در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

لطفا امتیاز دهید

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

پمپ آب از جمله تجهیزات و لوازم مورد نیاز می باشد که امروزه با توجه به اینکه جمعیت افزایش پیدا کرده است با افت فشار روبرو می شویم. بنابراین وجود پمپ آب از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

چرا پمپ آب؛ هوا میگیرد؟ سوالی است که بسیاری از افراد در برخی مواقع با آن روبه‌رو خواهند شد. در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم و پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

نشانه هوا گرفتن پمپ آب

در جواب سوال چرا پمپ آب؛ هوا میگیرد؟ بهتر است بدانید که زمانی پمپ آب هوا بگیرد، قادر به فعالیت نخواهد بود یعنی کار می کند ولی نمی تواند آب را مکش کند. هرچقدر کیفیت پمپ بالا باشد به این منظور طراحی شده است که آب را پمپاژ کند نه هوا را. به همین خاطر زمان خلق در جریان کار خود داشته باشد این موضوع باعث می شود عمر پمپ عمل پمپاژ را نتواند انجام دهد.

گرفتگی پمپ آب زمانی رخ می‌دهد که مقدار هوای داخل شبکه پمپ از یک میزان مجازی بیشتر شود. این میزان هوا زمانی به کشش پمپ برسند با ایجاد یک خلا اجازه نمی‌دهند فرایند مکش آب ادامه پیدا کند که باعث گرفتگی هوا گرفتن پمپ آب خواهد شد. عوامل بسیاری می توانند در هوا گرفتن پمپ آب دخیل باشند. که باید ابتدا آن را روشن کرده که موضوع با چه موضوع باعث شده است که پمپ آب،  هوا بگیرد؟

البته در اغلب موارد در ابتدای نصب پمپ آب باید یک هواگیری ابتدایی انجام دهید. حتی در صورت در انجام تعمیرات پمپ آب اگر در نقطه شبکه آبرسانی ساختمان تعمیرات انجام شود عاملی برای هوا گرفتن پمپ آب خواهد بود. توسط یک هواگیری ساده مشکل پمپ را صرف کرده و پمپ می‌تواند به جریان سالم فعالیت خود باز گردد.

عواملی که باعث هوا گرفتن پمپ آب می شود:

در ادامه مبحث چرا پمپ آب؛ هوا می گیرد؟ باید ذکر کنیم که دلایل بسیاری وجود دارد که باعث هوا گرفتن پمپ آب می شود. همانطور که ذکر شد قبل از اینکه هواگیری پمپ انجام شود باید ریشه هوا گرفتن به خوبی مشخص و برطرف شود.

عوامل بسیاری از جمله اینکه آیا واشر یا رینگ پمپ دارای ایراد باشد، همچنین خالی بودن پمپ، وجود ترک و شکستگی در لوله و … از جمله عواملی است که باعث می‌شود تا پمپ آب، هوا بگیرد.

هواگیری پمپ آب

هواگیری پمپ آب به عملیاتی گفت خواهد شد که این هوا را از لوله دریافت کرد و تخلیه می‌کند. بهتر است بدانید هوایی که در درون پمپ و یا به اصطلاح کلگی پمپ قرار دارد و اجازه پمپاژ آب را نمی‌دهد باید گرفته شود.

وقتی هواگرفتگی برطرف می‌شود اصطلاح می گوئیم پمپ آب و هوا گیری شده است. پمپ های آب در خانه برای مکش آب از یک مخزن آب استفاده خواهند کرد. وظیفه تقسیم آب در ساختمان را انجام می‌دهند و یا پایین می باشند که آب را معمولاً از سطح چاه های عمیق بالا خواهند کشید.

این پمپ ها نیاز به هواگیری داشته و زمانی در خصوص هواگیری صحبت شود منظور کلیت پمپ آب می باشد. برخی از پمپ ها دارای هواگیری اتوماتیک می باشد یعنی نیاز به هواگیری نخواهند داشت و به صورت اتوماتیک هوا را تخلیه می‌کنند. اما پمپ هایی از نوع جتی در خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد که این نوع پمپ ها باید هواگیری انجام شود.

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

نحوه انجام عملیات هواگیری پمپ آب

در ادامه مبحث چرا پمپ آب، هوا می‌گیرد؟ باید ذکر کنیم که پمپ آب را به دلایل مختلفی دچار گرفتن هوا می‌شود که باید جهت هواگیری پمپ اقدام‌کردو هواگیری پمپ آب به صورت زیر می باشد:

  • استفاده از آب

توجه داشته باشید که اساسی‌ترین نیاز برای هواگیری پمپ آب خود آب می باشد. شما برای اینکه جهت هواگیری پمپ اقدام کنید باید ببینید که چه ارتفاعی از پمپ باید هواگیری نماید که چه مقدار آب نیاز دارید.

اگر از مخزن آب در مجاورت خود پمپ استفاده کنید باید در مورد توانایی انجام شود با توجه به اینکه مسیر کجا است شما در اینجا تنها به توسط یک پارچه آب می توانید هوا گیری را انجام دهید. اما اگر پمپ آب شما در مسیر یک چاه قرار گرفته باشد باید از شلنگ برای تامین آب استفاده نمایید.

  • برق پمپ را قطع کنیم و فشار لوله ها را کاهش دهید

اگر قصد دارید جهت هواگیری پمپ آب اقدام کنید باید ابتدا برق به را قطع نمایید. هدف از این کار این است که خاطرات و ماده بودن برخی از پمپ به صورت ناگهان اقدام به فعالیت نکند.

همچنین برای اینکه فشار لوله را کاهش دهید سعی کنید از یک نفر دیگر کمک بخواهید تا شیر آب را باز کند و آب لایه ساختمان خارج شود. اگر شما این کار را انجام دهید امکان دارد از زمانی که قصد دارید پمپ را پر کنید و تخلیه شود آب با فشار خارج شده و وارد مسیر برق پمپ شود

همانطور که می دانید کپسول پمپ آب از جمله تجهیزات مورد نیاز می باشد که امروزه به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. اما بهتر است بدانید که برای اینکه این تجهیزات کارایی مناسبی داشته باشد و در مدت زمان طولانی می توانید از آن بهره مند شوید باید سعی کنید به صورت مداوم نسبت به بررسی آن اقدام کنید. در صورتی که شما سرویس دوره ای برای این تجهیزات در نظر بگیرید بدون شک سال های بسیاری می توانید از آن بهره مند شوید.

نکته دیگری که به شما پیشنهاد می کنیم در زمان تهیه پمپ آب هیچ وقت به دنبال تجهیزات ارزان و بی کیفیت نروید. این محصولات امکان دارد در همان روز اول دچار خرابی شود و هزینه های بسیاری را برای شما به همراه دارد. به همین خاطر شما باید سعی کنید تا این محصولات را با کیفیت بالا و از فروشگاه های معتبر و مجاز تهیه نمائید.

پیشنهاد ما به شما فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام می باشد. این فروشگاه با بهره مندی از تجربه روز دنیا و همچنین افراد زبده و ماهر نیازهای جامعه را به خوبی شناسایی کرده و می‌تواند بهترین محصول را با توجه به شرایط محیط زندگی و کاربرد مدنظر شما معرفی کند.

دغدغه ای بابت کیفیت محصولات نداشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت https://tasisat.com مراجعه نمایید و یا می توانید از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

پمپ آب چیست؟

پمپ آب یکی از تجهیزات لوازم مورد نیاز است که جهت جبران افت فشار آب در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

چه عواملی باعث هوا گرفتن پمپ آب می شود؟

خرابی واشر یا رینگ، خالی بودن پمپ آب، شکستگی لوله ها و پمپ و ....

آیا می توان به صورت اینترنتی جهت تهیه و خرید پمپ اقدام کرد؟

بله به صورت اینترنتی از طریق فروشگاه اینترنتی https://tasisat.com می توانید جهت خرید پمپ ها اقدام نمائید.

مطالب مرتبط

نصب پکیج در واحد دوبلکس

نصب پکیج در واحد دوبلکس

نصب پکیج در واحد دوبلکس هر چقدر که بیشتر به فصل زمستان نزدیک شویم، مردم بیشتر به فکر خرید و... ادامه مطلب

نصب پکیج در بالکن

نصب پکیج در بالکن

نصب پکیج در بالکن پکیج یک سیستم گرمایشی محبوب در بازار است که امروزه در اکثر خانه ها دیده می... ادامه مطلب

نصب پکیج در آشپزخانه

نصب پکیج در آشپزخانه

نصب پکیج در آشپزخانه با پیشرفت علم مهندسی سیستم گرمایشی پکیج جایگزین موتور خانه های قدیمی شد. این سیستم نسبت... ادامه مطلب

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت داکت اسپلیت یکی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی هوا است که میان ساختمان سازان... ادامه مطلب

Install fire box

نصب جعبه آتش نشانی

نصب جعبه آتش نشانی برای تأمین ایمنی و همچنین جلوگیری از انواع حریق صددرصد استفاده و بکارگیری جعبه آتش نشانی... ادامه مطلب

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش آتش گرفتگی در سال های اخیر در جنگل‌ها و همچنین منازل مسکونی و کارگاهی رواج پیدا... ادامه مطلب

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی آشنایی با نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی به شما کمک می کند تا... ادامه مطلب

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق در این مطلب از وبسایت تاسیسات دات کام قصد داریم مواد اطفاء حریق را مورد بررسی قرار... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =