چرا پکیج آب را گرم نمیکند

چرا پکیج آب را گرم نمیکند

لطفا امتیاز دهید

چرا پکیج آب را گرم نمیکند

چرا پکیج آب را گرم نمیکند ؟عوامل بسیار زیادی وجود دارد که باعث گرم نکردن آب پکیج می شوند. همانطور که می دانید یکی از رایج ترین دلیل هایی که افراد از پکیج استفاده می کنند گرم شدن سریع آب است. از این پکیج در بسیاری از منازل و خوابگاه ها استفاده می شود.

گاهی به علت عوامل مختلفی در روند کار پکیج مشکل پیش می آید و بعد از آن آب گرم کن نمی تواند به خوبی آب را گرم کند و یا به هیچ عنوان آب را گرم نمیکند. نظریه های متفاوتی برای خرابی پکیج مطرح شده است.

در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی علل و عواملی که باعث گرم نشدن آب می شوند بپردازیم. در این صورت می‌ توانید با مطالبی که ارائه می دهیم اطلاعات جامعی در مورد مشکل پکیج دیواری کسب کنید.

 

چرا پکیج آب را گرم نمیکند

کم بودن فشار گاز

اولین عاملی که باعث می شود تا پکیج نتواند آب را به خوبی گرم کند، کم بودن فشار گاز است. در واقع این مشکل یکی از رایج ترین مشکلاتی است که برای پکیج های دیواری پیش می آید و در مواقعی که افت فشار گاز وجود دارد، پکیج نمی تواند آب را به خوبی گرم کند و در نتیجه افراد هنگامی که می خواهند از آب گرم استفاده کنند با فشار کم و یا آب سرد مواجه خواهند شد.

علاوه بر این باید اضافه کنیم که هنگامی که فشار گاز کم باشد گاز به خوبی به پکیج نمی رسد و در نتیجه ارتفاع شعله پکیج کاهش پیدا می کند. همین موضوع باعث گرم شدن آب پکیج می‌ شود؛ در این هنگام در قدم اول باید فشار گاز را بررسی کنید. 

اگر با کم بودن فشار گاز مواجه شدید سعی کنید از آب گرم پکیج در زمان های دیگر استفاده کنید. زیرا در بعضی از زمان مصرف گاز کم می شود و در این صورت پکیج ها می توانند به خوبی کار کنند. البته یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث شود تا به پکیج شما گازرسانی به خوبی انجام نگیرد، ممکن است بسته‌ بودن دستگیره گاز باشد. در این صورت باید دستگیر و شیر گاز را به خوبی بررسی کنید.

البته باید بیان کنیم که اگر فشار آب قطع باشد و یا فشار آب کم باشد تاثیر بسیار زیادی بر دمای آب پکیج دیواری شما دارد. در این صورت باید آب ورودی ساختمان خود را وارسی کنید. البته ممکن است پکیج شما نشتی داشته باشد و همواره سعی کنید تا بررسی پکیج را در اولویت قرار دهید. اگر در این مورد به مشکل خوردید بهتر است از یک متخصص استفاده کنید.

  • ایجاد رسوب در مبدل ثانویه

یکی دیگر از مشکلاتی که باعث می‌ شود تا پکیج شما به خوبی آب را گرم نکند، ایجاد رسوب در مبدل ثانویه است. در این صورت هنگامی که قصد استفاده از آب گرم را دارید، با سرد بودن و یا ولرم بودن آب مواجه می شوید.

زیرا رسوبی که در مبدل ثانویه وجود دارد، باعث کاهش فشار آب و عدم گرم شدن آب می شود. اگر از این مشکل ناراحت هستید و می خواهید دیگر همچین مشکلی برای پکیج شما پیش نیاید، حتماً باید اقدام به سرویس دوره ای پکیج خود کنید.

در این صورت دیگر هم چنین مشکلی برای پکیج تان پیش نمی آید. علاوه بر این باید اضافه کنیم که برای سرویس کردن پکیج  خود حتماً این کار را به یک متخصص بسپارید و خود اقدام به سرویس کردن پکیج و رسوب زدایی آن نکنید.

  • اختلال در فلوسوئیچ

عامل دیگری که باعث گرم نشدن آب پکیج می شود اختلال در فلوسوئیچ است. برای این که متوجه شوید که فلوسوئیچ شما خراب است یا نه بهتر است به نمایشگر آیکون توجه کنید. اگر هنگامی که شما اقدام به روشن کردن پکیج می کنید باید بر روی آیکون علامت ظاهرا شود، اگر هم چنین علامتی را مشاهده نکردید نشان از خراب بودن فلوسوئیچ است.

