در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

نحوه تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان + بررسی مراحل گام به گام

لطفا امتیاز دهید

تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

با تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان زمینه مناسب برای برخورداری از هوای گرم و مطبوع در فضای داخلی به بهترین نحو فراهم می گردد. داکت اسپلیت ها به علت برخورداری از قابلیت دوگانه سرمایش و گرمایش، برای استفاده در بسیاری از سازه ها و پروژه های با کاربری مختلف طراحی و تولید می شوند.

فرآیند سرمایش و توزیع هوای خنک به وسیله این مدل از سیستم های تهویه مطبوع همانند دستگاه های کولر گازی صورت می گیرد. این در حالی است که فرآیند گرمایش و به تبع آن، تولید گرما از طریق اسپلیت های کانالی از طریق کویل آبگرم دستگاه انجام می شود.

یکی از مهم ترین اقدامات در هنگام شروع فصل سرما و کاهش دمای هوا، تنظیم گرمایش اسپلیت کانالی می‌باشد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که به منظور توزیع هوای گرم و مطبوع در فضای داخلی می بایست تنظیم و راه اندازی دستگاه بصورت درست و اصولی انجام گیرد. عدم تنظیم گرمایش سیستم، ضمن مختل کردن سیکل تولید حرارت و گرما، موجب کاهش راندمان و بازدهی داکت اسپلیت در فصل زمستان می شود.

خرید داکت اسپلیت برای زمستان

بررسی مراحل تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

۱- سرویس و نظافت دستگاه

یکی از مهم ترین مراحل پیش از انجام فرآیند تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان سرویس و شستشوی دستگاه می باشد. تمیز کردن پنل داخلی، نخستین گام موثر در این زمینه محسوب می شود. به علت کارکرد مداوم دستگاه در فصل تابستان، بر روی فین های کندانسور، دریچه های مخصوص خروجی هوا، اتصالات و فیلترهای سیستم، آلودگی و گردوغبار جمع می گردد.

عدم تمیز کردن آلودگی های ایجاد شده، به تدریج سبب انسداد لوله ها و متعاقب آن، مختل شدن فرآیند تولید و توزیع هوای گرم در محیط می شود.

به منظور سرویس داکت اسپلیت در وهله نخست باید نسبت به باز کردن و جداسازی دریچه بازدید دستگاه اقدام نمود. در ادامه و پس از اطمینان حاصل کردن از جدا شدن دریچه، بخش های پوشیده از گردوغبار سیستم تمیز و نظافت می شوند. برای از بین بردن تمام آلودگی های جذب شده بر روی سطح دریچه ها و فیلترهای اسپلیت کانالی می توان از مواد شوینده استفاده کرد.

مراحل تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

۲- باز کردن شیرها و اتصالات مخصوص خروجی و ورودی آبگرم

باز کردن شیرهای ورودی و خروجی مخصوص آبگرم را می توان از دیگر مراحل راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت در زمستان به شمار آورد. در بسیاری از سازه های مسکونی، تامین حرارت و آبگرم مورد نیاز از طریق سیستم حرارت مرکزی مانند موتورخانه صورت می گیرد.

برای توزیع هوای گرم در فضا مناسب است که فلکه های خروجی و ورودی مخصوصی آبگرم اتصال یافته به کویل آبگرم سیستم باز شوند. چنانچه گرمایش محیط از طریق پکیج شوفاژ دیواری انجام می شود، برای راه اندازی گرمایش دستگاه می بایست بخش مربوط به گرمایشی پکیج فعال گردد. باز کردن شیرهای آبگرم و هواگیری اتصالات، از مهم ترین اقدامات برای راه اندازی گرمایش دستگاه به شمار می رود.

نحوه تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

نحوه تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

تغییر حالت داکت اسپلیت از وضعیت سرمایش به گرمایش، از مهم ترین اقدامات در جهت راه اندازی و اعمال تنظیمات گرمایش سیستم محسوب می شود. برای اجرایی کردن این امر بایستی تنظیمات مربوط به حالت MODE دستگاه به صورت درست و اصولی انجام شود. برای اعمال تنظیمات دستگاه می توان از طریق ریموت کنترل و ترموستات اقدام نمود. بر این اساس، در مرحله اول باید حالت سیستم بر روی وضعیت HEAT قرار گیرد.

نحوه تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

پس از انجام این فرآیند، متناسب با نوع نیاز دمایی محیط، دمای مورد نظر انتخاب و تنظیم می شود. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که محدوده استاندارد برای تنظیم گرمایش داکت اسپلیت در زمستان ،  بازه ۱۸ الی ۲۵ درجه می‌باشد. تنظیم دستگاه بر روی محدوده مشخص شده، قابلیت توزیع هوای گرم و مطبوع به محیط داخلی را به راحتی امکان پذیر می سازد.

گفتنی است که بسته به نوع و مدل داکت اسپلیت، ریموت کنترل دستگاه متفاوت و متمایز می باشد. برای اعمال تنظیمات دمای داکت اسپلیت در ابتدا به قسمت مربوط به تنظیم دما رفته و متناسب با نیاز دمایی محیط، درجه دمای مورد دلخواه را تنظیم کنید.

برای رسیدن محیط به دمای مطلوب توصیه می شود از دمای ۱۸ درجه شروع کرده و به تدریج دما را افزایش دهید. با طی کردن مراحل عنوان شدن و بدون صرف هزینه، امکان تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان در کوتاه ترین بازه زمانی محقق می شود.

ناگفته نماند که نحوه قرارگیری پنل و یونیت دستگاه، در افزایش کارایی و بازدهی گرمایشی سیستم بسیار تاثیرگذار و موثر می باشد. بر این اساس، به منظور چرخش و جریان داشتن هوا، باید محل اختصاص یافته از فضای کافی برخوردار باشد.

فرآیند ایجاد گرمایش و توزیع هوای گرم در سیستم های داکت اسپلیت به وسیله کویل آبگرم اجرایی می شود. به منظور جلوگیری از یخ زدگی و معیوب شدن کویل دستگاه، باید هوای کافی در این بخش جریان داشته باشد. همچنین، بسته نبودن خروجی دستگاه در فضاهای مختلف، در این زمینه از مولفه های مهم و حائز اهمیت تلقی می گردد.

چنانچه قصد دارید اطلاعات بیشتری در خصوص نحوه راه اندازی سیستم گرمایش دستگاه داکت اسپلیت بدست آورید، پیشنهاد می کنیم به مطالعه مقاله “ نحوه راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت ” بپردازید تا هر آنچه باید را در این خصوص بدانید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

مطالب مرتبط

بهترین مارک کولر گازی کم مصرف

امروزه سیستم های تهویه مطبوع بسیار گسترش پیدا کرده اند و برندهای بسیاری جهت تولید و عرضه این سیستم... ادامه مطلب

بهترین کولر گازی کم مصرف

بهترین کولر گازی کم مصرف

در این مطلب از وب سایت تاسیسات دات کام قصد داریم تا بهترین کولر گازی کم مصرف را مورد... ادامه مطلب

بهترین کولر گازی کم مصرف ایرانی

بهترین کولر گازی کم مصرف ایرانی

در این مقاله از وبسایت تاسیسات دات کام قصد داریم بهترین کولر گازی کم مصرف ایرانی را مورد بررسی... ادامه مطلب

بهترین اسپلیت ایرانی

بهترین اسپلیت ایرانی

بهترین اسپلیت ایرانی را شما در برندهای گوناگون می توانید بشناسید؛ چرا که امروزه تولیدات داخلی نیز غوغا به... ادامه مطلب

آب رادیاتور باید تعویض شود

آب رادیاتور باید تعویض شود

آب رادیاتور باید تعویض شود به این دلیل است که مانعی در چرخه انتقال آب رادیاتور وجود نداشته باشد.... ادامه مطلب

بهترین کولر گازی پنجره ای برای مناطق گرمسیر

بهترین کولر گازی پنجره ای برای مناطق گرمسیر

در این مقاله از وبسایت تاسیسات دات کام قصد داریم بهترین کولر گازی پنجره ای برای مناطق گرمسیر را... ادامه مطلب

بهترین کولر گازی پرتابل کم مصرف

بهترین کولر گازی پرتابل کم مصرف

بدون شک همه شما اسم کولر گازی را شنیده اید؛ چراکه از جمله بهترین و مناسب ترین سیستم های... ادامه مطلب

کدام رادیاتور پنلی بهتر است

کدام رادیاتور پنلی بهتر است

کدام رادیاتور پنلی بهتر است شاید سؤال شما هم باشد. رادیاتور پنلی یکی از رایج ترین انوا رادیاتور به... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + ده =