چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

لطفا امتیاز دهید

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟ سوالی است که بسیاری از افرادی که از پمپ های آب استفاده می کنند در بسیاری از مواقع با آن روبه‌رو خواهند شد. در این مطلب قرار است به این موضوع بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

بهتر است بدانید که یکی از مشکلات فنی پمپ آب قطع و وصل شدن مکرر پمپ آب می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تا حدودی خطرناک به شمار می‌رود.

نکته مهمی که باید مد نظر قرار دهید این است که پمپ آب از نظر قطع و وصل شدن به موقع موجب طولانی شدن عمر مفید پمپ خواهد شد. به همان اندازه نیز عوامل می‌تواند قابلیت‌های به یک معضل در نهایت از کم شدن کامل پمپ آب منتهی کند.

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

دلایل قطع و وصل شدن مکرر پمپ

در پاسخ به سوال چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟ باید ذکر کنیم که در حالت عادی توسط کلید اتومات پمپ کنترل می شود که زمان بندی خاصی دارد. به همین خاطر زمانی که کلید اتومات پمپ را خالی از فشار آب الکتروموتور را مجبور به حرکت می‌کند که فشار کافی تامین شود.

همچنین زمانی که فشار آب و جریان الکترون ها به صورت موقت متوقف خواهد شد. برخی از مشکلات زیر باعث قطع و وصل شدن مکرر پمپ آب می شوند که آن را شرح می دهیم.

  • ایجاد نشتی لوله کشی

بهتر است بدانید در بیشتر مواقع مشکلات فنی پمپ آب وقتی به دنبال علت هستید با نشتی لوله یا پمپ مواجه خواهید شد. لوله کشی و تاسیسات موتورخانه و ساختمان کار بسیار محاسبه شده و نیاز به مشاوره تخصصی در زمینه راه اندازی موتور خانه و تعمیر و عیب یابی و سرویس دوره ای دارد.

به عنوان مثال می توان ذکر کرد که وقتی از علت خط خطی شدن مختلف در پمپ آب در ایران از سال وجود دارد هر یک نیز برد تخصصی دارد زمانی که نشتی در مسیر لوله کشی ایجاد شود پمپ مشکلاتی ایجاد می کند.

اگر قبل از ورود به پمپ لوله نشتی داشته باشد پمپ هوا خواهد گرفت. اما زمانی که پمپ هوا بگیرد اختلال در پمپاژ شده که پمپ اب  به صورت مکرر قطع و وصل خواهد شد.

چرا که نشتی لوله پس از پمپ آب باشد زودتر از زمان مقرر ذکر شده فشار کمبود اب را احساس خواهد کرد. با این مکانیزم پمپ جهت جبران افت فشار عملکرد طبیعی خود را ارائه می‌کند. در نتیجه نشت لوله باعث قطع و وصل شدن برق پمپ آب خواهد شد.

  • گرفتن پمپ باعث قطع و وصل شدن مکرر پمپ

در ادامه مبحث چرا پمپ آب قطع و وصل میشه باید ذکر کنیم که یکی از دلایل آن هوا گرفتن پمپ آب از ساختمان می باشد که می تواند باعث اختلال در عملکرد صحیح اتومات پمپ شده و باید وضعیت هوای پمپ به صورت مرتب چک شود.

در صورتی که خطر هواگیری وجود داشته باشد علت خاموش و روشن شدن پمپ آب بوده و در مدت زمان کوتاهی را درگیر مشکلاتی مثل افزایش دمای بیش از حد پمپ، خرد شدن شافت الکتروموتور پمپ، همچنین افزایش دمای بلبرینگ و آب شدن واشر آب بندی درگیر می کند.

  • خراب شدن شیر یک طرفه پمپ آب

بهتر است بدانید که شیوه یکطرفه و وظیفه هدایت آب پمپاژ شده به محیط و همچنین بستن مسیر برگشتن به محفظه پمپ را بر عهده خواهد داشت. به همین خاطر زمانی که شیر فعال به خوبی عمل کرده و آب عبور کرده مسیری برای برگشت نداشته و قدرت پمپاژ در سطح فشار استاندارد خود که برسد شیر یکطرفه حجم آب را به محیط ارائه خواهد داد.

اما در صورتی که در عملکرد شیر اختلال وجود داشته باشد آب پمپاژ شده امکان دارد از شیر عبور نکرده و باعث قطع و وصل شدن مکرر پمپ شود. از طرف دیگر امکان دارد آب دوباره به پشت شیرهای یکطرفه برگردد و در عملکرد اتومات اختلال ایجاد شود. در پاسخ به چرا پمپ آب قطع و وصل میشه باید ذکر کنیم که علت آن می‌تواند از خرابی شیر یکطرفه باشد.

  • انتخاب پمپ نامناسب

بهتر است بدانید اولین مرحله برای بهینه کردن سیستم آبرسانی پس از نهایی کردن لوله کشی ساختمان انتخاب مناسبترین و بهترین پمپ آب می باشد.

برند های بسیاری هستند که جهت تولید این معضل اقدام کرده و محصولات باکیفیتی را تولید و روانه بازار می‌کنند. از جمله این برندها می‌توان به برند پنتاکس، آبارا و آب لووارا و … اشاره کرد.

  • مشکلات مخزن تحت فشار

در ادامه مبحث چرا پمپ آب قطع و وصل میشه باید ذکر کنیم که نبود حجم لازم مخزن تحت فشار نشتی و خرابی های مخزن و مشکلات دیگر از علائم قطع و وصل شدن مکرر پمپ است. توجه داشته باشید که مخازن تحت فشار وظیفه تامین فشار از دست رفته آب تحت فشار جهت پیشگیری از افت فشار احتمالی را دارند که حجم آن نیز نسبت به طول لوله کشی  ساختمان و ارتفاع ساختمان تعیین خواهد شد.

اگر خللی در عملکرد این مخزن جدا شود باعث می‌شود تا پمپ آب با افت فشار مواجه شده و همچنین از طرفی اتومات‌پمپ زودتر از زمان مقرر مجبور به استارت مجدد خواهد شد.  در نتیجه باعث می‌شود تا پمپ اب دچار قطع و وصل شدن مکرر شود.

در این مقاله برای شما بازدید کنندگان گرامی دلیل اینکه چرا پمپ آب قطع و وصل میشه را ذکر کردیم و مورد بررسی قرار دادیم. شما عزیززان با بررسی این موارد می‌توانید مشکل پمپ آب را برطرف کنید. توجه داشته باشید که شما باید سعی کنید پمپ آب باکیفیتی را تهیه کرده و از آن در موارد مورد نیاز استفاده نمایید.

پیشنهاد می کنیم از طریق وب سایت https://tasisat.com جهت تهیه و سفارش این محصول اقدام کنید. چرا که تاسیسات دات کام با توجه به سابقه درخشانی که دارد نیازهای جامعه را به خوبی شناخته و محصول مناسب و با کیفیتی را عرضه می کند.

تمامی محصولاتی که توسط این مجموعه عرضه می‌شود توسط برتر ترین و مجهز ترین برندهای داخلی و خارجی تولید شده اند. شما عزیزان در این صورت می توانید از کیفیت و مرغوبیت این محصولات اطمینان داشته و به راحتی از آن استفاده نمایید.

در صورتی که با انواع پمپ آشنا نیستید در هنگام خرید می توانید از کارشناسی و مشاوره و راهنمایی های لازم کارشناسان تاسیسات دات ‌کام بهره مند شوید. می توانید محصول مناسب و با کیفیتی را تهیه کرده و به خوبی از آن استفاده نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

مطالب مرتبط

تعمیر برد اینورتر کولر گازی و داکت اسپلیت

تعمیر برد اینورتر کولر گازی و داکت اسپلیت

تعمیر برد اینورتر کولر گازی و داکت اسپلیت در این سال های اخیر استفاده از سیستم های سرمایشی و گرمایشی... ادامه مطلب

بهترین داکت اسپلیت کم مصرف

بهترین داکت اسپلیت کم مصرف داکت اسپلیت از سیستم های رایج تهویه مطبوع است که متشکل از دو بخش داخلی... ادامه مطلب

انواع فن در سیستم های تهویه مطبوع

انواع فن در سیستم های تهویه مطبوع

انواع فن در سیستم های تهویه مطبوع فن در سیستم های تهویه مطبوع دستگاهی است که وظیفه تامین فشار مورد... ادامه مطلب

مقایسه هواساز خانگی با هواساز صنعتی

مقایسه هواساز خانگی با هواساز صنعتی از جمله دستگاه های تهویه مطبوع پرکاربرد می توان به انواع هواساز اشاره کرد.... ادامه مطلب

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن در این مقاله از سری مقالات وب سایت تخصصی تاسیسات دات کام قصد داریم... ادامه مطلب

سختی گیر برج خنک کننده چیست و چه کاربردی دارد؟

سختی گیر برج خنک کننده چیست و چه کاربردی دارد؟ سختی گیر برج خنک کننده دستگاهی است که سختی آب... ادامه مطلب

محاسبه ظرفیت ایرواشر

محاسبه ظرفیت ایرواشر

محاسبه ظرفیت ایرواشر ایرواشر دستگاهی است که دارای دو عملکرد سرمایش و گرمایش می باشد. گرمایش این سیستم از طریق... ادامه مطلب

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی کولر گازی از جمله سیستم هایی است که دو عملکرد سرمایش و... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *