تنظیم سرمایش داکت اسپلیت

تنظیم سرمایش داکت اسپلیت از بهترین و موثرترین اقدامات به محض افزایش درجه دمای هوا به شمار می‌رود. به عبارت دیگر، با آغاز فصل گرما و به منظور توزیع هوای خنک در فضا، تنظیم حالت سرمایشی و برودتی داکت اسپلیت بیش از پیش اهمیت پیدا می کند.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که سیستم های تهویه مطبوع از نوع داکت اسپلیت، متناسب با دمای هر فصل، نیازمند تغییر و تنظیم حالت گرمایش و سرمایش می باشند. فرآیند ایجاد سرمایش و برودت دستگاه، به وسیله قطعه کمپرسور داکت اسپلیت عملیاتی می گردد.

فصل بهار و تابستان، استفاده از اسپلیت های کانالی، روند رو به رشدی به خود می گیرد. پیش از استفاده از این دستگاه در فصول گرم سال، تنظیم سرمایش اسپلیت کانالی، از پیش نیازهای مهم و حائز اهمیت تلقی می‌گردد.

یکی از بهترین اقدامات در جهت تنظیم برودت و ارتقای توان سرمایشی دستگاه، انجام فرآیند سرویس و تعمیر سیستم می باشد. سرویس و تعمیر دستگاه در بازه زمانی مشخص، در افزایش کارکرد و راندمان و کارایی اسپلیت کانالی بسیار تاثیرگذار و موثر می باشد.

نحوه تنظیم سرمایش داکت اسپلیت

شیوه راه اندازی و تنظیم سرمایش داکت اسپلیت

بدون تردید، پیش از اقدام به تنظیم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت می بایست فرآیند سرویس و تعمیرات دستگاه انجام شده باشد. یکی از موارد مهم و حائز اهمیت در سرویس این مدل از سیستم های تهویه، تمیز کردن و رفع آلودگی های ایجاد شده بر روی فیلتر دستگاه می باشد.

برای پاک کردن و زدودن آلودگی ها و ذرات گردوغبار موجود بر روی سطح فیلتر می توان از یک دستمال تمیز و شیشه پاک کن استفاده نمود. در طی گذشت زمان، ذرات آلودگی و گردوخاک به تدریج بر روی سطح اجزا و قطعات داکت اسپلیت جمع می شوند.

تجمع این آلودگی‌ها ضمن مختل کردن عملکرد سرمایشی و برودتی، موجب کاهش بازدهی و راندمان و کارایی دستگاه می شوند. برای جلوگیری از این مشکلات و افزایش کارکرد دستگاه و اطمینان حاصل کردن از سلامت اجزای داخلی سیستم، سرویس داکت اسپلیت از بهترین و موثرترین راهکارها تلقی می گردد.

شما کاربر گرامی می توانید با مطالعه مقاله ” فلیتر داکت اسپلیت چیست ؟ ” در خصوص نحوه عملکرد آن و مزایا و معایب فیلتر داکت اطلاعات جامع و کاملی کسب نمایید.

برای انجام مطلوب و اصولی این فرآیند مناسب است که از خدمات تعمیرکاران و سرویس کاران مجاز و حرفه ای استفاده گردد. علاوه بر این، به منظور تنظیم برودت و سرمایش داکت اسپلیت می بایستی در وهله نخست نسبت به غیر فعال کردن حالت قبلی دستگاه اقدام نمود.

بر این اساس، در صورتی که دستگاه بر روی حالت گرمایشی قرار داشته باشد، باید ابتدا حالت حرارتی سیستم غیر فعال شده و پس از آن نسبت به فعال کردن حال سرمایش و برودتی داکت اسپلیت مبادرت ورزید.

بنابراین، انجام فرآیند سرویس و تعمیر، در کنار تغییر حالت و غیر فعال کردن وضعیت گرمایشی، از مهم ترین اقدامات پیش از اعمال تنظیمات سرمایشی اسپلیت کانالی به شمار می رود.

نحوه تنظیم سرمایش داکت اسپلیت

برای تنظیم حالت سرمایش داکت اسپلیت در نخستین گام باید دکمه مربوط به COOL فعال شود. این دکمه بر روی پنل ترموستات داکت اسپلیت طراحی شده است. پس از فعال سازی دکمه cool می بایست تنظیم دمای ترموستات متناسب با نوع نیاز دمایی محیط، در دستور کار قرار گیرد.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که دمای مناسب و بهینه برای فضاهای مسکونی و ساختمانی در محدوده بین 24 تا 26 درجه سانتیگراد می باشد. پس از تنظیم دمای محیط، داکت اسپلیت را فعال نموده تا فرآیند تولید و توزیع هوای خنک در محیط داخلی آغاز گردد.

لازم به ذکر است که نمایش دمای پایین بر روی ترموستات دستگاه، حکایت از افزایش میزان سرمایش داکت اسپلیت دارد. همچنین، با افزایش میزان دما، از میزان برودت و سرمایش محیط کاسته می شود. با انجام مراحل گفته شده، به سادگی می توانید در فصل گرم سال از هوای مطبوع و خنک توزیع شده در فضای داخلی نهایت بهره و استفاده را ببرید.

تنظیم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت

نکات مهم در افزایش قدرت سرمایشی دستگاه

برای بالا بردن توان برودتی داکت اسپلیت، رعایت یک سری نکات، کمک شایانی می نماید.

بر این اساس، قبل از راه اندازی و تنظیم سرمایش داکت اسپلیت می بایست از بسته بودن پرده ها، پنجره ها و درب های خارجی موجود در ساختمان اطمینان حاصل نمود. این کار موجب توزیع هوای خنک و مطبوع در محیط، با نرخ ثابت و یکنواخت می‌شود.

علاوه بر این، از مصرف بی رویه و اتلاف انرژی جلوگیری به عمل می آید. تعویض فیلترها در صورت فرسوده شدن را می توان از دیگر اقدامات موثر برای بالا بردن توان خنک کنندگی داکت اسپلیت برشمرد.

از دیگر اقدامات پیش از تنظیم سرمایش داکت اسپلیت، بررسی و ارزیابی میزان گاز مبرد دستگاه می باشد.

داکت اسپلیت به منظور انجام مطلوب فرآیند سرمایش، به گاز مبرد نیاز مبرم دارد. بر همین اساس، در صورت کاهش و کمبود گاز باید در اسرع وقت نسبت به شارژ گاز اقدام نمود. همچنین، عدم استفاده از اتاق ها و فضاهای غیر ضروری و بستن درب اتاق های بلا استفاده، در افزایش سطح و پوشش مساحت خنک کنندگی و برودتی اسپلیت کانالی بسیار تاثیرگذار و موثر است.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 15 =