در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
کدام پمپ آب بهتر است؟

کدام پمپ آب بهتر است؟

لطفا امتیاز دهید

کدام پمپ آب بهتر است؟

کدام پمپ آب بهتر است؟ سوالی است که اکثر افراد در زمان تهیه پمپ با آن روبه‌رو می‌شوند. چرا که پمپ ها در انواع مختلفی در بازار وجود داشته که هر یک کاربرد خاصی دارد. در این مقاله از وب سایت تاسیسات دات کام قصد داریم به بررسی پاسخ سوال کدام پمپ اب بهتر است؟ بپردازیم. با ما همراه باشید.

همانطور که می دانید بسیاری از افراد کارکرد پمپ آب تامین آب مورد نیاز ساختمان است. با استفاده از این دستگاه که امروزه مدل های بسیار متنوعی در بازار موجود است می توانید مشکل فشار آب ساختمان های شهری را حل نمایید. برای استفاده از پمپ آب شما نمی توانید آن را به صورت مستقیم به آب شهری نصب کنید.

چرا که این کار غیر قانونی بوده و باعث افت فشار آب سایر ساختمان ها خواهد شد. پس اگر نصب پمپ آب به لوله آب شهری مشکل دارد باید از راه حل های دیگری استفاده نمایید.

کدام پمپ آب بهتر است؟

عملکرد پمپ آب

در ادامه مبحث کدام پمپ اب بهتر است؟ باید ذکر کنیم که امروزه به خاطر فشار آب بسیاری از ساختمان‌ها از مخزن آب و پمپ استفاده می‌کنند که این نوع پمپ آب ذخیره شده درون مخزن را به شبکه آبرسانی ساختمان هدایت خواهد کرد. به نوعی می‌توان گفت پمپ آب می‌تواند با تبدیل جریان الکتریکی به انرژی مکانیکی آب را با فشار کافی به ارتفاع بالا انتقال داد.

توجه داشته باشید در کنار مخزن ذخیره آب و پمپ معمولاً یک مخزن کوچک قرمز یا آبی رنگ مشاهده خواهید کرد. این مخزن تحت فشار به عنوان منبع تحت فشار شناخته خواهد شد و وظیفه دارد با ذخیره آب به صورت تحت فشار و با کاهش دفعات روشن و خاموش شدن پمپ از استهلاک آن کم می‌کند که باعث افزایش عمر پمپ آب خواهد شد.

انواع پمپ آب

با توجه به اینکه کدام پمپ آب بهتر است؟ باید ذکر کنیم که شما برای اینکه بتوانید پمپ مناسبی را انتخاب کنید باید سعی کنید با انواع آن آشنا شوید.

انواع مختلفی از این پمپ ها وجود دارد که با توجه به دبی و ارتفاع آبرسانی تقسیم‌بندی می‌شود. با این حال به طور کلی پمپ های آب به دو دسته پمپ های جتی و بشقابی تقسیم‌بندی می‌شوند. برخی از انواع پمپ آب عبارتند از:

  • پمپ جتی

پمپ های جتی به نام خودمکش نیز شناخته می شوند که این پمپ ها را می توان با توجه به میزان فشار هوا تا چند متر بالاتر از مخزن آب نصب کرد. اب مکش می‌شود و از هد استهلاک خود کاسته خواهد شد این پمپ ها تا حدودی پر سر و صدا می باشند.

  • پمپ بشقابی

پمپ بشقاب نسبت به پمپ‌های جتی توان کمتری دارند در مقابل از دبی بیشتری برخوردار می باشند. پمپ های بشقابی معمولا خودمکش نیستند و منبع ذخیره باید در ارتفاعی برابر یا بیشتر از این مخازن نصب و تعبیه شود.

  • پمپ شناور

پمپ شناور بدون مخزن تحت فشار می باشد و آب را از داخل چاه پمپاژ خواهد کرد. به همین خاطر میزان مصرف انرژی تعیین نوع پمپ ها با توجه به پمپ های جتی بسیار کمتر است. پمپ های شناور به طور عمده برای انتقال آب از چاه های عمیق مورد استفاده قرار می گیرد.

  • پمپ سیرکولاسیون

پمپ سیرکولاسیون یکی از انواع پمپ ها می باشد که می توانید از آن استفاده نمایید. این پمپ ها مثل پمپ آب در گردش شوفاژ خانه کار می کند.

انتخاب مناسب ترین پمپ آب برای ساختمان

شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده است که با توجه به انواع و اقسام پمپ های آب موجود در بازار کدام پمپ اب بهتر است؟ و کارآمد تر می باشد. برای اینکه بتوانید پمپ ایده‌آل مناسبی را پیدا کنید باید نکات بسیاری را مد نظر قرار دهید. برخی از این نکات را در ادامه شرح می دهیم.

  • هد پمپ و ارتفاع ساختمان

بهتر است بدانید در حالت ایده آل پمپ پشت بالاترین شیر آب ساختمان باید وجود یک بار یا ۱۴.۵ psia فشار باشد. از طرفی برای صعود آب در لوله های ساختمانی به ازای هر ۱۰ متر باید یک بار فشار باشد.

به این صورت حداقل مورد نیاز برای واحد ویلای یک طبقه در حالت مطلوب بین ۱۵ تا ۲۰ متر می باشد. توجه داشته باشید اگر ارتفاع مجتمع ۴ واحدی با پیلوت را ۱۵ متر در نظر بگیرید برای این ساختمان حدود ۲۵ تا ۳۲ متر حد لازم می باشد.

  • میزان آبدهی یا دبی

دبی پمپ بستگی مستقیم به تعداد شیرهای آب دارد. اگر به ازای هر واحد یک شیر باز و در واحد زمان در نظر بگیرید که هر شیر آب را ۱۰ لیتر بر دقیقه فرض کنید. برای یک مجتمع ۴ واحدی و شیر اب پیلوت حدود ۵۰ دقیقه می باشد که باید به آن توجه نمایید.

  • بررسی نمودار پمپ

یکی از نکاتی که باید با توجه به اینکه کدام پمپ اب بهتر است؟ در نظر بگیرید این است که برای اطمینان از انتخاب پمپ مناسب باید نمودار آن را بررسی کنید.

رابطه معکوسی به این دبی و ارتفاع یا هدف وجود دارد. باید پمپ آب را به ارتفاع بالاتری بفرستد میزان دبی آن کمتر خواهد شد و این روند تا جایی پیش می‌رود که نهایتا در نقطه ماکسیمم یا هد پمپ آب دهی به تقریباً صفر خواهد شد.

کدام پمپ آب بهتر است؟

  • سر و صدا

برخی از پمپ ها پر سر و صدا می باشد که این امکان دارد تا باعث ناراحتی شود. به همین خاطر به شما توصیه می کنیم هنگام تهیه این محصولات سعی کنید مشخصات درج شده بر روی پمپ را به خوبی بررسی نمایید. برای کاهش میزان سر و صدای پمپ ها می توان پوشش ویژه‌ای طراحی کرد.

اما در نظر داشته باشید که باید تهویه هوای اطراف قم و الکتروموتور ایران مختل نشود. معمولا پمپ های بشقابی از سر و صدای کمتری نسبت به پمپ های جتی برخوردارند.

  • مصرف انرژی

در ادامه مبحث کدام پمپ اب بهتر است؟ باید ذکر کنیم که در هنگام انتخاب یک پمپ نکته بسیار مهم توجه به میزان انرژی مصرفی پمپ می باشد. موارد انتخاب پمپ های بیش از حد قدرت امکان دارد برق مصرفی را به شدت بالا برده و هزینه‌های مصرف‌کننده سنگین شود.

  • قابلیت اطمینان و کیفیت

بهتر است بدانید پمپ های مختلف با درجات متفاوت کیفیت در بازار موجود است. بهتر است با صرف نظر آن را انتخاب نمایید که در درجه اول از نظر کیفی مناسبی ساخته شده باشد و در درجه بعد پاسخگوی نیازهای مورد نیاز شما باشد        

مجموعه تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع پمپ های آب می باشد که می توانید از آن استفاده نمایید. در صورتی که آشنایی با انواع پمپ ها ندارید و نمی دانید کدام پمپ آب بهتر است؟

می توانید با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس بوده و مشاوره لازم را دریافت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ذکر شده با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

انواع پمپ آب کدامند؟

پمپ آب جتی، بشقابی، پمپ شناور و پمپ سیرکولاسیون

در هنگام انتخاب پمپ آب چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

هد و ارتفاع ساختمان، میزان آبدهی یا دبی، بررسی نمودار پمپ، سر و صدا، مصرف انرژی، قابلیت اطمینان و کیفیت

به چه صورت می توان پمپ آب مناسبی را تهیه کرد؟

از طریق فروشگاه اینترنتی https://tasisat.com می توانید پمپاب مناسبی را تهیه و خریداری نمایید.

مطالب مرتبط

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش آتش گرفتگی در سال های اخیر در جنگل‌ها و همچنین منازل مسکونی و کارگاهی رواج پیدا... ادامه مطلب

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی آشنایی با نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی به شما کمک می کند تا... ادامه مطلب

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق در این مطلب از وبسایت تاسیسات دات کام قصد داریم مواد اطفاء حریق را مورد بررسی قرار... ادامه مطلب

مهار آتش توسط امواج صوتی

مهار آتش توسط امواج صوتی همانگونه که می دانید آتش‌نشانان معمولاً از مواد شیمیایی و همچنین آب برای خاموش کردن... ادامه مطلب

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟ سؤالی که ممکن است، ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول... ادامه مطلب

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

گاز کپسول آتش نشانی

گاز کپسول آتش نشانی گاز کپسول آتش نشانی یکی از قسمت های بسیار مهم و غیر قابل چشم پوشی در... ادامه مطلب

کدام پمپ آب بهتر است؟

کدام پمپ آب بهتر است؟

کدام پمپ آب بهتر است؟ کدام پمپ آب بهتر است؟ سوالی است که اکثر افراد در زمان تهیه پمپ با... ادامه مطلب

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

کپسول پودری بالن داخل

کپسول پودری بالن داخل در این مطلب از وب سایت تاسیسات دات کام قصد داریم کپسول پودری بالن داخل را... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − چهار =