Search
Close this search box.

چرا کنترل کولر گازی کار نمی کند ؟

13-min

چرا کنترل کولر گازی کار نمی کند ؟

یکی از پرکاربرد ترین وسیله هایی که شما مورد استفاده قرار می دهید کنترل کولر گازی می باشد. در واقع کولر گازی به عنوان یک وسیله سرمایشی و گرمایشی در فصول گرم و سرد سال مورد استفاده قرار می‌ گیرد که برای تنظیم کردن آن باید از کنترل استفاده کنید.

در برخی از مواقع امکان دارد که کنترل و یا همان ریموت کولر گازی دچار ایراد شود که شما باید سریعاً آن را تعمیر نمایید. جهت تعمیر کردن کنترل انواع کولر گازی باید به خوبی دقت داشته باشید که در کدام یک از بخش ها کنترل دچار ایراد و یا ضربه شده است.

 بسیاری از افراد امکان دارد که به خوبی با دلایل خرابی کنترل کولر گازی آشنایی نداشته باشند و به خوبی ندانند که چرا کنترل و ریموت کولر گازی شان خراب شده است. به صورت کلی باید بیان کنیم که کنترل انواع کولر گازی یکی از بهترین و کاربردی ترین وسیله هایی است که شما باید با استفاده از آن درجه کولر گازی را تنظیم نمایید.

در صورتی که با فشار دادن انواع دکمه های روی کنترل پاسخی دریافت نکردید باید بدانید که کنترل دچار خرابی شده است. برخی از اصلی ترین و مهمترین دلایل خرابی ریموت کولر گازی را در ادامه بیان کنیم تا شما اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

دلایل خرابی کنترل کولر گازی چیست ؟

دلایل خرابی کنترل کولر گازی چیست ؟

در صورتی که کنترل کولر گازی کار نکند مشکلات متنوعی را به وجود می‌ آورد. برخی از مهمترین مشکلاتی که امکان دارد به دلیل عدم کارایی ریموت کولر گازی به وجود آید عبارت هستند از :

  1. عدم وجود باتری در کنترل :

یکی از اصلی ترین و مهم ترین دلایلی که مربوط به عدم کار کرده ریموت کولر گازی است نبود باتری در درون آن می باشد. در صورتی که درون ریموت کولر گازی باتری وجود نداشته باشد هیچ یک از دکمه های آن کار نمی کند. به همین دلیل در ابتدا شما باید به خوبی توجه داشته باشید که باتری درون کنترل وجود دارد و سپس از آن استفاده کنید.

  1. معیوب و یا تمام شدن باتری :

یکی دیگر از دلایلی که مربوط به کار نکردن کنترل کولر گازی می باشد این است که امکان دارد باتری درون آن تمام شود و یا دچار ایراد گردد. هر یک از باتری هایی که شما درون ریموت کولر گازی می اندازید دارای ظرفیت مشخص شده هستند. اگر از آنها بیش از اندازه استفاده کنید بدون شک بعد از مدتی تمام می شوند و دیگر قابلیت استفاده را ندارند.

بنابراین با تمام شدن ظرفیت باتری نیاز است که آن را تعویض نمایید. البته که در برخی از موارد امکان دارد به دلیل عدم استفاده از ریموت کولر گازی باتری درون آن خراب شود و معیوب گردد. بنابراین شما باید به خوبی صحت و سلامت باتری درون ریموت کولر گازی را مورد بررسی قرار دهید و سپس از آن استفاده کنید.

  1. فعال بودن قفل کودک :

  یکی از مهمترین تکنولوژی هایی که بسیار کاربردی می باشد و در بیشتر لوازم الکتریکی وجود دارد قفل کودک است. اگر ریموت کولر گازی شما کار نکرد شما باید قفل کودک کولر گازی را مورد بررسی قرار دهید. بسیاری از خانواده‌ هایی که فرزندان کوچک دارند می ‌توانند با انتخاب کردن گزینه قفل کودک مانع تغییر پیدا کردن درجه کولر گازی به وسیله کنترل که دست کودکان است شوند.

بر همین اساس اگر شما می خواهید خودتان درجه کولر گازی را تغییر دهید و یا خاموش روشن کنید باید پیش از خاموش روشن کردن و انجام هر نوع تغییراتی در کولر گازی اطمینان خاطر پیدا کنید که قفل کودک روشن نیست.

چرا کنترل کولر گازی کار نمی کند ؟

  1. معیوب بودن ریموت کنترل :

پس از این که از وجود باتری و سلامت آن درون کنترل کولر گازی اطمینان خاطر به دست آوردید باید به خوبی بدانید که یکی دیگر از دلایل عدم کارکرد ریموت کولر گازی معیوب بودن کنترل می باشد. شما بهتر است برای اینکه از سالم بودن ریموت کولر گازی خود اطمینان خاطر پیدا کنید آن را روبروی رادیو بگیرید و یکی از دکمه هایش را بزنید.

در صورتی که صدای نویز درون رادیو شنیدید باید بدانید که ریموت سالم است اما اگر صدایی و عکس العملی از رادیو مشاهده نکردید باید بدانید که ریموت کنترل خراب شده است. در این صورت نیاز است که یک ریموت کنترل دیگر را جهت تنظیم درجه کولر گازی خریداری کنید.

  1. معیوب بودن برد کولر :

اگر هر یک از موارد بالا را به خوبی مورد بررسی قرار دادید و مطمئن شدید که مشکل در هیچ یک از موارد بالا نیست نیاز است که شما برد دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

در برخی از موارد امکان دارد که برد دستگاه دچار ایراد شود که در این صورت تنها باید از یک متخصص حرفه ای درخواست نمایید که برد سیستم کولر گازی شما را تعویض کند و یا تعمیر نمایند تا به درستی یک بار دیگر کار کند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *