Search
Close this search box.

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟

pomp3-min

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟

پمپ آب وسیله ای می باشد که برای رساندن آب به هر سطح و ارتفاعی فشار آب را افزایش خواهد داد و به راحتی در اختیار افراد قرار می دهد. در واقع می توان گفت با افزایش فشاری که ایجاد می کند آب را به ارتفاعی بالاتر یا پایین‌تر از سطح زمین منتقل خواهد کرد. در این مطلب از وب سایت تاسیسات دات کام قصد داریم به سوال چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟ بپردازیم. با ما همراه باشید.

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟

دلایل یکسره شدن پمپ آب

سوال اینجاست که چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟ برخی دلایل وجود دارد که باعث می شود پمپ به صورت یکسره کار کند در ۹۵ درصد مواقع به دلایل زیر پمپ به صورت یکسره کار میکند.

  1. نشتی لوله کشی ساختمان، شیرآلات و خود پمپ
  2. بد کارکردن یا خراب شدن اتومات پمپ آب
  3. باز بودن یکی از شیر های تخلیه آب ساختمان
  4. بی آب بودن پمپ و خشک کار کردن
  5. هوا گرفتن پمپ اب
  • نشتی لوله کشی علت یکسره شدن پمپ آب

در ادامه مبحث چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟ باید ذکر کنیم که در هر ساختمان تاسیسات لوله کشی آب نیاز به سرویس های دوره ای دارد. به همین خاطر استفاده از خدمات روبی پمپ در خصوص سرویس دوره ای پمپ آب را نباید فراموش کنید. نکته ای که برخی از ساکنین مراقبت و نگهداری از پمپ آب اهمیت نمی‌دهند؛ آب بندی کامل لوله کشی ساختمان می باشد.

 بهتر است بدانید که ساختار پمپ آب با روی کار آمدن پمپ های سانتریفیوژ و مخصوصا پمپ های مخزن حساسیت بالایی در بحث آب بند بودن لوله کشی ساختمان ها دارد.

توجه داشته باشید زمانی که نشتی لوله کشی ساختمان وجود داشته باشد زمان عمل کردن اتومات جلو خواهد کرد این است که اگر پمپ آب زودتر از تخریب مجدد فشار کافی را تأمین نماید باعث می‌شود تا اتومات مجدد در عمل می‌کند و در حالت انلود باقی خواهد ماند.

 اگر نشتی آب زیاد باشد اتومات نمی‌تواند فشارهای کافی برای عمل کردن را حس نمایید. به همین خاطر یکسره شدن پمپ آب با نشتی ها می‌تواند مورد قابل تشخیصی باشد.

نکته بسیار مهمی که باید مد نظر قرار دهید این است که اگر آب لوله کشی از مخازن تامین شود پس از خالی شدن به مخزن پمپ خاموش می شودن اما در صورتی که آب از لوله کشی شهری تامین می شود پمپ آب یکسره کار میکند تا جایی که الکتروموتور تحت فشار قرار بگیرد و از کار بیفتد.

  • مشکل فنی در اتومات پمپ آب

در بیشتر مشکلات فنی پمپ آب اتومات پمپ مستقیم یا غیرمستقیم نقش بسیار بالایی در اتومات پمپ آب زمانی که فشار معین ناشی از تامین آب کافی در محفظه را حس می کند متوقف خواهد شد. توجه داشته باشید این قطعه در این مواقع منتظر می ماند و فشار آب به حد نصاب برسد و دوباره کار خود را شروع نمایید. در یک بازه فشار داخلی ادامه پیدا خواهد.

دلیل اینکه چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟ این است که زمانی که اتومات با خرابی روبرو شود امکان دارد به صورت مکرر کار کرده و همچنین می‌تواند به علت یکسره شدن پمپ آب باشد. اگر اتومات کار نکند پمپ آب متوقف نمی شود و به صورت مداوم کار خواهد کرد.

  • باز بودن شیر اب دلیل در یکسره کار کردن پمپ

در ادامه مبحث چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟ باید ذکر کنیم که یکی از دلایل آن می ‌تواند باز بودن یا تنظیم نبودن مواردی مثل شیلنگ آب کولر آبی و شیلنگ آب، دستگاه تصفیه آب، آبگرمکن و مجاری آب فلاش تانک و ..  باشد. خروجی آب بیشتر از چیزی می باشد که پمپ توان آن را جبران نماید و توقفی داشته باشد.

  • هوا گرفتن پمپ

چرا پمپ آب یکسره کار می کند؟ سوالی است که برخی از افراد در برخی مواقع با آن روبرو خواهند شد. از دلایل دیگری که باعث یکسره شدن پمپ آب می باشد هوا گرفتن پمپ خواهد بود.

البته این مورد بسیار کم و به ندرت مشاهده می‌شود که هوای پمپ ساعتی زیاد باشد که نه آب فشار داشته باشد و نه اتومات همان کند. اما در به خاطر هوا گرفتن پمپ با یک کار نکردن آن روبرو شوید جهت برطرف کردن ان اقدام نمایید.

  • به هم چسبیدن کنتاکت های کلید اتومات

در ادامه مبحث چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟ باید ذکر کنیم زمانی که کلید اتوماتیک پمپ بزند یعنی دچار خرابی می شود این موضوع می‌تواند باعث یکسره کار کردن پمپ آب شود که باید آن را مورد بررسی قرار داده و توجه داشته باشید.

بهتر است بدانید اگر هر زمان که از کنار پمپ آب ساختمان رد می شوید متوجه شوید که در حال کار کردن باشد نباید آسان و نادیده بگیرید. دائم کار بودن پمپ می تواند زیان مالی بسیاری را به همراه داشته باشد و دردسر بی ابی تا تعمیر و تعویض پمپ را برای شما داشته باشد چرا که عمر مفیدی پمپ که اتومات نمی کند به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.

مشکل این است که قطعات داخل پمپ و الکتروموتور خراب می شود. پیشنهاد می کنیم دائما پمپ آب را چک و بررسی نمایید. به مواردی مثل داغ شدن و افزایش دمای آن توجه کنید. اگر مصرف برق ساختمان یک مرتبه تا حد چشمگیری زیاد شده باشد امکان دارد دلیل آن این است که پمپ شما اتومات نکند.

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟

معرفی فروشگاه اینترنتی تاسیسات دات کام

مجموعه تاسیسات دات کام از جمله فروشگاه های معتبر و برتر می باشد که انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی مثل کولر گازی، داکت اسپلیت و همچنین پمپ های آب را در برندهای معتبر و شناخته شده ارائه می دهد.

تمام این محصولات توسط برترین برندهای تولید شده و شما با اطمینان خاطر می توانید از آن بهره مند شوید. بدون اینکه کوچکترین دغدغه و نگرانی بابت کیفیت این تجهیزات داشته باشید.

 نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که در هر جای ایران که باشید می توانید با اطمینان خاطر از طریق وب‌سایت https://new.tasisat.com جهت خرید تجهیزات برای سرمایش و گرمایش مثل کولر گازی و اسپلیت ها و … اقدام نمایید.

مجموعه تاسیسات دات کام جهت رفاه و اسایش مشتریان عزیز ارسال به سراسر ایران را در نظر دارد و شما می توانید این محصولات را درب منزل تحویل بگیرید. در هر مرحله از خرید که نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشید می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *