تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

نحوه تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان + بررسی مراحل گام به گام

2/5 - (1 امتیاز)

تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

با تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان زمینه مناسب برای برخورداری از هوای گرم و مطبوع در فضای داخلی به بهترین نحو فراهم می گردد. داکت اسپلیت ها به علت برخورداری از قابلیت دوگانه سرمایش و گرمایش، برای استفاده در بسیاری از سازه ها و پروژه های با کاربری مختلف طراحی و تولید می شوند.

فرآیند سرمایش و توزیع هوای خنک به وسیله این مدل از سیستم های تهویه مطبوع همانند دستگاه های کولر گازی صورت می گیرد. این در حالی است که فرآیند گرمایش و به تبع آن، تولید گرما از طریق اسپلیت های کانالی از طریق کویل آبگرم دستگاه انجام می شود.

یکی از مهم ترین اقدامات در هنگام شروع فصل سرما و کاهش دمای هوا، تنظیم گرمایش اسپلیت کانالی می‌باشد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که به منظور توزیع هوای گرم و مطبوع در فضای داخلی می بایست تنظیم و راه اندازی دستگاه بصورت درست و اصولی انجام گیرد. عدم تنظیم گرمایش سیستم، ضمن مختل کردن سیکل تولید حرارت و گرما، موجب کاهش راندمان و بازدهی داکت اسپلیت در فصل زمستان می شود.

خرید داکت اسپلیت برای زمستان

بررسی مراحل تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

1- سرویس و نظافت دستگاه

یکی از مهم ترین مراحل پیش از انجام فرآیند تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان سرویس و شستشوی دستگاه می باشد. تمیز کردن پنل داخلی، نخستین گام موثر در این زمینه محسوب می شود. به علت کارکرد مداوم دستگاه در فصل تابستان، بر روی فین های کندانسور، دریچه های مخصوص خروجی هوا، اتصالات و فیلترهای سیستم، آلودگی و گردوغبار جمع می گردد.

عدم تمیز کردن آلودگی های ایجاد شده، به تدریج سبب انسداد لوله ها و متعاقب آن، مختل شدن فرآیند تولید و توزیع هوای گرم در محیط می شود.

به منظور سرویس داکت اسپلیت در وهله نخست باید نسبت به باز کردن و جداسازی دریچه بازدید دستگاه اقدام نمود. در ادامه و پس از اطمینان حاصل کردن از جدا شدن دریچه، بخش های پوشیده از گردوغبار سیستم تمیز و نظافت می شوند. برای از بین بردن تمام آلودگی های جذب شده بر روی سطح دریچه ها و فیلترهای اسپلیت کانالی می توان از مواد شوینده استفاده کرد.

مراحل تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

2- باز کردن شیرها و اتصالات مخصوص خروجی و ورودی آبگرم

باز کردن شیرهای ورودی و خروجی مخصوص آبگرم را می توان از دیگر مراحل راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت در زمستان به شمار آورد. در بسیاری از سازه های مسکونی، تامین حرارت و آبگرم مورد نیاز از طریق سیستم حرارت مرکزی مانند موتورخانه صورت می گیرد.

برای توزیع هوای گرم در فضا مناسب است که فلکه های خروجی و ورودی مخصوصی آبگرم اتصال یافته به کویل آبگرم سیستم باز شوند. چنانچه گرمایش محیط از طریق پکیج شوفاژ دیواری انجام می شود، برای راه اندازی گرمایش دستگاه می بایست بخش مربوط به گرمایشی پکیج فعال گردد. باز کردن شیرهای آبگرم و هواگیری اتصالات، از مهم ترین اقدامات برای راه اندازی گرمایش دستگاه به شمار می رود.

نحوه تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

نحوه تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

تغییر حالت داکت اسپلیت از وضعیت سرمایش به گرمایش، از مهم ترین اقدامات در جهت راه اندازی و اعمال تنظیمات گرمایش سیستم محسوب می شود. برای اجرایی کردن این امر بایستی تنظیمات مربوط به حالت MODE دستگاه به صورت درست و اصولی انجام شود. برای اعمال تنظیمات دستگاه می توان از طریق ریموت کنترل و ترموستات اقدام نمود. بر این اساس، در مرحله اول باید حالت سیستم بر روی وضعیت HEAT قرار گیرد.

نحوه تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

پس از انجام این فرآیند، متناسب با نوع نیاز دمایی محیط، دمای مورد نظر انتخاب و تنظیم می شود. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که محدوده استاندارد برای تنظیم گرمایش داکت اسپلیت در زمستان ،  بازه 18 الی 25 درجه می‌باشد. تنظیم دستگاه بر روی محدوده مشخص شده، قابلیت توزیع هوای گرم و مطبوع به محیط داخلی را به راحتی امکان پذیر می سازد.

گفتنی است که بسته به نوع و مدل داکت اسپلیت، ریموت کنترل دستگاه متفاوت و متمایز می باشد. برای اعمال تنظیمات دمای داکت اسپلیت در ابتدا به قسمت مربوط به تنظیم دما رفته و متناسب با نیاز دمایی محیط، درجه دمای مورد دلخواه را تنظیم کنید.

برای رسیدن محیط به دمای مطلوب توصیه می شود از دمای 18 درجه شروع کرده و به تدریج دما را افزایش دهید. با طی کردن مراحل عنوان شدن و بدون صرف هزینه، امکان تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان در کوتاه ترین بازه زمانی محقق می شود.

ناگفته نماند که نحوه قرارگیری پنل و یونیت دستگاه، در افزایش کارایی و بازدهی گرمایشی سیستم بسیار تاثیرگذار و موثر می باشد. بر این اساس، به منظور چرخش و جریان داشتن هوا، باید محل اختصاص یافته از فضای کافی برخوردار باشد.

فرآیند ایجاد گرمایش و توزیع هوای گرم در سیستم های داکت اسپلیت به وسیله کویل آبگرم اجرایی می شود. به منظور جلوگیری از یخ زدگی و معیوب شدن کویل دستگاه، باید هوای کافی در این بخش جریان داشته باشد. همچنین، بسته نبودن خروجی دستگاه در فضاهای مختلف، در این زمینه از مولفه های مهم و حائز اهمیت تلقی می گردد.

سرمایش داکت اسپلیت چگونه است؟

لازم است بدانید که فرآیند سرمایش داکت اسپلیت همانند اسپلیت و کولر گازی می باشد که بر پایه سیکل تبرید تراکمی عمل خواهد کرد. توسط یونیت داخلی جاسازی شده در سقف کاذب مرکزی و با کانال کشی به تمام قسمت های مختلف یک ساختمان ارسال خواهد کرد. در اسپلیت ها برای هر اتاق ها، یونیت داخلی دیواری و سقفی روکار باید حضور داشته باشد. یونیت دارای کمپرسور و کندانسور بوده که در بیرون از ساختمان نصب و توسط لوله کشی به یونیت داخلی جاسازی شده درون سقف کاذب اتصال داده خواهد شد. این یونیت داخلی را پس از سرد یا گرم کردن با کانال در بخش های مختلف ساختمان توزیع خواهد کرد.

نکات قابل توجه برای تنظیم گرمایش داکت اسپلیت

زمانی که قصد دارید جهت تنظیم دمای داکت اسپلیت برای زمستان اقدام کنید؛ پیشنهاد می کنیم نکات مهمی را مد نظر قرار دهید تا تا بتوانید این کار را به صورت اصولی انجام دهید. در صورتی که تخصص ندارید؛ به هیچ عنوان جهت باز کردن دستگاه اقدام نکنید. قبل از شروع هر کاری دستگاه را از برق خارج کرده تا در زمان انجام کار با برق گرفتگی دچار نشوید.

جهت شستن یونیت خارجی از پاشیدن مستقیم آب بر روی آن خودداری کنید. نکته مهم دیگری که باید بدانید این است که قطعاتی همچون کمپرسور و برد داکت اسپلیت را به آب آغشته نکنید؛ چرا که بدون شک آسیب می بینند. در اطراف یونیت خارجی دستگاه وسیله ای قرار ندهید تا دستگاه فضای کافی جهت پرتاب باد را داشته باشد.

توجه داشته باشید که در زمان روشن شدن دستگاه تمامی دریچه های خروجی داکت اسپلیت باز یا نیمه باز باشند؛ به این صورت جریان هوا به درستی انجام شده و عملکرد مثبتی در کارکرد دستگاه داکت اسپلیت به همراه خواهد داشت. نکته بسیار مهم و قابل ذکر این است که باید به صورت مرتب جهت سرویس این دستگاه ها اقدام نمایید. با در نظر گرفتن این موارد به راحتی و با اطمینان خاطر می توانید جهت تنظیم داکت اسپلیت ال جی برای زمستان اقدام کنید.

خرید داکت اسپلیت برای زمستان

خرید داکت اسپلیت برای زمستان

شما مخاطبین گرامی زمانی که قصد دارید جهت خرید داکت اسپلیت اقدام کنید؛ باید از افرادی که در این زمینه اطلاعات لازم دارند مشورت بگیرید. در این صورت بدون شک انتخاب بهتری را تجربه خواهید کرد. مجموعه تخصصی تاسیسات دات کام جهت رفاه و آسایش شما مخاطبین گرامی کارشناسان خبره و ماهری قرار داده است که جهت انتخاب بهتر دستگاه ها می توانید از مشاوره های لازم بهره مند شوید.

امروزه با توجه به وجود ویروس کرونا، ترافیک های سنگین و … مراجعه حضوری جهت تهیه دستگاه ها سخت و دشوار می باشد. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم با اطمینان خاطر به صورت آنلاین و اینترنتی جهت سفارش و خرید داکت اسپلیت از طریق وب سایت https://tasisat.com/  اقدام نمایید. در صورتی که ظرفیت مناسب دستگاه را انتخاب کنید؛ بدون شک از عملکرد و بازدهی فوق العاده آن برخوردار خواهید شد.

چنانچه قصد دارید اطلاعات بیشتری در خصوص نحوه راه اندازی سیستم گرمایش دستگاه داکت اسپلیت بدست آورید، پیشنهاد می کنیم به مطالعه مقاله “ نحوه راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت ” بپردازید تا هر آنچه باید را در این خصوص بدانید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

مطالب مرتبط

ارورهای کولر گازی هایسنس و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی هایسنس و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی هایسنس و نحوه برطرف کردن آن ها کولر گازی از سیستم های پر مصرفی است که در... ادامه مطلب

ارورهای کولر گازی گرین و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی گرین و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی گرین و نحوه برطرف کردن آن ها کولر گازی از سیستم های متنوعی است که به عنوان... ادامه مطلب

ارورهای کولر گازی دایکین و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی دایکین و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی دایکین و نحوه برطرف کردن آن ها کولر گازی از سیستم های تهویه مطبوع است که در... ادامه مطلب

مزایا و معایب نصب کولر گازی در محل کار

ارورهای کولر گازی جنرال گلد و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی جنرال گلد و نحوه برطرف کردن آن ها کولر گازی ها در برندهای مختلفی در بازار مشاهده... ادامه مطلب

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها تجهیزات و لوازمی برقی به دلایل مختلفی اعم از عدم... ادامه مطلب

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها کمپانی تی سی ال یک برند معتبر در... ادامه مطلب

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی پر مصرف است که در انواع مختلف موجود می باشد. برندهای زیادی در... ادامه مطلب

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

تاسیسات سرمایشی و گرمایشی از اجزای مهم هر ساختمانی است که مدل ها و انواع مختلفی دارد. یکی از... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *