Search
Close this search box.

چرا پکیج آب میده

چرا پکیج آب میده

چرا پکیج آب میده

استفاده از پکیج ها در ساختمان ها و مکان های مختلف رو به افزایش است، زیرا استفاده از پکیج ها بسیار راحت  تر است و خطرات کمتری نسبت به ابزارهای گرمایشی دیگر مانند بخاری دارد. پکیج ها به دلیل نگهداری راحت تر و هزینه تعمیر کمتر در بین اشخاص محبوبیت زیادی دارند. یکی از رایج ترین مشکلات سیستم گرمایشی مانند پکیج، آبریزی پکیج است.

این روزها افراد زیادی از آبریزی پکیج گله دارند و سوال می پرسند که چرا پکیج آب میده ؟ در واقع باید گفت که پکیج ها به دلایل مختلفی آب می دهند. برای این که جواب این سوال چرا پکیج آب میده را متوجه شوید باید تمام بخش  های پکیج را بررسی و تست کنید.

مهمترین عواملی که موجب آبریزی در پکیج ها می شود :

  • آب بندی نادرست اتصالات پکیج

بسیاری از افراد متخصص معتقد اند که وقتی پکیج آب ریزی می کند دلیل آن می تواند آب بندی نادرست اتصالات پکیج باشد و در این زمان شما باید از یک فردی که در این کار مهارت و تجربه کافی دارد کمک بگیرید تا بتواند پکیج را به درستی نصب کند و هزینه های مناسبی پیشنهاد دهد.

علاوه بر اینکه شلنگ پیسواری به پکیج متصل می  شود باید اتصالات چون زانو، چپقی، سختی گیر و غیره به پکیج متصل شوند تا پکیج دارای نشتی آب نشود. در این زمان شما باید با یک سرویس کار پکیج و لوله کش کمک بگیرید تا مشکل نشتی آب را رفع نماید. البته اگر شما در این کار مهارت دارید می توانید شیر ورودی دستگاه و خروجی دستگاه را ببندید و در فرصت مناسب شیری ورودی آب ساختمان است را تعویض نمایید.

مهمترین عواملی که موجب آبریزی در پکیج ها می شود

  • داشتن ترک یا سوراخ در مبدل

از دیگر دلایل شایع نشت آب پکیج می تواند ترک داشتن یک سوراخ بودن مبدل پکیج باشد. بسیاری از اشخاص با این مشکل مواجه هستند و سوال می پرسند که چرا پکیج آب میده ؟ در واقع باید گفت که در پکیج هایی که تک مبدل هستند ممکن است بدنه بیرونی سوراخ شود و در زیر دستگاه قطراتی از آب چکه کند.

پکیج هایی که دو مبدل هستند وقتی سوراخ شوند آب به راحتی از دستگاه خارج می شود و در این شرایط باید به این موضوع دقت کنید که نشتی آب سبب افت فشار دستگاه گرمایشی نشود.

 زیرا ممکن است مدار گرمایش تخلیه شود و در نهایت باعث افت فشار دستگاه شود  در این شرایط باید سریعا این دستگاه را خاموش کنید تا عیب آن را برطرف کنید. در این شرایط وقتی شیر اب مصرفی در داخل خانه را باز کنید نشتی آب بیشتر می  شود. در این حال شما باید مبدل دستگاه را تعویض کنید و اگر در این کار تخصص ندارید از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید.

  • لوله و اتصالات در مورد دستگاه پاره شده است

خراب شدن واشر و اورینگ یکی از اتصالات پکیج هستند می تواند عمده  ترین دلیل آب ریزی این پکیج ها باشد و دلیل آن هم این است که حرارت زیاد دستگاه موجب خراب شدن اورینگ و واشر شده است. در این شرایط شما می  توانید لوله و اتصالات که باعث نشتی آب شده را شناسایی کنید و آن را تعویض کنید.

اگر مشکل از واشر است شما می توانید ان را سفت کنید تا بتوانید از نشت آب جلوگیری کنید. در هر حال اگر در این زمینه تخصصی ندارید بهتر است از یک سرویس کار پکیج کمک بگیرید تا با اقدام خودسرانه خودتان پکیج را خراب نکنید.

  • خراب بودن شیر تخلیه یا همان شیر اطمینان دستگاه

یکی از قطعات اصلی پکیج همان شیر اطمینان است که اگر خراب شود موجب نشتی آب در پکیج می شود. ممکن است به دلیل ضربات وارد شده بر شیر اطمینان دچار خرابی شود و یا ممکن است در طول زمان دچار فرسودگی شود. چنانچه اگر شیر اطمینان دستگاه خراب بود شما باید آن را تعویض کنید.

دلیل آب دادن پکیج

  • آبریزی از محل شیر پرکن دستگاه

اگر شیر پرکن دستگاه خراب باشد فشار داخلی پکیج افزایش می  یابد. شیر پرکن دستگاه وظیفه دارد آب را وارد مدار گردش کند فشار آن را افزایش دهد. در بعضی از مواقع شیر پرکن دچار ترک خوردگی می شود به همین دلیل دوباره نشتی آب می شود. شیر پرکن شما خراب شده باشد و دچار ترک خوردگی باشد باید آن را تعویض کنید اما اگر شیر پرکن دستگاه نشتی آب داشته باشد می توانید واشر آن را تعویض کنید چون امکان دارد مشکل از واشر باشد.

  • نشتی آب از ناحیه پمپ پکیج

در بعضی از مواقع پمپ پکیج دچار خراب شدگی می شود و با افت فشار همراه است بنابراین اگر پمپ پکیج خراب شده باشد دچار نشتی آب می  شود که باید از یک سرویس کار پکیج کمک بگیرید تا پمپ پکیج را تعویض کند. برای گرم کردن رادیاتور و گردش آب در مدار گرمایش پمپ سیرکولاتور استفاده می شود و این پمپ کاربرد عمده  ای دارد ممکن است در طول زمان دچار فرسودگی شود.

نشتی آب از ناحیه پمپ پکیج

سخن پایانی

چرا پکیج آب میده این سوال یکی از رایج  ترین و متداول ترین سوال هایی است که اکثر افرادی که از سیستم گرمایشی استفاده می  کنند با آن مواجه هستند. نشت آب از پکیج دلایل متنوعی دارد که می  تواند مشکل از قطعات مختلف سیستم گرمایشی باشد. در بسیاری از مواقع خراب شدگی و فرسودگی قطعات سیستم گرمایشی موجب نشت آب در پکیج ها می شوند.

شما اگر در زمینه تعمیرات پکیج و موضوعات مختلف دیگر احتیاج به مشاوره دارید می توانید به سایت  tasisat.com مراجعه فرمایید. امروزه استفاده از پکیج ها و جایگزینی آن با عنوان یک سیستم گرمایشی افزایش داشته است، زیرا پکیج  های ویژگی ها و مزایای مختلفی به همراه دارند که سبب محبوبیت بیش از پیش آن ها شده است.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”آیا خراب بودن شیر پرکن دستگاه موجب نشتی آب در پکیج می شود ؟ ” answer-0=”بله اگر شیر پاک کن دستگاه به هر دلیل دچار فرسودگی و آسیب دیدگی شده باشد منجر به نشتی آب در پکیج می شود. ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”چه عواملی منجر به نشتی آب در پکیج می شوند؟ ” answer-1=”عوامل مختلفی از جمله خراب بودن شیر اطمینان، خراب بودن مبدل، مشکل در لوله و اتصالات و عوامل مختلف دیگر منجر به نشتی آب در پکیج می شوند . ” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”برای تعمیر مشکل نشتی آب در پکیج چه باید کرد؟ ” answer-2=”شما می توانید از یک تکنسین ماهر و خبره کمک بگیرید تا مشکل شما را به نحو احسنت انجام دهد. ” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *