در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
تنظیمات داکت اسپلیت

نحوه اعمال تنظیمات داکت اسپلیت + تنظیم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت

لطفا امتیاز دهید

تنظیمات داکت اسپلیت

اعمال تنظیمات داکت اسپلیت از اقدامات کاربردی و مناسب برای بهره مندی از هوای سرد و گرم و مطبوع، در محیط داخلی به شمار می آید. سیستم های تهویه مطبوع از نوع داکت اسپلیت، به علت برخورداری از عملکرد دوگانه سرمایش و گرمایش، متناسب با فصل سال، توانایی تولید و توزیع هوای گرم و سرد را دارند.

توزیع هوای مطبوع و مناسب به صورت یکنواخت و یکپارچه، مستلزم اعمال تنظیمات سرمایشی یا گرمایشی دستگاه می باشد. لازم به ذکر است که برای کارکرد و عملکرد بهینه و مطلوب دستگاه می بایست تنظیمات داکت اسپلیت قبل از راه اندازی، اعمال گردد.

انجام این فرآیند بسته به حالت سرمایش یا گرمایش اسپلیت کانالی، نیازمند انجام دادن یک سری کارها می باشد. نخستین گام در جهت راه اندازی حالت سرمایش یا گرمایش داکت اسپلیت، غیر فعال کردن وضعیت قبلی دستگاه است.

بر این اساس، در صورت فعال بودن حالت گرمایش دستگاه، در ابتدا می بایست وضعیت حرارتی سیستم را غیر فعال نموده و سپس نسبت به اعمال تنظیمات سرمایش دستگاه اقدام نمود.

سرویس و تعمیر داکت اسپلیت، از دیگر اقدامات موثر و کاربردی قبل از انجام تنظیمات برودتی یا حرارتی دستگاه به شمار می رود. انجام فرآیند سرویس و تعمیر این دستگاه ها، علاوه بر ارتقای بازدهی و توان سرمایشی، از بروز مشکلات و ایرادات احتمالی در سیکل کاری سیستم جلوگیری می کند.

تمیز کردن یا تعویض فیلترهای تصفیه هوا، بررسی گاز مبرد سیستم، نظافت کندانسور و اطمینان حاصل کردن از سلامت کمپرسور، از مهم ترین بخش های فرآیند تعمیرات اسپلیت های کانالی محسوب می شود. چنانچه علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درخصوص کمپرسورهای داکت و نحوه عملکرد آنها هستید پیشنهاد می کنیم به مطالعه مقاله جامع “کمپرسور داکت اسپلیت چیست” بپردازید.

نحوه انجام تنظیمات داکت اسپلیت

۱- تنظیمات حالت سرمایش دستگاه

از جمله مراحل حائز اهمیت برای اعمال تنظیمات داکت اسپلیت به تنظیم حالت برودتی این دستگاه مربوط می‌شود. فرآیند تولید و ایجاد سرمایش اسپلیت های کانالی بر مبنای سیکل تبرید تراکمی صورت می گیرد.

در این چرخه کمپرسور و واحد تراکم از بخش های مهم و تعیین کننده تلقی می گردند. این قطعه با فشرده سازی و کمپرس کردن گاز مبرد و انتقال آن به پنل داخلی دستگاه، زمینه مناسب برای تولید و توزیع هوای خنک در فضای داخلی را فراهم می آورد.

به منظور بهره مندی از هوای خنک و مطبوع در فصل گرم سال، انجام تنظیمات سرمایش داکت اسپلیت، بیش از پیش اهمیت و ضرورت پیدا می کند. برای عملیاتی ساختن این فرآیند می بایست از طریق ترموستات دیواری یا ریموت کنترل دستگاه اقدام نمود.

قبل از اعمال تنظیمات سرمایشی دستگاه، بایستی سرویس های دوره ای و منظم داکت اسپلیت انجام شده باشد. پس از انجام فرآیند سرویس و تعمیرات، دکمه cool تعبیه شده بر روی ترموستات دستگاه فعال می شود. با فعال شدن این دکمه، در مرحله بعد باید دمای ترموستات داکت اسپلیت، متناسب با شرایط دمایی و مورد نظر کاربر، تنظیم شود.

چنانچه تمایل دارید درخصوص نحوه تنظیم سرمایش داکت اسپلیت بیشتر بدانید پیشنهاد می کنیم به مطالعه مقاله جامع “نحوه تنظیم سرمایش داکت اسپلیت” بپردازید.

نحوه اعمال تنظیمات داکت اسپلیت

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که بهترین محدوده دما برای واحدهای ساختمانی و مسکونی، در بازه ۲۴ الی ۲۶ درجه سانتیگراد می باشد. با تنظیم ترموستات دستگاه بر روی محدوده استاندارد و ایده آل، به راحتی می توان از باد خنک و مطبوع داکت اسپلیت، نهایت لذت و استفاده را برد.

نکته ۱: پیش از اقدام به اعمال تنظیمات دستگاه، می بایست حالت و وضعیت قبلی داکت اسپلیت حتما غیر فعال گردد.

۲- تنظیمات حالت گرمایش سیستم

با اعمال تنظیمات گرمایش داکت اسپلیت، قابلیت برخورداری از هوای گرم و مطبوع، در فصل زمستان، بسادگی برای مصرف کننده امکان پذیر می گردد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که عملکرد گرمایشی داکت اسپلیت با استفاده از نصب کویل آبگرم انجام می شود.

با جریان پیدا کردن آبگرم تولید شده به وسیله سیستم حرارت مرکزی در لوله های کویل، گرمای تولید شده توسط فن دمنده دستگاه به محیط داخلی انتقال پیدا می‌کند. در نتیجه این فرآیند، هوای گرم و مطبوع با نرخ ثابت و متعادل در فضای خانه جریان می یابد.

برای اعمال تنظیمات داکت اسپلیت در ابتدا باید دکمه heat موجود بر روی ترموستات دستگاه را فعال نموده و سپس درجه دمای گرمایش مناسب و ایده آل برای محیط را تعیین کرد. برای دسترسی به دمای بهینه می توان در ابتدا درجه گرمایش را بر روی درجه ۱۸ درجه سانتیگراد تنظیم نموده و در صورت سرد بودن هوای توزیع شده، نسبت به اضافه کردن درجه دما مبادرت ورزید.

نکته ۲: بهره بردن از گرمای مطلوب داکت اسپلیت در فصل سرد سال مستلزم انجام سرویس ها و تعمیرات و هواگیری دستگاه می باشد.

ناگفته نماند که رعایت نکات و اصول ایمنی قبل از انجام تنظیمات داکت اسپلیت، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. همچنین، جنس و نوع و متریال استفاده شده در کویل آبگرم دستگاه، در افزایش ضریب تبادل حرارت و متعاقب آن، افزایش توان و قدرت گرمایشی داکت، بسیار تاثیرگذار و موثر می باشد.

بهتر است که به منظور افزایش ضریب ایمنی و امنیت، جریان برق دستگاه به صورت کامل قطع گردد. علاوه بر این، در هنگام انجام تعمیرات دستگاه نباید هیچگونه آسیب و صدمه ای به بخش کندانسور و کمپرسور داکت وارد شود.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

مطالب مرتبط

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش آتش گرفتگی در سال های اخیر در جنگل‌ها و همچنین منازل مسکونی و کارگاهی رواج پیدا... ادامه مطلب

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی آشنایی با نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی به شما کمک می کند تا... ادامه مطلب

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق در این مطلب از وبسایت تاسیسات دات کام قصد داریم مواد اطفاء حریق را مورد بررسی قرار... ادامه مطلب

مهار آتش توسط امواج صوتی

مهار آتش توسط امواج صوتی همانگونه که می دانید آتش‌نشانان معمولاً از مواد شیمیایی و همچنین آب برای خاموش کردن... ادامه مطلب

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟ سؤالی که ممکن است، ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول... ادامه مطلب

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

گاز کپسول آتش نشانی

گاز کپسول آتش نشانی گاز کپسول آتش نشانی یکی از قسمت های بسیار مهم و غیر قابل چشم پوشی در... ادامه مطلب

کدام پمپ آب بهتر است؟

کدام پمپ آب بهتر است؟

کدام پمپ آب بهتر است؟ کدام پمپ آب بهتر است؟ سوالی است که اکثر افراد در زمان تهیه پمپ با... ادامه مطلب

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

کپسول پودری بالن داخل

کپسول پودری بالن داخل در این مطلب از وب سایت تاسیسات دات کام قصد داریم کپسول پودری بالن داخل را... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 3 =