Search
Close this search box.

اسپلیت چیست؟ + خرید اسپلیت

What-is-a-split

اسپلیت چیست ؟

در این مطلب شما را با هویت جناب آقای اسپلیت آشنا خواهیم کرد و به خوبی کاربردها و انواع این فرد محترم را برای شما توضیح خواهیم داد. با پایان یافتن این مطلب شما به پاسخ بیشتر پرسش های خود در این زمینه خواهید رسید و با این کولر به طور کامل آشنا خواهید شد. پس با ما همراه باشید تا به سوال اسپلیت چیست؟ پاسخ خود را دریافت کنید.

اسپلیت چیست

معنی کلمه اسپلیت چیست؟

ابتدایی ترین مطلب که در این مقاله باید به آن پرداخته شود این است که معنی کلمه اسپلیت چیست؟ کلمات به طور کلی به چند دسته تقسیم می شوند و بخش مهمی از این کلمات در گروه کلمات ورودی به یک زبان قرار می گیرند.

کلمه اسپلیت در واقع از این دسته از کلمات می باشد که به زبان شیرین فارسی وارد شده است و معنی رایج آن به دو نیم کردن و یا از هم جدا شده می باشد.

کلمه اسپلیت به زبان لاتین و انگلیسی این گونه است، split . در ابتدا نمیتوان شباهت زیادی با یک کولر و کلمه اسپلیت پیدا کرد، این کلمه قدری عجیب است و باید با دقت بیش تری برای دست یابی به ریشه آن تلاش کرد. این کلمه در واقع یک کلمه اختصاری بوده و برای توضیح جمله معرفی بکار می رود.

واقعا ریشه واقعی کلمه اسپلیت چیست  و چگونه میتوان این ریشه را یافت.  معنی کلمه اسپلیت  و ریشه واقعی این کلمه انگلیسی اشاره به جدا بودن پنل این کولرها دارد و قوی ترین احتمال در ارتباط بین این کلمه و این مدل کولر گازی می باشد. پنل داخلی و خارجی این کولرها از هم جدا می باشند و دلیل مهم نامگذاری این کولرها به این نام دقیقا همین مورد می باشد.

معنی اسپلیت چیست؟

در بالا به معنی اصلی اسپلیت اشاره کردیم و علت اصلی نامگذاری این کولر به این شکل را بیان کردیم. حالا باید اشاره مستقیم تر داشته باشیم که اسپلیت چیست  و ریشه این کلمه را بیش تر بررسی نماییم. سوال اساسی این پاراگراف این است که  معنی اسپلیت  چیست

اما ما قبل از بررسی این کلمه نکته مهمی را برای شما بیان در مورد این کلمه بیان خواهیم کرد. کلمه اسپلیت اشاره به کولرهای گازی خاصی که بخش مهمی از لوازم خانگی جهانی را تشکیل می دهند.

در ابتدای امر بررسی کلمه اسپلیت باید بیان کنیم که این لغت بسیار کاربرد گسترده ای دارد و اشاره به شهری در کشور کرواسی نیز دارد. اگر در کشور کرواسی شما این کلمه را بکار ببرید، ممکن است شما را به سمت این شهر هدایت کنند و شما نباید از این مساله متحیر شوید.

بیگانه بودن این کلمه در ایران به معنای بکار رفتن آن نیست، بلکه اشاره به انگلیسی بودن ریشه این کلمه دارد و گرنه در بازار این نوع کولرها را با این نام می شناسند و بسیار در بین مردم رایج می باشند. رایج بودن این کلمه به معنی رواج کلمات خارجی در ایران است و نشان دهنده این است که مردم ما توانایی خارق العاده ای در تغییر مفهوم و آوای کلمات انگلیسی و بکار بردن آن دارند. در ادامه نکاتی را در مورد تلفظ صحیح این کلمه برخلاف باور عموم برای شما بیان خواهیم کرد.

اسپلیت چیست

تلفظ اسپلیت

تلفظ اسپلیت  به صورت صحیح باید به صورت زیر باشد:

اس پ لی ت، این نوع اسپل کردن برای این می باشد که شما از اشتباهی بسیار رایج در این زمینه رهایی یافته و با تلفظ صحیح این کلمه آشنا شوید.  در تلفظ صحیح  اسپِلیت چیست؟

این سوالی است که در ادامه آن را به طور دقیق تر برای شما بیان خواهیم کرد . اسپلیت یا اسپیلت  در زبان مردم جاری است و بین مردم تلفظ این کلمه به صورت اسپیلت رایج تر می باشد.

اسپیلت تلفظ صحیحی برای این کلمه نمی باشد و در بین مردم به غلط رایج شده است. شاید بتوان این کلمه را با کلمه کلید مقایسه کرد که در بین برخی مردم با عنوان کلیت شناخته می شود.

البته مثال های دیگری را برای این مورد میتوان ذکر کرد، برای مثال میتوان به شنبه و شمبه اشاره کرد که تلفظ صحیح این کلمه شنبه است. سوال مهمی در این جا مطرح می شود که صحیح ترین تلفظ کلمه اسپِلیت چیست؟ پس از بیان این مساله مهم و پاسخ به این سوال، به سوال اساسی دیگری پاسخ خواهیم داد. این سوال این است که مهم ترین تفاوت های کولر گازی و  اسپِلیت چیست؟ در واقع صحیح ترین تلفظ کلمه اسپلیت، اسپِلیت می باشد.

این کلمه دقیقا باید به این صورت بیان گردد، هر چند خود این کلمه چندان از نظر دستور زبان فارسی صحیح نمی باشد. اما صحیح ترین شکل ممکن برای تلفظ کردن این کلمه به صورتی است که در بالا آن را بیان کردیم. به نظر شما مهم ترین نکته در مورد  اسپِلیت چیست؟

یکی از مهم ترین نکاتی که باقی مانده است، تفاوت کلمه اسپِلیت با کلمه اسپیلت است، ما برای کلمه اسپِلیت معنای مجزایی بیان کردیم اما در واقع کلمه اسپیلت معنای مجزایی ندارد.

فرق اسپلیت و کولر گازی

در این مطلب ما به سوالاتی بسیار اساسی در مورد اسپِلیت پاسخ می دهیم و سعی می کنیم که تمامی مجهولات موجو در مورد این کولر را پاسخ بگوییم.

برای رسیدن به پاسخ مهم ترین سوالات خود تا آخر این مطلب با ما همراه شوید تا شما را با دنیای تازه تری آشنا سازیم. دنیایی که به شما معرفی می کینم بسیار خنک تر و بهتر از سایر دنیاها می باشد، در واقع شما با کولری بسیارخنک آشنا می شوید که بهشت بسیار مطلوبی را برای شما به وجود می آورد. کولرهای گازی دستگاهی هستند که به صورت یک تکه و دو تکه در بازار موجود می باشند،

تهویه هوا از باکتری و میکروب از مهم ترین ویژگی های خاص کولر گازی می باشد که آن را با سایر کولرهای شناخته شده در بازار متمایز می کند. باکتری ها و قارچ های موجود در هوا با کمک کولر گازی تصفیه می شوند و به خوبی میتوان هوا را با استفاده از آن ضدعفونی کرد.

مهم ترین تفاوت متمایز کننده کولر گازی و  اسپِلیت چیست؟ مهم ترین تفاوتی که میتوان برای این دو نوع کولر بیان کرد، توان حفظ دمای مناسب کولر اسپِلیت می باشد.

فرق اسپلیت و کولر گازی،  به صورت اصولی این است که با کمک آن دمای اتاق از حد خاصی فراتر نرفته و به خوبی میتوان آن را کنترل کرد. میزان محبوبیت این نوع کولر گازی نسبت به کولر گازی معمولی بسیار بیش تر است و این امر به علت مزایای گسترده این کولرها می باشد.

در این جا میتوان مثال جالبی را توضیح این مساله بیان کرد. وقتی شما برای خرید به ساندویچ فروشی می روید مشاهده می کنید که افرادی که ساندویچ مخصوص سفارش داده اند، نسبت به افرادی که ساندویچ معمولی را انتخاب کرده اند بیش تر هستند. علت این امر بکار رفتن مواد بیش تر و مرغوب تر در این ساندویچ ها می باشد.

شاید مهم ترین فرق اسپلیت و کولر گازی هم همین نکته باشد. میزان امکانات و کیفیت اجزای کولر گازی اسپلیت نسبت به نمونه معمولی آن بسیار بیش تر می باشد و همین مردم عادی را برای خرید این کولر ترغیب خواهد نمود. کولر گازی به انگلیسی این گونه نوشته می شود، GAS cooIer.

فرق اسپلیت و کولر گازی

انواع اسپلیت

آیا تا به حال این سوال برای شما ایجاد شده است که انواع مختلف  اسپلیت چیست؟ انواع مختلف اسپلیت دارای کاربردهای مختلفی می باشد،

آیا این تفاوت ها برای شما جالب می باشد؟ هر نوع متفاوتی از اسپلیت دارای کاربردهای متفاوتی بوده و نسبت به نمونه های دیگر کاربردهای مختلفی را میتوان برای آن تعریف کرد. شناخت این تفاوت ها در هنگام انتخاب کمک زیادی به شما می کند و امر انتخاب را بسیار برای شما تسهیل خواهد کرد.

ساخت  انواع اسپیلت  بسیار زمان بر بوده و هر نوع آن دارای برنامه خاص و مزایای خاصی می باشد. این دسته از اسپلیت هایی که نام بردیم دارای ویژگی های بسیار عالی می باشند. انواع کولر گازی اسپلیت عبارت است از:

مولتی اسپلیت، داکت اسپلیت و مدل پرتال، مدل پنجره ای، مدل ایستاده، مدل سقفی و زمینی.

تفاوت انواع اسپلیت

سوال اصلی همین است، آیا اسپلیت های متنوع دارای ویژگی های یکسانی می باشند؟

کاربرد این اسپلیت ها کاملا یکی است؟ برای روشن تر شدن موضوع مثالی را برای شما بیان خواهیم کرد.

آیا همه انگشتان دستان شما به یک شکل هستند؟ قطعا این گونه نیست. تفاوت انگشتان دست امری کاملا واضح و روشن است. بنابراین شما نمیتوانید انتظار داشته باشید که تمامی اسپلیت ها دارای شکل یکسان و کاربردی کاملا مشابه داشته باشند. همان گونه که کاربرد اصلی انگشتان دست یکی می باشد، کاربرد اصلی اسپلیت ها هم یکسان است.

اما این دو در جزئیات با نمونه های مشابه خود تفاوت های بسیاری دارند.

مدل هایی که در این جا ذکر کردیم بسیاردر بازار رایج هستند و در تمامی موارد قابلیت هایی بسیار عالی دارا می باشند. داکت اسپلیت ها از بین مواردی که نام بردیم دارای مشابهت های بیش تری با کولر اسپلیت هستند، اما در عین حال تفاوت های عمده ای هم با این کولر دارا می باشند. یکنواختی میزان هوای سرد و گرم در حضور پر برکت خانواده اسپلیت ها، موردی است که شما در تمامی اعضای این خانواده میتوانید مشاهده کنید. در واقع این مورد یکی از مهم ترین مزیت های این نوع کولرهای گازی می باشد.

انگشتان دست دارای بندهایی مشابه می باشند و میتوان به نوعی این ویژگی کلی برای کولرهای گازی را مشابه همان بندهای انگشتان دست دانست.

البته تفاوت کوچکی را در همین مساله هم میتوان بیان کرد، هیچ دو انگشتی کاملا مشابه نمونه دیگر نیست. بنابراین میتوان این گونه نتیجه گرفت که میزان یکسان بودن هوای سرد و گرم در دو کولر اسپلیت هم کاملا  یک اندازه نیست. مورد مشترک دیگر در بین تمامی نمونه های  اسپلیت چیست؟  این سوالی است که پاسخ چندان دشواری ندارد. هوای اطراف شما برای تمیز شدن نیاز به یک تهویه قوی دارد و این تهویه میتواند کولر اسپلیت باشد.

کولرهای اسپلیت همگی عضوهای ثابت سازمان محیط زیست هستند و خانه شما را از بیشتر آلودگی ها پاکسازی می کنند. هزینه هایی که این کولرها به شما تحمیل می کنند،

بسیار پایین تر از هزینه سایر کولرها از نظر میزان مصرف انرژی می باشد. به نوعی این کولرها را میتوان دوستدار محیط زیست دانست. امروزه محیط زیست اطراف ما به دوستدار سرسخت و فعالی مثل کولر اسپلیت نیازمند است. یکی از مهم ترین وجه های تمایز کولرهای دیگر با  اسپلیت چیست؟

این سوالی است که پاسخ آن بسیار حیاتی می باشد و تفاوت زیادی را در نتایج حاصل از تحقیقات در مورد این نوع کولر ایجاد می کند. در ادامه به توضیح این نوع موارد و بیان مسالی در این گونه موارد خواهیم پرداخت. لطفا ما را در رسیدن به پاسخی قطعی یاری نمایید.

انواع اسپلیت چیست

نکات اسپلیت 

به نظر شما  مهم ترین نکته اساسی درباره اسپلیت چیست؟

اسپلیت ها دارای معایبی هم می باشند و انصاف حکم می کند که در این مطلب به بررسی این عیب ها هم بپردازیم. البته معایب اسپلیت ها همانند مزایای آن در همه نوع های آن یکی نیست و ممکن است دارای شدت و ضعف هم باشد. واقعیت این است که مزایای این کولرها نسبت به مزایای آن بسیار بیش تر می باشند.

این کولرها ممکن است در دوره هایی دارای میزان مشخصی از گرد و غبار شوند که در عملکرد این کولرها اختلالات زیادی ایجاد کند. ممکن است .

نوعی از این کولرها دارای میزان مصرف برق بیش تری باشند و کمی هزینه های برق شما را افزایش دهند. در نمونه های خاصی از اسپلیت ها ممکن است میزان هوای سرد تولید شده بیش از نیاز باشد و ایجاد مشکلاتی از قبیل سرماخوردگی نماید.

اما بیش تر مدل های اسپلیت از نظر تعدیل دما بسیار عالی هستند و به خوبی می توانند دمای مناسب محیط را حفظ نمایند. موردی که نام بردیم،  مربوط به موارد بسیار کمی از این کولرها می شود. با وجود تمامی مواردی که بیان کردیم، کولرهای اسپلیت ویژگی های بسیار بهتر و بیش تری نسبت به کولرهای دیگر خواهند داشت.

