در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

لطفا امتیاز دهید

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟ سوالی است که بسیاری از افرادی که از پمپ های آب استفاده می کنند در بسیاری از مواقع با آن روبه‌رو خواهند شد. در این مطلب قرار است به این موضوع بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

بهتر است بدانید که یکی از مشکلات فنی پمپ آب قطع و وصل شدن مکرر پمپ آب می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تا حدودی خطرناک به شمار می‌رود.

نکته مهمی که باید مد نظر قرار دهید این است که پمپ آب از نظر قطع و وصل شدن به موقع موجب طولانی شدن عمر مفید پمپ خواهد شد. به همان اندازه نیز عوامل می‌تواند قابلیت‌های به یک معضل در نهایت از کم شدن کامل پمپ آب منتهی کند.

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

دلایل قطع و وصل شدن مکرر پمپ

در پاسخ به سوال چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟ باید ذکر کنیم که در حالت عادی توسط کلید اتومات پمپ کنترل می شود که زمان بندی خاصی دارد. به همین خاطر زمانی که کلید اتومات پمپ را خالی از فشار آب الکتروموتور را مجبور به حرکت می‌کند که فشار کافی تامین شود.

همچنین زمانی که فشار آب و جریان الکترون ها به صورت موقت متوقف خواهد شد. برخی از مشکلات زیر باعث قطع و وصل شدن مکرر پمپ آب می شوند که آن را شرح می دهیم.

  • ایجاد نشتی لوله کشی

بهتر است بدانید در بیشتر مواقع مشکلات فنی پمپ آب وقتی به دنبال علت هستید با نشتی لوله یا پمپ مواجه خواهید شد. لوله کشی و تاسیسات موتورخانه و ساختمان کار بسیار محاسبه شده و نیاز به مشاوره تخصصی در زمینه راه اندازی موتور خانه و تعمیر و عیب یابی و سرویس دوره ای دارد.

به عنوان مثال می توان ذکر کرد که وقتی از علت خط خطی شدن مختلف در پمپ آب در ایران از سال وجود دارد هر یک نیز برد تخصصی دارد زمانی که نشتی در مسیر لوله کشی ایجاد شود پمپ مشکلاتی ایجاد می کند.

اگر قبل از ورود به پمپ لوله نشتی داشته باشد پمپ هوا خواهد گرفت. اما زمانی که پمپ هوا بگیرد اختلال در پمپاژ شده که پمپ اب  به صورت مکرر قطع و وصل خواهد شد.

چرا که نشتی لوله پس از پمپ آب باشد زودتر از زمان مقرر ذکر شده فشار کمبود اب را احساس خواهد کرد. با این مکانیزم پمپ جهت جبران افت فشار عملکرد طبیعی خود را ارائه می‌کند. در نتیجه نشت لوله باعث قطع و وصل شدن برق پمپ آب خواهد شد.

  • گرفتن پمپ باعث قطع و وصل شدن مکرر پمپ

در ادامه مبحث چرا پمپ آب قطع و وصل میشه باید ذکر کنیم که یکی از دلایل آن هوا گرفتن پمپ آب از ساختمان می باشد که می تواند باعث اختلال در عملکرد صحیح اتومات پمپ شده و باید وضعیت هوای پمپ به صورت مرتب چک شود.

در صورتی که خطر هواگیری وجود داشته باشد علت خاموش و روشن شدن پمپ آب بوده و در مدت زمان کوتاهی را درگیر مشکلاتی مثل افزایش دمای بیش از حد پمپ، خرد شدن شافت الکتروموتور پمپ، همچنین افزایش دمای بلبرینگ و آب شدن واشر آب بندی درگیر می کند.

  • خراب شدن شیر یک طرفه پمپ آب

بهتر است بدانید که شیوه یکطرفه و وظیفه هدایت آب پمپاژ شده به محیط و همچنین بستن مسیر برگشتن به محفظه پمپ را بر عهده خواهد داشت. به همین خاطر زمانی که شیر فعال به خوبی عمل کرده و آب عبور کرده مسیری برای برگشت نداشته و قدرت پمپاژ در سطح فشار استاندارد خود که برسد شیر یکطرفه حجم آب را به محیط ارائه خواهد داد.

اما در صورتی که در عملکرد شیر اختلال وجود داشته باشد آب پمپاژ شده امکان دارد از شیر عبور نکرده و باعث قطع و وصل شدن مکرر پمپ شود. از طرف دیگر امکان دارد آب دوباره به پشت شیرهای یکطرفه برگردد و در عملکرد اتومات اختلال ایجاد شود. در پاسخ به چرا پمپ آب قطع و وصل میشه باید ذکر کنیم که علت آن می‌تواند از خرابی شیر یکطرفه باشد.

  • انتخاب پمپ نامناسب

بهتر است بدانید اولین مرحله برای بهینه کردن سیستم آبرسانی پس از نهایی کردن لوله کشی ساختمان انتخاب مناسبترین و بهترین پمپ آب می باشد.

برند های بسیاری هستند که جهت تولید این معضل اقدام کرده و محصولات باکیفیتی را تولید و روانه بازار می‌کنند. از جمله این برندها می‌توان به برند پنتاکس، آبارا و آب لووارا و … اشاره کرد.

  • مشکلات مخزن تحت فشار

در ادامه مبحث چرا پمپ آب قطع و وصل میشه باید ذکر کنیم که نبود حجم لازم مخزن تحت فشار نشتی و خرابی های مخزن و مشکلات دیگر از علائم قطع و وصل شدن مکرر پمپ است. توجه داشته باشید که مخازن تحت فشار وظیفه تامین فشار از دست رفته آب تحت فشار جهت پیشگیری از افت فشار احتمالی را دارند که حجم آن نیز نسبت به طول لوله کشی  ساختمان و ارتفاع ساختمان تعیین خواهد شد.

اگر خللی در عملکرد این مخزن جدا شود باعث می‌شود تا پمپ آب با افت فشار مواجه شده و همچنین از طرفی اتومات‌پمپ زودتر از زمان مقرر مجبور به استارت مجدد خواهد شد.  در نتیجه باعث می‌شود تا پمپ اب دچار قطع و وصل شدن مکرر شود.

در این مقاله برای شما بازدید کنندگان گرامی دلیل اینکه چرا پمپ آب قطع و وصل میشه را ذکر کردیم و مورد بررسی قرار دادیم. شما عزیززان با بررسی این موارد می‌توانید مشکل پمپ آب را برطرف کنید. توجه داشته باشید که شما باید سعی کنید پمپ آب باکیفیتی را تهیه کرده و از آن در موارد مورد نیاز استفاده نمایید.

پیشنهاد می کنیم از طریق وب سایت https://tasisat.com جهت تهیه و سفارش این محصول اقدام کنید. چرا که تاسیسات دات کام با توجه به سابقه درخشانی که دارد نیازهای جامعه را به خوبی شناخته و محصول مناسب و با کیفیتی را عرضه می کند.

تمامی محصولاتی که توسط این مجموعه عرضه می‌شود توسط برتر ترین و مجهز ترین برندهای داخلی و خارجی تولید شده اند. شما عزیزان در این صورت می توانید از کیفیت و مرغوبیت این محصولات اطمینان داشته و به راحتی از آن استفاده نمایید.

در صورتی که با انواع پمپ آشنا نیستید در هنگام خرید می توانید از کارشناسی و مشاوره و راهنمایی های لازم کارشناسان تاسیسات دات ‌کام بهره مند شوید. می توانید محصول مناسب و با کیفیتی را تهیه کرده و به خوبی از آن استفاده نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دلایل قطع و وصل شدن مکرر پمپ کدامند؟

وجود نشتی، هوا گرفتن پمپ، خراب بودن شیر یکطرفه، پمپ نامناسب، حجم مخزن تحت فشار ، خراب بودن کلید اتومات پمپ تنظیم نبودن پرشر سوئیچ.

دلیل خاموش شدن ناگهانی پمپ آب چیست؟

اصلی‌ترین دلیل خاموش شدن ناگهانی پمپ آب خرابی کلید اتومات پمپ می باشد.

چرا پمپ آب در ساعات آخر شب خاموش شده و روشن نمی شود؟

عدم استفاده از منبع انبساط باعث به وجود آمده مشکل می شود چرا که فشار آب در این ساعات پایین می آید.

مطالب مرتبط

نصب پکیج در واحد دوبلکس

نصب پکیج در واحد دوبلکس

نصب پکیج در واحد دوبلکس هر چقدر که بیشتر به فصل زمستان نزدیک شویم، مردم بیشتر به فکر خرید و... ادامه مطلب

نصب پکیج در بالکن

نصب پکیج در بالکن

نصب پکیج در بالکن پکیج یک سیستم گرمایشی محبوب در بازار است که امروزه در اکثر خانه ها دیده می... ادامه مطلب

نصب پکیج در آشپزخانه

نصب پکیج در آشپزخانه

نصب پکیج در آشپزخانه با پیشرفت علم مهندسی سیستم گرمایشی پکیج جایگزین موتور خانه های قدیمی شد. این سیستم نسبت... ادامه مطلب

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت داکت اسپلیت یکی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی هوا است که میان ساختمان سازان... ادامه مطلب

Install fire box

نصب جعبه آتش نشانی

نصب جعبه آتش نشانی برای تأمین ایمنی و همچنین جلوگیری از انواع حریق صددرصد استفاده و بکارگیری جعبه آتش نشانی... ادامه مطلب

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش آتش گرفتگی در سال های اخیر در جنگل‌ها و همچنین منازل مسکونی و کارگاهی رواج پیدا... ادامه مطلب

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی آشنایی با نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی به شما کمک می کند تا... ادامه مطلب

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق در این مطلب از وبسایت تاسیسات دات کام قصد داریم مواد اطفاء حریق را مورد بررسی قرار... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + چهارده =