  • خراب شدن سوپاپ بای پاس

علاوه بر این برای پاسخ دادن به جواب چرا پکیج آب را گرم نمیکند باید بگویم که خراب بودن سوپاپ بای پاس یکی از دلایل گرم نکردن پکیج است.

  • خراب شدن برد پکیج

عامل دیگری که می‌ تواند تاثیرگذار باشد، سوختن برد پکیج است.  برد پکیج بر اساس نوسانات برق و یا نشستن گرد و غبار بر روی آن و یا تمام شدن عمر مفید آن خراب می شود. در این صورت دیگر کار نمی کند و پکیج شما آب را گرم نمی کند. در این صورت باید پکیج خود را به یک متخصص بسپارید تا بتواند با بهترین روش پکیج شما را تعمیر کند.

 

چرا پکیج آب را گرم نمیکند

خراب بودن شیر سه طرفه موتوری

بروز اختلال در این قسمت می‌ تواند باعث شود آب گرم به مبدل ثانویه وارد نشود و پکیج شما نتواند آب را گرم کند. برای رفع این مشکل در ابتدا باید پکیج را در حالت زمستانه بگذارید و از برق رسانی به آن مطمئن شوید. علاوه براین محرک را باز کنید و از عملکرد درست زبانه های آن مطمئن شوید. اگر در این صورت مشکلی مشاهده کردید آن را شستشو دهید رسوب گذاری کنید.

  • وجود داشتن هوا در لوله ها

اگر در لوله های پکیج هوا وجود داشته باشد، می‌ تواند باعث عدم کارکرد درست پکیج شما شود. در این صورت اگر نمی تواند آب را به خوبی گرم کند. علاوه بر این صداهای عجیبی هم ایجاد می کند.

سخن پایانی

چرا پکیج آب را گرم نمیکند ؟ یکی از پرتکرار ترین و رایج ترین سوال هایی است که بسیاری از افراد به دنبال پاسخ آن هستند. در واقع باید بگوییم که عوامل مختلفی وجود دارد که باعث گرم نکردن آب پکیج شما می شود.

مثلاً عواملی مانند کم بودن فشار گاز و یا ایجاد رسوب در مبدل ثانویه و عوامل دیگری مانند وجود داشتن هوا در لوله های پکیج و اختلال در فلوسوئیچ خراب شدن سوپاپ بای پاس می‌ تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی پکیج شما بگذارد. البته خراب بودن شیر سه طرفه موتوری هم می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی گرم نکردن پکیج شما بگذارد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

چرا پکیج آب را گرم نمیکند؟

خراب بودن یکی از قطعات پکیج و عدم گاز رسانی صحیح به آن.

برای حل مشکل وجود داشتن هوا در لوله های پکیج چه کنیم؟

لازم است آن را هواگیری کنید.

از کجا بفهمیم فلوسوئیچ خراب است؟

به نمایشگر آیکن آن توجه کنید.

مطالب مرتبط

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی فیلتر شنی یکی از تجهیزاتی است که برای حذف ذرات معلق و آلاینده های... ادامه مطلب

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز بهتر است بدانید امروزه تجهیزات زیادی برای پاکسازی و کنترل هوا در بازار موجود... ادامه مطلب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب سیستم تهویه مطبوع از تجهیزات ضروری هر ساختمانی است که امروزه بسیار به آن... ادامه مطلب

محاسبه ظرفیت فن کویل

محاسبه ظرفیت فن کویل زمان خرید هر سیستمی باید به متناسب بودن ظرفیت آن با محیط توجه کرد. این کار... ادامه مطلب

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی مشکلات زیادی در کولر گازی رخ می دهد که یکی از آن ها... ادامه مطلب

تفاوت فن کویل و کولر گازی

تفاوت فن کویل و کولر گازی

تفاوت فن کویل و کولر گازی سیستم های تهویه مطبوع در انواع مختلفی موجود است که تفاوت هایی با هم... ادامه مطلب

تفاوت فن کویل با رادیاتور

تفاوت فن کویل با رادیاتور

تفاوت فن کویل با رادیاتور سیستم متنوعی برای تهویه مطبوع استفاده می شوند که از جمله آن می توان به... ادامه مطلب

تفاوت فن کویل ایرانی و خارجی

تفاوت فن کویل ایرانی و خارجی

تفاوت فن کویل ایرانی و خارجی فن کویل وسیله ای سرمایشی و گرمایشی است که در برندهای مختلفی تولید و... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *