چرا پکیج چراغش قرمز میشه

چرا پکیج چراغش قرمز میشه

لطفا امتیاز دهید

چرا پکیج چراغش قرمز میشه

سوال اینجاست که ، چرا پکیج چراغش قرمز میشه در جواب این سوال باید بگوییم که روشن شدن چراغ قرمز رنگ پکیج دارای علت های گوناگونی است که در ادامه توضیح می دهیم. برای فهمیدن علت روشن شدن چراغ قرمز در پکیج باید چندین موارد را در نظر بگیرید.

  • قطع شدن گاز ورودی دستگاه

از دلایلی که موجب قرمز شدن چراغ ها و خاموش شدن پکیج می شود می توان به قطع شدن گاز ورودی دستگاه اشاره کرد. هنگامی که گاز ورودی دستگاه قطع شود دستگاه روشن نمی شود.

به همین دلیل چراغ دستگاه به صورت ثابت روشن است. البته علت قرمز شدن پکیج در مدل های گوناگون و مختلف ممکن است این موضوع باشد، لذا هنگامی که با روشن شدن چراغ دستگاه مواجه شدید ابتدا برق ورودی را بررسی کنید.

چرا پکیج چراغش قرمز میشه

  • معیوب بودن برد کنترل دستگاه

علت بعدی که موجب بروز چنین اتفاقی  می شود،  معیوب بودن برد کنترل دستگاه یا سوختن برد کنترل دستگاه است. در این وضعیت چیزی که اتفاق می افتد روشن شدن چراغ قرمز بوده و در این صورت نمی تواند هیچ گونه عملیاتی انجام دهد. لذا هنگامی  که با چنین مشکلی مواجه شدید برد کنترل دستگاه را بررسی کنید.

  • تشکیل نشدن نادرست شعله

تشکیل نشدن نادرست شعله از جمله عواملی است که باعث قرمز شدن چراغ می‌ شود. بروز مشکل در ntc نیز از علت های دیگر است.

  • ایجاد اختلال در فن دستگاه

البته از دیگر عواملی که باعث بروز چه مشکلی می شود می توان به ایجاد اختلال در فن دستگاه اشاره کرد.

  • کم شدن فشار بر دستگاه

از دیگر عوامل می‌ توان به کم شدن فشار بر دستگاه اشاره کرد. به همین دلیل زمانی که  چراغ چشمک زن پکیج شما روشن شده است باید قبل از اینکه اقدامی انجام بدهید علت بروز چنین مشکلی را پیدا کرده  و در قدم بعدی اقدام به عیب یابی آن قسمت کنید.

عواملی که باعث بروز چنین مشکلی شده است  در بالا توضیح داده شد اما فراموش نکنید که بروز چنین علت هایی در مدل های مختلف پکیج با یکدیگر شباهت دارد اما ممکن است در مدل های دیگر تفاوت اندکی را مشاهده کنید.

ذکر این نکته ضروری است که اگر شما تخصص  کافی در تعمیر پکیج ندارید بهتر است تا  خودتان به تنهایی این کار را انجام نداده و آن را به یک متخصص بسپارید که ممکن است باعث ایجاد مشکلات بعدی در پکیج شود. 

جلوگیری از روشن شدن چراغ قرمز پکیج

روشن شدن چراغ قرمز پکیج به دلیل علت های زیادی اتفاق می افتد. لذا در جواب این سوال که چرا پکیج چراغش قرمز میشه باید اشاره کنیم که روشن شدن چراغ ممکن است به دلیل مشکل در ان تی سی باشد. اما رعایت برخی نکاتی که در ادامه توضیح می دهیم به شما کمک می کند تا با مشکل روشن شدن چراغ قرمز رنگ پکیج مواجه نشوید.

برای جلوگیری از روشن شدن چراغ قرمز رنگ پکیج باید دور فن کنسول را ارتقا دهید، شما می توانید برای این کار دور را از ۶ ولت به ۱۲ ولت ارتقا دهید. البته هنگام انجام چنین کاری ممکن است باعث تاثیر بر روی سر و صدا ایجاد شده از فن شوید. اما در بسیاری از مدل های پکیج علت قرمز شدن چراغ پکیج همین موضوع است.

البته شما می توانید در خارج کنسول آن را مورد استفاده قرار دهید. فن های مذکور یا در پشت کنسول یا در زیر کنسول قرار دارند. همچنین شما می توانید با استفاده از فویل آلومینیومی فضای بین کانال هوا و فضا را پر کنید.

البته استفاده از یک ها سینک دست ساز بر روی پل جنوبی دستگاه تاثیر قابل توجهی دارد. یکی از علت های روشن شدن چراغ چشمک زن پکیج افت کردن فشار آب گرم بوده است برای حل کردن این مشکل باید درمورد گرفته نشدن سیستم لوله کشی اطمینان خاطر حاصل کنید.

البته اگر در انجام این کار مهارت ندارید بهتر است آن را به یک متخصص ماهر یا تکنسین تجربه دیده بسپارید تا با دقت آن را بررسی کند، چرا که ممکن است شلنگ ها نیاز به تعویض یا رسوب زدایی داشته باشند.

تکنسین های تجربه دیده دارای اطلاعات کافی در مورد پکیج ها هستند و می‌ توانند با مهارت و تجربه ای که دارند از بروز مشکلات در پکیج جلوگیری کنند. این متخصصان علت خرابی را شناسایی و آن را رفع می کنند. اگر در مبدل دستگاه رسوب وجود داشته باشد شما باید با دقت آن را اسید شویی کنید اما توجه داشته باشید که باید در این امر تخصص کافی داشته باشید تا بتوانید آن را به صورت تخصصی انجام دهید.

چرا پکیج چراغش قرمز میشه

چرا که عدم وجود تخصص در شما باعث بروز خسارات بیشتر می شود. البته ممکن است بعد از بررسی های لازم برای شناسایی علت روشن شدن چراغ قرمز رنگ پکیج ها،  دستگاه خاموش شود. در ادامه شما نیاز به روشن کردن مجدد دستگاه دارید، توجه داشته باشید قبل از اینکه بخواهید پکیج را روشن کنید.

ابتدا باید اقدام به بررسی برق و گاز دستگاه کنید و سپس مقداری صبر کنید تا دستگاه پر از آب شود.  در مرحله بعدی به این نکته توجه داشته باشید که پشت پمپ یک پیچ وجود دارد. شما باید آن پیچ را باز کرده و دستگاه را بر روی حالت زمستان یا تابستان تنظیم کنید در این زمان ممکن است دستگاه کار کند. اگر دستگاه کار کند متوجه این موضوع می شود که دستگاه تعمیر شده است .

سخن پایانی

این سوال چرا پکیج چراغش قرمز میشه از طرف بسیاری از مصرف کنندگان مطرح شده است. از علت های روشن شدن چراغ قرمز رنگ پکیج را می توان به قطع شدن گاز ورودی پکیج اشاره کرد.

البته دلایل دیگری در این امر دخیل هستند که می‌ توان از آنها به معیوب بودن برد کنترل دستگاه اشاره کرد. شما برای رفع سوال چرا پکیج چراغش قرمز میشه می توانید اقدام به بررسی قسمت های مختلف پکیج کنید. برای خرید تاسیسات مربوط به پکیج یا گرفتن مشاوره به سایت tasisat.com مراجعه کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398ر

علت روشن شدن چراغ قرمز در انواع پکیج ها چیست ؟

ایجاد اختلال در برد دستگاه ، تشکیل نشدن نادرست شعله .

برای جلوگیری از روشن شدن چراغ چه کنیم ؟

ابتدا علت را بررسی و سپس به رفع آن اقدام کنید.

آیا وجود اختلال در فن دستگاه باعث روشن شدن چراغ پکیج می‌ شود ؟

بله از جمله عوامل روشن شدن چراغ می‌ توان به ایجاد اختلال در فن دستگاه اشاره کرد.

مطالب مرتبط

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

6 نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع مبرد ماده ای است که سیستم های تهویه مطبوع براساس... ادامه مطلب

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید یکی تجهیزات مورد نیاز برای استخر ها پمپ می باشد. در صورتی که... ادامه مطلب

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟ پمپ آب امروزه در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ که... ادامه مطلب

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی 11 روش کاربردی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی ۱۱ روش کاربردی سیستم تهویه مطبوع از جمله محصولات پرکاربردی است متنوع بوده و... ادامه مطلب

سوپرهیت و سابکول چیست؟

سوپرهیت و سابکول چیست؟ در دستگاه های تهویه مطبوعی که براساس سیکل تبریدی کار می کنند؛ اصطلاحات سوپرهیت و سابکول... ادامه مطلب

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع از تجهیزات اصلی هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از آن... ادامه مطلب

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟ دستگاه تهویه از سیستم های پرکاربردی است که در انواع مدل های مختلف... ادامه مطلب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *