ریموت کولر گازی وست پوینت

شما زمان خریداری کولر گازی وست پوینت باید به خوبی با تمامی ویژگی های آن آشنایی داشته باشید. اگر شما می خواهید به بهترین نحو ممکن این کولر گازی را تنظیم کنید باید به خوبی در مورد ویژگی های دکمه های ریموت کولر گازی وست پوینت اطلاعات خود را افزایش دهید.

هر یک از کولر گازی ها دارای ریموت کنترل می باشند. ریموت کنترل کولر گازی یکی از اصلی ترین بخش های آن به شمار می رود که تنظیم سیستم را با استفاده از آن انجام می دهید. شما باید زمان استفاده از ریموت کنترل کولر گازی از آن مراقبت کنید تا دچار آسیب و ضربه نشود.

در صورتی که آسیبی به ریموت کولر گازی وست پوینت وارد شود دیگر کارکرد مناسبی از خود نشان نمی دهد و دکمه های آن دیگر کار نمی کند. بنابراین ریموت کنترل را به هیچ وجه زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید و حواستان باشد که کولر گازی با آن هم در تماس نباشد.

شما باید به خوبی بدانید که شاید از این ریموت کولر گازی بتوانید برای کولر گازی های دیگر با برندهای متنوع هم استفاده کنید. بنابراین نیاز است به خوبی دکمه های آن را و کارکردی که دارند را بشناسید. برخی از اصلی ترین و مهمترین ویژگی ها و دکمه های اصلی ریموت کولر وست پوینت را در ادامه معرفی می کنیم.دکمه های ریموت کولر گازی وست پوینت

معرفی دکمه های ریموت کولر گازی وست پوینت

 برخی از دکمه هایی که روی ریموت کولر گازی وست پوینت وجود دارد و شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید عبارت هستند از :

  1. دکمه خاموش و روشن :

با استفاده کردن از این دکمه می توانید دستگاه را خاموش و روشن کنید. در واقع باید به خوبی بدانید که با هر بار فشار دادن این دکمه سیستم یا روشن می شود و یا خاموش می گردد. زمان خاموش شدن کولر گازی باید به خوبی بدانید که تمامی تنظیمات کولر به همان حالتی که شما خاموش می کنید سیو می شود و زمان روشن شدن یکبار دیگر اجرا می گردد.

  1. دکمه مود :

شما هر یک بار که این دکمه را فشار دهید باید بدانید که حالت های کولر گازی فرق می کند. این حالت ها شامل گرمایش، سرمایش، اتوماتیک و فن می باشد. شما با انتخاب کردن هر یک از حالت ها می توانید از ویژگی ها و مشخصات آن حالت استفاده کنید.

با تعیین کردن حالت اتوماتیک کولرگازی شما به درجه دلخواهتان می رسد. گزینه اتوماتیک یکی از بهترین گزینه های کولر گازی می باشد که در نبود شما دمای ساختمان را مطبوع می سازد. حالت گرمایش و سرمایش هم وظیفه خنک سازی و گرم کردن فضا را بر عهده دارند.

  1. دکمه های بالا و پایین :

 از این دکمه ها شما می توانید برای بالا پایین بردن دما استفاده کنید. محدوده دما بین 16 تا 30 درجه سانتیگراد است. شما هر یک از دکمه های بالا و پایین را که به مدت دو ثانیه نگه دارید می توانید دما را تغییر دهید.

  1. دکمه فن :

وظیفه اصلی این دکمه روی ریموت کولر گازی وست پوینت تنظیم کردن سرعت فن می باشد. مقدار دمندگی هوا به محیط خانه با زدن این دکمه تامین می شود. شما می توانید با استفاده از این دکمه دریچه های خروجی هوا را تنظیم نمایید و آنها را در حالت های متنوع قرار دهید.

    5. دکمه کلاک :

این دکمه را برای تنظیم کردن ساعت مورد استفاده قرار می دهند. شما با زدن این دکمه می توانید علامت سوال را روی صفحه نمایش مشاهده کنید. با استفاده از دکمه های بالا و پایین هم ساعت را قادر خواهید بود که تنظیم نمایید.

هر یک از دکمه ها را که دو ثانیه نگه دارید زمان تا 10 دقیقه تغییر پیدا خواهد کرد. بعد از اینکه تغییرات را انجام دادید باید یکبار دیگر دکمه کلاک را بزنید تا تنظیمات سیو شود.

دکمه کلاک

  1. دکمه تایمر آن :

 با استفاده کردن از این دکمه روی ریموت کولر گازی شما می توانید زمان روشن شدن کولر گازی را خودتان تعیین کنید. دقت نمایید که شما در ابتدا نیاز است به خوبی زمان آن را تنظیم کنید و سپس دکمه آن را بزنید. شما برای غیر فعال کردن این ویژگی می توانید دکمه تایمر آف را بزنید.

  1. دکمه ایکس فن :

 یکی از دیگر دکمه های روی ریموت کولر گازی وست پوینت دکمه ایکس فن می باشد. استفاده از این دکمه برای فعال شدن دو حالت درای و کول کاربرد بسیار زیادی دارد. شما با استفاده کردن از این دکمه می توانید از رشد قارچ ها و کپک ها در محیط تا حد بسیار زیادی جلوگیری نمایید.

  1. دکمه تمپ :

با زدن این دکمه شما می توانید دمای درون و خارج خانه را که به وسیله حسگر های دما طراحی شده است تنظیم کنید. این دکمه کمک می کند شما دمای درون خانه را به درجه مناسب برسانید و تهویه سازی فضای خانه را هم انجام دهید.

ریموت را چک کنید

ابتدا ، بررسی کنید که آیا صفحه نمایش روی ریموت کار می کند یا خیر و ببینید آیا می توانید اطلاعات روی آن را بخوانید. در غیر اینصورت ، یک اصلاح ساده باتری احتمالاً مشکل شما را حل می کند. برای برداشتن باتری ها از کنترل از راه دور سیستم تقسیم ، کافی است پنل ریموت را به سمت پایین بکشید تا سایر دکمه ها نمایان شوند. وقتی دیده شد ، یک کشش اضافی به آن بدهید تا صفحه کاملا بسته شود اینگونه محفظه باتری نمایان می شود.

بررسی کنید که اجزای فلزی دچار خوردگی نشده اند و باتری ها را تعویض کنید. دفترچه راهنمای کاربر را دوبار بررسی کنید تا مطمئن شوید از باتری های صحیح استفاده می کنید و همچنین به یاد داشته باشید که ریموت را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها را به درستی وارد کرده اید.

اگر ریموت با برند دیگری در خانه دارید که از آن برای تهویه مطبوع دیگری استفاده می کنید ، می توانید آن را بر روی دستگاهی که کار نمی کند امتحان کنید. اگر کولر گازی به این ریموت پاسخ می دهد ، خواهید دانست که دیگری خراب است و باید تعویض شود.

مرحله دوم چک کردن ریموت:

مرحله بعدی بررسی چراغ LED در بالای کنترل از راه دور است. چراغ LED مسئول ارسال سیگنال به سنسور در رابط واحد کولر است. اگر کنترل از راه دور را کار نمی کند ، LED می تواند از سایر اجزای داخلی جدا شده باشد. برای بررسی اینکه آیا کنترل از راه دور سیگنال را از LED به درستی ارسال می کند ، به یک کارت سنسور مادون قرمز نیاز دارید.

نکته دیگر نزدیکی شما به واحد است. ریموت برای کارکردن باید در فاصله ده متری دستگاه قرار داشته باشد و نمی تواند اثاثیه یا اجسام دیگری مانع از حرکت سنسور در سطح دستگاه شود. سنسورها را تمیز کنید تا مطمئن شوید هیچ گونه آلودگی روی آنها وجود ندارد. یکی دیگر از علل متداول خرابی کنترل از راه دور ، رطوبت است. قرار گرفتن در معرض نوشیدنی ریخته شده یا مایعات دیگر می تواند باعث از کار افتادن کنترل از راه دور شما شود.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

چرا دستگاه تهویه مطبوع من به ریموت پاسخ نمی دهد؟

اگر دستگاه تهویه مطبوع شما به کنترل از راه دور پاسخ نمی دهد ، توصیه می کنیم قبل از هر کاری مطالب بالا را مطالع کنید.

چرا دمای کولر را با ریموت کنترل کاهش می دهیم، دمای کولر خنک تر نمی شود ؟

این احتمال وجود دارد که مشکل از خود کولر گازی باشد.

ریموت کنترل خراب شده است آیا نمایندگی برای خرید وجود دارد؟

بله معمولا نمایندگی ها دارای ریموت کنترل برند خود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =