Search
Close this search box.

دلیل خاموش شدن کولر گازی + بررسی مهمترین دلایل

دلیل خاموش شدن کولر گازی

دلیل خاموش شدن کولر گازی

یکی از مهمترین مشکلاتی که بسیاری از افراد با کولر گازی خود دارند این است که کولر گازی شان به صورت ناخودآگاه خاموش می شود. خاموش شدن کولر گازی دلایل متنوعی دارد که شما باید به خوبی با دلایل آن آشنایی داشته باشید. به طور کلی شما بهتر است که با هر یک از مشکلاتی که مربوط به کولر گازی می باشد آشنایی بیشتری به دست بیاورید.

در این صورت می‌توانید از کولر گازی خود استفاده بهینه داشته باشید و همچنین طول عمر کولر گازی را افزایش دهید. هر نکته ای که مربوط به خاموش شدن ناگهانی کولر گازی می باشد را باید به خوبی از هر نظر بررسی کنید تا بدانید که کولرگازی شما برای چه به صورت ناخودآگاه خاموش شده است.

 خاموش شدن کولر گازی شما اصلاً بستگی به برند تولیدی کولر گازی تان ندارد. در واقع بهتر است به خوبی بدانید که تمامی کولر گازی ها با هر یک از برندهای متنوع و همچنین ظرفیت های مختلف ممکن است که در برخی از مواقع به صورت ناخودآگاه خاموش شوند.

بنابراین برخی از دلایل کلی که مربوط به خاموش شدن انواع کولر گازی می باشد را در ادامه برای شما توضیح می دهیم.

دلایل خاموش شدن کولر گازی

آشنایی با دلایل خاموش شدن کولر گازی

برخی از دلایل مهمی که مربوط به خاموش شدن کولر گازی می باشد و شما باید به خوبی آنها را بشناسید عبارت هستند از :

  1. انتخاب نادرست کولر گازی برای فضای کاربری :

یکی از مهمترین دلایلی که مربوط به خاموش شدن ناگهانی کولر گازی می باشد انتخاب نادرست اندازه کولر گازی برای فضای مورد نظرتان است. زمانی که شما سایز مناسب کولر گازی با فضای خود را انتخاب نکنید کولر گازی مجبور می گردد که برای خنک سازی فضا و یا گرم کردن فضا زمان زیادتری را صرف گرمایش و سرمایش کند.

این افزایش زمان و همچنین طولانی شدن پروسه خنک کنندگی و گرم کنندگی موجب می گردد که به موتور کولر گازی فشار زیادی وارد شود و کولر گازی در این شرایط قادر نیست که وظیفه خودش را به درستی عمل نماید و به همین دلیل خاموش می شود.

  1. مشکلات برق کشی :

مشکلاتی که مربوط به برق کشی کولر گازی می باشد یکی از مهمترین دلایل خاموش شدن کولر گازی است. منظور ما از برق کشی ساختمان و همچنین برق کشی کولر گازی این است که تنها مهندس و همچنین نصاب حرفه ای بتواند برق کشی کولر گازی را انجام دهد.

کوچکترین اتصال در فیوز کولر گازی موجب می ‌شود که کولر بعد از مدتی خاموش شود و شما متوجه خاموش شدن آن نگردید.

  1. تنظیمات ترموستات :

 تنظیمات ترموستات کولر گازی یکی دیگر از دلایل خاموش شدن انواع کولر گازی می باشد. شما زمانی که ترموستات کولر گازی را در حالت خودکار می ‌گذارید کولر گازی در یک زمان مشخص خاموش و روشن می شود. اگر دمای ترموستات را بیش از اندازه تنظیم کرده باشید و تغییر دهید کولر گازی به صورت ناگهانی خاموش می گردد.

  1. اورلود موتور کولر :

اورلود موتور کولر گازی یکی دیگر از دلایل خاموش شدن کولر گازی به شمار می ‌رود. برخی از کولرگازی ها هستند که یک سوئیچ مشخص شده برای استراحت دارند.

زمانی که اورلود کولر گازی موجب خاموشی کولر گازی گردد شما باید به خوبی بدانید که موتور کولر گازی تان دچار عیب و نقص شده است که سریعاً باید اورلود کولر گازی را تعمیر کنید.

کثیف بودن فیلترهای کولر

  1. کثیف بودن فیلترهای کولر :

کثیف بودن فیلتر کولر گازی از دیگر دلایل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی به شمار می‌ رود. کولرگازی های پیشرفته که برندهای معتبری دارند دارای چراغ فیلتر در پنل داخلی شان می باشند. این نمونه از کولر گازی ها هر زمان که نیاز به پاک کردن فیلتر هوا داشته باشند با چراغ فیلتر تمیز کردن فیلتر را به کاربر اعلام می نمایند.

شما باید فیلتر کولر گازی را تعویض و یا پاکسازی نمایید تا کولر گازی تان به صورت ناخودآگاه خاموش نشود. اگر شما مدت زمان زیادی به علامت چراغ تعویض فیلتر کولر گازی توجه نکنید، ممکن است کولر گازی به صورت ناگهانی خاموش شود و تا زمانی که فیلتر آن تعویض و یا تعمیر نکنید روشن نمی شود.

شما اگر برای روشن کردن کولر گازی خود تلاش کنید چراغ فیلتر آن روشن می‌ شود و  اطلاع می ‌دهد که باید مشکل کثیف بودن فیلتر کولر گازی را رفع نمایید.

  1. کم بودن میزان گاز کولر گازی :

کم بودن میزان و اندازه گاز کولر گازی یکی دیگر از دلایلی است که برای خاموش شدن ناگهانی کولر گازی می توانیم نام ببریم. هر زمان که گاز کولر گازی شما از اندازه استانداردش کمتر شود زودتر از خنک کردن و یا گرم کردن محیط ساختمان به صورت ناگهانی خاموش می گردد.

این امر با شارژ کردن گاز کولر گازی رفع می شود و کولر به خوبی کار می کند، شما باید با استفاده از گازهای مخصوص شارژ گاز کولر گازی را انجام دهید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *