در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
تنظیم سرمایش داکت اسپلیت

نحوه تنظیم سرمایش داکت اسپلیت + معرفی چند نکته طلایی

لطفا امتیاز دهید

تنظیم سرمایش داکت اسپلیت

تنظیم سرمایش داکت اسپلیت از بهترین و موثرترین اقدامات به محض افزایش درجه دمای هوا به شمار می‌رود. به عبارت دیگر، با آغاز فصل گرما و به منظور توزیع هوای خنک در فضا، تنظیم حالت سرمایشی و برودتی داکت اسپلیت بیش از پیش اهمیت پیدا می کند.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که سیستم های تهویه مطبوع از نوع داکت اسپلیت، متناسب با دمای هر فصل، نیازمند تغییر و تنظیم حالت گرمایش و سرمایش می باشند. فرآیند ایجاد سرمایش و برودت دستگاه، به وسیله قطعه کمپرسور داکت اسپلیت عملیاتی می گردد.

فصل بهار و تابستان، استفاده از اسپلیت های کانالی، روند رو به رشدی به خود می گیرد. پیش از استفاده از این دستگاه در فصول گرم سال، تنظیم سرمایش اسپلیت کانالی، از پیش نیازهای مهم و حائز اهمیت تلقی می‌گردد.

یکی از بهترین اقدامات در جهت تنظیم برودت و ارتقای توان سرمایشی دستگاه، انجام فرآیند سرویس و تعمیر سیستم می باشد. سرویس و تعمیر دستگاه در بازه زمانی مشخص، در افزایش کارکرد و بازده و کارایی اسپلیت کانالی بسیار تاثیرگذار و موثر می باشد.

نحوه تنظیم سرمایش داکت اسپلیت

شیوه راه اندازی و تنظیم سرمایش داکت اسپلیت

بدون تردید، پیش از اقدام به تنظیم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت می بایست فرآیند سرویس و تعمیرات دستگاه انجام شده باشد. یکی از موارد مهم و حائز اهمیت در سرویس این مدل از سیستم های تهویه، تمیز کردن و رفع آلودگی های ایجاد شده بر روی فیلتر دستگاه می باشد.

برای پاک کردن و زدودن آلودگی ها و ذرات گردوغبار موجود بر روی سطح فیلتر می توان از یک دستمال تمیز و شیشه پاک کن استفاده نمود. در طی گذشت زمان، ذرات آلودگی و گردوخاک به تدریج بر روی سطح اجزا و قطعات داکت اسپلیت جمع می شوند.

تجمع این آلودگی‌ها ضمن مختل کردن عملکرد سرمایشی و برودتی، موجب کاهش بازدهی و راندمان و کارایی دستگاه می شوند. برای جلوگیری از این مشکلات و افزایش کارکرد دستگاه و اطمینان حاصل کردن از سلامت اجزای داخلی سیستم، سرویس داکت اسپلیت از بهترین و موثرترین راهکارها تلقی می گردد.

شما کاربر گرامی می توانید با مطالعه مقاله ” فلیتر داکت اسپلیت چیست ؟ ” در خصوص نحوه عملکرد آن و مزایا و معایب فیلتر داکت اطلاعات جامع و کاملی کسب نمایید.

برای انجام مطلوب و اصولی این فرآیند مناسب است که از خدمات تعمیرکاران و سرویس کاران مجاز و حرفه ای استفاده گردد. علاوه بر این، به منظور تنظیم برودت و سرمایش داکت اسپلیت می بایستی در وهله نخست نسبت به غیر فعال کردن حالت قبلی دستگاه اقدام نمود.

بر این اساس، در صورتی که دستگاه بر روی حالت گرمایشی قرار داشته باشد، باید ابتدا حالت حرارتی سیستم غیر فعال شده و پس از آن نسبت به فعال کردن حال سرمایش و برودتی داکت اسپلیت مبادرت ورزید.

بنابراین، انجام فرآیند سرویس و تعمیر، در کنار تغییر حالت و غیر فعال کردن وضعیت گرمایشی، از مهم ترین اقدامات پیش از اعمال تنظیمات سرمایشی اسپلیت کانالی به شمار می رود.

نحوه تنظیم سرمایش داکت اسپلیت

برای تنظیم حالت سرمایش داکت اسپلیت در نخستین گام باید دکمه مربوط به COOL فعال شود. این دکمه بر روی پنل ترموستات داکت اسپلیت طراحی شده است. پس از فعال سازی دکمه cool می بایست تنظیم دمای ترموستات متناسب با نوع نیاز دمایی محیط، در دستور کار قرار گیرد.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که دمای مناسب و بهینه برای فضاهای مسکونی و ساختمانی در محدوده بین ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتیگراد می باشد. پس از تنظیم دمای محیط، داکت اسپلیت را فعال نموده تا فرآیند تولید و توزیع هوای خنک در محیط داخلی آغاز گردد.

لازم به ذکر است که نمایش دمای پایین بر روی ترموستات دستگاه، حکایت از افزایش میزان سرمایش داکت اسپلیت دارد. همچنین، با افزایش میزان دما، از میزان برودت و سرمایش محیط کاسته می شود. با انجام مراحل گفته شده، به سادگی می توانید در فصل گرم سال از هوای مطبوع و خنک توزیع شده در فضای داخلی نهایت بهره و استفاده را ببرید.

قبل از شروع برای سرویس و شستشوی فیلترها، به این موضوع دقت کنید تا دستگاه از برق خارج شده باشد. قطعا فعالیت و سرویس فیلترها زمانی که دستگاه به برق متصل باشد خسارات جبران ناپذیری را به کولر گازی وارد خواهد کرد.

نکته بعدی که در هنگام شستشوی فیلترهای داکت اسپلیت باید رعایت کنید این است که توجه داشته باشید تا کمپرسور اسپلیت به آب آغشته نشود. برخورد آب با کمپرسور موجب آسیب رسیدن به کمپرسور خواهد شد. همچنین برای تنظیم داکت اسپلیت ها، در فصول سرد، به این نکته توجه داشته باشید تا اطراف کندانسور وسیله ای نباشد.

پس از انجام تنظیمات نهایی برای داکت اسپلیت ها و روشن کردن آن باید توجه داشته تا تمام دریچه های اسپلیت باز یا حداقل نیمه باز باشند، تا اسپلیت بتواند عملکرد مناسبی داشته باشد. همچنین سعی کنید برای کارکرد بهتر داکت اسپلیت در فصول گرم، درب ها و پنجره ها را تا حد امکان بسته نگه دارید.

اگر پس از انجام تمامی مراحل گفته شده، داکت اسپلیت شما به خوبی عمل نکرد و دچار مشکل شد حتما از یک متخصص برای تنظیم سرمایش داکت اسپلیت خود استفاده کنید.

تنظیم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت

نکات مهم در افزایش قدرت سرمایشی دستگاه

برای بالا بردن توان برودتی داکت اسپلیت، رعایت یک سری نکات، کمک شایانی می نماید.

بر این اساس، قبل از راه اندازی و تنظیم سرمایش داکت اسپلیت می بایست از بسته بودن پرده ها، پنجره ها و درب های خارجی موجود در ساختمان اطمینان حاصل نمود. این کار موجب توزیع هوای خنک و مطبوع در محیط، با نرخ ثابت و یکنواخت می‌شود.

علاوه بر این، از مصرف بی رویه و اتلاف انرژی جلوگیری به عمل می آید. تعویض فیلترها در صورت فرسوده شدن را می توان از دیگر اقدامات موثر برای بالا بردن توان خنک کنندگی داکت اسپلیت برشمرد.

از دیگر اقدامات پیش از تنظیم سرمایش داکت اسپلیت، بررسی و ارزیابی میزان گاز مبرد دستگاه می باشد.

داکت اسپلیت به منظور انجام مطلوب فرآیند سرمایش، به گاز مبرد نیاز مبرم دارد. بر همین اساس، در صورت کاهش و کمبود گاز باید در اسرع وقت نسبت به شارژ گاز اقدام نمود. همچنین، عدم استفاده از اتاق ها و فضاهای غیر ضروری و بستن درب اتاق های بلا استفاده، در افزایش سطح و پوشش مساحت خنک کنندگی و برودتی اسپلیت کانالی بسیار تاثیرگذار و موثر است.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

آیا برای در فصول گرم نیز داکت اسپلیت ها نیاز به تنظیم دارند؟

بله داکت اسپلیت ها در فصول سرد و گرم سال باید از لحاظ سرمایشی و گرمایشی تنظیم شوند

هزینه تنطیم سرمایش داکت اسپلیت چقدر است؟

بستگی به نوع و میزان کار انجام شده برای تنظیم متفاوت خواهد بود

بهترین درجه تنظیم دما برای منازل چند درجه می باشد؟

بین ۲۴ الی ۲۶ درجه بهترین دما برای استفاده از داکت اسپلیت ها در منازل می باشد.

مطالب مرتبط

اصول سرویس و نگهداری مشعل ها

اصول سرویس و نگهداری مشعل ها

مشعل از جمله تجهیزات بسیار مهم در سیستم گرمایشی می باشد. سرویس و نگهداری صحیح آن در کارکرد بهتر... ادامه مطلب

سیستم کنترل مشعل گازی و گازوئیلی

در این مقاله از سری مقالات وبسایت تاسیسات دات کام قصد داریم به بررسی مبحث سیستم کنترل مشعل گازی... ادامه مطلب

راهنمای کار با تاسیسات استخر

طی چند سال اخیر، با افزایش چشمگیر استخرها و مجموعه های ورزشی داخل مجتمع های مسکونی، تعداد آن ها... ادامه مطلب

انواع لوله ها در تاسیسات

انواع لوله ها در تاسیسات

در این مقاله از سری مقالات وبسایت تاسیسات دات کام قصد داریم به بررسی انواع لوله ها در تاسیسات... ادامه مطلب

خرید پکیج

مزیت استفاده از پکیج به جای آبگرمکن

در بیشتر خانه های امروزی از سیستم گرمایشی به منظور گرم نمودن آب مصرفی و همچنین فضای داخلی بهره... ادامه مطلب

روش های جلوگیری از یخ زدگی پکیج

روش های جلوگیری از یخ زدگی پکیج، متعدد و بسیار است؛ لذا این‌ محصول کارآمد در صنعت ساختمان سازی... ادامه مطلب

روشن نشدن پکیج بوتان

روشن نشدن پکیج بوتان

در طی یکی دو سال اخیر پکیج به خوبی جای خود را در بین سیستم های گرمایشی پیدا کرده... ادامه مطلب

سوخت پکیج چیست؟

سوخت پکیج چیست؟

در زمینه تأمین گرمایش ساختمان ها از دستگاه ها و تجهیزات متعددی استفاده می شود. در چند سال گذشته... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + هشت =