Search
Close this search box.

چرا فن کویل باد سرد نمیزند؟

چرا فن کویل گرم نمیکند؟

چرا فن کویل باد سرد نمیزند؟ سوالی است که قصد داریم در این مطلب به بررسی آن بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

از جمله مشکلات رایجی که برای کاربران فن کویل ایجاد می‌شود؛ گرم کردن و خنک نکردن دستگاه می باشد. شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که فن کویل دچار مشکلاتی شده باشد و به خوبی نتواند باد سرد را در خانه منتشر کند. بهتر است بدانید که فن کویل به طور کلی از دو قسمت تشکیل شده است که می توان به فن دمنده و مبدل حرارتی اشاره کرد.

این سیستم ها در محیط های تجاری، مسکونی، اداره، صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. چرا فن کویل باد سرد نمیزند؟ سوالی است که بسیاری از این کاربران در مکان های مختلف از فن کویل کرم استفاده می‌کنند؛ در برخی مواقع از آن با آن روبرو خواهند شد. این اتفاق امکان دارد با توجه به دلایل مختلفی ایجاد شود.

چرا فن کویل باد سرد نمیزند؟

آلوده شدن فیلتر هوای فن کویل

در پاسخ به سوال چرا فن کویل باد سرد نمیزند؟ باید ذکر کنیم که یکی از دلایل آن آلوده شدن فیلتر هوا فن کویل می باشد. باید هر چه سریع تر این مشکل را رفع کرده و دستگاه را تعمیر نمایید. در این صورت می‌توان گفت فیلترهای فن کویل بیش از حد کثیف شده اند که باعث کندی هوا و خنک کردن هوا می شود.

برای برطرف کردن این مشکل فیلتر فن کویل باید در سریع ترین زمان ممکن تمیز شود یا در صورت نیاز به تعویض، آن را تعویض نمایید. برای این که بازدهی بالایی داشته باشد لازم است از فیلترهای قابل شستشو استفاده کنید. این فیلترها در حدود ۳۵ درصد از مسدود شدن مسیر جریان هوا توسط گرد و غبار و خاک جلوگیری کرده همچنین از موتور جت که در آن تعبیه شده است؛ حافظت خواهد کرد.

چرخش نامناسب فن دستگاه فن کویل

دلیل دیگری که چرا فن کویل باد سرد نمیزند؟ می‌توان به چرخش نامناسب فن دستگاه فن کویل اشاره کرد. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید؛ باید وضعیت فن و موتور بررسی کنید. همچنین اگر خروجی های هوای دستگاه مسدود شود؛ باعث می شود تا سرعت تولید هوای خنک توسط فن کویل ها کاهش پیدا کند و باید هرچه سریعتر جهت برطرف کردن این مسدودی ها اقدام نمایید.

هواگیری فن کویل

در پاسخ به سوال چرا فن کویل باد سرد نمیزند؟ باید ذکر کنیم یکی از مشکلاتی که باعث می‌شود تا در اختلال سیستم اختلال ایجاد شود؛ هواگیری فن کویل می باشد. هواگیری یکی از روش های تعمیر خرابی فن کویل است که توسط چک کردن به موقع و هواگیری کردن فن کویل شما می‌توانید سیستم سالمی داشته باشید.

اگر در لوله های کویل ها هوا وجود داشته باشد؛ باعث می شود تا عبور آب به مشکل خورده و علت اینکه فن کویل باد سرد نمیزند نیز همین است. عبور گرد و غبار و خاک به درون فن کویل باعث گرفتگی و مسدود شدن آن  خواهد شد.

چرا فن کویل باد سرد نمیزند؟

وجود مشکل در پمپ

از جمله دلایلی که در سوال چرا فن کویل باد سرد نمیزند؟ می‌توان بیان کرد؛ وجود مشکل در پمپ می باشد. در صورتی که پمپ فن کویل به درستی کار نکند؛ باعث خواهد شد تا هوا درون لوله ها شود و به درستی جریان پیدا نکند و به این صورت فن کویل نمی تواند باد سرد در محیط اطراف پخش نماید.

وجود ترموستات در فن کویل

ترموستات از قطعات مهم فن کویل می باشد که کنترل عملکرد سرمایشی و گرمایشی وظیفه آن می باشد. اگر مشکلی در ترموستات ایجاد شود؛ باعث می شود تا در عملکرد سیستم اختلال ایجاد شود. به همین خاطر در سوال چرا فن کویل باد سرد نمیزند؟ می توان یکی از دلایل آن را وجود مشکل در ترموستات بیان کرد.

وظیفه ترموستات در این سیستم ها به این صورت است که با قطع و وصل کردن به موقع سیستم های گرمایشی، سرمایشی دمای اتاق همواره در حالت مطلوب نگه خواهد داشت. در صورتی که این چرخ را به صورت دقیق و به موقع قطع و وصل نشود؛ امکان دارد در سرد شدن فن کویل یا گرم شدن آن و محیط اختلال ایجاد شود.

گرفتگی لوله های ورودی آب

از جمله دیگر دلایل که می توان در پاسخ به چرا فن کویل باد سرد نمیزند؟ بیان کرد؛ گرفتگی لوله های آب ورودی می باشد. بهتر است بدانید در آب املاح وجود دارد که باعث می شود در مسیر لوله‌ها رسوبی ایجاد شده و این لوله ها مسدود شود. همچنین ذرات گرد و غبار به درون کویل ها وارد می شود که باعث می شود تا لوله ها گرفتگی داشته باشند.

به این صورت در درون کویل آب به مقدار کافی جریان پیدا نخواهد کرد و دما به اندازه کافی کاهش یا افزایش پیدا نمی‌کند. باید برای هر چه سریعتر این دستگاه به بررسی و برطرف کردن این مشکل اقدام نمایید.

چرا فن کویل باد سرد نمیزند؟

معرفی فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام

مجموعه تخصصی تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع سیستم های تهویه مطبوع از جمله فن کویل و … می باشد. با توجه به اینکه امروزه تنوع سیستم های تهویه مطبوع بالا می باشد؛ شما عزیزان باید سعی کنید که از زمان تهیه و سفارش این محصولات حتماً با افرادی که آشنایی کامل با سیستم ها دارند مشورت نمایید تا بتوانید سیستم مناسب و با کیفیتی را تهیه نمایید. پیشنهاد می کنیم حتما سعی کنید با کارشناسان مجموعه تاسیسات دات کام در تماس باشید و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

تمامی سیستم هایی که توسط این مجموعه عرضه و ارائه می گردند؛ توسط برترین تولید کنندگان تولید و عرضه شده اند که از مرغوبیت بالایی برخوردار می باشند. دیگر دغدغه ای بابت عملکرد و بازدهی دستگاه آن خواهید داشت. با اطمینان خاطر جهت سفارش دستگاه های تهویه مطبوع از طریق وب سایت https://tasisat.com/ اقدام نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”چرا فن کویل باد سرد نمیزند؟” answer-0=”باتوجه به دلایلی همچون هواگیری سیستم وجود مشکل در پمپ، وجود مشکل در ترموستات، وجود مشکل در لوله ها، گرفتگی لوله های ورودی آب و … امکان دارد کویل باد سرد نزند.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”هواگیری فن کویل چه تاثیری در باد آن دارد؟” answer-1=”هواگیری فن کویل اگر به موقع انجام نشود؛ امکان دارد در عملکرد سرمایشی و گرمایشی سیستم اختلال ایجاد شود.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”به چه صورت می توان جهت تعویض کردن فیلتر فن کویل اقدام کرد؟” answer-2=”اکثر فیلتر هایی که در این سیستم مورد استفاده قرار می گیرند؛ دارای قابلیت شستشو یا تعویض می باشد که شما عزیزان می توانید در صورت نیاز به تعویض آن اقدام نمایید.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” count=”6″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *