در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
چرا پکیج چراغش قرمز میشه

چرا پکیج چراغش قرمز میشه

لطفا امتیاز دهید

چرا پکیج چراغش قرمز میشه

سوال اینجاست که ، چرا پکیج چراغش قرمز میشه در جواب این سوال باید بگوییم که روشن شدن چراغ قرمز رنگ پکیج دارای علت های گوناگونی است که در ادامه توضیح می دهیم. برای فهمیدن علت روشن شدن چراغ قرمز در پکیج باید چندین موارد را در نظر بگیرید.

  • قطع شدن گاز ورودی دستگاه

از دلایلی که موجب قرمز شدن چراغ ها و خاموش شدن پکیج می شود می توان به قطع شدن گاز ورودی دستگاه اشاره کرد. هنگامی که گاز ورودی دستگاه قطع شود دستگاه روشن نمی شود.

به همین دلیل چراغ دستگاه به صورت ثابت روشن است. البته علت قرمز شدن پکیج در مدل های گوناگون و مختلف ممکن است این موضوع باشد، لذا هنگامی که با روشن شدن چراغ دستگاه مواجه شدید ابتدا برق ورودی را بررسی کنید.

چرا پکیج چراغش قرمز میشه

  • معیوب بودن برد کنترل دستگاه

علت بعدی که موجب بروز چنین اتفاقی  می شود،  معیوب بودن برد کنترل دستگاه یا سوختن برد کنترل دستگاه است. در این وضعیت چیزی که اتفاق می افتد روشن شدن چراغ قرمز بوده و در این صورت نمی تواند هیچ گونه عملیاتی انجام دهد. لذا هنگامی  که با چنین مشکلی مواجه شدید برد کنترل دستگاه را بررسی کنید.

  • تشکیل نشدن نادرست شعله

تشکیل نشدن نادرست شعله از جمله عواملی است که باعث قرمز شدن چراغ می‌ شود. بروز مشکل در ntc نیز از علت های دیگر است.

  • ایجاد اختلال در فن دستگاه

البته از دیگر عواملی که باعث بروز چه مشکلی می شود می توان به ایجاد اختلال در فن دستگاه اشاره کرد.

  • کم شدن فشار بر دستگاه

از دیگر عوامل می‌ توان به کم شدن فشار بر دستگاه اشاره کرد. به همین دلیل زمانی که  چراغ چشمک زن پکیج شما روشن شده است باید قبل از اینکه اقدامی انجام بدهید علت بروز چنین مشکلی را پیدا کرده  و در قدم بعدی اقدام به عیب یابی آن قسمت کنید.

عواملی که باعث بروز چنین مشکلی شده است  در بالا توضیح داده شد اما فراموش نکنید که بروز چنین علت هایی در مدل های مختلف پکیج با یکدیگر شباهت دارد اما ممکن است در مدل های دیگر تفاوت اندکی را مشاهده کنید.

ذکر این نکته ضروری است که اگر شما تخصص  کافی در تعمیر پکیج ندارید بهتر است تا  خودتان به تنهایی این کار را انجام نداده و آن را به یک متخصص بسپارید که ممکن است باعث ایجاد مشکلات بعدی در پکیج شود. 

جلوگیری از روشن شدن چراغ قرمز پکیج

روشن شدن چراغ قرمز پکیج به دلیل علت های زیادی اتفاق می افتد. لذا در جواب این سوال که چرا پکیج چراغش قرمز میشه باید اشاره کنیم که روشن شدن چراغ ممکن است به دلیل مشکل در ان تی سی باشد. اما رعایت برخی نکاتی که در ادامه توضیح می دهیم به شما کمک می کند تا با مشکل روشن شدن چراغ قرمز رنگ پکیج مواجه نشوید.

برای جلوگیری از روشن شدن چراغ قرمز رنگ پکیج باید دور فن کنسول را ارتقا دهید، شما می توانید برای این کار دور را از ۶ ولت به ۱۲ ولت ارتقا دهید. البته هنگام انجام چنین کاری ممکن است باعث تاثیر بر روی سر و صدا ایجاد شده از فن شوید. اما در بسیاری از مدل های پکیج علت قرمز شدن چراغ پکیج همین موضوع است.

البته شما می توانید در خارج کنسول آن را مورد استفاده قرار دهید. فن های مذکور یا در پشت کنسول یا در زیر کنسول قرار دارند. همچنین شما می توانید با استفاده از فویل آلومینیومی فضای بین کانال هوا و فضا را پر کنید.

البته استفاده از یک ها سینک دست ساز بر روی پل جنوبی دستگاه تاثیر قابل توجهی دارد. یکی از علت های روشن شدن چراغ چشمک زن پکیج افت کردن فشار آب گرم بوده است برای حل کردن این مشکل باید درمورد گرفته نشدن سیستم لوله کشی اطمینان خاطر حاصل کنید.

البته اگر در انجام این کار مهارت ندارید بهتر است آن را به یک متخصص ماهر یا تکنسین تجربه دیده بسپارید تا با دقت آن را بررسی کند، چرا که ممکن است شلنگ ها نیاز به تعویض یا رسوب زدایی داشته باشند.

تکنسین های تجربه دیده دارای اطلاعات کافی در مورد پکیج ها هستند و می‌ توانند با مهارت و تجربه ای که دارند از بروز مشکلات در پکیج جلوگیری کنند. این متخصصان علت خرابی را شناسایی و آن را رفع می کنند. اگر در مبدل دستگاه رسوب وجود داشته باشد شما باید با دقت آن را اسید شویی کنید اما توجه داشته باشید که باید در این امر تخصص کافی داشته باشید تا بتوانید آن را به صورت تخصصی انجام دهید.

چرا پکیج چراغش قرمز میشه

چرا که عدم وجود تخصص در شما باعث بروز خسارات بیشتر می شود. البته ممکن است بعد از بررسی های لازم برای شناسایی علت روشن شدن چراغ قرمز رنگ پکیج ها،  دستگاه خاموش شود. در ادامه شما نیاز به روشن کردن مجدد دستگاه دارید، توجه داشته باشید قبل از اینکه بخواهید پکیج را روشن کنید.

ابتدا باید اقدام به بررسی برق و گاز دستگاه کنید و سپس مقداری صبر کنید تا دستگاه پر از آب شود.  در مرحله بعدی به این نکته توجه داشته باشید که پشت پمپ یک پیچ وجود دارد. شما باید آن پیچ را باز کرده و دستگاه را بر روی حالت زمستان یا تابستان تنظیم کنید در این زمان ممکن است دستگاه کار کند. اگر دستگاه کار کند متوجه این موضوع می شود که دستگاه تعمیر شده است .

سخن پایانی

این سوال چرا پکیج چراغش قرمز میشه از طرف بسیاری از مصرف کنندگان مطرح شده است. از علت های روشن شدن چراغ قرمز رنگ پکیج را می توان به قطع شدن گاز ورودی پکیج اشاره کرد.

البته دلایل دیگری در این امر دخیل هستند که می‌ توان از آنها به معیوب بودن برد کنترل دستگاه اشاره کرد. شما برای رفع سوال چرا پکیج چراغش قرمز میشه می توانید اقدام به بررسی قسمت های مختلف پکیج کنید. برای خرید تاسیسات مربوط به پکیج یا گرفتن مشاوره به سایت tasisat.com مراجعه کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸ر

علت روشن شدن چراغ قرمز در انواع پکیج ها چیست ؟

ایجاد اختلال در برد دستگاه ، تشکیل نشدن نادرست شعله .

برای جلوگیری از روشن شدن چراغ چه کنیم ؟

ابتدا علت را بررسی و سپس به رفع آن اقدام کنید.

آیا وجود اختلال در فن دستگاه باعث روشن شدن چراغ پکیج می‌ شود ؟

بله از جمله عوامل روشن شدن چراغ می‌ توان به ایجاد اختلال در فن دستگاه اشاره کرد.

مطالب مرتبط

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟ پمپ آب وسیله ای می باشد که برای رساندن آب به هر سطح و... ادامه مطلب

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟ پمپ آب از جمله تجهیزات و لوازم مورد نیاز می باشد که امروزه با... ادامه مطلب

چرا پمپ آب کار نمی کند؟

چرا پمپ آب کار نمی کند؟

چرا پمپ آب کار نمی کند؟ همانطور که می دانید امروزه با افزایش جمعیت؛ ساخت و ساز نیز افزایش پیدا... ادامه مطلب

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟ چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟ سوالی است که بسیاری از افرادی... ادامه مطلب

چرا پمپ آب روشن خاموش میشود؟

چرا پمپ آب روشن خاموش میشود؟

چرا پمپ آب روشن خاموش میشود؟ پمپ ها یکی از تجهیزات و کاربردی می باشد که در تامین آسایش و... ادامه مطلب

چرا پمپ آب داغ می کند؟

چرا پمپ آب داغ می کند؟

چرا پمپ آب داغ می کند؟  داغ شدن وسایل برقی و الکترونیکی امری کاملا طبیعی می باشد. اما اگر این... ادامه مطلب

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد شما با یادگیری تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد می توانید نسبت به مهار حریق در... ادامه مطلب

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی بهتر است بدانید که تست هیدرولیک روشی است برای تست استحکام و نشتی مخازن... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هفت =