در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
چرا رادیاتور سرد است

چرا رادیاتور سرد است

لطفا امتیاز دهید

چرا رادیاتور سرد است را باید یک موضوع بسیار مهم و البته در صورت عدم رسیدگی هزینه بر در نظر گرفت. ممکن است خرابی پمپ یا وجود هوا در رادیاتور علت سردی باشد، البته دلایل بسیار زیاد است.

توجه داشته باشید که از ابتدا با خرید رادیاتور باکیفیت شاید با این مشکلات به راحتی مواجه نشوید که ما خرید از مجموعه اینترنتی تأسیسات دات کام را به شما توصیه می کنیم. ما قصد داریم در این مقاله شما را به صورت شفاف ولی مختصر و مفید با علل سرد بودن رادیاتور بیشتر آشنا کنیم. تا پایان همراه ما باشید.

چرا رادیاتور سرد است

خرابی پمپ حرارتی

پمپ حرارتی یک قطعه بسیار مهم و البته کاربردی است. عیب و ایراد و خرابی آن بر روی عملکرد رادیاتور تاثیر آشکاری می گذارد. این قطعه با خرابی خود نمی تواند گرمای مورد نیاز را تامین کند. چرا رادیاتور سرد است شاید به این مشکل نیز اشاره داشته باشد.

چنانچه پمپ حرارتی فعال باشد، لرزش و سروصدای آن را می توان حس نمود که البته شاید بسته بودن مسیر باعث خرابی پمپ حرارتی گردد که در بسیاری از شرایط این پمپ به تعمیر و یا تعویض نیاز خواهد داشت و می توانید در این هنگام از تعمیر کاری ماهر بخواهید که با هزینه مقرون به صرفه مشکل را برطرف نماید.

سیستم گرمایش مرکزی

متأسفانه خرابی سیستم مرکزی نیز از جمله دلایلی است که باعث سرد شدن رادیاتور می گردد. با بسته بودن شیر خروجی و ورودی زیر پکیج رادیاتور شاید قادر باشید به راحتی و بدون مراجعه به تعمیرکار مشکل را برطرف کند. البته شما باید تنظیمات پکیج را مورد بررسی قرار دهید. اگر با عیب و خطایی روبرو شده باشید، در این شرایط بهتر است به تعمیرکار مراجعه نمایید. 

سیستم گرمایش مرکزی و دیگ جوش چنانچه به مشکل بر بخورد، کاملاً طبیعی است که شما باید به جواب این سوال فکر کنید که چرا رادیاتور سرد است. موتورخانه و سیستم گرمایشی در بسیاری از موارد دلیل اصلی سردی رادیاتور به حساب می آیند که با چک کردن شیرهای ورودی رادیاتور شاید تا حدودی به توان این مسئله را برطرف کرد.

رسوب گیری رادیاتور

بسیار دیده شده است که رادیاتور بار رسوب گیری توانسته از این مشکل که چرا رادیاتور سرد است خود را دور کند؛ چرا که رسوب در بسیاری از مواقع یکی از علل سردی رادیاتور به شمار می آید. این گونه تعمیر کار با روش خاص خود می تواند رسوب موجود را از بین ببرد. با لمس رادیاتور به راحتی می توان به وجود رسوب در آن پی برد.

زمانی که بخش پایینی سرد و بخش بالایی رادیاتور گرم است، این چنین رسوب از جمله مشکلات اصلی به حساب می آید. همچنین بسیاری از رادیاتورها خود دارای خاصیت ایجاد رسوب هستند و همین امر یاد شده به گرفتگی رادیاتور منجر می شود و زمانی که در قسمت پشت شیر و خروجی شما با تجمع رسوبات مواجه می شوید طبیعتاً عملیات گردش آب نمیتواند به درستی انجام پذیرد.

اینگونه است که رادیاتور عملکرد اصلی خود را از دست میدهد. به همین دلیل بهتر است از یک تعمیرکار ماهر برای حل مشکل استفاده کنید. مشکلات فشار نیز به خاطر فشار انسداد مسیر آب با وجود رسوب و جرم را نباید نادیده گرفت؛ چرا که عدم تنظیم دمای پکیج و افت فشار آب ساختمان در کنار هواگیری مناسب جزء دلایل سرد بودن رادیاتور بعد از هواگیری است.

هواگیری رادیاتور

در بسیاری از شرایط به خاطر وجود هوا در رادیاتور مشکلاتی همچون سرد شدن به وجود می آید. البته این مشکل کاملاً طبیعی بوده و تعمیرکار باید نسبت به هواگیری رادیاتور سریعتر اقدام کند رادیاتور بعد از هواگیری شاید نتواند گرمایش اصلی خود را به خوبی نشان دهد که معمولاً به خاطر هوا در لوله رادیاتور این مشکل به وجود می آید. به همین دلیل شما باید هواگیری را به فردی متخصص و تعمیرکاری ماهر بسپارید.

به یاد داشته باشید که شیرهای رفت و برگشتی که در زیر رادیاتور نصب شده اند، شاید بسته و یا حتی نیم باز باشند که این امر باعث می شود بعد از هواگیری بازهم به دنبال پاسخ این سوال باشید که چرا رادیاتور سرد می شود.

اینکه چرا رادیاتور سرد است شاید به دلیل وجود هوای درون رادیاتور باشد و شما باید هوای اضافی در رادیاتور را هرچه سریعتر خارج کنید. زمانی که آبگرم نتواند به نحو احسن در لوله رادیاتور عملیات چرخش خود را ادامه دهد، تقسیم گرما در قسمت های مختلف به خوبی رخ نخواهد داد. شما حتی فشار بسیار کم رادیاتور را می توانید به نحوه هواگیری رادیاتور مرتبط بدانید.

چرا رادیاتور سرد است

نحوه هواگیری رادیاتور

نحوه هواگیری رادیاتور بسیار مهم است و به همین دلیل بهتر است از یک فرد متخصص و البته با تجربه در این کار کمک بگیرید؛ چرا که برخی از افراد به خاطر عدم هواگیری مناسب، مشکلات بسیار بیشتری را برای رادیاتور وجود می آورند.

تعمیرکار در ابتدا رادیاتور را خاموش کرده و سپس با استفاده از پیچ گوشتی شیر هواگیری را باز میکند. با خارج شدن آب آلوده از رادیاتور به بیرون می توان هواگیری رادیاتور را انجام شده دانست. برای هر رادیاتور به صورت مجزا این فرایند انجام پذیر است. تنها کارشناسان می توانند این روند را به بهترین شکل ممکن انجام به پایان برسانند.

طبیعت زمانی که هواگیری درست انجام نشود شما با کاهش ظرفیت حرارتی روبرو خواهید شد که این خود به ضعف فنر سوپاپ نیز اشاره می کند و در بسیاری از موارد به خاطر ایراد در کلید حرارتی و مدار گرمایش در رادیاتور مشکلات این چنینی به وجود می آید که البته بسیار هم خودنمایی میکند.

حتی دیده شده است که شاید لوله های رفت و برگشت به صورت برعکس بسته شده اند و خرابی شیر سه راهه و رسوب گرفتن مبدل از جمله دلایل اصلی برای این مشکل به شمار می آیند که چرا رادیاتور سرد است.

 معرفی فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام

فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع سیستم های تهویه مطبوع از جمله رادیاتور می باشد. شما عزیزان می توانید این محصولات را با کیفیت بالا و همچنین ضمانت و گارانتی معتبر از طریق وب سایت https://tasisat.com/ تهیه نمائید. برای اینکه بتوانید انتخاب بهتر و مناسبی را با شرایط محل زندگی خود داشته باشید از مشاوره های تخصصی کارشناسان خبره مجموعه تاسیسات دات کام بهره مند شوید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

وجود رسوب در رادیاتور چه مشکلاتی را به وجود می آورد؟

رسوب باعث گرفتگی و خرابی رادیاتور در طولانی مدت می شود.

ترموستات پمپ در رادیاتور چه نقشی را بر عهده دارد؟

ترموستات پمپ جهت تنظیم دمای پمپ کارایی خود را به نمایش می گذرد.

مطالب مرتبط

کدام رادیاتور بهتر است

کیفیت کدام رادیاتور بهتر است سؤال بسیاری از متقاضیان در زمان خرید رادیاتور است. رادیاتور های پره ای و... ادامه مطلب

رادیاتور چی بخرم

رادیاتور چی بخرم

رادیاتور چی بخرم ؟ این سؤالی است که بسیاری از خریداران قبل از خرید به آن توجه می کنند.... ادامه مطلب

چگونه رادیاتور را روشن کنیم

چگونه رادیاتور را روشن کنیم

چگونه رادیاتور را روشن کنیم شاید برای برخی از افراد سؤال مهمی باشد. معمولاً با شروع فصل پاییز راه... ادامه مطلب

چه زمانی آب رادیاتور را عوض کنیم

چه زمانی آب رادیاتور را عوض کنیم

چه زمانی آب رادیاتور را عوض کنیم سوالی شاید در ظاهر ساده، ولی بسیار مهم است؛ چرا که عملکرد... ادامه مطلب

چگونه رادیاتور را هواگیری کنیم

چگونه رادیاتور را هواگیری کنیم

چگونه رادیاتور شوفاژ را هواگیری کنیم سوالی است که بسیاری از کاربران به دنبال پاسخ آن هستند. همانگونه که... ادامه مطلب

چگونه رادیاتور را تمیز کنیم

چگونه رادیاتور را تمیز کنیم

چگونه رادیاتور پکیج را تمیز کنیم با شیوه خاصی انجام پذیر است و عملکرد خاصی را می طلبد تا... ادامه مطلب

چرا رادیاتور نصفش سرد است

چرا رادیاتور نصفش سرد است

چرا رادیاتور نصفش سرد است یک سؤال عجیب اما بسیار ضروری است. این سؤال باعث میشود شما نسبت به... ادامه مطلب

چرا رادیاتور سرد است

چرا رادیاتور سرد است

چرا رادیاتور سرد است را باید یک موضوع بسیار مهم و البته در صورت عدم رسیدگی هزینه بر در... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 5 =