در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
کولر گازی چه زمانی اتومات میکند

کولر گازی چه زمانی اتومات میکند

لطفا امتیاز دهید

کولر گازی چه زمانی اتومات میکند

در پاسخ به این سوال که کولر گازی چه زمانی اتومات می کند باید گفت زمانی که شما کولر را بر روی درجه پایین گذاشته اید اما بعد از مدتی متوجه می‌ شوید که دمای اتاق بیش از حد درجه تنظیم شده است.

اتوماتیک کردن کولر گازی باعث می شود دمای محیط را سرد کند. تمام کولر های گازی ها دارای یک سیستمی هستند که دمای اتاق را تنظیم می کنند و در زمانی که اتاق به دمای مورد نظر رسید به صورت اتوماتیک خاموش می شوند. اما ممکن است در بعضی مواقع  کولر گازی به صورت اتومات کار نکند و همین موضوع سبب شود اتاق بیش از حد سرد شود در این صورت کولر گازی بدون توقف یکسره کار می کند‌ که موجب افزایش هزینه برق می شود و همچینن بر روی کمپرسور هم فشار وارد می کند.

کولر گازی چه زمانی اتومات میکند

دلایل اتومات نکردن کولر گازی

برای اینکه بدانید کولر گازی چه زمانی اتومات میکند باید تمام اجزای مرتبط با کندانسور را بررسی و تست کنید. دلیل اتومات نکردن کولر گازی شامل :

  • کثیف بودن کویل های کندانسور :

همانطور که می‌ دانید وظیفه کویل های کندانسور این است که وظیفه دارند گرما را از گاز مبرد بگیرند. بنابراین اگر کویل های کندانسور کثیف باشد در عملکرد کولر گازی اختلال به وجود می‌آید و موجب می‌ شود کمپرسور به خوبی کار نکند‌. در این زمان کمپرسور به صورت یکسره کار می کند تا بتواند هوای گرم اتاق را ازبین ببرد و اتاق را خنک کند.  به همین جهت شما با تمیز کردن کویل های کندانسور می توانید مشکل اتومات کولر گازی را رفع کنید.

  • خراب بودن ترموستات :

اگر ترموستات خراب باشد منجر به عملکرد نادرست کولر گازی می‌ شود. وظیفه ترموستات این است که دمای هوا را تنظیم کند. اگر ترموستات خراب شود میکروسوئیچی عملکرد نادرستی دارد و ممکن است فعال نشود به همین دلیل اگر این اجزا خراب باشد کمپرسور به طور دائم کار می کند. در این زمان شما باید با استفاده از مولتی متر از ترموستات تست سلامت بگیرید و اگر ترموستات خراب بود باید آن را تعویض کنید یا اگر قابل تعمیر بود می‌ توانید آن را تعمیر کنید تا مشکل اتومات کولر گازی حل شود.

  • خراب بودن کنتاکتور اسپیلت:

برای این که بدانید کولر گازی چه زمانی اتومات میکند باید کنتاکتور اسپیلت را بررسی کنید. اگر کنتاکتور اسپیلت خراب باشد کمپرسور کولر گازی به صورت یکسره کار می کند در این شرایط شما باید کنتاکتور اسپیلت را بررسی کنید.

  • اشتباه نصب کردن کولر گازی:

اگر کولر گازی را در جای مناسب قرار ندید منجر به کار کردن نادرست کولر گازی می‌ شود و شما می توانید با نصب صحیح کولر گازی این مشکل را برطرف کنید.

  • خراب بودن ترمیستور:

ترمیستور وظیفه دارد دمای اتاق را برآورد کند تا بتواند از طریق برد کنترل  کمپرسور را کنترل کند. اگر ترمیستور خراب باشد بر روی کمپرسور تاثیر می گذارد و موجب می شود کمپرسور به صورت یکسره کار کند.

  • خراب بودن برد کنترل دما :

برد کنترل دما وظیفه دارد ولتاژ برق موتور فن و کمپرسور را تامین کند به همین دلیل اگر برد کنترل دما خراب باشد کمپرسور بی وقفه و یکسره کار می‌ کند و همین دلیل موجب خنک شدن بیش از حد اتاق می شود.

برای عیب یابی علت اتومات کار کردن کولر گازی می‌ توانید برد کنترل دما را بررسی کنید و اگر نیاز بود آن را تعویض کنید. اگر شما در تعویض تعمیر این قطعه تخصصی ندارید پیشنهاد می شود از کسی که در این کار حرفه دارد کمک بگیرید.

کولر گازی چه زمانی اتومات میکند

  • برد رله مشکل دارد:

در برخی مواقع اگر برد رله کولر گازی خراب شود موجب کار کردن بی وقفه کمپرسور کولر گازی می شود.  شما برای این که مطمئن شوید برد مشکل دارد باید آن را بررسی کنید و اگر مشکل از برد رله بود که می توانید آن را تعویض کنید و اگر در این کار تخصص ندارید از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید.

  • خراب بودن برد کنترل اصلی:

برد کنترل اصلی وظیفه تامین و کنترل ولتاژ تمام بخش‌های کولر گازی را به عهده دارد. اگر برد کنترل اصلی کولر گازی دچار خراب شدگی باشد به این دلیل که نمی‌ تواند ولتاژ ورودی به کمپرسور را کنترل کند ممکن است کمپرسور به صورت دائم کار کند و عمل اتومات را انجام ندهد. با بررسی کنترل اصلی، می توانید مشکل آن را بیابید و اگر دچار خراب شدگی بود و قابل تعمیر نبود باید آن را تعویض کنید. بنابراین برای دانستن این که کولر گازی چه زمانی اتومات میکند باید برد کنترل اصلی را تست کنید.

  • کوتاه شدن اتصال ترموستات کنترل دما

ترموستات کنترل دما وظیفه دارد ولتاژ موتور فن و کمپرسور را تامین کند بنابراین اگر اتصال ترموستات کنترل دما کوتاه شود می‌ تواند ولتاژ را به صورت یکسره به کمپرسور بفرستد و همین دلیل موجب می شود کمپرسور به صورت بی وقفه و به صورت دائمی کار کند و دمای اتاق را بیش از حد خنک کند.

در این شرایط شما باید این اجزا را تست کنید اگر مشکل است ترموستات کنترل دما بود می توانید آن را تعمیر یا تعویض کنید. توصیه می‌ شود برای تست کردن ترموستات کنترل دما و سایر اجزا از مولتی متر کمک بگیرید.

سخن پایانی 

در بسیاری از مواقع برای برخی از افراد پیش آمده که آن ها اتومات کار نمی‌ کند و محیط را بیش از حد خنک می کند که سبب آزار و اذیت اشخاص می شود و می تواند بیماری های ناشی از سرما مانند سرما خوردگی را به همراه داشته باشد. این موضوع برای بسیاری از افراد یک دغدغه بزرگ است و آن ها نمی‌ دانند که دلیل اتومات کار نکردن کولر های گازی خود چیست. شما می توانید برای مشاوره گرفتن و دانستن اطلاعات بیشتر  به سایت.http://tasisat.com مراجعه کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

برای چه کمپرسور به صورت دائم کار می کند ؟

دلیل های زیادی وجود دارد کمپرسور به صورت دائم و بدون وقفه کار کند که یکی از این دلیلی می‌ تواند مشکل در ترموستات کنترل دما یا برد کنترل اصلی باشد.

آیا خراب شدن ترموستات موجب عملکرد نادرست کمپرسور می شود؟

بله، اگر ترموستات خراب باشد موجب می شود کمپرسور به صورت یکسره و دائم کار کند.

برای تست گرفتن از ترموستات کنترل دما از چه ابزاری استفاده کنیم ؟

برای تست گرفتن از ترموستات کنترل دما باید از مولتی متر استفاده کنید.

مطالب مرتبط

دستگاه تنفسی آتش نشانی

دستگاه تنفسی آتش نشانی همانطور که می دانید همه برای ادامه زندگی به اکسیژن احتیاج داریم. اکسیژن در هوا می... ادامه مطلب

درجه کپسول آتش نشانی

درجه کپسول آتش نشانی

درجه کپسول آتش نشانی بسیاری از کاربران احتمالاً با اهمیت درجه کپسول آتش نشانی آشنایی نداشته باشند. معمولاً کپسول خاموش... ادامه مطلب

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟ بهتر است بدانید از پمپ آب که مخصوص آپارتمان های مسکونی می باشد زمانی که... ادامه مطلب

چگونه پمپ آب را تعمیر کنیم؟

چگونه پمپ آب را تعمیر کنیم؟

چگونه پمپ آب را تعمیر کنیم؟  امروزه پمپ های آب در خانه و ساختمان از جمله وسایل ضروری و مهم... ادامه مطلب

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟ پمپ آب وسیله‌ای است در مناطقی که افت فشار آب وجود دارد جهت تامین فشار لازم... ادامه مطلب

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟ پمپ آب وسیله ای می باشد که برای رساندن آب به هر سطح و... ادامه مطلب

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟ پمپ آب از جمله تجهیزات و لوازم مورد نیاز می باشد که امروزه با... ادامه مطلب

چرا پمپ آب کار نمی کند؟

چرا پمپ آب کار نمی کند؟

چرا پمپ آب کار نمی کند؟ همانطور که می دانید امروزه با افزایش جمعیت؛ ساخت و ساز نیز افزایش پیدا... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =