در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
علت ابریزی کولر گای

چرا کولر گازی آب میده

3.4/5 - (5 امتیاز)

چرا کولر گازی آب میده

امروزه عوامل بسیار زیادی وجود دارد که می  تواند باعث وجود اختلال در عملکرد کولر گازی شود. یکی از رایج ترین مشکلاتی که کولرهای گازی در حین انجام کار به خصوص در فصول گرم سال مانند تابستان با آن روبه رو می شوند، آب دادن کولر است.

در واقع این آب از پنل داخلی یا همان آبریز سرازیر می شود و موجب نگرانی صاحبان کولر گازی می شود. در این مقاله می خواهیم به بررسی عوامل آبریزی کولر گازی بپردازیم تا به سوال چرا کولر گازی آب میده پاسخ دهیم.

مهمترین عوامل آبریزی کولر گازی :

  • بسته شدن ناودانی کولر

اولین عاملی که موجب آبریزی کولر گازی می شود، مسدود شدن ناودانی کولر است. اگر خروجی ناودانی و یا همان سینی تخلیه آب در کولر وصل شود، باعث ایجاد اختلال در عملکرد کولر می شود. زیرا در این صورت باعث می شود تا کولر آب دهد. البته عوامل زیادی وجود دارد که باعث پیش آمدن مشکل می شود.

مثلاً عواملی مانند وجود گرد و غبار و یا وجود لجن و یا وجود پرز فرش در ناودانی باعث بسته شدن مسیر آن می شود و این صورت آب نمی تواند وارد مسیر اصلی خود شود و از مسیر خود خارج می شود و در نهایت موجب آب دادن کولر می شود و در ادامه مشکلات زیادی را پدید می آورد. به همین جهت همواره باید مسیر ناودانی کولر را چک و بررسی کنید.

 چرا کولر گازی آب میده

  • شکستن قالب ناودانی

دومین عاملی که تاثیر مستقیمی بر روی آبریزی کولر دارد، شکستن ناودانی و یا همان تخلیه آب است. اگر در هنگام نصب پنل عملکرد خوبی نداشته باشید و پنل را به طور صحیح نصب نکنید و یا اگر فن بلوور بالانس نباشد، در طول زمان باعث شکستن سینی تخلیه آب و یا همان ناودانی می  شود. در نتیجه می  تواند باعث آبریزی کولر شود. برای تشخیص این که آیا قالب ناودانی شکسته است یا نه کافی است شما نگاهی به پنل بیاندازید.

  • نامناسب قرار گرفتن لوله درین

اگر لوله درین در جای مناسب قرار نگرفته باشد، باعث ایجاد مشکلاتی اعم از آب دهی کولر گازی می شود. البته اگر لوله درین تا خورده شود و یا اگر مسدود شود،باعث می  شود تا کولر گازی آب دهد. البته باید توجه داشته باشید که عواملی مانند وجود لجن و یا وجود گرد و خاک باعث مسدود شدن لوله درین می شود. به همین جهت باید برای جلوگیری از بروز مشکل این قطعه را بررسی کنید تا از قرار گرفتن آن در جای مناسب اطمینان حاصل کنید.

  • کمبود گاز کولر گازی

یکی دیگر از عواملی که باعث آبدهی کولر گازی می شود، کمبود مقدار گاز کولر گازی است. همانطور که می دانید میزان گاز کولر گازی تاثیر بسیار زیادی بر روی عملکرد صحیح کولر گازی دارد. زیرا این مقدار گاز می  تواند تاثیر به سزایی در سیستم سرمایشی کولر داشته باشد. به همین علت همواره سعی کنید تا کولر گازی شما در حد استاندارد گاز داشته باشد تا بتواند عملکرد خوبی داشته باشید.

زیرا اگر کولر گازی به اندازه مناسب و به حد استاندارد گاز نداشته باشد و کمتر از چیزی که باید باشد گاز داشته باشد، علاوه بر این که باعث آب دهی کولر می  شود، می  تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی عملکرد سیستم کولر بگذارد و عملکرد آن را مختل کند.

  • عایق نبودن لوله های کولر

عایق نبودن لوله های کولر گازی می تواند باعث آب ریختن کولر گازی شود. کولر گازی باید دارای لوله های عایق باشد، مخصوصاً قسمتی از لوله هایی که زیر یونیت قرار دارند. زیرا اگر غیر از این باشد با جذب رطوبت هوا به خود و در نتیجه باعث ریزش آب از کولر می شوند.

 

رفع آبریزی کولر گازی

همانطور که می دانید هنگامی که کولر گازی آب دهد دیگر قابل استفاده نیست و تا زمانی که تعمیر نشود نباید از آن استفاده کرد. زیرا زمانی که کولر گازی آب را به بیرون بدهد، ممکن است باعث خراب شدن دیوار ها شود. به همین جهت بهترین کار این است که سریعا در کوتاه ترین زمان اقدام به تعمیر آن کنید. در ابتدا سوال بسیاری از افراد این است که چرا کولر گازی آب میده ؟ در قسمت فوق در مورد آسیب دیدن برخی از اجزای کولر مطالبی ارائه دادیم.

ابریزی کولر

 در واقع اگر شما به دنبال جلوگیری از آب دهی کولر تان هستید، بهتر است از پمپ های درین استفاده کنید. پمپ های داریم به علت قابلیت هایی که دارند باعث جلوگیری از آبدهی کولر می  شوند و شما با استفاده از این پمپ ها دیگر نگران آبدهی کولر و خراب شدن دیوار هایتان نمی شوید.

در مورد نصب پمپ درین باید بیان کنیم که این پمپ در زیر پنل کولر گازی متصل می شود و می تواند آب را به راحتی به خارج انتقال دهد . همان طور که می  دانید در بعضی از مواقع آبی که حاصل از تعریق اپراتور است و در یونیت داخلی کولر در ناودانی جمع می شود، نمی  تواند به صورت عادی دفع شود .

 به همین علت در این هنگام برای جلوگیری از آبریزی کولر از پمپ درین استفاده می کنند. این دستگاه مناسب ترین پمپ برای کولر گازی به حساب می آید. همانطور که می دانید آبریزی کولر می  تواند خسارت های زیادی به بار بیاورد. به همین علت همواره باید با استفاده از محصولاتی که با تکنولوژی جدید تولید شده اند، از بروز خسارت جلوگیری کرد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تا با استفاده از این دستگاه ها از آسیب رسیدن به کولر های خود جلوگیری کنید.

سخن پایانی

چرا کولر گازی آب میده ؟ عواملی مانند بسته شدن ناودانی کولر و نامناسب قرار گرفتن لوله درین و شکستن قالب ناودانی می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی عملکرد کولر بگذارد. این عوامل باعث آب دادن کولر می شود.

همانطور که می دانید زمانی که کولر آن وهد باعث ایجاد خسارت هایی برای صاحبان کولر می شود. زیرا می تواند باعث اختلال در عملکرد کولر گازی شود. البته عوامل دیگری مانند کمبود گاز کولر گازی و عایق نبودن لوله های کولر هم تاثیر بسزایی در آب دادن آن دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر به http://tasisat.com سایت مراجعه نمایید.

چرا کولر گازی آب میده؟

خراب بودن ناودانی و قاب آن و کمبود گاز در کولر گازی باعث آب دادن کولر می شود.

برای جلوگیری از آب دادن کولر گازی چه کنیم؟

بهتر است از پمپ درین استفاده کنید.

کاربرد پمپ درین چیست؟

باعث جلوگیری از آبریزی کولر می شود.

مطالب مرتبط

دستگاه تنفسی آتش نشانی

دستگاه تنفسی آتش نشانی همانطور که می دانید همه برای ادامه زندگی به اکسیژن احتیاج داریم. اکسیژن در هوا می... ادامه مطلب

درجه کپسول آتش نشانی

درجه کپسول آتش نشانی

درجه کپسول آتش نشانی بسیاری از کاربران احتمالاً با اهمیت درجه کپسول آتش نشانی آشنایی نداشته باشند. معمولاً کپسول خاموش... ادامه مطلب

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟ بهتر است بدانید از پمپ آب که مخصوص آپارتمان های مسکونی می باشد زمانی که... ادامه مطلب

چگونه پمپ آب را تعمیر کنیم؟

چگونه پمپ آب را تعمیر کنیم؟

چگونه پمپ آب را تعمیر کنیم؟  امروزه پمپ های آب در خانه و ساختمان از جمله وسایل ضروری و مهم... ادامه مطلب

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟ پمپ آب وسیله‌ای است در مناطقی که افت فشار آب وجود دارد جهت تامین فشار لازم... ادامه مطلب

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟ پمپ آب وسیله ای می باشد که برای رساندن آب به هر سطح و... ادامه مطلب

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟ پمپ آب از جمله تجهیزات و لوازم مورد نیاز می باشد که امروزه با... ادامه مطلب

چرا پمپ آب کار نمی کند؟

چرا پمپ آب کار نمی کند؟

چرا پمپ آب کار نمی کند؟ همانطور که می دانید امروزه با افزایش جمعیت؛ ساخت و ساز نیز افزایش پیدا... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + چهار =