باشد و نمی تواند اثاثیه یا اجسام دیگری مانع از حرکت سنسور در سطح دستگاه شود. سنسورها را تمیز کنید تا مطمئن شوید هیچ گونه آلودگی روی آنها وجود ندارد. یکی دیگر از علل متداول خرابی کنترل از راه دور ، رطوبت است. قرار گرفتن در معرض نوشیدنی ریخته شده یا مایعات دیگر می تواند باعث از کار افتادن کنترل از راه دور شما شود.

ریموت کولر گازی وست پوینت

علل خرابی ریموت کولر گازی وست پوینت

ریموت کولر گازی وست پوینت از ابزارآلات جانبی مهم برای کنترل دمای محصول می باشد. با این که در ساخت ریموت، از برترین تکنولوژی ها بهره برداری شده است؛ اما همانند دیگر قطعات در اثر عوامل محیطی و جوی خراب می شود. بنابراین بایستی در مکانی دور از رطوبت از آن نگهداری شود.

رطوبت و آب سبب قطع شدن مدار الکتریکی ریموت کولر گازی وست پوینت می شود. بنابراین ریموت را از کاور آن بیرون نیاورید؛ تا مجبور به تعویض محصول نشوید. هیچ ریموتی همانند ریموت اورجینال کولر گازی وست پوینت عمل نمی کند. بنابراین از پرت کردن ریموت کولر گازی وست پوینت خودداری کنید.

دیگر عواملی که سبب خراب شدن ریموت کولر گازی وست پوینت می شود؛ عبارتند از:

 1. پرت کردن ریموت
 2. جدا کردن دکمه های ریموت
 3. جدا کردن LED ریموت
 4. و…

قیمت ریموت کولر گازی وست پوینت

ریموت کولر گازی وست پوینت، ابزاری است؛ که به همراه کولر گازی به مشتری عرضه می شود؛ اما خرید تکی این محصول نیز مقدور است. قیمت ریموت کولر گازی وست پونیت مناسب می باشد. بنابراین در صورت خراب شدن تجهیز نگران نباشید؛ لذا قیمت این تجهیز نسبت به دیگر قطعات کولر گازی وست پوینت مناسب تر است.

خرید ریموت کولر گازی وست پوینت

خرید ریموت کولر گازی وست پوینت  در تمام مجموعه های فروشی که در عرصه فروش محصولات الکترونیکی فعال هستند؛ صورت می گیرد. شما می توانید انواع ریموت کولر گازی وست پوینت را در مجموعه تاسیسات کام با مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

چرا دستگاه تهویه مطبوع من به ریموت پاسخ نمی دهد؟

اگر دستگاه تهویه مطبوع شما به کنترل از راه دور پاسخ نمی دهد ، توصیه می کنیم قبل از هر کاری مطالب بالا را مطالع کنید.

چرا دمای کولر را با ریموت کنترل کاهش می دهیم، دمای کولر خنک تر نمی شود ؟

این احتمال وجود دارد که مشکل از خود کولر گازی باشد.

ریموت کنترل خراب شده است آیا نمایندگی برای خرید وجود دارد؟

بله معمولا نمایندگی ها دارای ریموت کنترل برند خود هستند.

مطالب مرتبط

چگونه می توان صدای پمپ آب را کم کنیم؟

چگونه می توان صدای پمپ آب را کم کنیم؟

چگونه می توان صدای پمپ آب را کم کنیم؟ یکی از دغدغه های رایج در ساختمان ها کم کردن صدای... ادامه مطلب

نصب پکیج در واحد دوبلکس

نصب پکیج در واحد دوبلکس

نصب پکیج در واحد دوبلکس هر چقدر که بیشتر به فصل زمستان نزدیک شویم، مردم بیشتر به فکر خرید و... ادامه مطلب

نصب پکیج در بالکن

نصب پکیج در بالکن

نصب پکیج در بالکن پکیج یک سیستم گرمایشی محبوب در بازار است که امروزه در اکثر خانه ها دیده می... ادامه مطلب

نصب پکیج در آشپزخانه

نصب پکیج در آشپزخانه

نصب پکیج در آشپزخانه با پیشرفت علم مهندسی سیستم گرمایشی پکیج جایگزین موتور خانه های قدیمی شد. این سیستم نسبت... ادامه مطلب

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت داکت اسپلیت یکی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی هوا است که میان ساختمان سازان... ادامه مطلب

Install fire box

نصب جعبه آتش نشانی

نصب جعبه آتش نشانی برای تأمین ایمنی و همچنین جلوگیری از انواع حریق صددرصد استفاده و بکارگیری جعبه آتش نشانی... ادامه مطلب

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش آتش گرفتگی در سال های اخیر در جنگل‌ها و همچنین منازل مسکونی و کارگاهی رواج پیدا... ادامه مطلب

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی آشنایی با نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی به شما کمک می کند تا... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =