در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
چرا رادیاتور گرم نمی شود

چرا رادیاتور گرم نمی شود

لطفا امتیاز دهید

چرا رادیاتور گرم نمی شود ممکن است سوال بسیاری از کاربران این سایت باشد. به هر حال مواجه شدن با چنین مشکلی به خودی خود بسیار دردسرساز است.

بدون شک در فصل سرما گرم نشدن رادیاتور مشکل کوچکی نیست. به همین دلیل در این مقاله در مورد دلایل گرم نشدن رادیاتور با شما بیشتر صحبت می کنیم، در ادامه همراه ما باشید.

هواگیری رادیاتور

زمانی که رادیاتور نیاز به هواگیری داشته باشد، قطعاً شما با این سوال روبرو می شوید که چرا رادیاتور گرم نمی شود و به همین دلیل در زمان گرم نشدن رادیاتور بهتر است نسبت به هواگیری آن اقدام کنید. این کار به سادگی انجام می پذیرد، البته باید از یک آچار مخصوص برای این کار جهت باز کردن رادیاتور استفاده کنید.

از جمله روش های نگهداری و رسیدگی قابل قبول و همچنین تعمیر سیستم های گرمایشی مانند رادیاتور هواگیری این دستگاه است. البته پیشنهاد ما این است این کار را به فردی ماهر و متخصص با تجربه در این زمینه بسپارید.

چرا رادیاتور گرم نمی شود

فشار پایین رادیاتور

همچنین زمانی که فشار رادیاتور پایین باشد، احتمال گرم نشدن آن وجود دارد؛ چرا که با هواگیری رادیاتور اگر مشکل هرچه سریعتر رفع نگردد، شما باید نسبت به پایین بودن فشار آن گرم مشکوک شوید که دریک شرایط معمول ۱.۵ بار فشار پکیج یک تنظیم درست و مناسب است که اگر از این مقدار کمتر باشد، قطعاً رادیاتور شما نمی تواند به درستی عملیات گرمایش را انجام دهد.

بدون شک بعد از هواگیری رادیاتور از جمله دلایل و مهم و رایج گرن نشدن رادیاتور صددرصد پایین بودن فشار پکیج است که در این شرایط هم شما بهتر است از یک فرد متخصص و توانمند در این حوزه کمک بگیرید.  

رفع گرفتگی لوله رادیاتور

سعی کنید لوله های رادیاتور را همیشه بررسی کنید؛ چرا که جرم گرفتن لوله باعث می شود که شما مدام این سوال را در ذهن خود تکرار کنید که چرا چرا رادیاتور گرم نمی شود و چنانچه لوله متصل شده به رادیاتور دچار رسوب گرفتگی شود، شما با فشار کم آب روبرو خواهید شد و باید هر چه سریعتر نسبت به بررسی و تست لوله ها وارد عمل شوید.

توجه داشته باشید لوله زمانی که به خاطر رسوب مواد معدنی دچار مشکل شده باشد، فشار آب در لوله کاهش پیدا میکند و همین امر باعث می شود تا عملیات گرمایش به درستی انجام نپذیرد.

بهتر است از یک محلول مخصوص جرم گیری در این شرایط استفاده کنید. محلول های جرمگیری با کیفیت صددرصد، از آسیب به رادیاتور محافظت خواهند کرد. به همین خاطر توصیه ما به شما این است از محلول های مرغوب و درجه یک استفاده کنید.  

پایین بودن شعله رادیاتور

شعله پکیج نیز از جمله مواردی است که شما نباید بررسی آن را نادیده بگیرید؛ چرا که پاسخ این سوال که چرا رادیاتور گرم نمی شود شاید مناسب نبودن شعله پکیج باشد. اینگونه دمای آب کاهش پیدا میکند و برخی از افراد تنها برای برطرف کردن این مشکل در وهله اول شعله مشعل دستگاه را افزایش می دهند. البته این مشکل موقتاً رفع خواهد شد.

اما بهتر است نسبت به سرویس کردن مشعل نیز از یک تعمیرکار ماهر و با سابقه کمک بگیرید؛ چرا که ممکن است به خاطر انباشته شدن گرد و غبار شعله رادیاتور نتواند به درستی حرارت خود را به نمایش بگذارد.

در برخی از شرایط شاید فشار آب محل مورد نظر کم باشد، اما این مسئله را جدی بگیرید. همچنین فشار پایین آب شاید به دلیل خرابی پمپ باشد که در این شرایط شما باید هر چه سریعتر نسبت به تعویض پمپ اقدام نمایید.فشار آب پایین ربطی به رادیاتور ندارد و شما باید مشکل اساسی یعنی فشار آب را از بیرون برطرف کنید.

خرابی شیر آب رادیاتور

خراب شدن شیر آب رادیاتور نیز می تواند یکی از علت های اصلی برای گرم شدن رادیاتور باشد؛ چرا که با خراب شدن شیر طبیعتاً به سادگی آب نمی تواند جریان اصلی خود را ادامه دهد. با عدم رفت و آمد آب گرم وجود نخواهد داشت. به همین دلیل بهتر است در این هنگام بهترین می تواند تعویض شیر آب رادیاتور باشد.

به این دلیل که تعمیرکار با در نظر گرفتن نکات ایمنی نسبت به تعویض شیر آب خراب رادیاتور سریع تر اقدام می‌کند. به هر حال ممکن است در زمان باز شدن واشر آب شما با پاشیده شدن آب رو به رو شوید که در این هنگام تنها فردی متخصص می تواند بدون مشکل نسبت به تعویض شیر آب رادیاتور اقدام نمایید.  

چرا رادیاتور گرم نمی شود

دلایل رایج دیگر گرم نشدن رادیاتور

زمانی که توری صافی برگشت کثیف و آلوده باشد، نیز احتمال گرم نشدن رادیاتور بسیار زیاد است. شما نباید معیوب بودن سنسور حرارتی مدار گرمایش را نیز نادیده بگیرید؛ چرا که این خود یک مشکل مهم و اساسی به شمار می آید. همچنین مادامی که شیر برگشت رادیاتور بسته باشد، طبیعتاً شما نمی توانید گرمایشی از رادیاتور انتظار داشته باشید.

این مشکل معمولاً زمانی رخ می‌دهد که رادیاتور به تازگی نصب شده است. در فصل یخبندان نیز با افت فشار گاز گرم نشدن رادیاتور بسیار به چشم می‌آید. همچنین خرابی ترموستات و جرم گرفتن فنر سوپاپ از جمله عوامل مهم دیگر برای پاسخ به این سوال است که چرا رادیاتور گرم نمی شود و توصیه ما این است که تعمیرکاران مجرب و ماهر در این شرایط استفاده کنید.

تهیه و خرید رادیاتور

امروزه فروشگاه های بسیاری هستند که جهت فروش و عرضه انواع سیستم های تهویه مطبوع فعالیت دارند. به همین خاطر شما باید سعی کنید از فروشگاه های معتبر جهت تهیه سیستم ها اقدام نمائید.

پیشنهاد ما به شما این است که از فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام این نوع سیستم ها تهیه نمائید. شما عزیزان از سراسر ایران می توانید از طریق وب سایت https://tasisat.com/ جهت خرید انواع سیستم های تهویه مطبوع با کیفیت و مقرون به صرفه اقدام نمائید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

اگر اشکالی در هواگیری رادیاتور رخ دهد، چه مشکلی به وجود می آید؟

برخی به دلیل عدم مهارت خود در این کار در مرحله اول به خوبی هواگیری رادیاتور را انجام نمی دهند. به همین دلیل بهتر است در مرحله دوم این کار را به فردی تعمیرکار و البته ماهر بسپارند.

جرم گرفتن لوله های رادیاتور می تواند در گرم نشدن رادیاتور نقشی داشته باشد؟

بله، با جرم گرفتن و رسوب گرفتن لوله ها، قطعاً شما با عدم رفت و آمد آب رو به رو خواهید شد. اینگونه است که رادیاتور نیز گرمایش خود را از دست می دهد. به همین دلیل باید از یک محلول جرم گیر مناسب استفاده نمود.

بسته بودن شیر رادیاتور در چه شرایطی رخ می دهد؟

زمانی که به تازگی رادیاتور را نصب می کنند، ممکن است شیر رادیاتور بسته باشد. در این هنگام نیز یکی از دلایل گرم نشدن رادیاتور می تواند بسته بودن شیر رادیاتور باشد.

مطالب مرتبط

بهترین اسپلیت ایرانی

بهترین اسپلیت ایرانی

بهترین اسپلیت ایرانی را شما در برندهای گوناگون می توانید بشناسید؛ چرا که امروزه تولیدات داخلی نیز غوغا به... ادامه مطلب

آب رادیاتور باید تعویض شود

آب رادیاتور باید تعویض شود

آب رادیاتور باید تعویض شود به این دلیل است که مانعی در چرخه انتقال آب رادیاتور وجود نداشته باشد.... ادامه مطلب

بهترین کولر گازی پنجره ای برای مناطق گرمسیر

بهترین کولر گازی پنجره ای برای مناطق گرمسیر

در این مقاله از وبسایت تاسیسات دات کام قصد داریم بهترین کولر گازی پنجره ای برای مناطق گرمسیر را... ادامه مطلب

بهترین کولر گازی پرتابل کم مصرف

بهترین کولر گازی پرتابل کم مصرف

بدون شک همه شما اسم کولر گازی را شنیده اید؛ چراکه از جمله بهترین و مناسب ترین سیستم های... ادامه مطلب

کدام رادیاتور پنلی بهتر است

کدام رادیاتور پنلی بهتر است

کدام رادیاتور پنلی بهتر است شاید سؤال شما هم باشد. رادیاتور پنلی یکی از رایج ترین انوا رادیاتور به... ادامه مطلب

کدام رادیاتور بهتر است

کیفیت کدام رادیاتور بهتر است سؤال بسیاری از متقاضیان در زمان خرید رادیاتور است. رادیاتور های پره ای و... ادامه مطلب

رادیاتور چی بخرم

رادیاتور چی بخرم

رادیاتور چی بخرم ؟ این سؤالی است که بسیاری از خریداران قبل از خرید به آن توجه می کنند.... ادامه مطلب

چگونه رادیاتور را روشن کنیم

چگونه رادیاتور را روشن کنیم

چگونه رادیاتور را روشن کنیم شاید برای برخی از افراد سؤال مهمی باشد. معمولاً با شروع فصل پاییز راه... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =