Search
Close this search box.

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

شما با یادگیری تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد می توانید نسبت به مهار حریق در مکان‌های گوناگون هرچه سریعتر اقدام نمایید و از حوادث و خسارت مالی و گاهاً جانی جلوگیری نمایید. به هر حال آتش‌سوزی از جمله پدیده هایی است که به هر دلیلی رخ می دهد. با استفاده از روش های پرکاربرد اطفای حریق، شما در طولانی مدت می توانید به تامین ایمنی مورد نیاز محیط خود بیندیشید.

البته برای آتش های خیلی بزرگ شعله ور نباید به صورت سرخورد با تکنیک های کلیدی وارد عمل شود اما در هر صورت یادگیری تکنیک ها می تواند در شرایط بحرانی به شما کمک کند. برای آشنایی با روش های اطفا حریق رایج و پرکاربرد تا پایان مقاله همراه ما باشید. 

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

  • سرد کردن آتش

سرد کردن آتش از جمله تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد است که امروزه بسیار مورد توجه قرار می گیرد. شما با استفاده از آب  که از جمله پر کاربردترین روش ها است، می توانید به سرد کردن آتش و خاموشی آن اقدام نمایید. تنها در برخی از شرایط برای اطفاء حریق سرد کردن آتش می تواند گزینه ایده آلی باشد،  اما خساراتی را نیز شاید به همراه داشته باشد.

اگر آب پرفشار باشد، احتمال تخریب محل نیز وجود دارد و حتی به مراتب دشوارتر شود و این نکته را به خاطر داشته باشید که در زمان آتش سوزی وسایل برقی و همچنین سوختگی فلزات، آب نمی تواند مورد قابل قبولی باشد. به این دلیل که آب و فلزات در هنگام خاموش کردن آتش شرایط را بسیار سخت می کنند.

معمولاً به صورت مستقیم می توان به اطفاء حریق پرداخت که در زمان شروع برای برطرف شدن آتش، آب را پرفشار و غلیظ تر به صورت مستقیم به محل آتش هدایت کنید. البته در اینجا نزدیکی با آتش خود نگرانی هایی را به وجود می آورد.

  • خفه کردن آتش

یکی دیگر از تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد خفه کردن آتش است. البته برای آتش سوزی های گسترده و بزرگ نمی تواند مناسب باشد. آتش برای شعله ور شدن به اکسیژن نیاز دارد که اگر به آن اکسیژن نرسد برطرف خواهد شد.

در برخی از شرایط با پوشاندن آتش می توان اکسیژن را از آن دور و به خاموشی آن اقدام کنید. همیشه چیزی که از هوا سنگین تر است، باعث خاموشی آتش می شود مانند پتو و یا حتی مقدار بسیار زیادی خاک که توجه به این موارد می تواند به جلوگیری از خطرات و خسارت های آتش سوزی کمک نماید.

کپسول آتش نشانی یکی از رایج ترین تجهیزات ایمنی در بین تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد است.شما بهتر است با خرید کپسول آتش‌نشانی مرغوب از فروشگاه اینترنتی تاسیسات دات کام که نسبت به رقبا با محصولات با کیفیت تری را ارائه می دهد، نسبت به اطفای حریق هر چه سریعتر اقدام کنید.

استاندارد کپسول می تواند به شما در مهار آتش به راحتی کمک کند. استفاده از کپسول آتش نشانی در محلی الزامی است که شما باید نحوه کار با آن را نیز بلد باشید. متأسفانه برخی به این نوع تجهیزات ایمنی توجهی ندارند.  

جابه جایی وسایل و مواد اشتعال زا

جابجایی وسایل و مواد آتش را نیز جزء تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد می توان قرار داد. به هر حال وسایلی هنوز در آتش سوزی وجود دارد که در این بین درگیر حریق نشده اند و شما برای جلوگیری از سرایت آتش به آن ها باید وسایل را هر چه سریعتر از محل دور کنید. جابجا کردن وسایل و مواد اشتعال زا به هیچ عنوان کار سختی نیست که شما بدون استرس و دغدغه می توانید این کار را انجام دهید  

سیستم مه پاش

استفاده از مه پاش برای خاموش کردن آتش را نباید از یاد ببریم؛ چرا که در بین تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد یک گزینه ایده‌آل به حساب می‌آید که در بسیاری از منازل و ساختمان ها از سیستم های مه پاش استفاده می‌کنند؛

چون که به صورت خودکار در زمان وقوع آتش سوزی روشن شده و به خاطر تاثیر پذیری بالا و عدم تخریب یک گزینه ایده‌آل به حساب می آید. سیستم مه پاش جایگزین کپسول آتش نشانی است که شما می توانید از مجموعه تاسیسات سیستم های مه پاش را با قیمت مناسب خریداری کنید.  

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

کدام تکنیک مناسب تر است؟

به نظر شما کدام یک از تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد مناسب تر است؟ باید بدانید که آتش به چه دلیل شروع شده است؛ چرا که آتش سوزی ناشی از سیم کشی های خودرو را مربوط به الکتریسیته می دانند که برای خاموش کردن آن اگر از آب استفاده کنید، شرایط را بسیار بدتر کرده و احتمال مرگ افراد نیز وجود دارد.

در این جا کپسول آتش نشانی تنها گزینه مناسبی است که نباید آن را نادیده گرفت. کپسول های آتش نشانی همیشه جزء بهترین روش ها برای خاموشی اطفاء حریق است که شما باید نوع استاندارد و با کیفیت آن را از مجموعه معتبر و اینترنتی تاسیسات دات کام https://tasisat.com خریداری کنید و خرید این محصولات به صورت آنلاین، به دلیل قیمت کمتر از بازار و بدون واسطه می تواند یک خرید مقرون به صرفه به حساب آید.  

به هر حال امروزه عوامل بسیار زیادی وجود دارد که آتش سوزی را به هر دلیلی به وجود آورد. اما در این بین، بهتر است بدانید که تکنیک های اطفاء حریق پرکاربرد و شناخت آنها باعث می شود تا در شرایط بحرانی و اضطراری بتوان به راحتی جان اطرافیان را نجات داد.

شما می توانید از مجموعه اینترنتی تأسیسات دات کام https://tasisat.com نسبت به خرید انواع سیستم مه پاش و کپسول آتش نشانی هر چه سریع‌تر به صورت آنلاین و اینترنتی اقدام نمایید. همچنین این مجموعه با فروش کولر گازی های و داکت اسپلیت های توانسته اعتبار و سابقه بسیار بالایی را در این حوزه از آن خود کند.

برای جلوگیری از خسارت و حوادث غیرمترقبه ناشی از آتش‌سوزی، بهتر است نسبت به خرید تجهیزات آتش نشانی غافل نباشید و هر چه سریعتر اقدام نمایید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی  ذکر شده با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”یکی از رایج ترین روش های اطفا حریق کدام است؟” answer-0=”سرد کردن آتش با آب.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”برای آتش سوزی های بزرگ کدام روش نامناسب است؟” answer-1=”خفه کردن آتش.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”راحت ترین تکنیک اطفاء حرق کدام است؟” answer-2=”استفاده از کپسول آتش نشانی.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” count=”12″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *