در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

چرا پکیج رادیاتور را گرم نمیکند

لطفا امتیاز دهید

چرا پکیج رادیاتور را گرم نمیکند

همواره این سوال وجود دارد که چرا پکیج رادیاتور را گرم نمیکند، گرم نشدن رادیاتور دارای علت هایی است که در این مطلب به آن ها اشاره می کنیم. علت گرم نشدن آب در داخل پکیج ها می تواند در دو وضعیت بررسی شود.

اولین وضعیت این احتمال وجود دارد که شوفاژ گرم شود اما آب مصرفی سرد باشد و وضعیت بعدی ممکن است نه آب و نه پکیج  هیچکدام گرم نشوند.  در جواب این سوال که چرا پکیج رادیاتور را گرم نمیکند، باید بگوییم این اتفاق در تمامی شوفاژها با برندهای گوناگون اتفاق می‌ افتد. برای بررسی علت تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

هنگامی که متوجه گرم نشدن آب شدید بهتر است چندین بررسی را برای پیدا کردن علت انجام دهید. ما در این مطلب در مورد مشکلاتی که در پکیج وجود دارد و نحوه تعمیر آنها صحبت خواهیم کرد.‌ اولین ایراد که بسیاری از پکیج ها با آن روبرو هستند گرم نشدن رادیاتور است. ممکن است پکیج روشن باشد اما آب مصرفی گرم نشود. از جمله دلایل بروز این مشکل را در زیر بررسی می کنیم.

 

چرا پکیج رادیاتور را گرم نمیکند

  • وجود مشکل در سنسر دما

از عواملی که باعث می‌ شود تا پکیج شما آب مصرفی را گرم نکند ایراد در سنسور دمای پکیج است. هنگامی که شما شیر آب دستگاه را باز می کنید این باعث می شود تا باز شدن شیر دستگاه توسط سنسور فلوسوئیچ شناسایی شود و در این صورت فرمان لازم برای  سنسور دما برای ارزیابی دمای آب ارسال می شود.

اگر سنسور دما خراب باشد نمی تواند عمل تشخیص میزان دما را انجام دهد به همین دلیل آن فرمانی که در قسمت بالا اشاره کردیم به پکیج صادر نمی شود. شما برای شناسایی قطعه خراب در پکیج ابتدا لازم است تا یک بار پکیج را خاموش کنید و با استفاده از وسیله ای به نام اهم متر اقدام به اندازه گیری میزان مقاومت میان دو سنسور کنید.

اگر چیزی که بر روی اهم متر نشان می‌ دهد پایین باشد به این معنی است که سنسور کار را به خوبی انجام می‌ دهند. اما اگر عدد نشان داده شده در اهم متر ثابت بود به این معنی است که سنسور دما پکیج خراب است و شما می‌ توانید آن را تعویض کنید.

  • معیوب بودن شیر سه طرفه موتوری

از دیگر ایراداتی که ممکن است برای پکیج اتفاق بیفتد خراب شدن شیر سه طرف موتوری است. سالم بودن این قطعه تا آن جایی حائز اهمیت است که بدون وجود آن،  پکیج  نمی تواند آب را به  خوبی گرم کند. البته ممکن است مشعل پکیج روشن باشد اما آب گرم نشود.

برای اینکه بتوانید این قطعه را در پکیج مورد بررسی قرار دهید، در ابتدا باید پکیج را در شرایط زمستان قرار دهید و سپس با باز کردن محرک شیر،  اقدام به بررسی زبانه های شیر کرده و نسبت به سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید البته اگر رسوباتی در شیر وجود داشت باید آنها را رفع کنید.

  • خراب بودن سوپاپ بای باس

از دیگر دلایل گرم شدن آب معیوب بودن یکی از قطعاتی است که نقش بسیار مهمی در کنترل جریان آب دارد. هنگامی که جریان آب فشار خوبی ندارد سوپاپ بای پاس موجب می شود تا مسیر مربوطه مسدود شود.

به همین دلیل از گرم شدن آب پکیج جلوگیری می‌ کند. خرابی در سوپاپ بای باس باعث این  می‌ شود تا کنترل دما در پکیج به درستی انجام نگیرد و همین دلیل آب مصرفی در پکیج گرم نمی شود شما برای بررسی کردن قطعه سوپاپ بای باس در ابتدا باید آن را باز کرده و اقدام به رسوب گیری لوله های آن کنید البته اگر مشکل اصلی خرابی کامل قطعه بود باید آن را با یک قطعه نو تعویض کنید.‌

 

چرا پکیج رادیاتور را گرم نمیکند

چرا پکیج رادیاتور را بعد از هواگیری گرم نمی کند

در جواب  چرا پکیج رادیاتور را گرم نمیکند علل های مختلفی را بیان کردیم. ممکن است بعد از هواگیری پکیج رادیاتور را گرم نکند،  لذا علت های آن را در این مطلب توضیح می دهیم. اگر متوجه گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری شده اید باید اشاره کنیم که علت آن می‌ تواند چند دلیل داشته باشد.

از جمله علت های آن می‌ توانیم به نداشتن قدرت کافی برای  موتور پمپ اصلی ساختمان اشاره کنیم. در بعضی اوقات از چندین شیر استفاده می‌ شود و به همین دلیل این موضوع می‌ تواند باعث افت فشار پکیج و سرمای رادیاتور شود.

البته شاید مشکل از خود هواگیری باشد چرا که ممکن است هواگیری به صورت کامل انجام نگرفته باشد. هنگام هواگیری  رادیاتور باید آن را  به درستی انجام دهید.  البته ممکن است که بعضی لوله کش ها همه استاندارد ها را رعایت نکنند، به عنوان مثال پیچ خوردگی لوله ها باعث بروز چنین مشکلاتی می‌ شود.

البته توجه داشته باشید که پکیج  باید متناسب با فضای ساختمان انتخاب شود و تعداد رادیاتور ها در انتخاب پکیج بسیار مهم است. خرید تجهیزات گرمایشی سرمایشی از جمله عواملی است که باعث جلوگیری از بروز چنین مشکلی می شود.

البته کاهش فشار گاز نیز از جمله عواملی است که باعث گرم نشدن  رادیاتور می شود. گاهی اوقات مشکل اصلی از پکیج نیست و بروز عوامل بیرونی باعث عدم کارکرد پکیج شامل می‌ شود به همین دلیل بهتر است در ابتدا همه را بررسی کرده و در درجه بعدی به سراغ پکیج ها بروید. از دیگر عواملی که باعث بروز چنین مشکلی می شود می‌ توان به خراب شدن سنسور های گرمایش اشاره کرد.‌ البته علت های دیگری مانند سایز لوله گاز ورودی و اشکال در ورودی گاز وجود  دارد.

سخن پایانی 

در جواب این که چرا پکیج رادیاتور را گرم نمیکند باید اشاره کنیم که عوامل متعددی مانند وجود مشکل در سنسور دما یا خراب بودن سوپاپ بای باس و خراب بودن شیر سه طرفه موتوری  وجود دارد که بر روی عملکرد پکیج تاثیر بسیار زیادی می گذارد و باعث گرم نشدن آب مصرفی می شود. برای کسب اطلاعات و خرید تاسیسات می توانید به سایت tasisat.com مراجعه کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

علت گرم نشدن آب مصرفی در پکیج ها چیست ؟

خراب بودن سنسور دما و خرابی در سوپاپ بای باس.

چرا پکیج بعد از هواگیری کارکرد درستی ندارد ؟

نداشتن قدرت کافی موتور پمپ آب اصلی ساختمان و کاهش فشار گاز.

راه های جلوگیری از عملکرد نادرست پکیج ها چیست ؟

انتخاب کردن پکیج متناسب با فضای ساختمان.

مطالب مرتبط

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد شما با یادگیری تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد می توانید نسبت به مهار حریق در... ادامه مطلب

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی بهتر است بدانید که تست هیدرولیک روشی است برای تست استحکام و نشتی مخازن... ادامه مطلب

تجهیزات داخل جعبه آتش نشانی

تجهیزات داخل جعبه آتش نشانی

تجهیزات داخل جعبه آتش نشانی همانطور که می دانید مهم ترین و ضروری ترین تجهیزات آتش نشانی و راه مقابله... ادامه مطلب

تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی برای ایمن کردن محل کار و زندگی صددرصد سفارش و خرید تجهیزات آتش نشانی می تواند از... ادامه مطلب

پمپ آب برای ساختمان

پمپ آب برای ساختمان

پمپ آب برای ساختمان پمپ آب برای ساختمان یکی از ملزومات می باشد که برای افزایش فشار آب خانه، ساختمان،... ادامه مطلب

بهترین مارک کپسول آتش نشانی چیست؟

بهترین مارک کپسول آتش نشانی چیست؟

بهترین مارک کپسول آتش نشانی چیست؟ در هنگام خرید کپسول آتش نشانی، سؤالی که ممکن است کاربر را در هنگام... ادامه مطلب

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی

بهترین کپسول آتش نشانی

بهترین کپسول آتش نشانی کپسول آتش نشانی انواع بسیار گوناگونی دارد که شما مرغوب ترین و با کیفیت ترین آن... ادامه مطلب

بهترین مارک کپسول آتش نشانی چیست؟

انواع مختلف خاموش کننده آتش

انواع مختلف خاموش کننده آتش در این مطلب از وب سایت تاسیسات دات کام قصد داریم انواع مختلف خاموش کننده... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =