Search
Close this search box.

مزایای استفاده از رادیاتور دکوراتیو

مزایای استفاده از رادیاتور دکوراتیو

این روزها با پیشروی علم طراحی و دکوراسیون داخلی خانه ها، تمامی لوازم و تجهیزات که درون ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد، طراحی قدیمی و کهن خود را ندارند.

رادیاتور دکوراتیو یکی از آن تجهیزات ساختمانی به شمار می رود که جای خود را به رادیاتورهای چندی پیش داده است. جوانان نو پسند کنونی برای هر چه زیباتر و شکیل تر شدن محیط زندگی و محل کار خود از رادیاتور دکوراتیو برای سیستم گرمایشی بهره می گیرند.

شما برای خرید رادیاتور دکوراتیو لازم است به برخی از نکات توجه داشته باشید‌ تا مشکلاتی که منجر به صرف هزینه هایی اضافی می شود، به وجود نیاید. ما در این مطلب از خود در تاسیسات دات کام مایل هستیم شما را با مزایای استفاده از رادیاتور دکوراتیو آشنا سازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر حولِ محور این موضوع پیشنهاد می کنیم با ما تا پایان این متن همراه باشید.

رادیاتور دکوراتیو چیست؟

پیش از بررسی مزایای استفاده از رادیاتور دکوراتیو بهتر است به شما بگوییم که رادیاتور دکوراتیو چیست! رادیاتور دکوراتیو در سیستم گرمایشی و تهویه مطبوع ساختمان مورد بهره گیری واقع می شود. اسم دیگر رادیاتورهای دکوراتیو، رادیاتورها می‌ باشد. به همان شکل که از نام آن مشخص می باشد، رادیاتور دکوراتیو شکل ظاهری به شدّت زیبا و متفاوتی با اقسام گوناگون رادیاتورهای دیگر دارد.

به بیانی بهتر و دقیق تر کامل کننده دکوراسیون گستره ی هر اتاقی محسوب می شود که در آن اتاق بهره گیری می شود. رادیاتور دکوراتیو علاوه بر طراحی خاصی که به خود اختصاص داده است، امکانات و خصوصیات بسیاری هم دارد.

شرکت های شناخته شده و معتبر تولید اقسام گوناگون رادیاتور و رادیاتور دکوراتیو را در نمونه های متنوع و گوناگونی تولید می نمایند. این قبیل از رادیاتورها هم به حالت افقی و هم به صورت عمودی تولید و روانه بازار فروش می شود. رادیاتور ایران رادیاتور، رادیاتور دکوراتیو گلدیران، رادیاتور وستن ایر و رادیاتور دکوراتیو آریستون جزو نمونه های با کیفیت این محصول هستند.

مزایای استفاده از رادیاتور دکوراتیو

شیوه ی عملکرد رادیاتور دکوراتیو به چه حالت است؟

گونه ای از رادیاتورهای دکوراتیو چون رادیاتورهای قدیمی و سنتی با بهره گیری از آب، گرما را منتقل می نمایند. درون سیستم های تاسیساتی این رادیاتورها لوله کشی آبی در ناحیه های مختلف ساختمان صورت می پذیرد. آب درون لوله کشی به واسطه ی پکیج گرم خواهد شد و به رادیاتور دکوراتیو خواهد رسید. بدین طریق است که گرما به کلّیه ی نقاط اتاق ها انتقال پیدا می نماید‌.

از این جهت در بهره گیری از نوع آبی رادیاتور دکوراتیو نیاز به پکیج و لوله کشی وجود خواهد داشت. گونه ی دیگری از رادیاتورهای دکوراتیو با بهره گیری از انرژی برق نصب نیز راه اندازی می گردد.

رادیاتور دکوراتیو برقی در بخش های گوناگون اتاق برروی زمین گاهی اوقات دیوار نصب می شود. با انتقال رادیاتور به منبع انرژی «برق» گرما از رادیاتور دکوراتیو به فضای پیرامون انتقال پیدا می کند. به عبارتی در ساختمان هایی که لوله کشی آبی وجود ندارد، می توان از رادیاتورهای دکوراتیو برقی نیز استفاده نمود. حال بهتر است مزایای استفاده از رادیاتور دکوراتیو بررسی کنیم. لطفاً با ما در ادامه ی این مطلب همراه باشید.

مزایای استفاده از رادیاتور دکوراتیو چیست؟

ما می توانیم مزایای استفاده از رادیاتور دکوراتیو در موارد بیان شده در قسمت ذیل خلاصه نماییم؛

 • رادیاتور دکوراتیو در مدل ها و ابعاد متنوعی تولید می گردند که به آسانی می توان با هر گونه دکوراسیونی از مکان سکونت و یا محل کار، هماهنگی رقم زد. طراحی مدرن این قبیل از رادیاتورها، منجر به افزایش محبوبیت و جایگاه آن ها میان خریداران رادیاتور گردیده است.
 • ابعاد و اندازه این قبیل از رادیاتورها نسبت به رادیاتورهای قدیمی موجود، کوچک بوده و ضخامت کمتری را دارد. به همین دلیل این نوع از رادیاتورها محیط بسیار کمی از فضای اتاق را به خود اختصاص می دهد.
 • گرمای حاصل از رادیاتورهای دکوراتیو مطبوع خواهد بود. به گونه ای که هیچ نوع حساسیت تنفسی در شما رقم نخواهد زد. علاوه بر این ها بازدهی گرمایی در رادیاتور دکوراتیو در حد و حدود مطلوب است و هدر دهی انرژی بسیار و بسیار کمی دارد.
 • گونه برقی رادیاتور دکوراتیو این امکان را به شما می دهد تا در هر ناحیه از ساختمان که نیازمند هستید، به راحتی آن را نصب بنمایید.
 • رادیاتور دکوراتیو حاوی حمل و نقل و عملیات نصب به شدّت راحتی است‌.

معایب استفاده از رادیاتور دکوراتیو چیست؟

حال که تا به این قسمت مطلب ما شما با مزایای استفاده از رادیاتور دکوراتیو آشنا شدید، بهتر است به معایب آن هم کوتاه نگاهی داشته باشیم.

 • بعضی از نمونه های رادیاتور دکوراتیو ظرافت بسیار زیادی دارند. به همین علّت امکان دارد بر اثر فشارها و ورود ضربات احتمالی دچار آسیب شوند.‌
 • نمونه های برقی رادیاتورهای دکوراتیو مقدار برق بالایی را مصرف می نمایند.‌
 • نمونه های شیشه ای رادیاتور دکوراتیو گرمای کمتری را به نسبت جنس های دیگر چون فولاد و آلومینیوم ایجاد می نمایند.

جنس انواع گوناگون رادیاتور دکوراتیو:

با توجه به مزایای استفاده از رادیاتور دکوراتیو و جنس آن بهتر است به شما بگوییم که رادیاتورهای دکوراتیو در انواع گوناگونی از جنس ها درون بازار به چَشم می خورد، برخی از مهم ترین آن ها عبارت است از؛

 • رادیاتور دکوراتیو از جنس استیل؛

این قبیل از رادیاتور دکوراتیو اغلب به حالت رادیاتورهای پره ای می باشند که امکان کم و یا زیاد شدن پره های آن وجود دارد.

 • رادیاتور دکوراتیو از جنس فولاد؛

رادیاتور دکوراتیو از جنس فولاد تولید می گردد که دارای طرح های مختلفی هم است.

 • رادیاتور دکوراتیو از جنس آلومینیوم؛

جنس آلومینیوم در راستای تولید رادیاتور دکوراتیو محبوبیت و جایگاه بیشتری را به خود اختصاص داده است. علاوه بر تمامی این ها آلومینیوم به علّت برخورداری از وزن کم می تواند طرح ها و شکل های متنوعی را داشته باشد.

 • رادیاتور دکوراتیو از جنس شیشه؛

نمونه های شیشه ای رادیاتور دکوراتیو از شیشه های مستحکمی طراحی می شود که توسط المنت های الکتریکی به کار خود می پردازد.‌

مزایای استفاده از رادیاتور دکوراتیو

خرید اینترنتی رادیاتور دکوراتیو بعد از کسب آشنایی از مزایای استفاده از رادیاتور دکوراتیو:

حال که شما با مزایای استفاده از رادیاتور دکوراتیو آشنا شده اید، ممکن است بخواهید در راستای خرید رادیاتور دکوراتیو گام بگذارید. اگر که این گونه است، بهتر است ما خاطر نشان شویم که شما می توانید در این راستا به ما در مجموعه تاسیسات دات کام اطمینان داشته باشید که می توانیم بهترین ها را برای شما فراهم نماییم.

تنها کافی است با ما تماس حاصل فرمایید. در این مجموعه شاهد محصولات متنوعی وجود داشته که به شرح زیر است؛

رادیاتور دکوراتیو ایران رادیاتور، رادیاتور دکوراتیو جی پلاس، رادیاتور دکوراتیو گلدیران، رادیاتور بوتان، رادیاتور دکوراتیو تک الکتریک نمونه های ایرانی این محصول هستند، علاوه بر آن رادیاتور دکوراتیو وستن ایر، رادیاتور دکوراتیو هیوندای، رادیاتور دکوراتیو هایسنس، رادیاتور وست کول و رادیاتور دکوراتیو گودمن نمونه های خارجی این محصول کارآمد هستند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *