در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

چرا کولر گازی گرم نمی کند؟

لطفا امتیاز دهید

چرا کولر گازی گرم نمی کند؟

سوال چرا کولر گازی گرم نمی کند، پاسخ های زیادی دارد. در این قسمت به بررسی این عوامل می پردازیم. عواملی که باعث عدم گرمایش کولرهای گازی می شوند شامل:

  • کم بودن گاز مبرد در کولر گازی

در واقع باید ذکر کنیم که این گاز تاثیر بسیار زیادی بر روی سیستم سرمایشی و سیستم گرمایش کولر گازی دارد. برای این که بتوانید این مشکل را حل کنید، باید گاز مبرد را مجدد شارژ کنید. به علاوه اگر می خواهید دوباره این اتفاق پیش نیاید، همواره سعی کنید تا به صورت دوره ای سیستم کولر گازی را سرویس کنید.

چرا کولر گازی گرم نمی کند؟

  • ایجاد مشکل در سنسور دما کولر گازی

 علاوه بر این عوامل دیگری که ممکن است باعث کار نکردن سیستم گرمایش کولرهای گازی شود، ممکن از ناشی از خراب شدن سنسور دمای کولر باشد. در واقع باید بیان کنیم که سنسور کولر قابلیت تشخیص دما را دارد. اگر این قطعه خراب شود، ممکن است کولر گازی گرم نکند.

  • ایجاد آسیب در برد الکتریکی کولر گازی

آسیب دیدن برد الکتریکی تاثیر بسیار زیادی بر روی عدم کارکرد سیستم گرمایش کولرهای گازی دارد و می تواند یکی از پاسخ های سوال چرا کولر گازی گرم نمی کند، باشد. همانطور که می دانید برد کولر نقش بسیار مهمی در کارکرد سیستم گرمایش کولرهای گازی دارد. به همین علت اگر این قسمت از قطعه کولر گازی خراب شود، علاوه بر این که باعث می  شود تا عملکرد سیستم گرمایشی کولر گازی قطع شود، بلکه می تواند عملکرد سایر قسمت های کولر گازی را با اختلال مواجه کند.

  • ایجاد آسیب در ترموستات کولر گازی

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است باعث کار نکردن سیستم گرمایشی کولر گاز شود، خرابی ترموستات است. در این مورد باید اضافه کنیم که ترموستات وظیفه بسیار مهمی را در کولر گازی ایفا می کند. زیرا وظیفه آن تنظیم دما است. اگر این قطعه خراب شود، باید اقدام به تعویض آن کنید.

  • آسیب دیدن فن داخلی کولر گازی

ممکن است خراب بودن فن داخلی کولر هم مزید بر پاسخ و علت چرا کولر گازی گرم نمی کند؟ ، باشد. بنابراین بهتر است قبل از این که دست به تعمیر بزنید، ابتدا این مواردی که بیان کردیم را بررسی کنید و بعد از عیب یابی دست به تعمیر کولر بزنید. البته باید توجه کنید که اگر اطلاعات کافی در مورد تعمیر کولر گازی ندارید، بهتر است این کار را به یک تعمیرکار با تجربه بسپارید. اگر مشکل کولر گازی شما از فن بود، بهتر است آن را تعویض کنید. زیرا در این صورت برای شما مقرون به صرفه تر در می آید.

  • آسیب دیدن کمپرسور کولر گازی

عامل دیگری که ممکن است باعث کار نکردن سیستم گرمایشی کولر شما شود، خراب شدن کمپرسور باشد. در حقیقت کمپرسور نقش بسیار زیادی در کولر گازی دارد، اگر در این مواقع مشکل از کمپرسور بود، بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

  • خراب شدن اورلود در کمپرسور

یکی دیگر از علت ها خراب شدن کولر گازی می تواند آسیب به اورلود باشد. البته گرفتگی لوله های مسی در ورودی هوا هم ممکن است باعث شود تا سیستم گرمایش کولرهای گازی شما به درستی کار نکند. زیرا اگر لوله های مسی بر اثر عوامل متفاوتی مسدود شوند مانع از هوا رسانی به کولر گازی می شود.

چرا کولر گازی گرم نمی کند؟

اجزای مرتبط با گرمایش کولر گازی و بررسی آن ها

همانطور که می دانید مشکل در کارکرد کولر گازی و یا عدم کارکرد آن ناشی از آسیب دیدن یکی از قطعات کولر گاز می باشد. به همین علت پاسخ چرا کولر گازی گرم نمی کند، ممکن است ناشی از خراب شدن و یا آسیب دیدن قطعات چون: اپراتور و فن کندانسور و لوله مویی و فن بلوور داخلی پنل و همچنین شیر برقی کولر گازی و خازن اسپلیت و حتی کندانسور و کنتاکتور کولر و برد الکتریکی کولر گازی و قسمت مجموعه موتور کولر گازی و ترموستات کولر گازی باشد.

اگر هر یک از این قطعات  دچار خرابی و آسیب شود، کولر گازی گرم نمی کند و عملکردش مختل می شود. در این صورت باید اقدام به تعمیر این قطعات کنید. البته در بعضی مواقع نیاز به تعویض این قطعات است. مثلاً ممکن است کندانسور اسپیلت شما برفک بزند در این صورت ممکن است برد الکتریکی فرمان و یا ترموستات کولر گازی خراب شده باشد.

البته عوامل دیگری که ممکن است باعث عدم کارکرد سیستم گرمایش کولرهای گازی شود، ممکن است ناشی از شارژ شدن بیش از حد کمپرسور باشد. در این مواقع کولر گازی شما نمی تواند به خوبی کار کند. البته اگر شیر برقی کولر گازی شما خراب باشد، ممکن است فشار موجود در شیر برقی افزایش و یا کاهش پیدا کند. علاوه بر این باید بیان کنیم که کمپرسور نقش قلب را در کولر گازی ایفا می کند، به همین علت اگر دچار نقص شود، می تواند باعث عدم کارکرد درست کولر گازی شما شود.

در این صورت باید اقدام به تعمیر کولر گازی خود کنید. افزون بر این باید اضافه کنیم که اگر مشکل کولر گازی شما از قطعه ترموستات باشد، بهتر است آن را به یک تعمیرکار بسپارید تا بتواند کولر گازی شما را درست کند.

عیب یابی یکی از مهم ترین مراحل در تعمیر کولر گازی به شمار می آید. زیرا اگر شما در این مرحله دچار اشتباه شوید، ممکن است قطعه دیگر را خراب کنید. مثلاً اگر مشکلات کولر شما از شیر برقی باشد، ممکن است با تشخیص نادرست به اشتباه کمپرسور را خراب کنید. در این صورت خسارت زیادی به بار می آورید.

سخن پایانی

عدم کارکرد سیستم گرمایش کولرهای گازی ممکن است ناشی از خراب شدن یکی از قطعات کولر باشد. این قطعات شامل ترموستات و کنتاکتور و فن بلوور و برد الکتریکی کولر گازی و اپراتور و فن کندانسور است. عوامل بسیار زیادی  باعث عدم کارکرد درست کولر گازی شما می شوند. مثلاً آسیب دیدن کمپرسور کولر گازی و یا آسیب دیدن فن داخلی کولر گازی و علاوه بر این خراب شدن سنسور دمای کولر گازی هم می تواند باعث شود تا سیستم گرمایشی کولر گازی شما کار نکند.

البته کم بودن گاز مبرد در کولر گازی هم مزید بر علت است. برای این کار بهتر است اقدام به تعمیر و یا تعویض قطعات آن کنید. البته یکی دیگر از عواملی که باعث عدم کارکرد صحیح سیستم گرمایشی کولر گازی می شود، ممکن است ناشی از ترموستات باشد. برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید به آدرس http://tasisat.com مراجعه کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

در چه مواقعی کولر گرما نمی دهد؟

زمانی که یکی از قطعات آن خراب باشد.

اگر ترموستات خراب باشد باید چه کار کرد؟

باید آن را تعویض کنید.

خرابی کدام قطعات باعث عدم کارکرد گرما کولر می شود؟

خرابی کنتاکتور و فن بلوور و کندانسور

مطالب مرتبط

دمای عملکرد اسپرینکلر

دمای عملکرد اسپرینکلر ما در مقاله قبلی در مورد اسپرینکلر که جزء سیستم‌های پاششی اطفاء حریق آتش است، با شما... ادامه مطلب

دستگاه تنفسی آتش نشانی

دستگاه تنفسی آتش نشانی همانطور که می دانید همه برای ادامه زندگی به اکسیژن احتیاج داریم. اکسیژن در هوا می... ادامه مطلب

درجه کپسول آتش نشانی

درجه کپسول آتش نشانی

درجه کپسول آتش نشانی بسیاری از کاربران احتمالاً با اهمیت درجه کپسول آتش نشانی آشنایی نداشته باشند. معمولاً کپسول خاموش... ادامه مطلب

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟ بهتر است بدانید از پمپ آب که مخصوص آپارتمان های مسکونی می باشد زمانی که... ادامه مطلب

چگونه پمپ آب را تعمیر کنیم؟

چگونه پمپ آب را تعمیر کنیم؟

چگونه پمپ آب را تعمیر کنیم؟  امروزه پمپ های آب در خانه و ساختمان از جمله وسایل ضروری و مهم... ادامه مطلب

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟ پمپ آب وسیله‌ای است در مناطقی که افت فشار آب وجود دارد جهت تامین فشار لازم... ادامه مطلب

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟ پمپ آب وسیله ای می باشد که برای رساندن آب به هر سطح و... ادامه مطلب

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟ پمپ آب از جمله تجهیزات و لوازم مورد نیاز می باشد که امروزه با... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − شش =