Search
Close this search box.

روش محاسبه رادیاتور پنلی

radiator-paneli-min

روش محاسبه رادیاتور پنلی بدین معناست که بتوانیم رادیاتور مناسب با ظرفیت ساختمان خود را تهیه کنیم. رادیاتورها یکی از بهترین سیستم های گرمایشی هستند که تا امروز ساخته شده و استفاده آنها بسیار سودمند است، یک سری سوال در رابطه با این محصول وجود دارد که برای ساختمان خود باید به سراغ چه نوع رادیاتوری برویم؟

بهترین ظرفیت رادیاتور کدام است؟ یا  اینکه آیا رادیاتور قدرت ایجاد گرمایش را برای ساختمان ما دارد و بسیار سوال دیگر.

رادیاتور پنلی از جمله سیستم های گرمایشی پرقدرت موجود در بازار بوده که در برند های مختلفی به بازار ارائه می شود، بعضی از آن ها مصرف خانگی و بعضی دیگر مصرف صنعتی دارد. این محصول در دستگاه و قطعات صنعتی مانند خودروها به کار می رود. در این مقاله هدف ما معرفی روش محاسبه رادیاتور پنلی می باشد. اگر خواهان کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید در این مقاله ما را همراهی کنید.

روش محاسبه رادیاتور پنلی

منظور از رادیاتور پنلی چیست؟

پیش از آنکه بخواهیم یک روش محاسبه رادیاتور پنلی معرفی کنیم،  لازم بود تا ابتدا این دستگاه به خوبی تعریف شود. نام این دستگاه از دو واژه رادیاتور و پنل تشکیل شده است. رادیاتور دستگاهی است که آب گرم درون آن به حرکت درآمده و گرمای ناشی از آن به محیط اطراف انتقال می یابد، منظور از پنل شکل ظاهری رادیاتور است، این رادیاتور قطر کمی داشته و پهنای آن زیاد است، در واقع به این دلیل آنرا پنلی می گویند.

از نظر شکل ظاهری این دستگاه شبیه پنل بوده و به راحتی قابل نصب است. رادیاتور پنلی بیشتر مصارف خانگی دارد و برای ساختمان ها، منازل، ادارات و دفاتر کار مورد استفاده قرار می گیرد. درون رادیاتور می‌توان از سیالات مختلفی استفاده کرد، اما بهترین سیال برای استفاده از در رادیاتور پنلی آب است. آب درون لوله های رادیاتور عبور کرده و به دلیل اتصالاتی مانند فین سرمای خود را از دست داده و به آب گرم تبدیل می شود.

آبگرم درون لوله های رادیاتور به حرکت درآمده و دمای آن تا حد زیادی افزایش می یابد. مقداری از این آب بخار شده و در فضا پخش می شود، در نهایت رادیاتور گرما مورد نظر ساختمان را به خوبی تامین خواهد کرد. رادیاتور پنلی عملکردی شبیه شوفاژ دارد و به دلیل مزایای بالای آن استفاده از آن کاملا مقرون به صرفه و مناسب خواهد بود.

رادیاتور پنلی ایران رادیاتور، رادیاتور پنلی جی پلاس، رادیاتور پنلی گلدیران، رادیاتور بوتان، رادیاتور پنلی تک الکتریک و رادیاتور ]پنلی آریستون نمونه های ایرانی هستند که کیفیت فوق العاده ای دارند و توانسته اند در بازار های جهانی خود را به خوبی معرفی نمایند.

 همچنین رادیاتور پنلی وستن ایر، رادیاتور پنلی هیوندای، رادیاتور پنلی هایسنس، رادیاتور پنلی گودمن و رادیاتور پنلی آریستون جزو نمونه های خارجی هستند و کیفیت آنان از دیگر برند ها بیشتر است.

چرا باید به سراغ روش محاسبه رادیاتور پنلی رفت؟

روش محاسبه رادیاتور پنلی اهمیت زیادی دارد، شما هنگام خرید یک وسیله برای خانه به ظرفیت آن توجه می کنید. زمانی که سیستم سرمایشی خریداری می شود، متراژ ساختمان، نوع آب و هوا و ظرفیت دستگاه سه فاکتور بسیار با اهمیت و مهم هستند. دقیقاً همین فاکتورها هنگام خرید سیستم گرمایشی مانند رادیاتور اهمیت دارد.

اگر رادیاتور پنلی ظرفیتش بیش از ظرفیت ساختمان باشد، این محصول انرژی سوخت را هدر خواهد داد و استفاده از آن دمای بیش از حدی تولید خواهد کرد که برای ساختمان نه تنها سودمند نیست بلکه ممکن است سبب بروز مشکلات و بیماری‌های مختلفی شود.

اگر عکس این موضوع رخ بدهد، ظرفیت رادیاتور کمتر از نیاز یک ساختار می باشد، هرچقدر رادیاتور فعالیت کند و در ۲۴ ساعت شبانه روز روشن باشد، بازهم ساختمان با افت دما مواجه است و گرمای مورد نیاز آن به درستی تامین نمی شود.

بدین جهت به یک سری محاسبات ویژه جهت انتخاب رادیاتور پنلی نیاز داریم، این محاسبات تعیین می‌کند، که هر ساختمان با هر میزان متراژ و نوع آب و هوای اقلیم بایستی به سراغ کدام رادیاتور و کدام ظرفیت رادیاتور پنلی برود. اگر این محاسبات نباشد نه تنها انرژی بی جهت هدر خواهد رفت بلکه مشکلات بعد از آن نیز  خسارت غیر قابل جبران زیادی به بار می آورد.

چگونه  یک روش محاسبه رادیاتور پنلی دقیق را پیدا کنیم؟

روش محاسبه رادیاتور پنلی بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین خواهد شد. در واقع برای محاسبه یک فرمول بیان می شود که بایستی از آن استفاده کرد.

با توجه به این که یک سری استاندارد جهانی برای ساخت رادیاتور پنلی وجود دارد و کارخانه های تولید کننده رادیاتور پنلی از تکنیک ها و طراحی های خاص خود در ساخت این محصول استفاده می کنند، با این وجود امکان دارد تا استانداردهای موجود در برند های متعدد کمی تغییر کند.

در چنین شرایطی نمی توان یک فرمول ثابت راه برای محاسبه رادیاتور پنلی معرفی کرد، چه بهتر که از افراد متخصص و کارشناس برای این امر استفاده کنیم، افرادی که به خوبی ویژگی های فنی رادیاتور پنلی را می‌شناسند و برندهای تولید کننده این محصول را مورد ارزیابی قرار می دهند.

استفاده از چنین افرادی و بهره مندی از اطلاعات ایشان باعث شده تا برای خرید رادیاتور پنلی با مشکل جدی مواجه نشویم و نیازی نباشد که شخصاً روش محاسبه رادیاتور پنلی را به اجرا در آوریم.

در حال حاضر مجموعه تاسیسات دات کام به عنوان یکی از بزرگترین فروشگاه های ارائه دهنده رادیاتور پنلی این امر را به سادگی ممکن کرده است. کادری مجرب و ماهر از افراد در این مجموعه وجود داشته که تحت عنوان کارشناس فروش به فعالیت پرداخته اند، این کارشناسان به صورت رایگان اطلاعات دقیقی را در خصوص خرید رادیاتور پنلی در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

حتی اگر شما به عنوان خریدار به این مجموعه مراجعه نکنید می توانید از این خدمات بهره مند می شوید، این افراد تنها متراژ ساختمان و فاکتورهای مهم در خرید رادیاتور پنلی را از شما جویا می شوند و در نهایت به شما مشاوره خواهند داد که به سراغ مناسب ترین ظرفیت  رادیاتور پنلی و بهترین برند تولید کننده آن بروید.

روش محاسبه رادیاتور پنلی

بهترین فروشگاه برای خرید رادیاتور پنلی

در مبحث روش محاسبه رادیاتور پنلی به خوبی ذکر کردیم که چگونه بهترین رادیاتور پنلی مورد نظر خود را خریداری کنید، بدون آنکه زحمت محاسبه و ضرب و تقسیم بر عهده شما باشد. مجموعه تاسیسات دات کام فروشگاه عرضه کننده معتبری است که سالها سابقه در خصوص ارائه محصولات گرمایشی و سرمایشی دارد.

این مجموعه برندهای مختلفی از رادیاتور پنلی را در بر دارد و به راحتی می توانید با مراجعه به ایشان هر نوع برند از این محصول را که مورد نظرتان است، با بهترین کیفیت ممکن خریداری کنید.

رادیاتور پنلی وستن ایر، رادیاتور پنلی ایران رادیاتور، رادیاتور پنلی گرین، رادیاتور پنلی تراست، رادیاتور پنلی آریستون و بسیاری به برندهای دیگر همگی در این فروشگاه مهیا هستند. از این رو برای خرید رادیاتور پنلی بهترین گزینه پیش روی شما مراجعه به فروشگاه تاسیسات دات کام است.

قیمت رادیاتور پنلی در تاسیسات دات کام فوق العاده مناسب بوده و به دلیل حضور تاسیسات دات کام شاهد کمترین میزان دخالت واسطه ها در امر خرید و فروش این محصول هستیم و در نهایت قیمت رادیاتور پنلی به کمترین میزان خود رسیده است.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *