چرا فن کویل گرم نمیکند؟

لطفا امتیاز دهید

چرا فن کویل گرم نمیکند؟ سوالی است که قصد داریم در این مطلب به بررسی آن بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید

شما عزیزان که از سیستم فن کویل جهت تهویه مطبوع استفاده می کنید؛ زمانی که متوجه شوید فن کویل هوای گرم را در محیط منتشر نخواهد کرد؛ باید بلافاصله جهت عیب یابی و برطرف کردن آن اقدام نمایید. چرا فن کویل گرم نمیکند؟ باید بدانید دلایل بسیاری وجود دارد که عملکرد سیستم را مختل خواهند کرد.

باید این دلایل آن را بررسی نمایید تا بتوانید به درستی تشخیص دهید که علت گرم کردن دستگاه چیست؟ رایج ترین دلایل آن را در ادامه بررسی خواهیم کرد؛ مطالعه نمایید تا بتوانید در این مواقع بلافاصله جهت عیب یابی و برطرف کردن مشکل اقدام نمایید.

چرا فن کویل گرم نمیکند؟

گرفتگی لوله های ورودی آب

در پاسخ به سوال چرا فن کویل گرم نمیکند؟ باید ذکر کنیم یکی از رایج ترین دلایل ایجاد اختلال در فرآیند گرمایشی سیستم؛ گرفتگی لوله های ورودی آب می باشد. در برخی مواقع امکان دارد املاحی که در آب موجود می باشد؛ در مسیر لوله ها رسوب ایجاد کند و به این صورت لوله ها مسدود خواهند شد.

همچنین توجه داشته باشید که ورود ذرات گرد و غبار به درون کویل ها امکان دارد باعث گرفتگی لوله ها شود. در نتیجه آب به مقدار کافی درون کویل ها جریان پیدا نخواهد کرد و نمی تواند دما را به اندازه کافی افزایش دهد.

خمیده شدن یا تغییر شکل لوله های ورودی

در ادامه مبحث چرا فن کویل گرم نمیکند؟ باید ذکر کنیم در زمانی که با این مشکل روبرو شدید باید از سلامت لوله ها اطمینان داشته باشید. چرا که در برخی اماکان دارد لوله ها خمیده شده باشند و جریان آب را به صورت مستقیم نمی‌توانند عبور دهند. این اتفاق امکان دارد در اثر برخورد یک جسم سنگین به لوله ها ایجاد شود. در نتیجه مقدار کمتری آب از لوله ها عبور می کند و به این صورت دما به مقدار دلخواه تنظیم شده نمی‌رسد.

نشانه هایی که در تشخیص این عیب به شما کمک می کند؛ بررسی لوله های خروجی آب می باشد. اگه آبی که از این قسمت خارج می شود، دمای کافی را نداشته باشد باید بدانید که جریان در کویل ها به خوبی برقرار نمی باشد. در این صورت باید به برطرف کردن مشکل بپردازید.

هواگیری نشدن سیستم

هواگیری نشدن سیستم یکی از دلایلی می باشد که در پاسخ به سوال چرا فن کویل گرم نمیکند؟ می‌توان به آن اشاره کرد. از جمله مواردی که بازدهی هوادهی فن کویل را بالا می‌برد؛ هواگیری مداوم آن می باشد. قبل از راه‌اندازی این سیستم از نظر عدم وجود هوا باید لوله ها را به خوبی بررسی کنید.

توجه داشته باشید که هوا گیری به موقع باعث خواهد شد تا هوای گرم یا سرد به صورت یکنواخت در محیط مورد نظر منتشر شود و مشکلی در سیستم ایجاد نخواهد شد. همچنین توجه داشته باشید که هواگیری مناسب سیستم باعث می‌شود تا آب به خوبی سیکل های گرمایش را تعیین نماید. بنابراین اگر متوجه گرم نکردن فن کویل شوید؛ باید این مشکل را توسط هواگیری اصولی فن کویل به راحتی برطرف نمایید.

وجود مشکل در ترموستات فن کویل

در پاسخ به سوال چرا فن کویل گرم نمیکند؟ باید ذکر کنیم که یکی از دلایل آن این است که امکان دارد در ترموستات فن کویل مشکل وجود داشته باشد. ترموستات فن کویل عملکرد سرمایشی و گرمایشی سیستم را کنترل می کند. اگر در این قطعه مشکل ایجاد شود؛ باعث می شود تا فعالیت سیستم دچار اختلال شود.

در نظر داشته باشید که ترموستات توسط قطع و وصل کردن مداوم سیستم های گرمایشی دمای اتاق را همواره در حالت مطلوب قرار خواهد داد. اگر چرخه را به موقع قطع و وصل نشود؛ امکان دارد در گرم شدن دستگاه و محیط اختلال ایجاد شود.

چرا فن کویل گرم نمیکند؟

وجود مشکل در تایمر دستگاه

توسط تایمر می توان عملکرد فن کویل را با توجه به زمان حضور یا عدم حضور افراد در محیط تنظیم کرد. اما در برخی مواقع زمان سنج یا همان تایمر با مشکلاتی روبرو خواهد شد و در زمان برنامه ریزی به خوبی نمی تواند عملکرد فن کویل را قطع یا وصل کند.

این موضوع باعث خواهد شد تا در زمان حضور در محیط دما در حالت مطلوبی قرار نگیرد. در پاسخ به سوال چرا فن کویل گرم نمیکند؟ می توان به مشکل تایمر دستگاه اشاره کرد.

غیر فعال شدن دیگ بخار یا بویلر

در ادامه مبحث چرا فن کویل گرم نمیکند؟ باید ذکر کنیم که یکی از دلایل آن غیر فعال شدن دیگ بخار یا بویلر می باشد. توجه داشته باشید که دیگ بخار یا بویلر از جمله قطعاتی می باشد که دمای آب موجود در کویل را افزایش خواهد داد و به این صورت چرخه ی گرمایشی را راه اندازی می کند. در صورتی که به خوبی نتواند وظیفه خود را انجام دهد؛ آب به دمای مورد نظر نمی‌رسد و هوای اطراف را نمی تواند گرم کند.

یخ زدن آب در داخل کویل ها

یکی از دلایلی که در پاسخ به سوال چرا فن کویل گرم نمیکند؟ می توان ذکر کرد یکی از دلایل آن یخ زدن آب در داخل کویل ها می باشد. آب موجود در کویل ها به خاطر سرد بودن هوای اطراف دچار یخ زدگی خواهد شد؛ در نتیجه مسیر لوله های گردش آب بسته می شود.

جهت جلوگیری از این مشکل در فصل زمستان از یک ضد یخ مناسب با توجه به کارخانه سازنده دستگاه استفاده کنید. همچنین توسط دمیدن هوای کافی به داخل کویل ها لوله ها را تخلیه کرده و مسیر آن ها را باز نمایید.

وجود مشکل در پمپ

در پاسخ به سوال چرا فن کویل گرم نمیکند؟ می توان ذکر کرد که یکی از دلایل آن امکان دارد وجود مشکل در پمپ باشد. اگر پمپ دستگاه فن کویل به درستی کار نکند؛ هوا درون لوله ها حبس می شود و در نتیجه باعث می شود تا به درستی آب جریان پیدا نکند که باعث می‌شود تا سیستم به خوبی نتواند دمای هوای اطراف کویل ها را گرم کند.

چرا فن کویل گرم نمیکند؟

معرفی فروشگاه تاسیسات دات کام

امروزه تنوع سیستم های تهویه مطبوع بسیار بالا می باشد و به همین خاطر فروشگاه های بسیاری نیز جهت عرضه این سیستم ها فعالیت دارد. فروشگاه معتبر و شناخته شده تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع سیستم های تهویه مطبوع از جمله فن کویل‌ها می باشد. شما بازدید کنندگان عزیز با اطمینان خاطر از طریق وبسایت https://tasisat.com/ می توانید جهت سفارش محصولات و سیستم های مورد نیاز خود اقدام نمایید.

با مراجعه به وب سایت به بررسی سیستم ها پرداخت و به مقایسه بپردازید تا بتوانید با توجه به شرایط و موقعیت جغرافیایی محل زندگی خود سیستم مناسب و با کیفیتی را تهیه نمایید.

در صورتی که اطلاعات لازم با این سیستم ها نداشته باشید کافیست با کارشناسان فروش مجموعه تاسیسات دات کام در تماس باشید و اطلاعات لازم را به صورت کامل و رایگان دریافت نمایید. امیدواریم بهترین انتخاب را تجربه نمایید تا از عملکرد و بازدهی سیستم خریداری شده نهایت استفاده را ببرید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

 

مطالب مرتبط

ارورهای کولر گازی دایکین و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی دایکین و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی دایکین و نحوه برطرف کردن آن ها کولر گازی از سیستم های تهویه مطبوع است که در... ادامه مطلب

مزایا و معایب نصب کولر گازی در محل کار

ارورهای کولر گازی جنرال گلد و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی جنرال گلد و نحوه برطرف کردن آن ها کولر گازی ها در برندهای مختلفی در بازار مشاهده... ادامه مطلب

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها تجهیزات و لوازمی برقی به دلایل مختلفی اعم از عدم... ادامه مطلب

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها کمپانی تی سی ال یک برند معتبر در... ادامه مطلب

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی پر مصرف است که در انواع مختلف موجود می باشد. برندهای زیادی در... ادامه مطلب

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

تاسیسات سرمایشی و گرمایشی از اجزای مهم هر ساختمانی است که مدل ها و انواع مختلفی دارد. یکی از... ادامه مطلب

مزایا و معایب حوله خشک کن

مزایا و معایب حوله خشک کن

رادیاتور یکی از سیستم های گرمایشی است که انواع مختلفی دارد که برای کاربردهای مختلفی استفاده می شوند. یکی... ادامه مطلب

مزایا و معایب پکیج برقی

مزایا و معایب پکیج برقی

پکیج سیستمی گرمایشی است که در دو مدل برقی و گازی موجود است‌. هر کدام از انواع این سیستم... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *