انتخاب بویلر برای چیلر جذبی

انتخاب بویلر برای چیلر جذبی

لطفا امتیاز دهید

انتخاب بویلر برای چیلر جذبی به دغدغه بزرگی برای مدیران ساختمان تبدیل شده است که قصد داریم مطالب آموزنده ای برایتان ارائه دهیم تا در این زمینه به اطلاعاتتان افزوده شود.

دیگ بخار نام فارسی بویلر است که به کمک بویلر دمای سیال را به نقطه جوش می رسانند که بویلر یک مخزن در بسته ای می باشد که در صنایع گرمایشی تحت فشار بالایی قرار گرفته است. در کل وظیفه بویلر جوشاندن یا گرم کردن سیال می باشد که شاهد دسته های مختلفی از سیال ها هستیم که این گوناگونی از لحاظ گرمایشی و سیال گرم شونده می باشد که شامل دی بخار، دیگ روغن داغ و دیگ آب گرم می باشد.

دو گرگم و فولاد چدنی را برای جدا کردن جنس بویلر می شناسند و شاهد این هستیم که امروزه از دیگ های بخار چدنی بسیار کم تر از قبل استفاده می شود دلیل استفاده کم از این نوع دیگ نیز قیمت بالا و سرعت عمل پایینش می باشد.

قسمتی که دیگ فولادی در آن قرار می گیرد در کنار چیلر جذبی و یا چیلر تراکمی می باشد که در موتور خانه مرکزی است و از آن به عنوان تهویه مطبوع استفاده می کنند که به راحتی و آسایش و راحتی کاربران بسیار کمک می کند.

در مجموعه تاسیسات دات کام در رابطه با انتخاب بویلر برای چیلر جذبی اطلاعات مفیدی ارائه شده است که می توانید با کمک این مجموعه به صورت کامل با این موضوعات آشنا شوید. همچنین انواع مختلف برند بویلر اعم از مشعل ؛ مشعل گازی و مشعل گازوئیلی با برند مشعل شوفاژکار، مشعل گرم ایران، مشعل ایران رادیاتور، مشعل گازی پارس و… در تاسیسات دات کام وجود دارد.

انتخاب بویلر برای چیلر جذبی

وظیفه بویلر

وظیفه بویلر ها به این گونه است که نوعی از مکمل ها را که برای سیستم سرمایشی و گرمایشی می باشند و وظیفه آن ها گرم کردن آب مصرفی و گرمایشی ساختمان است را تامین می کنند. این آب گرمی که توسط بویلر تهیه می شود به کمک پمپ سیرکولاتور به تمام قسمت های توزیع فرستاده می شود قطعاتی که آب گرم به آن ها ارسال می شوند فن کویل یا هواساز و… هستند.

انتخاب بویلر برای چیلر جذبی بسیار مهم است که در این مقاله با وظیفه این قطعه مهم آشنا خواهید شد؛ حرارتی که تولید می شود در دیگ بخار فولادی قرار می گیرد که دیگ مانند محفظه ای می ماند که بخار تولید شده در آن از مصرف سوخت در ادامه تولید به سمت سیال منتقل می شود.

همان طور که در بالا گفتیم جنس دیگ های بخار که تولید می شوند از جنس چدن و فولاد هستند که تولید دیگ فولادی به نسبت دیگ چدن بیش تر است دلیل تولید بالای دیگ فولادی این است که فشار بخار مشخصی دارند و دیگ بخار چدنی فشار کم تری برای تولید بخار نیاز دارد.

آشنایی با عملکرد چیلر جذبی

چیلر جذبی دارای اساس کار است که بر اساس سیکل تبرید جذبی می باشند که شاهد دو ویژگی در آن هستیم که ویژگی اول آن این است که از انرژی حرارتی به جای انرژی الکتریکی استفاده می کنند و مورد دوم نیز این گونه است که هیچ گونه آلودگی صوتی ایجاد نمی شود دلیل آن هم این است که از کمپرسور در آن استفاده نمی شود.

در زمان انتخاب بویلر برای چیلر جذبی بهترین کار این است که با این سیستم به طور کامل آشنا شوید؛ سیستم های گرمایشی و سرمایشی جدیدی که امروزه در بازار مشاهده می کنید تجهیزات زیادی ندارند و از آب نیز استفاده نمی کنند که نام این سیستم ها dx می باشد که حرارت را از با کمک گاز فریون منتقل می کند که این نوع سیستم سرمایشی و گرمایشی که با آن آشنا می شوید به موتور خانه نیاز نخواهد داشت.

به راحتی می توان این سیستم ها را در قسمت هایی از ساختمان که مورد استفاده قرار نمی گیرد قرار داد که این مکان ها می توانند پشت بام باشد یا انباری و… .

این سیستم ها سه نوع می باشند که از اهمیت بالایی نیز برخوردار اند که به نام سیستم گرمایش و سرمایش VRF، سیستم داکت اسپیلت، سیستم گرمایش و سرمایش GHP شناخته شده اند.

انتخاب بولیر برای چیلر جذبی

در زمان انتخاب بولیر برای چیلر جذبی باید دقت بسیار زیادی خرج کرد تا قطعه انتخاب شده مناسب باشد زیرا حرارتی که برای چیلر به دست می آید توسط بولیر انجام پذیر است. می توانید در زمان خرید بولیر برای چیلر جذبی از مجموعه بسیار عالی تاسیسات دات کام کمک بگیرید در این فروشگاه شاهد بولیر هایی خواهید بود که هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ قیمت بسیار مناسب هستند.

قیمت بولیر برای چیلر جذبی

در فروشگاه ها و سایت های مختلف بولیر را با قیمت های متنوع خواهید دید که کیفیت این قطعه نیز متفاوت می باشد قیمت بولیر برای چیلر جذبی در فروشگاه تاسیسات دات کام بسیار مناسب و مقرون به صرفه است و در این مجموعه همه تلاش می کنند تا بتوانند به شما در هنگام خرید کمک کنند تا بتوانید قطعه ای را خریداری کنید که از همه لحاظ درجه یک بوده و کیفیت بالایی داشته باشد.

انتخاب بویلر برای چیلر جذبی

خرید بویلر برای چیلر جذبی

یکی از کار های مهم خرید بویلر برای چیلر جذبی است که باید توجه بسیار زیادی در هنگام خرید این قطعه انجام داد زیرا بویلر یکی از قطعات مهم و کاربردی می باشد که کیفیت بالا آن درمشعل گازی و مشعل گازوئیلی با برند شوفاژکار، مشعل گازی گرم ایران و…  از اهمیت زیادی برخودار است.

در مجموعه تاسیسات دات کام می توانید بهترین نوع بویلر را خریداری کنید و همچین متخصصین در این مجموعه با صبر و خوش رویی به تمامی سوالات شما پاسخ خواهند داد. در تاسیسات دات کام چیلر جذبی در برند و مارک های متعددی وجود داشته که خرید بویلر را تحت تاثیر قرار خواهند دارد. پس لازم بوده تا حتما پیش از خرید، برند چیلر را مد نظر قرار دهید که چند نمونه از آن را ذکر خواهیم کرد؛

چیلر جذبی ایران رادیاتور، چیلر جذبی جی پلاس، چیلر جذبی گلدیران، چیلر جذبی بوتان، چیلر جذبی تک الکتریک ، چیلر جذبی وستن ایر، چیلر جذبی  هیوندای،  چیلر جذبی هایسنس، چیلر جذبی وست کول، چیلر جذبی گودمن و چیلر جذبی آریستون جزو نمونه های معروف و با کیفیت  این محصول هستند.

دسته بندی چیلر جذبی

به طور کلی چیلر جذبی به سه دسته تقسیم بندی می شود که به شرح زیر است:

  • چیلر جذبی سه اثره
  • چیلر جذبی دو اثره
  • چیلر جذبی تک اثره

هر یک از این چیلر ها نیز به دسته های جداگانه ای تقسیم بندی می شوند.

کلام آخر

شما مهربانان در این مقاله با انتخاب بولیر برا چیلر جذبی آشنا شدید و دانستید که انتخاب درست این قطعه بسیار اهمیت دارد و بهتر است در هنگام خرید بولیر برای چیلر جذبی دقت فراوانی کرد و بر طبق نیاز سیستم بولیر مورد نظر را تهیه و نصب کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

مطالب مرتبط

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

6 نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع مبرد ماده ای است که سیستم های تهویه مطبوع براساس... ادامه مطلب

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید یکی تجهیزات مورد نیاز برای استخر ها پمپ می باشد. در صورتی که... ادامه مطلب

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟ پمپ آب امروزه در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ که... ادامه مطلب

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی 11 روش کاربردی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی ۱۱ روش کاربردی سیستم تهویه مطبوع از جمله محصولات پرکاربردی است متنوع بوده و... ادامه مطلب

سوپرهیت و سابکول چیست؟

سوپرهیت و سابکول چیست؟ در دستگاه های تهویه مطبوعی که براساس سیکل تبریدی کار می کنند؛ اصطلاحات سوپرهیت و سابکول... ادامه مطلب

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع از تجهیزات اصلی هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از آن... ادامه مطلب

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟ دستگاه تهویه از سیستم های پرکاربردی است که در انواع مدل های مختلف... ادامه مطلب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *