چرا کولر گازی برفک میزند

لطفا امتیاز دهید

چرا کولر گازی برفک میزند

عوامل بسیار زیادی وجود دارد که باعث می شود که کولر گازی برفک بزند. علاوه بر این باید بیان کنیم که کولر گازی چه در فصل زمستان و چه در فصل تابستان برفک می زند و این موضوع که افراد فکر می کنند کولر گازی فقط در فصل زمستان برفک می زند، کاملاً اشتباه است. بسیاری از افراد سوال می کنند که چرا کولر گازی برفک میزند؟ در این مقاله می خواهیم به بررسی عواملی بپردازیم که باعث می  شوند تا کولر گازی برفک بزند.

چرا کولر گازی برفک میزند

  • زمانی که گاز به اندازه کافی به دستگاه نرسد.

یکی از رایج ترین مشکلاتی که باعث می شود تا کولر گازی در فصول مختلف سال برفک بزند، این است که گاز به اندازه کافی به دستگاه نرسد. این گاز فرئون نام دارد. در واقع باید عملکرد انتقال گاز در کولر گازی به خوبی انجام بگیرد تا از یخ زدگی جلوگیری کند. علاوه بر این باید اشاره کنیم که شما می توانید دستگاه خود را به صورت دوره ای شارژ کنید. در این صورت دیگر نگران یخ  زدگی کولر گازی خود نخواهید بود. زیرا این عمل از یخ زدگی کولر گازی جلوگیری می کند.

  • استفاده مداوم از کولر گازی

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که از کولر گازی زیاد استفاده می کنید و به کولر گازی تان استراحت نمی دهید، باید ذکر کنیم که این عمل شما باعث برفک زدن کولر می شود. در این صورت شما باید انتظار خراب شدن کولر گازی تان را در کوتاه مدت داشته باشید.

زیرا استفاده زیاد و روشن بودن دائم کولر گازی موجب می  شود تا دستگاه شما طول عمر کمتری داشته باشد. به همین علت همواره سعی کنید تا به کولر گازی و خود استراحت دهید و در طول روز زمانی که هوا خنک است، کولر گازی تان را خاموش کنید و از استفاده زیاد از آن بپرهیزید.

در این صورت امکان یخ زدگی کولر شما کاهش پیدا می کند. در واقع این عمل شما هم باعث کاهش مصرف برق و صرفه جویی در مصرف برق می شود و باعث افزایش طول عمر کولر شما می شود.

  • خراب بودن فن داخلی کولر گازی

چرا کولر گازی برفک میزند؟ عامل دیگری که باعث می  شود تا کولر گازی برفک بزند، خراب بودن فن داخلی دستگاه است. همانطور که می دانید اگر یکی از اجزای درونی کولر آسیب ببیند، باعث اختلال در عملکرد کولر گازی می شود. در این صورت شما باید فن داخلی دستگاه تان را بررسی کنید. زیرا ممکن است دچار آسیب شده باشد همانطور که می  دانید آسیب دیدن و یا خراب شدن و حتی کثیف شدن فن داخلی دستگاه می تواند باعث برفک زدن کولر شود.

  • بسته بودن مسیر لوله های کولر گازی

عامل دیگری که باعث می شود تا کولر گازی شما برفک بزند، ممکن است به علت مسدود شدن لوله های مسیر کولر شما باشد. عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند باعث مسدود شدن لوله های کولر گازی شود. به همین علت همواره باید لوله ها را چک کنید . افزون بر این باید بیان کنیم که شما حتما قبل از شروع فصل کولر گازی خود را سرویس کنید.

  • خراب بودن سنسور داخلی کولر گازی

یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای کولر گازی پیش بیاید، خراب بودن سنسور و داخلی آن است. سنسور داخلی نقش بسیار زیاد در کولر گازی دارد و یکی از مهمترین قطعات آن به حساب می آید. لذا خراب بودن آن احتمال یخ زدگی را افزایش می  دهد.

چرا کولر گازی برفک میزند

راه حل برفک زدن کولر های گازی

یکی از رایج ترین سوالاتی که توسط کاربران پرسیده می شود، این است که چرا کولر گازی برفک میزند. همانطور که مشاهده کردید بسیاری از عوامل می توانند باعث شود تا کولر گازی حتی در فصل تابستان هم برفک بزند.

یکی از راه حل هایی برای جلوگیری از برفک زدن کولر گازی استفاده می شود، شارژ کردن کولر گازی است. افزون بر این باید اضافه کنیم که یکی از عواملی که باعث یخ زدن کولر گازی می شود، کم بودن مبرد می باشد. در واقع هنگامی که شما کولر گازی را روشن می کنید، اما صدایی از پنل نمی شنوید، در این صورت باید حتما فن کولر را چک کنید.

زیرا احتمال دارد این مشکل ناشی از خرابی فن باشد. علاوه بر این باید بگوییم که بهتر است همواره از تمیز بودن فیلتر پنل های کولر گازی اطمینان حاصل کنید. یکی از راه هایی که برای یخ زدن کولر گازی استفاده می  شود، چک کردن کولر گازی در فصول مختلف سال است.

همواره باید به این موضوع توجه داشته باشید که حتماً باید کولر گازی را چک کنید تا نشتی گاز نداشته باشید و یا اگر این مشکل وجود داشت در کوتاه ترین زمان اقدام به تعمیر آن کنید. علاوه بر این باید با استفاده از دستگاهی به نام گیج فشار سنج همواره میزان فشار گاز خود را چک کنید.

همچنین برای جلوگیری از فراموشی عدد را بر روی یک کاغذ بنویسید تا هفته بعد که دوباره این عمل را انجام می دهید آن را فراموش نکنید و میزان فشار کولر را با یکدیگر مقایسه کنید. همواره باید توجه کنید که فشار باید در حد استاندارد باشد. یعنی اگر کمتر یا بیشتر باشد ممکن است باعث ایجاد مشکلات شود.

به همین علت همواره این موضوع را در نظر بگیرید که بررسی و چک کردن کولر گازی را مدنظر خود قرار دهید و تقریبا هفتگی این عمل را تکرار کنید. در این مقاله به سوال آن دسته از افرادی که می پرسند که چرا کولر گازی برفک میزند پاسخ دادیم. همانطور که مشاهده کردید عوامل بسیار زیادی وجود دارد که باعث یخ زدن و برفک زدن کولر گازی می شوند .

سخن پایانی

چرا کولر گازی برفک میزند؟ اشکال در یکی از قطعات کولر گازی باعث می شود تا این کولر گازی برفک بزند. سنسور داخلی کولر گازی شما خراب باشد احتمال برفک زدن کولر افزایش پیدا می کند.

علاوه بر این عوامل دیگری مانند مسدود بودن لوله های گاز و خراب بودن فن داخلی دستگاه و استفاده زیاد از کولر گازی و نرسیدن گاز به اندازه کافی به کولر گازی است. اگر شما در طول روز از کولر گازی زیاد استفاده می کنید، کولر تان به زودی برفک میزند. برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس http://tasisat.com مراجعه کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

علت برفک زدن کولر چیست ؟

خراب بودن سنسور داخلی و فن کولر گازی

برای جلوگیری از برفک زدن کولر گازی چکار کنیم؟

از استفاده مداوم از کولر گازی جلوگیری کنید.

راه حل افزایش طول عمر کولر گازی؟

مداوم دستگاه را چک کنید تا در صورت خرابی سریعا آن را تعمیر کنید.

مطالب مرتبط

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی فیلتر شنی یکی از تجهیزاتی است که برای حذف ذرات معلق و آلاینده های... ادامه مطلب

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز بهتر است بدانید امروزه تجهیزات زیادی برای پاکسازی و کنترل هوا در بازار موجود... ادامه مطلب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب سیستم تهویه مطبوع از تجهیزات ضروری هر ساختمانی است که امروزه بسیار به آن... ادامه مطلب

محاسبه ظرفیت فن کویل

محاسبه ظرفیت فن کویل زمان خرید هر سیستمی باید به متناسب بودن ظرفیت آن با محیط توجه کرد. این کار... ادامه مطلب

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی مشکلات زیادی در کولر گازی رخ می دهد که یکی از آن ها... ادامه مطلب

تفاوت فن کویل و کولر گازی

تفاوت فن کویل و کولر گازی

تفاوت فن کویل و کولر گازی سیستم های تهویه مطبوع در انواع مختلفی موجود است که تفاوت هایی با هم... ادامه مطلب

تفاوت فن کویل با رادیاتور

تفاوت فن کویل با رادیاتور

تفاوت فن کویل با رادیاتور سیستم متنوعی برای تهویه مطبوع استفاده می شوند که از جمله آن می توان به... ادامه مطلب

تفاوت فن کویل ایرانی و خارجی

تفاوت فن کویل ایرانی و خارجی

تفاوت فن کویل ایرانی و خارجی فن کویل وسیله ای سرمایشی و گرمایشی است که در برندهای مختلفی تولید و... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *