در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
ترموستات داکت اسپلیت

ترموستات داکت اسپلیت + بررسی تخصصی مشخصات برجسته محصول

لطفا امتیاز دهید

ترموستات داکت اسپلیت

آیا نمی دانید ترموستات مینی اسپلیت چیست و چگونه می توانید از آن بهره مند شوید؟ برای آشنایی با ترموستات‌های هوشمند برای مینی اسپلیت‌ها و سایر سیستم‌های تهویه مطبوع کانالی، ادامه مطلب را بخوانید.

سیستم های تهویه مطبوع مینی اسپلیت در مقایسه با سیستم های تهویه مطبوع مرکزی انعطاف پذیری عملیاتی بسیار بیشتری را ارائه می دهند. این باعث راحتی بیشتر و کاهش قبض انرژی می شود. اما، در حالی که ترموستات های هوشمند مختلف برای واحدهای مرکزی کار می کنند، در مورد واحدهای غیر مرکزی مانند مینی اسپلیت ها چطور؟ آیا گزینه هایی داریم یا باید با کنترل از راه دور مبتنی بر IR آن ها را کنترل کنیم.

خوشبختانه، اکنون می توانید کولرهای گازی کوچک اسپلیت خود را نیز به سطح بالاتری ببرید! اینجا جایی است که ترموستات های مینی اسپلیت، که به عنوان کنترل کننده های AC هوشمند نیز شناخته می شوند، وجود دارند.

این دستگاه ها دارای خدمات پس از فروش برای هر کسی است که می خواهد یک خنک کننده خوب را داشته باشد، این دستگاه‌ها با ارائه عملکردی بی‌نظیر، به شما این امکان را می‌دهند که با استفاده از گوشی هوشمند خود، کولر گازی خود را از هر کجای دنیا کنترل کنید.

به غیر از کنترل جهانی، چندین ویژگی هوشمند بخشی از معامله هستند! برای مثال، AC با ترموستات، کنترل‌های مبتنی بر مکان، برنامه‌ریزی هفتگی، محرک‌های هوشمند دما و کنترل‌های مبتنی بر صدا را ارائه می‌دهد. برای آشنایی با خود مینی اسپلیت و ویژگی‌های به علاوه مزایای کنترل‌کننده‌های AC هوشمند یا ترموستات‌های مینی اسپلیت، ادامه مطلب را بخوانید.

در حال حاضر، اکثر مینی اسپلیت ها با یک کنترل از راه دور مادون قرمز دستی ساده کار می کنند، درست مانند آنهایی که همراه تلویزیون شما هستند. این ریموت‌ها می‌توانند دستورات روشن/خاموش ساده، تغییر حالت‌های عملکرد و تغییر سرعت فن را انجام دهند. برخی ممکن است چند گزینه کمکی دیگر مانند حالت توربو داشته باشند.

چیزی که این ریموت‌های استاندارد فاقد آن هستند، قابلیت‌های SMART است که در دنیایی با تکنولوژی مورد انتظار ظاهر می شود. اگر بخواهید تهویه مطبوع خود را از یک مکان دور کنترل کنید چه؟ مثلاً از دفتر یا مقصد تعطیلاتتان؟ ممکن است حیوانات خانگی در خانه داشته باشید که بخواهید همیشه دمای آن ها را کنترل کنید یا نمی خواهید لوله های گاراژ شما در زمستان شدید یخ بزنند. اگر بخواهید آمار استفاده خود را پیگیری کنید چه؟ یا می خواهید محرک های هوشمندی برای دما و رطوبت تنظیم کنید؟

پس، به یک ترموستات هوشمند مینی اسپلیت نیاز دارید! ترموستات های هوشمند زیادی برای مینی اسپلیت ها در حال حاضر در بازار وجود دارد. همچنین یک گزینه عالی برای یک کنترلر AC هوشمند در صورت کمبود بودجه است.

ترموستات داکت اسپلیت به عنوان نمونه ای از اجزای کنترلی، دمای بهینه و مورد نیاز محیط داخلی را تنظیم و کنترل می کند. مدیریت اصولی دمای محیط با میزان آسایش و آرامش و راحتی افراد ارتباط مستقیم و تنگاتنگ دارد. ترموستات ها بسته به نوع و مدل دستگاه، در مدل های مختلفی اعم از آنالوگ و دیجیتال طراحی و تولید می‌شوند.

مهم ترین وظیفه و کاربرد ترموستات در سیستم های تهویه مانند داکت اسپلیت، کنترل و مدیریت دمای واحدها می باشد.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که کنترل دمای محیط، از طریق قطعه ترموستات غالبا با فعال و غیر فعال کردن (on/off) فن هواساز سیستم انجام می شود. به طور کلی، ترموستات ها نوعی کنترل کننده الکتریکی دما به صورت خودکار بوده که قابلیت تنظیم دمای مورد نیاز و دلخواه را در فضای بسته امکان پذیر می سازند.

شایان ذکر است به منظور کنترل و مدیریت بهینه دما، معمولا ترموستات ها بر روی سطح دیوار نصب و پیاده سازی می شوند.

ترموستات اسپلیت کانالی از بهترین و کاربردی ترین تجهیزات برای صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی محسوب می شود. این محصول با تنظیم و کنترل دما، از هدر رفت، اتلاف و مصرف بی رویه انرژی جلوگیری به عمل می آورد. ترموستات ها با صدور فرمان به سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت، ضمن کنترل دمای دستگاه، موجب حفظ درجه دمای محیط در وضعیت ایده آل و پایدار می شوند.

شما کاربر گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه راه اندازی سیستم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت به مطالعه مقاله ” بررسی جامع نحوه عملکرد سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت ” بپردازید تا هر آنچه باید را در این خصوص بدانید.

مهم ترین شاخصه های ترموستات داکت اسپلیت

مهم ترین شاخصه های ترموستات داکت اسپلیت

ترموستات داکت اسپلیت مطابق با فناوری ها و اصول و استاندارد روز دنیا طراحی و به مرحله تولید می رسد. بدنه و ساختار اصلی این قطعه با متریال و مواد اولیه باکیفیت و مرغوب پوشش داده می شود. بر این اساس، ساختار دستگاه در برابر عوامل محیطی، فرآیندهای شیمیایی و نوسانات جوی از دوام و مقاومت لازم و کافی برخوردار می‌باشد.

طراحی ترموستات ها به گونه ای صورت گرفته که امکان استفاده از این دستگاه ها در فصول سرد و گرم سال، به راحتی میسر می شود. به همین جهت، ترموستات ها زمینه مناسب برای کنترل دمای سرمایش و گرمایش سیستم را فراهم می آورند.

برخورداری از سنسور تشخیص دمای محیط را می توان از مهم ترین مشخصات ترموستات داکت اسپلیت برشمرد. این سنسور در مواقع تشخیص رسیدن دمای محیط به میزان دلخواه و تنظیم شده، دستور به غیر فعال شدن سیستم سرمایش یا گرمایش داکت اسپلیت می دهد. در نتیجه این امر عملکرد دستگاه متوقف می گردد.

پس از کاهش یا افزایش دما از میزان مشخص شده، ترموستات سیستم بار دیگر فرمان فعال شدن بخش برودتی یا حرارتی سیستم را صادر می کند. در این شرایط، دستگاه تا رسیدن درجه دمای محیط به میزان تنظیم شده به عملکرد و فعالیت خود ادامه می دهد.

لازم به ذکر است که فرمان توقف عملکرد داکت اسپلیت به وسیله ترموستات، شامل خاموش و روشن شدن کلی دستگاه نمی شود. بلکه این قطعه با کاهش دور سرعت یا خاموش کردن فن دمنده هوا، این فرآیند را به انجام می‌رساند. با تغییر سرعت فن، دمای محیط متناسب با شرایط مورد نظر و دلخواه، ثابت و متعادل باقی می ماند.

همچنین، این مدل از تجهیزات کنترلی، توانایی اندازه گیری دما در محدود صفر الی ۵۰ درجه سانتیگراد را دارند. مضاف بر این، ۱۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد، بازه تنظیم دمای ترموستات ها برآورد شده است. قابلیت کارکرد با جریان برق تکفاز، نصب و اجرای آسان، دوام و طول عمر بالا و مقاومت در برابر نوسانات الکتریکی، سایر مشخصات این قطعه را در بر می گیرد.

انواع ترموستات

نگاهی به انواع ترموستات

 • ترموستات دیجیتال: عملکرد و کارکرد این مدل از ترموستات داکت اسپلیت به صورت دیجیتال و بر مبنای برد الکتریکی صورت می گیرد. برخورداری از سنسور خارجی، قابلیت تغییر وضعیت سرمایش و گرمایش، مجهز به محافظ ضد یخ زدگی، قفل مخصوص ترموستات و تنظیم و مدیریت خودکار سرعت دور فن، از مهم ترین ویژگی های این مدل محسوب می گردد.
 • ترموستات آنالوگ: کارکرد و عملکرد ترموستات های آنالوگ بسیار ساده و راحت صورت می گیرد. این محصولات از قیمت پایین تر و مناسب تری در مقایسه با مدل های دیجیتال برخوردار هستند. عملکرد ترموستات آنالوگ بر مبنای ولوم تعبیه شده بر روی آن انجام می شود. برخورداری از طول عمر بالا، از مهم‌ترین مشخصات این مدل به شمار می رود.
 • ترموستات هوشمند: ترموستات هوشمند به عنوان مدل های جدید و مدرن، قابلیت متصل شدن به وای فای و کنترل از طریق گوشی هوشمند و از راه دور را دارند.

نکات مهم خرید ترموستات داکت اسپلیت

نوع و مدل و برند سازنده از مهم ترین نکات در حین خرید ترموستات کولر گازی چند پنله به شمار می رود. برند Honeywell از تولیدکننده های شناخته شده و معتبر در این زمینه قلمداد می گردد. ترموستات های این برند از کیفیت و طول عمر و دوام بالایی بهره مند هستند.

علاوه بر نوع و برند، رنج کاری، نوع سنسور، نحوه عملکرد و محدوده دما، از دیگر نکات حائز اهمیت در هنگام انتخاب و خرید ترموستات تلقی می گردند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

آیا ترموستات تعمیر می شود؟

به طور کلی ساختار ترموستات در تمام دستگاه های الکترونیکی به گونه ای است که کمتر احتمال تعمیر آن وجود دارد.

چگونه تست ترموستات کولر گازی انجام می گیرد؟

کارشناسان تعمیر کولر گازی پیش از ترمیم ترموستات، این قطعه را تست می کنند. این کار کمک می کند که ترموستات از جهات مختلف بررسی شده و مشکلات آن به خوبی تشخیص داده شوند.

وظیفه ترموستات کولر گازی چیست؟

این قطعه وظیفه قطع و وصل کردن جریان برق را بر عهده داشته و از این طریق، دمای کولر را در سطح تعادل نگه میدارد.

مطالب مرتبط

نصب پکیج در بالکن

نصب پکیج در بالکن

نصب پکیج در بالکن پکیج یک سیستم گرمایشی محبوب در بازار است که امروزه در اکثر خانه ها دیده می... ادامه مطلب

نصب پکیج در آشپزخانه

نصب پکیج در آشپزخانه

نصب پکیج در آشپزخانه با پیشرفت علم مهندسی سیستم گرمایشی پکیج جایگزین موتور خانه های قدیمی شد. این سیستم نسبت... ادامه مطلب

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت داکت اسپلیت یکی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی هوا است که میان ساختمان سازان... ادامه مطلب

Install fire box

نصب جعبه آتش نشانی

نصب جعبه آتش نشانی برای تأمین ایمنی و همچنین جلوگیری از انواع حریق صددرصد استفاده و بکارگیری جعبه آتش نشانی... ادامه مطلب

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش آتش گرفتگی در سال های اخیر در جنگل‌ها و همچنین منازل مسکونی و کارگاهی رواج پیدا... ادامه مطلب

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی آشنایی با نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی به شما کمک می کند تا... ادامه مطلب

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق در این مطلب از وبسایت تاسیسات دات کام قصد داریم مواد اطفاء حریق را مورد بررسی قرار... ادامه مطلب

مهار آتش توسط امواج صوتی

مهار آتش توسط امواج صوتی همانگونه که می دانید آتش‌نشانان معمولاً از مواد شیمیایی و همچنین آب برای خاموش کردن... ادامه مطلب

دیدگاه (۳)

 • طهمورث-زاد شام‌ 1400/05/08 پاسخ

  سلام‌
  قیمت ((ترموستات )) گلکسی ۶۰۰۰۰ دیواری داکت اسپیلت رو ممکنه بفرمایید ؟

 • طهمورث-زاد شام‌ 1400/05/08 پاسخ

  سلام‌
  قیمت ((ترموستات )) گلکسی ۶۰۰۰۰ دیواری داکت اسپیلت رو ممکنه بفرمایید ؟

  • طهمورث-زاد شام‌ 1400/05/08 پاسخ

   دوستان سلام
   ترموستات دیواری گلکسی داکت اسپیلت ۶۰۰۰۰رو کسی میدونه یا منبعی که بشه تهیه کرد ؟
   من به سه عدد از اون احتیاج دارم فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − دو =