Search
Close this search box.

کوره هوای گرم چیست؟

mashal-min

برای مکان های بزرگ بهتر است که از کوره هوا گرم استفاده شود. در نظر داشته باشید که این کوره ها در واقع نوعی بخار صنعتی می باشد. با توجه به حرارت بالایی که دارند؛ در مکان‌های وسیع همچون سالن های صنعتی و مکان های عمومی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین در نظر داشته باشید که در این کوره ها میزان اتلاف انرژی بسیار کم می‌باشد. در این مقاله از سری مقالات وب سایت تاسیسات دات کام قصد داریم به بررسی سوال کوره هوای گرم چیست؟ بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

کوره هوای گرم چیست؟

معرفی کوره هوای گرم

در پاسخ به سوال کوره هوای گرم چیست؟ باید ذکر کنیم که کوره هوای گرم نوعی بخار صنعتی می باشد که در سالن های صنعتی و مکان های عمومی همچون گلخانه ها، بیمارستان ها، مساجد، نمایشگاه ها، مرغداری‌ها، سوله ها و … جهت گرم کردن محیط استفاده خواهد شد.

در نظر داشته باشید که یک کوره هوای گرم معمولاً از سه بخش مشعل، مبدل حرارتی و فن دمنده تشکیل خواهد شد. مشعل هایی که در کوره هوا گرم استفاده می شود؛ معمولاً از نوع گازی، گازوئیلی و دوگانه سوز خواهند بود.

همچنین در نظر داشته باشید که مبدل های حرارتی اغلب از جنس استیل و یا ورق فولادی می باشد. در کوره هوای گرم فن دمنده هوا تا به درون محفظه خواهد کشید که از روی مبدل حرارتی عبور کرده و باعث می شود تا حرارت در دستگاه انتقال پیدا کرده و از طریق شعله گرما ایجاد شود.

در پایان این گرما به محیط بر می گردد و باعث می شود تا فضای اتاق گرم شود. به همین خاطر اغلب فن های دمنده در نوع دو سرعته و سه سرعته تولید و روانه بازار می شود.

انواع کوره هوای گرم

حال که با سوال کوره هوای گرم چیست؟ آشنا شدید لازم است بدانید که این نوع کوره معمولا از لحاظ طراحی در انواع مختلفی در بازار موجود می باشد. در حال حاضر مدل هایی که تولید می‌شوند می‌توان به مدل پایه دار یا کابینتی، مدل زمینی ایستاده و زمینی اشاره کرد. این مدل ها در ظرفیت های بالای تولید و عرضه می شود.

در نظر داشته باشید که مدل های پایه دار و کابینتی معمولاً به کانال و یا خارج از محیط نصب می شود. این نوع از کوره های هوا گرم از فن آکسیال استفاده می‌کند.

اما در نظر داشته باشید که در مدل های زمینی ایستاده و افقی از فن های سانتریفیوژ با افت فشار بالا استاتیک استفاده خواهد شد که باعث می شود بر افت فشار دستگاه غلبه کرده و دارای کانال کشی باشد. همچنین دود و آلاینده هایی که به خاطر احتراق ایجاد می شود؛ از طریق دودکش به فضای بیرون ساختمان انتقال داده خواهد شد.

مزایای کوره هوای گرم

با توجه به مبحث کوره هوای گرم چیست؟ باید ذکر کنیم که از این نوع بخاری های صنعتی معمولاً در کارگاه ها و سالن های صنعتی، سالن انتظار، استخر، مدارس و … مورد استفاده قرار می گیرد. موتورخانه با توجه به اینکه از مزایای بسیاری برخوردار است؛ اما جهت نصب نیاز به فضای مناسب دارد و فضای زیادی را اشغال خواهد کرد.

همچنین لوله کشی های متعددی لازم دارند که سرویس و نگهداری از این سیستم های گرمایشی واقعا سخت و دشوار می باشد. در صورتی که نصب و راه اندازی کوره هوای گرم بسیار ساده و راحت می باشد و با انواع سوخت گازی، گازوئیلی و دوگانه سوز قابل استفاده خواهد شد و تنها ۱۵ درصد اتلاف حرارت دارد.

همچنین در نظر داشته باشید که با توجه به اینکه دود و آلاینده‌های احتراق در این کوره ها از طریق دودکش به فضای بیرون از ساختمان انتقال داده می شود؛ گرمایی که از طریق کوره هوای گرم ایجاد می‌شود بسیار پاک می باشد. به همین خاطر در گلخانه ها می توان از کوره هوای گرم جهت گرم کردن محیط بهره‌مند شد.

در نظر داشته باشید که بهترین گزینه برای گرمایش مناطق سردسیر استفاده از هیتر آتشخوار و کوره هوا گرم است. در این محیط ها جهت تولید گرما نیازی به انتقال آب با لوله های حرارتی و گرم کردن آب نیست و تنها با مصرف برق و سوخت می توان حرارت بالایی را ایجاد کرد.

نگرانی بابت میزان مصرف سوخت و برق نیست؛ چرا که در این کوره ها میزان مصرف برق و سوخت بسیار پایین است. در نظر داشته باشید که گرمایش اغلب سیستم های گرمایشی امکان دارد چندین ساعت طول بکشد اما این کوره ها بسیار سریع هوای محیط را گرم می کند.

ویژگی های کوره هوای گرم

با توجه به مبحث کوره هوای گرم چیست؟ باید ذکر کنیم که این نوع کوره از ویژگی ها و مزایای بسیاری برخوردار است. برخی از ویژگی های آن عبارتند از:

  • برخورداری از عملکرد صدای کم
  • برخورداری از افت فشار مناسب
  • دارای درجه حفاظت و ایمنی بالا
  • دارای قابلیت توسعه یکنواخت هوا مبدل حرارتی یا محفظه احتراق کوره هوای گرم و …

کوره هوای گرم چیست؟

موقعیت نصب کوره هوای گرم

کوره هوای گرم را باید در مسیر طبیعی گردش هوای اتاق تعبیه و نصب کنید. قرار دادن آن در مکان هایی که در معرض نفوذ هوای سرد همچون درب ها و پنجره هستند؛ کاری اشتباه می باشد.

در نظر داشته باشید نکته بسیار مهمی که در نصب این  کوره باید مد نظر قرار دهید این است که در محل هایی که گردش طبیعی هوا وجود ندارد؛ همچون پشت درب ها و بالای پایین قفسه ها این کوره ها را قرار ندهید و به دور از نور مستقیم خورشید نصب کنید. کوره هوای گرم نباید در معرض گرمای حاصل از لامپ ها و یا اشعه ها باشد.

معرفی فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام

فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع سیستم های تهویه مطبوع و تجهیزات مورد نیاز می باشد. توجه داشته باشید که شما مخاطبان گرامی برای تهیه این سیستم ها باید سعی کنید از طریق فروشگاه های معتبر اقدام کنید. پیشنهاد ما به شما مخاطبین عزیز فروشگاه تاسیسات دات کام می باشد. تجهیزات مورد نیاز کوره هوای گرم را می‌توانید از طریق وبسایت https://tasisat.com/ تهیه نمایید.

در هر مرحله از خرید که نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشید نیز کافیست از طریق شماره های ذکر شده با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید و به صورت کاملاً رایگان مشاوره و اطلاعات لازم را دریافت نمائید. بدون شک در این صورت انتخاب بهتر و مناسبی را تجربه خواهید کرد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”کوره هوای گرم چیست؟” answer-0=”کوره هوای گرم نوعی بخار صنعتی می‌باشد که به خاطر حرارت بالایی که دارد در مکان های وسیع همچون سالن های صنعتی و مکان های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”بخش های تشکیل دهنده کوره هوای گرم کدامند؟” answer-1=”کوره هوای گرم از سه بخش مشعل، مبدل حرارتی و فن دمنده تشکیل می شود.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”در کوره هوای گرم از چه نوع مشعل هایی استفاده می شود؟” answer-2=”مشعل های استفاده شده در کوره هوای گرم از نوع گازی، گازوئیلی و دوگانه سوز می باشند.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” headline-18=”h2″ question-18=”” answer-18=”” image-18=”” headline-19=”h2″ question-19=”” answer-19=”” image-19=”” headline-20=”h2″ question-20=”” answer-20=”” image-20=”” headline-21=”h2″ question-21=”” answer-21=”” image-21=”” headline-22=”h2″ question-22=”” answer-22=”” image-22=”” headline-23=”h2″ question-23=”” answer-23=”” image-23=”” headline-24=”h2″ question-24=”” answer-24=”” image-24=”” headline-25=”h2″ question-25=”” answer-25=”” image-25=”” headline-26=”h2″ question-26=”” answer-26=”” image-26=”” headline-27=”h2″ question-27=”” answer-27=”” image-27=”” headline-28=”h2″ question-28=”” answer-28=”” image-28=”” headline-29=”h2″ question-29=”” answer-29=”” image-29=”” headline-30=”h2″ question-30=”” answer-30=”” image-30=”” headline-31=”h2″ question-31=”” answer-31=”” image-31=”” count=”32″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *