Search
Close this search box.

چرا رادیاتور نصفش سرد است

چرا رادیاتور نصفش سرد است

چرا رادیاتور نصفش سرد است یک سؤال عجیب اما بسیار ضروری است. این سؤال باعث میشود شما نسبت به تعمیر و رفع رادیاتور هرچه سریعتر وارد عمل شوید.

اگر از همان ابتدای کار از یک فروشگاه اینترنتی با سابقه نسبت به خرید یک رادیاتور مناسب اقدام کنید، شاید با این مشکلات بسیار کمتر روبرو شوید که ما قصد داریم در این مقاله به شما فروشگاه اینترنتی تاسیسات دات کام را به عنوان یک مرجع معتبر جهت خرید آنلاین معرفی کنیم. در مورد علت سرد بودن قسمتی از رادیاتور نیست اطلاعات قابل قبولی را ارائه خواهیم داد.

چرا رادیاتور نصفش سرد است

هواگیری رادیاتور

اینکه چرا رادیاتور نصفش سرد است شاید به هواگیری نیاز داشته باشد. بدین ترتیب باید توجه کنید که رادیاتور به عنوان یک وسیله تبادل کننده حرارت، امروزه بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. البته به خاطر طراحی مدرن و ضریب انتقال حرارت شما ظرفیت های گوناگونی را برای رادیاتور میتوانید در نظر بگیرید.

در فروشگاه تاسیسات دات کام شما با انواع رادیاتور در طرح ها و مدل های گوناگون می توانید آشنا شده و هر کدام را به سبد خرید خود اضافه کنید. طبیعتاً اگر بعد از هواگیری رادیاتور گرمایش اصلی خود را دنبال نکند، شاید موتورخانه با مشکل روبرو شده است و یا حتی هواگیری به درستی انجام نپذیرفته که شما در این شرایط باید از فردی تعمیرکار جهت رفع مشکل هرچه سریعتر استفاده کنید.

بررسی شیرهای رادیاتور

برای اینکه متوجه شویم چرا رادیاتور نصفش سرد است بهتر است در اولین اقدام شیرهای رادیاتور و شیرهای مسیر لوله کشی را کاملاً باز کنید. البته بسیار مشاهده شده است که شاید شیر تنها به ظاهر باز باشد، اما قفل کردن شیر و خرابی آن به انسداد مسیر آب کمک کرده است.

اینگونه است که شما با عیب و ایراد مشکلات بسیاری برای گردش آب در رادیاتور رو به رو خواهید شد چنانچه نسبت به باز بودن شیر رادیاتور و شیر فلکی در مسیر لوله کشی وجود دارد اطمینان پیدا کرده اید باید همانگونه که گفته شد نسبت به هواگیری رادیاتور اقدام نمایید شیر هواگیری یک شیر سیاه کوچک در جهت مخالف شیر رادیاتور است.

شیروا گیری را می توان برای خروج آب و هوای احتمالی یک شیر و مهم و کاربردی در نظر گرفت که باید با آچار هواگیری و پیچ گوشتی نسبت به باز و بسته آن اقدام نمود  

 انسداد لوله رادیاتور

اسید شویی رادیاتور را بسیار شنیده ایم. یکی از مشکلات اصلی مرتبط با اسید شویی قطعاً شاید سوراخ شدن رادیاتور در طولانی مدت باشد. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که با فشار آب نسبت به شستشوی رادیاتور اقدام نمایید.

البته ناگفته نماند که سرکه نیز می تواند پیشنهاد قابل قبولی باشد. براده هایی که درون لوله وجود دارد را نباید نادیده گرفت. اینکه چرا رادیاتور نصفش سرد است را اگر موضوع جدی در نرظ نگیریم قطعاً هزینه های ریز و درشتی بسیاری را به وجود می آورد.

انسداد لوله به دلیل براده و رسوب درون لوله به وجود می آید که همین امر سبب گرم نشدن رادیاتور می شود و هوای درون لوله از گردش آب جلوگیری می کند. بسیاری از ناخالصی ها را برخی از افراد متأسفانه جدی نمی گیرند که این خود به انسداد لوله می انجامد. زمانی که رسوبات در قسمت پایین لوله جمع شود کاملاً طبیعی است که قسمتی از رادیاتور سرد خواهند ماند.

عدم هوا در رادیاتور

شاید هوایی در رادیاتور وجود نداشته باشد، اما این مشکل هم وجود دارد که آب چرخش درستی را تجربه نمی کند. چنانچه شیر رفت و برگشت باز باشد و حتی لوله اصلی دچار انسداد نشده باشد، هوای درون لوله مشکل ساز است. در این شرایط شما چاره ای جزء خالی کردن هوای درون لوله ندارید.

همچنین به خاطر داشته باشید که اگر گردش آب اگر به مشکل برخورد کرده باشد، طبیعتاً  شما با این مشکل رو به رو خواهید شد که چرا رادیاتور نصفش سرد است.

سیستم لوله کشی معکوس

همیشه به اندازه لوله کشی برگشت توجه کنید. یکی از دلایل گرم نشدن قسمتی از رادیاتور می تواند عدم توجه به این موضوع باشد. سیستم معکوس معقولانه ترین روش برای لوله کشی رادیاتور است.

سیستم معکوس باعث می شود که رادیاتور بتواند عملیات گرمایش را به درستی انجام دهد. لوله برگشت رادیاتور در سیستم معکوس از بزرگ به کوچک به اجرا در می آیند. اینگونه شما کشش آب بیشتری را می توانید احساس کنید. این روش یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از سرد شدن قسمتی از رادیاتور است.

چرا رادیاتور نصفش سرد است

رفع مشکلات موتورخانه

موتورخانه به صورت کاملاً طبیعی می تواند آب را به گردش در بیاورد. استفاده از پمپ های برگشت می تواند به شکل ایده آل تر مسیر برگشت نیز کمک کند. زمانی که رادیاتور به صورت صحیح گرم نشود احتمال خرابی پمپ نیز بسیار بالاست.

همچنین کارایی پروانه پمپ را نباید نادیده گرفت.اگر پمپ فعالیت خود را انجام دهد، اما پروانه مشکل داشته باشد، قاعدتاً گردش آب به درستی انجام نخواهد شد. توجه داشته باشید که تنها متخصصین در این حوزه می توانند مشکلات موتورخانه را با کمترین هزینه رفع نمایند.

خرید رادیاتور

برای خرید رادیاتور ما به شما سایت https://tasisat.com/ را با سابقه بی نظیر و کیفیت خدمات معرفی می کنیم. در این سایت انواع محصولات گرمایشی و سرمایشی با قیمت مناسب به فروش می رسد. توجه داشته باشید که قیمت تضمین کننده استفاده از محصول در طولانی مدت نیست. تنها باید به کیفیت محصول در هنگام خریدی مقرون به صرفه به صورت آنلاین بیندیشید.

تاسیسات دات کام بهترین گزینه برای خرید اینترنتی و البته آنلاین در سراسر کشور است. قبل از سفارش محصولات شما عزیزان می توانید با کارشناسان فروش نیز در ارتباط باشید. این گونه یک خرید معقولانه را تجربه خواهید کرد. همچنین در نظر داشته باشید که این مجموعه جهت رفاه و اسایش مشتریان عزیز ارسال به سراسر کشور دارد. پس با اطمینان خاطر جهت سفارش انواع سیستم های تهویه مطبوع اقدام نمائید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”سیستم معکوس در لوله کشی رادیاتور چیست؟” answer-0=”لوله برگشت رادیاتور انتهایی از بزرگ بع کوچک مورد بررسی و سپس اجرا قرار می گیرند. این سیستم به کشش صحیح آب کمک می کند. ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”رسوبات لوله چه ارتباطی با گرم نشدن قسمتی از رادیاتور دارند؟” answer-1=”زمانی که رسوبات بیشتر در قسمت پایین جمع شده باشد، شما با این مشکل رو به رو خواهید شد.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”هواگیری رادیاتور چه زمانی انجام پذیر است؟” answer-2=”بعد از راه اندازی سیستم حرارتی می توان نسبت به هواگیری رادیاتور اقدام نمود.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” count=”18″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *