Search
Close this search box.

چرا پکیج صدا میده

چرا پکیج صدا میده

چرا پکیج صدا میده

بسیاری از افراد سوال می پرسند که چرا پکیج صدا میده ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که دلایل بسیار زیادی وجود دارد که سبب سر و صدای پکیج می شود. می توانید تمام قسمت های پکیج را بررسی و تست کنید تا مشکل را بیابید.

امروزه استفاده از پکیج ها رو به افزایش است و به دلیل این که استفاده از این پکیج  بسیار راحت است و نگهداری و تعمیر آن ها هزینه بسیار کمی دارد یک گزینه عالی برای ساختمان ها است و به دلیل ارزان بودن و نگهداری راحت می‌ تواند جایگزین بسیار عالی برای محصولات گرمایشی دیگر باشد.

پکیج ها به صورت استاندارد ساخته شده و اگر شما مشکل سر و صدا را دارد باید تمام قسمت های پکیج را بررسی کنید تا بتوانید مشکل آن را عیب یابی کنید. حتماً لوله و اتصالات پکیج را چک کنید چون ممکن است مشکلات از نحوه نادرست لوله کشی و اتصالات پکیج باشد. 

اما در برخی موارد ایجاد سر و صدای پکیج می تواند باعث اذیت و آزار اشخاصی که از این پکیج ها استفاده می کنند شود و به همین دلیل این سوال ذهن بسیاری از اشخاص را درگیر کرده که چرا پکیج صدا میده ؟ باید گفت که دلایل بسیار زیادی وجود دارد که می توان به ؛

 

چرا پکیج صدا میده

ایراد در سوپاپ ها

در جواب این سوال که چرا پکیج صدا می دهد  باید گفت در بسیاری از مواقع خرابی سوپاپ می‌ تواند منجر به ایجاد سر و صدا شود. در صورتی که سوپاپ خراب باشد ممکن است ناگهان پکیج قطع شود.

ممکن است در طول زمان سوپاپ ها دچار فرسودگی شوند که برای این که این مشکل را برطرف کنید باید سوپاپ را بررسی کنید و اگر مشکل داشت با تعویض کردن سوپاپ می توانید مشکل سر و صدا کردن پکیج را رفع نمایید.

اگر در تعویض سوپاپ ها تخصص لازم را ندارید سعی کنید این کار را خودتان به تنهایی انجام ندهید، زیرا ممکن است به پکیج آسیب وارد کنید به همین دلیل از یک متخصص کمک بجویید تا بتواند مشکل پکیج شما را با نحو احسنت انجام دهد.

  • رسوب گرفتگی مبدل

در بسیاری از مواقع مبدل پکیج گرفتگی داشته  باشد که موجب ایجاد سر و صدا در پکیج می‌ شود. مبدل ها در بسیاری از مواقع به دلیل دارا بودن پیچیدگی مارپیچ دچار جرم گرفتگی و رسوب گرفتگی می شوند و در مرور زمان باعث پایین آمدن حرکت آب می شود به همین دلیل ممکن است سر و صدا ایجاد کند.

برای رفع این مشکل باید به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید و مشکل خود را با یک تعمیرکار متخصص در میان بگذارید تا با استفاده از دستگاه خاص به نام power flow بتوانند این مشکلات را حل و فصل کند.

  • انجام ندادن هواگیری مناسب

اگر هواگیری پکیج را به درستی انجام نداده باشید در بسیاری از پکیج های دیواری و زمینی منجر به ایجاد سر و صدا می شود و شما برای حل این مشکل باید از یک متخصص کمک بگیرید متخصص کاربلد می تواند به خوبی پکیج شما را هواگیری کند.

برای هواگیری پکیج، لوله های پکیج را هواگیری می کند و در هنگام هواگیری از دو محلول inhibitor و محلول additive کمک می گیرند و این دو محلول را درون لوله ها منتقل می‌ کنند تا هوای موجود در لوله ها از بین برود. بنابراین برای هواگیری باید از یک تکنسین با تجربه کمک بگیرید.

  • کمبود فشار آب

کمبود آب در کشور یک  دلیل رایجی است که باعث ایجاد سر و صدا در پکیج می شود. برای حل این مشکل می توانید از پمپ آب با فشار بالا استفاده کنید تا مشکل سر و صدا کردن پکیج حل شود. توصیه می‌ شود این مشکل را سریعا با یک متخصص در میان بگذارید تا عمر پکیج کوتاه نشود.

  • لوله کشی غیر استاندارد و نامناسب

اگر در هنگام نصب پکیج لوله کشی را به صورت استاندارد انجام نداده باشید می تواند باعث ایجاد سر و صدا شود. زمانی که قطر لوله ها استاندارد نباشد و باریک باشند باعث می شود سر و صدا در پکیج شما زیاد شود. برای بررسی این مشکل از یک فردی که در این کار تخصص دارد کمک بگیرید.

 

چرا پکیج صدا میده

  • کنترل نشدن میزان گرمای آب پکیج

اگر دمای میزان آب پکیج در فصل زمستان بیش از حد سرد باشد منجر ایجاد سر و صدا می شود. وقتی که آب در پکیج دمای مناسبی نداشته باشند سبب ایجاد نوسانات صدایی می شود و به همین دلیل سرو صدا ایجاد می کند. برای رفع این مشکل باید محل قرار گیری آب را بررسی کنید.

  • سوراخ شدن پکیج

 در مورد این که چرا پکیج صدا میده باید گفت دلایل مختلفی وجود دارد که می توان به سوراخ شدن پکیج اشاره کرد، زیرا  سوراخ شدن پکیج هم می‌ تواند یکی از دلایل سر و صدا کردن پکیج باشد.

  • خراب شدن فن پکیج

مشکل در بخش‌ های مختلف پکیج مانند خراب بودن فن ها می تواند دلیل سر و صدا کردن پکیج باشد و شما باید آن را بررسی کنید و اگر نیاز به تعمیر و تعویض داشت اقدام کنید.

سخن پایانی

پکیج ها به صورت زمینی و دیواری موجود هستند که متناسب با نیاز خود یکی از آن ها را تهیه کنید. یکی از مشکلات رایج پکیج ها این است که پکیج ممکن است به دلایل مختلفی سرا صدا ایجاد کند به همین دلیل بسیاری از اشخاص از متخصصان سوال می پرسند که چرا پکیج صدا میده ؟

در واقع باید گفت عوامل مختلفی موجب ایجاد سر و صدا  در پکیج ها می شوند آن ها را به طور اختصار در بالا توضیح دادیم. شما کاربر  عزیز می توانید برای گرفتن مشاوره به سایت http://tasisat.com مراجعه فرمایید و جواب  تمام سوالات خود را دریافت کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”چه عواملی می‌ تواند موجب سر و صدا کردن پکیج شود ؟ ” answer-0=”عوامل مختلفی از جمله نادرست انجام دادن لوله کشی، رسوب گرفتن مبدل، مشکل در سوپاپ، هواگیری نامناسب، سوراخ شدن پکیج و غیره می تواند دلایلی باعث سوراخ شدن پکیج باشد. ” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”آیا خراب شدن فن پکیج می تواند ایجاد سر و صدا کند؟ ” answer-1=”بله، اگر فن پکیج خراب باشد منجر به ایجاد سر و صدا کردن پکیج می شود. ” image-1=”” headline-2=”h3″ question-2=”برای هواگیری پکیج از چه کسی کمک بگیریم؟ ” answer-2=”اگر در کار هواگیری پکیج تخصصی ندارید از یک فردی که در این کار مهارت دارد کمک بگیرید تا با استفاده از ابزار آلات پکیج شما را هواگیری کند. ” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *