در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
چه زمانی پکیج نیاز به سرویس دارد

چه زمانی پکیج نیاز به سرویس دارد

لطفا امتیاز دهید

چه زمانی پکیج نیاز به سرویس دارد

این سوال که چه زمانی پکیج نیاز به سرویس دارد از طرف بسیاری از مصرف کنندگان مطرح است. زمان سرویس پکیج را در ادامه توضیح می دهیم. در گذشته که هیچ  چگونه تکنولوژی و فناوری وجود نداشت انسان ها برای گرم کردن خود در فصل های سرما از وسایل ابتدایی مانند هیزم برای درست کردن آتش استفاده می‌ کردند.

در روزگاران جلوتر با پیشرفته بیشتر زندگی انسان ها برای گرم کردن خود در فصل زمستان از شومینه هایی که با استفاده از هیزوم روشن می شدند و کرسی های ذغالی استفاده می کردند .

اما با گسترش علم و تکنولوژی و فناوری بسیاری از وسایل گرمایشی مانند بخاری های برقی و بخاری های گازی و حتی انواع پکیج ها و شوفاژ ها و موتورخانه ها تولید شدند و امروزه بیشتر مردم از سیستم های گرمایشی جدید استفاده می کنند.

امروزه از پر استفاده ترین سیستم های گرمایشی می‌ توان به پکیج ها اشاره کرد که از جمله محصولاتی هستند که مزایای بسیار زیادی دارند و از آنجا که نصب آنها بسیار راحت بوده و به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند باعث شده از طرف مردم مورد استقبال قرار گیرند. از طرف دیگر دارای مزایایی مانند ظاهری شکیل و کیفیت درجه یک و کاربرد زیادی برخوردار هستند و فضای اندکی را اشغال می‌ کنند‌.

به همین دلیل باعث شده است تا امروزه افراد زیادی ترجیح دهند تا از این پکیج را در ساختمان های خود استفاده کنند. از آنجایی که در پکیج ها آب وجود دارد لذا امکان رسوب گرفتگی یا گرفتگی برای آنها وجود دارد و شما برای رفع آنها نیاز به عمل سرویس کردن دارید‌. اما این کار را باید در یک بازه مشخص انجام دهید.

اگر در عملکرد پکیج خود علائم گوناگونی مشاهده می شود بهتر است تا آنها را سرویس کنید برای این کار می توانید از تعمیرکاران ماهر استفاده کنید. البته ممکن است رادیاتورها گرم شوند و همین دلیل آب مصرفی بهداشتی ساختمان ها نیز گرم نمی‌ شود در این زمان شما نیاز به سرویس کردن پکیج دارید. ممکن است مشکلات دیگری مانند کم و کوتاه بودن شعله پکیج یا کم شدن فشار آب مصرفی و غیره اتفاق بیفتد در این زمان شما نیاز به سرویس کردن دارید.

زمان سرویس پکیج به صورت دو بار در سال می باشد یعنی شما هر ۶ ماه یکبار باید پکیج ها را سرویس کنید. اما اشاره کنیم که زمان مناسب برای سرویس پکیج های جدید و تازه کار شش ماه است و پکیج های  که دارای کارکرد بالا هستند یا مدت زمانی از کارکرد نشان می گذرد را می توانید هر یک سال یکبار سرویس کنید.

اما بهترین راه این می باشد که در هنگام تغییر فصل و زمانی که می خواهید عملکرد پیج ها را تغییر دهید آن ها رو سرویس کنید. البته سرویس های پکیج انواع مختلفی دارند. علاوه بر سرویس دوره ای یکسری سرویس سالیانه نیز داریم.

در سرویس سالیانه باید مبدل های اولیه و مبدل های ثانویه و پمپ شستشوی بررسی شود ، چرا که ممکن است این قطعات و رسوب گرفته باشند. به همین دلیل نیاز به برطرف کردن رسوب ها است چون وجود این رسوب ها باعث نوسان دمای آب می‌شود و تاثیر زیادی در عملکرد پکیج دارد.

 

چه زمانی پکیج نیاز به سرویس دارد

انواع سرویس پکیج

در جواب سوال چه زمانی پکیج نیاز به سرویس دارد ، به این نکته اشاره شد که سرویس های پکیج انواع گوناگونی دارند. در ادامه به تعدادی از سرویس پکیج اشاره کرده  و توضیحات اندک در مورد آنها می دهیم.

  • رسوب زدایی :

از جمله انواع سرویس پکیج است و جزو مهمترین اقدامات در سرویس کردن پکیج ها به شمار می رود. همه ما می‌ دانیم که آب‌ هایی که مصرف می‌ کنیم دارای منیزیم و کلسیم است و وجود این یون ها باعث رسوب در قطعات و لوله های مختلف پکیج شده و در نهایت موجب مسدود شدن و گرفتگی لوله های پکیج شده و این گرفتگی مشکلات بسیار زیادی را برای پکیج به دنبال دارد که از آنها می‌ توان به گرم نشدن آب یا کاهش فشار آب اشاره کرد.

اگر گرفتگی لوله های پکیج در زمان درست برطرف نشود موجب بروز مشکلات دیگری در دستگاه شده و تاثیر بسیار زیادی بر روی طول عمر دستگاه می‌گذارد به همین دلیل بهتر است تا در زمان مناسب این پکیج ها رسوب زدایی شوند. سرویس پکیج با استفاده از اسید و مواد شیمیایی انجام می‌گیرد به همین دلیل بهتر است تا افراد متخصص این کار را انجام دهند.

  • کنترل فشار آب :

رسوب گذاری کنترل فشار آب از جمله انواع دیگر سرویس به شمار می‌ رود و هنگامی که تعمیرکار برای سرویس کردن دوره ای به شما مراجعه می کند علاوه بر رسوب زدایی لوله ها فشار آب را نیز کنترل می‌ کند و اگر فشار آب پکیج زیاد یا کم باشد موجب ایجاد خرابی در پکیج می شود.

 

چه زمانی پکیج نیاز به سرویس دارد

  • هواگیری کردن رادیاتور و پکیج:

از جمله اقداماتی که در هنگام سرویس کردن پکیج انجام می دهند هواگیری است یک امر کاملا تخصصی بوده و بهتر است افرادی که در آن تخصص کامل ندارند اقدام به انجام دادن آن نکنند.

عدم هواگیری پکیج موجب ایجاد سر و صدای زیاد شده و این سروصداها موجب اذیت افرادی که در ساختمان زندگی می‌ کنند می‌ شود و علاوه بر این هواگیری درست عملکرد پکیج را تحت تاثیر قرار می دهد و تاثیر زیادی در مصرف گاز و بهبود عملکرد پکیج دارد.

  • بررسی دودکش و فن :

گرفتگی در دودکش ها از جمله عواملی می باشد که ممکن است در پکیج اتفاق بیفتد گرفتگی در دودکش ها از عوامل جبران ناپذیری مانند خفگی افراد می‌ شود و به همین دلیل بهتر است که یک متخصص به صورت دوره‌ ای فن و دودکش را بررسی کند.

سخن پایانی

این سوال  همواره مطرح است که چه زمانی پکیج نیاز به سرویس دارد. در جواب این سوال باید بگویم که اگر پکیج شما جدید و نوع است بهتر از حرف شما اقدام به سرویس آن کنید ولی اگر پکیج خود را چندین سالی است که مورد استفاده قرار داده اید بهتر است هر یک سال آن را سرویس کنید.

سرویس کردن پکیج ها دارای  انواع مختلف و گوناگونی است و بهتر است توسط افراد متخصص و ماهر انجام گیرد. شما برای کسب اطلاعات بیشتر و گرفتن مشاوره می توانید به سایت tasisat.com مراجعه کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

چه زمانی پکیج نیاز به سرویس دارد ؟

زمان سرویس پکیج با توجه به اینکه پکیج شما جدید یا قدیمی است متفاوت می باشد.

انواع سرویس پکیج چیست؟

از انواع سرویس پکیج می‌ توان به کنترل فشار آب و رسوب زدایی و بررسی دودکش و فن اشاره کرد.

مهمترین اقدام در سرویس کردن پکیج چیست ؟

مهمترین اقدام در سرویس کردن پکیج رسوب زدایی لوله های پکیج است.

مطالب مرتبط

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟ پمپ آب از جمله تجهیزات و لوازم مورد نیاز می باشد که امروزه با... ادامه مطلب

چرا پمپ آب کار نمی کند؟

چرا پمپ آب کار نمی کند؟

چرا پمپ آب کار نمی کند؟ همانطور که می دانید امروزه با افزایش جمعیت؛ ساخت و ساز نیز افزایش پیدا... ادامه مطلب

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟ چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟ سوالی است که بسیاری از افرادی... ادامه مطلب

چرا پمپ آب روشن خاموش میشود؟

چرا پمپ آب روشن خاموش میشود؟

چرا پمپ آب روشن خاموش میشود؟ پمپ ها یکی از تجهیزات و کاربردی می باشد که در تامین آسایش و... ادامه مطلب

چرا پمپ آب داغ می کند؟

چرا پمپ آب داغ می کند؟

چرا پمپ آب داغ می کند؟  داغ شدن وسایل برقی و الکترونیکی امری کاملا طبیعی می باشد. اما اگر این... ادامه مطلب

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد شما با یادگیری تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد می توانید نسبت به مهار حریق در... ادامه مطلب

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی بهتر است بدانید که تست هیدرولیک روشی است برای تست استحکام و نشتی مخازن... ادامه مطلب

تجهیزات داخل جعبه آتش نشانی

تجهیزات داخل جعبه آتش نشانی

تجهیزات داخل جعبه آتش نشانی همانطور که می دانید مهم ترین و ضروری ترین تجهیزات آتش نشانی و راه مقابله... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 10 =