بهترین نمونه شناخته شده اسپلیت ها، کولر اینورتر است که دارای ویژگی های فوق العاده صدای کم و مصرف کم انرژی می باشد.

واقعیت این است که اسپلیت با کولرهای گازی تفاوت هایی دارد و کاملا نمیتوان آن را یک کولر گازی دانست. پس میتوان نتیجه گرفت که اسپلیت ها در واقع فرزندان کولرهای گازی هستند و با وجود مشابهت به آنان دارای تفاوت هایی با آنان نیز می باشند.

نکته مهمی در این جا باید در مورد اسپلیت ها بیان شود، نصب این کولرهای گازی دارای فرایند پیچیده ای می باشد و برای این کار باید از افراد بسیار خبره ای استفاده شود.

نصب کردن مرحله مهمی در استفاده کردن از یک دستگاه می باشد و میتواند بسیار تعیین کننده باشد. نصب کردن شاید همانند شروع یک کار تازه باشد که در مرحله شروع درست کار کردن و گذاشتن اولین آجر بسیار تعیین کننده و مهم می باشد.

اگر اولین آجر به درستی گذاشته نشود،  بنا درست نخواهد شد و به صورت صحیحی بالا نخواهد رفت. پس باید نصب کولر به درستی انجام گیرد تا بنایی که قصد ساخت آن را دارید به نحو صحیحی به پایان برسد.

اسپلیت pdf

نکات اسپلیت

در ادامه توضیحاتی را در مورد  اسپلیت pdf  به شما ارائه خواهیم داد. شاید این سوال برای شما ایجاد شده باشد که این اسپلیت چیست؟ نوع خاص دیگری از سلسله اسپلیت ها، اسپلیت پی دی اف می باشد که به نوعی از نوادگان این سلسله عظیم به حساب می آید. این سوال بسیار اساسی است که این نوع جدید از اسپلیت دارای چه ویژگی هایی می باشد؟ ویژگی های این نوه پر جنب و جوش همانند پدربزرگ های آن می باشد و دارای شباهت های بسیار زیادی با اجداد خود می باشد.البته باید توجه داشت که هیچ پدربزرگ و نوه ای کاملا شبیه هم نیستند و میتوانند دارای تفاوت های زیادی هم باشند.

اسپلیت pdf

در ادامه نکات تازه تری را در مورد اسپلیت اینورتر و شباهت ها و تفاوت های آن با انواع دیگر اسپلیت بیان خواهیم کرد. آیا شما  می دانید که مزایا و معایب  اسپلیت چیست؟  با این نوع خاص از اسپلیت آشنا هستید؟

مزایا و معایب اسپلیت اینورتر

اسپلیت اینورتر دارای مزایا متعددی می باشد و طبیعتا معایبی را هم دارا می باشد که در ادامه آن ها را برای شما بیان خواهیم کرد. مزایای این نوع  اسپلیت چیست  و دقیقا چه کاربردهایی دارا می باشند، این ها مسائلی هستند که در ادامه آن ها را برای شما بیان خواهیم کرد. مزایای اسپلیت به شرح زیر هستند:

دمای محیط در این نمونه از اسپلیت دارای نوسانات کم تری می باشد و این کولر میتواند هوای مطبوع تری ایجاد کند. شاید بتوان این ویژگی را به نوعی با بچه آرام تر خانواده مقایسه کرد و شباهت هایی بین این دو پیدا کرد. بچه آرام و شیرین زبان هوای مطبوعی ایجاد کرده و باعث ایجاد آشوب در خانواده نمی شود. مصرف انرژی این نمونه نسبت به سایر نمونه ها بسیار کم تر می شود.

انرژی کم تری در این کولرها استفاده می شود شاید بتوان این کولرها را با بچه های پرکار اما کم مصرف مقایسه کرد که به خوبی کار می کنند و مصرف کمی دارا می باشند.

قیمت این اسپلیت نسبت به نمونه های دیگر بیش تر است و استفاده از آن دارای هزینه های زیادی نمی باشد. قیمت بیش تر این کولر در واقع تنها عیب مهم آن است. به نظر شما مهم ترین عیب های  اسپلیت چیست؟

آیا شما تا به حال از مصرف این نوع کولر نارضایتی داشته اید و مشکلی با استفاده کردن از این کولر داشته اید؟

برای تعمیر کردن و خرید قطعات این کولر شما باید هزینه بیش تری کنید اما هزینه اصلی استفاده کردن از این کولر کم تر است. به نوعی هزینه های بیش تر خرید و تعمیرات با هزینه کم استفاده از این کولر جبران خواهد شد. این میتواند به نوعی مزیت بسیار خوبی برای این کولر باشد و در آینده مشکلات احتمالی استفاده از این کولر را جبران کرده و تضمین نماید.مزایا و معتیب اسپلیت

تفاوت کولرهای اینورتر و معمولی

تفاوت های واضحی بین کولرهای معمولی و کولر اینورتر وجود دارد، به نظر شما مهم ترین تفاوت بین کولر معمولی و کولر اسپلیت چیست؟  این تفاوت ها میتوانند تعیین کننده باشند و شمار ار در انتخاب بیش تر راهنمایی کنند. تصور کنید که یک فرد باهوش با یک فرد کم هوش از نظر ظاهری هیچ تفاوت واضحی ندارند،اما این افراد دارای عملکرد بسیار متفاوتی می باشند. هر دو این کولرها دارای مکانیزم مشابهی می باشند همان طور که ظاهر مغز افراد شباهت زیادی با هم دیگر دارد و تقریبا یکی است. اما تفاوت این دو در این است که نحوه استفاده از اجزا و سیستمی که این کولر از آن استفاده می کنند، متفاوت می باشد.

در واقع برنامه داده شده به این کولرها متفاوت است و از ابزار مرغوب تری در ساخت این کولرها استفاده شده است. بنابراین به راحتی میتوان گفت که مغز افراد باهوش با افراد کم هوش هم دارای همین تفاوت در نوع استفاده و برنامه داده شده به آن است.

مکانیک و ظاهر مغز انسان ها و کولرها مشابه هم می باشد،  در واقع کولرها هم به نوعی داری مغز هستند. مغز انسان بسیار پیچیده تر از کولر است و دارای مکانیزمی متفاوت می باشد و دستوراتی که به بدن انسان می دهد،  بر اساس موقعیت های موجود و کاملا حیاتی می باشد.

در واقع این دستورات تقریبا از پیش تعیین شده نیستند و بیش تر آن ها بر اساس موقعیت به بدن انسان داده می شوند. اما تفاوت خیلی مهم مغز انسان با کولر در این است که تمامی دستورات مغز کولر از پیش تعیین شده است و همین بخش مهم ترین تفاوت ها را با کولرهای عادی ایجاد می کند.

مغز کولر عادی با کولرهای اسپلیت بسیار متفاوت می باشد و مغز کولرهای اسپلیت بسیار پیشرفته تر می باشد. ترموستات کولرهای اسپلیت که در واقع همان مغز معروفی است که در بالا به آن اشاره کردیم، به صورت دیجیتالی فعالیت می کند و در صورت رسیدن به حد مشخصی از دما، دستور ثابت ماندن در آن دما را می دهد و محیط را سردتر از آن دما نخواهد کرد.

افزایش انرژی در کولرهای گازی معمولی و حتی برخی اسپلیت های معمولی، به صورت لحظه ای بوده و ممکن است از این نظر مشکلاتی را ایجاد نماید. به نظر شما تفاوت عمده کولر گازی معمولی با  اسپلیت چیست؟ این تفاوت اساسی در همین مساله می باشد یعنی کولرهای اسپلیت به صورت ناگهانی، افزایش انرژی نخواهند داشت.

تفاوت کولر اینورتر و معمولی

افزایش انرژی در این نمونه از کولرها به صورت پله ای می باشد و قدم به قدم افزایش پیدا می کنند. در این حالت ذهن خودکار کولر یعنی ترموستات آسیبی نخواهد دید  و هیچ شوکی به آن وارد نخواهد شد.

وظیفه اینورتر

هر وسیله ای وظیفه ای به عهده دارد و مهم ترین وظیفه کولرهای گازی و کولر اینورتر هم خنک کردن محیط اطراف می باشد. خنک کردن تنها وظیفه اینورتر نیست و وظیفه اساسی و مهم دیگر این کولر، تهویه هوای اطراف می باشد.سرعت موتور نیاز به یک تنظیم کننده دارد که این تنظیم کننده را میتوان به خوبی در ترکیب کولرهای گازی اسپلیت مشاهده کرد. کولرهای اسپلیت اینورتر دارای بخش هستند که به دور زدن کولرها کمک زیادی می کند و هوای خنک را در تمامی محیط خانه یا اداره منتشر می کند. مزیت مهم دیگر در مدل اینورتر اسپلیت چیست؟

دلیل روشن و خاموش شدن خودکار موتور مدل اینورتر  اسپلیت چیست؟ پاسخ این سوالات در ادامه برای شما به صورت کامل بیان خواهد شد.

وجود بخش های خاصی در این مدل سبب خاموش و روشن شدن خودکار برق این کولر می گردد. در واقع همین پاسخی که به پرسش دوم داده شد، میتواند پاسخ سوال اول هم باشد و بیان می کند که یکی دیگر از مزیت های کولر اینورتر این است که برق آن به صورت خودکار خاموش و روشن می شود.

ضربه های مکانیکی توسط این نوع کولرها کنترل می گردند و تعداد آن ها به صورت دقیقی کنترل خواهد شد. اگر تعداد ضربه ها و میزان ولتاژ به صورت دقیقی کنترل شود، احتمال خطر آسیب رسیدن به ساختار اسپلیت کم خواهد شد. نظر شما در مورد طول عمر اسپلیت چیست؟ آیا این نمونه کولرها دارای طول عمر طولانی میتوانند باشند؟ پاسخ ما به این پرسش مثبت است،

در واقع اگر از اسپلیت ها به خوبی نگهداری شود، تا سال های زیادی میتوان از حضور شیرین آن ها بهره مند شد. کار موتور و ولتاژ ورودی با کمک این اسپلیت ها کاملا کنترل می گردند.

وظیفه اینورتر

کاهش انرژی مصرفی در این نمونه کولرها هم از مهم ترین وظایف اینورتر ها می باشد که در بالا مفصلا در این مورد صحبت کرده ایم. در بالا در مورد افزایش لحظه ای ولتاژ و انرژی در برخی نمونه های کولر گازی صحبت کردیم. لازم به ذکر است که این افزایش ناگهانی فقط در ابتدای نصب این کولرها ممکن است اتفاق بیفتد.

البته این مساله همچنان خطرناک است و حتی میتواند موجبات سوختن این کولرها را هم ایجاد نماید. در این جا با اهمیت نصب صحیح این کولرها بیش تر آشنا می شویم. نصب صحیح و نصاب خبره، از این مشکل میتواند به خوبی جلوگیری نماید.

راهنمای نگهداری از اسپلیت و کولر گازی

اسپلیت و کولر گازی محصولی فوق العاده و درجه یک است. اما اگر در شرایط نا مطلوب و غیر استاندارد قرار بگیرد، در کوتاه ترین زمان فرسوده شده و قابل استفاده نخواهد بود. یا تعمیرات آن با هزینه بسیار زیادی همراه می ‌شود. از این رو لازم است تا با رعایت نکات خاصی اقدام به نگهداری از این دستگاه نمایید. به نکات زیر توجه کنید؛

  1. کنترل نوسان برق: متاسفانه نوسان برق دشمن تمام دستگاه های الکتریکی است و در کوتاهترین زمان ممکن، سبب سوختگی و آسیب دیدگی شدید تمام دستگاه های الکتریکی می شود. از آنجا که اسپلیت و کولر گازی نیز یک دستگاه برقی است بایستی با رعایت استاندارد ها از ورود و نفوذ هر گونه نوسان برق درون سیستم جلوگیری کرد. در حال حاضر ترانس های کنترل کننده بهترین گزینه خواهد بود، به جای اتصال مستقیم این دستگاه به پریز برق توصیه می شود، حتماً از این ترانس ها استفاده کنید.
  2. سرویس دستگاه به صورت منظم: هنگام فعالیت سیستم سرمایشی ممکن بوده بعضی از قطعات دچار آسیب و یا مشکل شوند. اگر این مشکل ها در زمان مشخص شناسایی نشوند، امکان دارد آسیب وارد شده بزرگتر شود و در نهایت مجبور به تعمیرات شویم. از این رو لازم است تا هر سه ماه و یا شش ماه اقدام به سرویس و تعمیرات اسپلیت و کولر گازی نمود، البته سرویس باید توسط افراد مجرب و توانمند انجام شود.
  3. نصب استاندارد: نصب دستگاه به صورت استاندارد در عملکرد آن تاثیر بسیار زیادی دارد، در صورتی که یکی از نکات هنگام نصب فراموش شود و یا به اشتباه یکی از مراحل نصب با خطا رو به رو شود. پس از مدت کوتاهی دستگاه با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد و کاملاً عملکرد آن با مشکلات زیادی روبرو می شود. برای جلوگیری از این امر همیشه توصیه می شود تا از نصاب متخصص و کارشناس برای نصب دستگاه استفاده نمایید.
  4. توجه به صدا و عملکرد دستگاه: زمانی که دستگاه سالم است صدای واضح خواهد داشت و هیچگونه دود و یا سوختگی در آن مشاهده نمی ‌شود. اما کوچکترین اختلال و یا آسیب درون دستگاه با تغییر صدا ایجاد دود و بوی نامطبوع همراه هستند، توجه به این علائم می‌تواند کمک زیادی در نگهداری و سلامت دستگاه باشد. به محض شناسایی این علائم ریست سریال دستگاه را خاموش کنید و با افراد متخصص تماس بگیرید.

نکاتی در مورد خرید اسپلیت ها

در ادامه نکات بسیار مهمی در مورد خرید انواع اسپلیت ها و نحوه نصب صحیح آن ها را برای شما بیان خواهیم کرد. این نکات به عنوان آخرین نکات مهم و آخرین پرسش های اساسی در مورد اسپلیت برای شما بیان خواهد شد. پس برای این که با آخرین پرسش های مهم در این زمینه آشنا شوید با ما همراه شوید. به نظر شما اساسی ترین نکته در هنگام خرید  اسپلیت چیست؟ مهم ترین نکته اساسی در هنگام نصب اسپلیت چیست؟

در بالا به این مساله اشاره کردیم که  اسپلیت چیست و کاربرد اسپلیت چیست  و در حال حاضر به نکاتی در مورد خرید آن اشاره خواهیم کرد. مهم ترین نکته در خرید اسپلیت چیست؟

در هنگام خرید اسپلیت باید به متراژ آن و سایز دستگاه هم توجه زیادی شود. نکته بعدی در خرید اسپلیت چیست؟ نکته بعدی مربوط به دارا بودن برچسب انرژی و میزان مصرف مناسب انرژی می شود.

ظرفیت سرمایشی اسپلیت چیست؟ این سوالی است که میتواند پاسخ مهم و جالبی داشته باشد. ظرفیت سرمایشی در واقع ظرفیتی است که کولر توان تبدیل هوای گرم به سرد را دارا می باشد.

خرید انواع اسپلیت و کولر گازی

در هنگام خرید باید به این نکته توجه زیادی شود، پنل های اسپلیت چیست؟ آیا شما با اهمیت این پنل ها آشنا هستید؟ ظاهر جذاب تر یک کولر گازی، مربوط به همین پنل ها می شود.

اهمیت کمپرسور در کولر اسپلیت چیست؟ یک کمپرسور سبب می شود که کولرهای اسپلیت در هنگام فعالیت صدای کمتری ایجاد کنند، پس شما باید در هنگام خرید اسپلیت ها به سالم بودن تمامی این اجزا دقت کنید و آن ها را به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

در ادامه نکات مهمی را در مورد نصب اسپلیت ها برای شما بیان خواهیم کرد. اما قبل از بیان نکات مهم در مورد نصب این کولر، آخرین نکات مهم در خرید آن را برای شما بیان می کنیم. به نظر شما آخرین نکات مهم در خرید اسپلیت چیست؟ اهمیت گارانتی و کیفیت کالا در هنگام خرید اسپلیت چیست و این موارد چقدر در خرید اسپلیت اهمیت دارند؟

نکاتی که در بالا بیان شد از اهمیت بالایی برخوردار است. رابطه ایزوتور دار بودن کولر و با کیفیت بودن آن در کولر اسپلیت چیست؟  دلیل اهمیت ایزوتور بودن اسپلیت چیست؟ همه این مواردی که بیان شد در هنگام خرید باید بررسی شوند. نکته مهم این است که ایزوتور بودن بر کیفیت این کولر اثر بسیار زیادی دارد و دارای منافع بسیار زیادی می باشد.

نکاتی در مورد خرید اسپلیت ها

مهم ترین سوال شما در هنگام خرید اسپلیت چیست؟ آیا با این مطلب به پاسخ پرسش های خود رسیدید؟

نکات مهم در نصب اسپلیت چیست؟

اولین نکته مهم در نصب  اسپلیت چیست؟ دومین نکته در نصب  اسپلیت چیست؟ مراحل دقیق نصب  اسپلیت چیست؟

اولین چیزی که در مورد نصب اسپلیت باید بدانید این است که این کولر چند هزار می باشد. اولین پرسش نصاب اسپلیت چیست؟ اولین پرسش نصاب هم همین نکته می باشد. مرحله دوم در نصب اسپلیت چیست؟

مطابق بودن مکان و کولر خریداری شده مرحله دوم نصب می باشد. در واقع در این مرحله مطابقت کولر و مکان آن را بررسی میکند. سومین مرحله در نصب اسپلیت چیست؟

سومین مرحله مربوط به بررسی طول لوله کولر گازی می باشد که به طور دقیقی توسط نصاب بررسی میگردد. به نظر شما رابطه طول لوله و ظرفیت اسپلیت چیست؟

رابطه طول لوله با ظرفیت کولر در این است که هر چه طول لوله بیش تر شود، میزان ظرفیت اسپلیت هم افزایش میابد. مرحله بعدی نصب اسپلیت چیست؟

مرحله بعدی مربوط به بررسی سیم کشی و فیوزها و پریزها و کنتورها می باشد. پس از بررسی این بخش ها، به نظر شما مرحله بعدی نصب اسپلیت چیست؟ مرحله بعدی مربوط به وصل بودن سیم اتصال زمین می باشد تا هیچ مشکلی در هنگام نصب آن به وجود نیاید. در واقع شما باید بدانید که  اسپلیت چیست  و با هویت این کولر به خوبی آشنا شوید، ما در این مطلب تمامی نکات لازم را برای شما بیان کرده ایم.

قیمت اسپلیت و کولر گازی چگونه تعیین می شود؟

قیمت اسپلیت و کولر گازی وابسته به شرایط متعددی است؛

  • هرچه ظرفیت دستگاه بیشتر باشد، قطعاً قیمت آن بالاتر خواهد رفت و دستگاه ‌های کم ظرفیت قیمت پایین تری دارند.
  • برند کولر گازی در قیمت آن تاثیر بسزایی دارد، هر چه برند معروف تر و شناخته تر باشد در نهایت قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت.
  • قیمت تمام شده محصول متشکل از قیمت محصول به اضافه هزینه حمل و نقل و همچنین هزینه نصب خواهد بود. دو فاکتور حمل و نقل و نصب متغیر هستند و می‌توانند سبب افزایش و یا کاهش قیمت نهایی اسپلیت شوند.
  • فروشگاه ارائه دهنده سیستم گرمایشی در قیمت آن تاثیر زیادی دارد، فروشگاه هایی که به صورت نمایندگی فعالیت می‌کنند و باعث می‌شوند تا قیمت اسپلیت و کولر گازی در آنها تا حد زیادی نسبت به بازار کمتر باشد. اما هرچه مسیر ارائه کالا به بازار مصرف طولانی ‌تر شود و واسطه دخالت زیادی داشته باشد، قیمت این دستگاه نیز بالاتر می‌ رود.

خرید اسپلیت:

طیف وسیع کولرهای هوای اسپلیت را در تاسیسات دت کام کشف می کنید. آنها تنظیم دمای کارآمد را فراهم می کنند و یک محیط راحت ایجاد می کنند. این کولرهای اسپلیت قابل حمل و کارآمد هستند. آنها را می توان در داخل و خارج از خانه استفاده کرد و روی پنجره ها و دیوارها نصب کرد. شما می توانید با توجه به شرایط آب و هوایی و پوشش منطقه خنک کننده خود کولر اسپلیت خریداری کنید.

کولر هوای اسپلیت در سایت تاسیسات دات کام از تکنیک های خنک کننده مختلفی استفاده می کند که از طریق فن های قدرتمند محوری یا گریز از مرکز اجرا می شوند. محصولات با استفاده از پدهای خنک کننده ضخیم کار می کنند. مخازن متعدد آب و تنظیم کارآمد آب امکان استفاده بهینه از آب را فراهم می کند.

منطقه تبخیر موثر برای خنک کردن سریعتر عالی است. تنظیمات برگزیده سرعت خود را با کولر هوای اسپلیت دارای سطوح سرعت چندگانه تنظیم کنید. بدنه بیرونی محکم است و از پلاستیک با کیفیت بالا ساخته شده است. صداهای مزاحم شما را آزار نمی دهد زیرا کولر اسپلیت صداهای ناچیزی تولید می کند.

کولر اسپلیت دارای نشانگر سطح آب نیز می باشد که به شما اطمینان می دهد در نبود آب به موتور آسیب نرسانید. به لطف سیستم کنترل از راه دور خودکار، استفاده از آنها راحت است. کولر هوای اسپلیت می تواند به طور موثری هوای خنک را برای یک منطقه وسیع تامین کند.

این موتور عملکرد چشمگیری دارد تا حجم زیادی از هوای سرد یخی را با فشار قابل توجهی خارج کند. آنها دارای حرکت نوسانی قابل تنظیم در ابعاد افقی و عمودی به عنوان خنک کننده بهتر هستند. کولرهای اسپلیت با صرفه جویی در مصرف برق و تعمیر و نگهداری کم، هزینه های شما را کاهش می دهند.

آنها هوای مرطوبی را به دستگاه تنفسی شما منتقل می کنند. همچنین دارای یک فیلتر گرد و غبار برای ایجاد هوای تمیز و عاری از ذرات گرد و غبار و سایر آلاینده ها هستند. آنها برای شرایط سلامت آلرژیک یا آسم مناسب هستند.

تخفیف‌های شگفت‌انگیز کولرهای اسپلیت را در تاسیسات دات کام دریافت کنید. فروشندگان معتبر در سایت طیف وسیعی از محصولات را با گزینه های تحویل مناسب با قیمت های رقابتی ارائه می دهند. نیازهای شما هر چه که باشد، با نهایت رضایت آنها را برآورده خواهید کرد. اکنون خرید کنید و مزایای این خرید را از دست ندهید.

برای خرید و آشنایی با  انواع اسپلیت و کولر گازی میتوانید به سایت تاسیسات دات کام سر بزنید.

اسپلیت و کولر گازی

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”طرز کار اسپلیت چگونه است؟” answer-0=”عملکرد کولر گازی اسپلیت نیز با توجه به سیستم های پیشرفته و امکانات مناسبی که بسیاری از شرکتها و برندهای معروف تولید کننده در جدیدترین محصولات تهویه مطبوع خود قرار می دهند.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”آیا هر نوع برند اسپلیت دارای گارانتی است؟” answer-1=”بله گارانتی و خدمات پس از فروش برای هر برند در تاسیسات دات کام وجود دارد.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”آیا نصب اسپلیت دارای هزینه است؟” answer-2=”خیر معمولا نصب به صورت رایگان انجام می شود.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *