در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
چرا رادیاتور هوا میگیرد

چرا رادیاتور هوا میگیرد

لطفا امتیاز دهید

چرا رادیاتور هوا میگیرد ممکن است سوال شما هم باشد. معمولاً در روزهای زمستانی که هوا بسیار سرد است، رادیاتور یک وسیله بسیار مهم و کاربردی به شمار می آید. اما رادیاتور نیز مانند بسیاری از وسایل مورد استفاده دیگر بعد از مدتی به سرویس نیاز دارد.

بدین ترتب شما را با مشکلات ریز و درشت و هزینه‌بر زیادی روبرو نخواهد کرد. در این بین، هوا گرفتن رادیاتور می تواند یک مشکل اساسی به شمار آید که ما قصد داریم در این مقاله بیشتر به این موضوع بپردازیم.

چرا رادیاتور هوا میگیرد

ورود هوا از طریق سوراخ های رادیاتور

می توان دلایل مختلفی را برای وجود هوا در رادیاتور بیان کرد. به همین دلیل بهتر است بدانید که هوا به هر طریق می تواند وارد رادیاتور شود و سیستم گرمایش هوا را به درون رادیاتور انتقال دهد.

حتی اگر به سوراخ هایی که در رادیاتور وجود دارد، توجه کنید متوجه ورود هوا خواهید شد. همین امر می‌تواند به عدم گرم شدن رادیاتور به راحتی اشاره واضحی داشته باشد. حتی ممکن است هوا گرفتن به خاطر خالی شدن آب داخل سیستم گرمایش مرکزی رخ داده باشد.

حتی با زنگ زدگی لوله و تجمع رسوب اینگونه مشکلات به سادگی وجود می آیند. حتی این مکان وجود دارد که از طریق مخزن باز و همچنین اتصالات در سیستم مرکزی، هوا به درون رادیاتور راه یابد. چنانچه شما نسبت به هواگیری رادیاتور هر چه سریع‌تر اقدام نکنید، هوا درون رادیاتور انباشته می شود و نمی تواند حرارتی به بیرون انتقال دهد.

اهمیت هواگیری مناسب رادیاتور

با افت کردن عملکرد رادیاتور حتی اگر هواگیری به بهترین شکل ممکن انجام نپذیرد، عدم هواگیری صحیح باعث خواهد شد تا رادیاتور قادر نباشد مانند گذشته گرمایش خود را به نمایش بگذارد.

به همین دلیل شما می توانید از تعمیرکاران مجرب و ماهر درخواست کنید تا نسبت به سرویس و تعمیر رادیاتور و البته هواگیری مناسب برای برطرف کردن این مشکل اقدام نمایند.  

صدا دادن رادیاتور

اینکه چرا رادیاتور هوا میگیرد را با دلایل موجه برای شما بیان کردیم. اما صدا دادن قسمتی از رادیاتور اولین مشکلی است ما برای وجود هوا در رادیاتور می توان در نظر گرفت.

حتی بسیاری از افراد سروصدای رادیاتور را به راحتی احساس می کندد که این صداها از درون لوله شنیده میشود و تعمیرکار نیز این مشکل را مرتبط با عدم هواگیری مناسب عنوان می کند. بدین ترتیب سعی کنید به کیفیت و طول عمر رادیاتور خود در این بین توجه بیشتری داشته باشید.

آبریزی رادیاتور

 همچنین به خاطر داشته باشید که با تعمیر هر چه سریعتر رادیاتور و هواگیری آن احتمال زنگ زدگی و خوردگی قطعات درون رادیاتور و در نتیجه آسیب بسیار جدی نیز زیاد است. تنها تعمیرکاران با تجربه می توانند هر چه سریعتر از بروز مشکلات جلوگیری کنند.  

متاسفانه آن دسته از افرادی که وجود هوا در رادیاتور را جدی نمی‌گیرند، متوجه نیستند که هوا گرفتن رادیاتور ممکن است به سوراخ شدن و ریزش آب حتی منجر شود و شما در این شرایط علاوه بر هواگیری باید برای جلوگیری از نشتی نیز اقداماتی را لحاظ کنید. تنها متخصصین ماهر و باتجربه این اختیار را دارند که از آبریزی رادیاتور جلوگیری نمایند.  

یافتن مشکل اصلی جهت مجود هوا در رادیاتور

تعمیرکار در ابتدا باید مشکل اصلی را پیدا کند. به همین دلیل تبحر و سابقه وی جزء موضوعات بسیار مهم قلمداد می شود؛ چرا که شاید ایجاد هوا در رادیاتور منشأ اصلی خود را از سیستم مرکزی گرفته باشد. یا حتی لوله های رادیاتور دچار مشکل شده اند و بازبینی در این بین می تواند علل اصلی را شناسایی کند.

سالم بودن اتصالات و پیچ ها نیز خود جز موارد بسیار کلیدی به شمار می آید. حتی اگر قسمتی از سیستم گرمایش خراب شده باشد ممکن است رادیاتور هوا را در خود جای دهد. اما تنها تعمیر به موقع می تواند از بروز این گونه مشکلات به صورت حادتر جلوگیری کند. این گونه شما نیز از هزینه تعمیرات گزاف خود را دور خواهید کرد.

دقت کنید که سرویس مرتب دوره ای رادیاتور باعث می شود تا شما هر چه سریعتر بتوانید مشکلات و آسیب‌های جدی رادیاتور را رفع کنید. مهم تر از همه با هزینه ای بسیار پایین و مقرون به صرفه نسبت به رفع مشکل اقدام خواهید کرد. تعمیرکاران بسیار حاذق، متخصص و باتجربه هزینه ای کاملاً منصفانه را برآورد می کنند. تا بتوانند خدمات خود جهت هوا گیری رادیاتور را به بهترین شکل ممکن ارائه دهند.  

چرا رادیاتور هوا میگیرد

خسارات به وجود آمده از وجود هوا در رادیاتور

از جمله خساراتی که به صورت مختصر می توان باوجود هوا در رادیاتور یادآوری کرد، صد در صد صدا دادن لوله و اتصالات است که می تواند کیفیت استفاده از رادیاتور را بسیار کاهش دهد. همچنین سرعت جریان آب در پمپ به نارسایی و انسداد ختم  می شود که این خود جزء مشکلات و آسیب های است که بخاطر وجود هوا در رادیاتور به وجود می آید.

البته ناگفته نماند که تغییر دما در بین لوله های خروجی نیست به مشکل برمی خورد. برخی از افراد به این موضوع هیچگونه توجهی ندارد وجود هوا در رادیاتور را با خوردگی سیستم مرتبط نمی دانند. به هر حال با وجود اکسیژن کاملاً طبیعی است که خوردگی و زنگ زدگی هم مشاهده می شود و شاید شما را نسبت به تعویض رادیاتور ترغیب کند. تمامی این موارد از جمله خساراتی بود که در طول متن نیز به آن پرداختیم.

اما به دلیل اهمیت بالا سعی کردیم به صورت کاملاً خلاصه نیز دوباره همه را ذکر کنیم. این چنین خود را از هزینه های تعویض و تعمیرات  هزینه بر دور خواهید کرد. متأسفانه برخی از کاربران به اهمیت این موضوع هنوز پی نبرده اند. به همین دلیل با خساراتی هزینه بر رو به رو می شوند.

خرید رادیاتور

در این مقاله به بررسی سوال چرا رادیاتور هوا میگیرد؟ پرداختیم. شما عزیزان برای اینکه بتوانید دستگاهی را انتخاب کنید که این چنین مشکلات را کمتر داشته باشد باید حتما سعی کنید تا از فروشگاه های معتبر تهیه کنید. پیشنهاد می کنیم سیستم های تهویه مطبوع از جمله رادیاتور را از فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام به ادرس وب سایت https://tasisat.com/ اقدام نمائید.

در نظر داشته باشید تمامی سیستم هایی که توسط مجموعه تاسیسات دات کام ارائه و عرضه می گردد علاوه بر کیفیت بالا از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشد. شما عزیزان با اطمینان خاطر از سراسر ایران جهت سفارش این محصول اقدام نمائید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

آیا سوراخ شدن رادیاتور می تواند به خاطر وجود هوا در رادیاتور باشد؟

بله

مهمترین مشکل هوای درون رادیاتور چیست؟

اکسیژن موجود در هوای داخل رادیاتور یک مشکل اساسی است که منجر به زنگ زدگی و خوردگی قطعات داخلی می شود.

اگر هواگیری رادیاتور انجام نشود چه مشکلاتی به وجود می آید؟

ممکن است رادیاتور را کاملاً مختل کرده و با سوراخ شدن رادیاتور دچار نشتی کند.

   

مطالب مرتبط

بهترین اسپلیت ایرانی

بهترین اسپلیت ایرانی

بهترین اسپلیت ایرانی را شما در برندهای گوناگون می توانید بشناسید؛ چرا که امروزه تولیدات داخلی نیز غوغا به... ادامه مطلب

آب رادیاتور باید تعویض شود

آب رادیاتور باید تعویض شود

آب رادیاتور باید تعویض شود به این دلیل است که مانعی در چرخه انتقال آب رادیاتور وجود نداشته باشد.... ادامه مطلب

بهترین کولر گازی پنجره ای برای مناطق گرمسیر

بهترین کولر گازی پنجره ای برای مناطق گرمسیر

در این مقاله از وبسایت تاسیسات دات کام قصد داریم بهترین کولر گازی پنجره ای برای مناطق گرمسیر را... ادامه مطلب

بهترین کولر گازی پرتابل کم مصرف

بهترین کولر گازی پرتابل کم مصرف

بدون شک همه شما اسم کولر گازی را شنیده اید؛ چراکه از جمله بهترین و مناسب ترین سیستم های... ادامه مطلب

کدام رادیاتور پنلی بهتر است

کدام رادیاتور پنلی بهتر است

کدام رادیاتور پنلی بهتر است شاید سؤال شما هم باشد. رادیاتور پنلی یکی از رایج ترین انوا رادیاتور به... ادامه مطلب

کدام رادیاتور بهتر است

کیفیت کدام رادیاتور بهتر است سؤال بسیاری از متقاضیان در زمان خرید رادیاتور است. رادیاتور های پره ای و... ادامه مطلب

رادیاتور چی بخرم

رادیاتور چی بخرم

رادیاتور چی بخرم ؟ این سؤالی است که بسیاری از خریداران قبل از خرید به آن توجه می کنند.... ادامه مطلب

چگونه رادیاتور را روشن کنیم

چگونه رادیاتور را روشن کنیم

چگونه رادیاتور را روشن کنیم شاید برای برخی از افراد سؤال مهمی باشد. معمولاً با شروع فصل پاییز راه... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 6 =