تنظیمات داکت اسپلیت

نحوه اعمال تنظیمات داکت اسپلیت + تنظیم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت

لطفا امتیاز دهید

تنظیمات داکت اسپلیت

اعمال تنظیمات داکت اسپلیت از اقدامات کاربردی و مناسب برای بهره مندی از هوای سرد و گرم و مطبوع، در محیط داخلی به شمار می آید. سیستم های تهویه مطبوع از نوع داکت اسپلیت، به علت برخورداری از عملکرد دوگانه سرمایش و گرمایش، متناسب با فصل سال، توانایی تولید و توزیع هوای گرم و سرد را دارند.

توزیع هوای مطبوع و مناسب به صورت یکنواخت و یکپارچه، مستلزم اعمال تنظیمات سرمایشی یا گرمایشی دستگاه می باشد. لازم به ذکر است که برای کارکرد و عملکرد بهینه و مطلوب دستگاه می بایست تنظیمات داکت اسپلیت قبل از راه اندازی، اعمال گردد.

انجام این فرآیند بسته به حالت سرمایش یا گرمایش اسپلیت کانالی، نیازمند انجام دادن یک سری کارها می باشد. نخستین گام در جهت راه اندازی حالت سرمایش یا گرمایش داکت اسپلیت، غیر فعال کردن وضعیت قبلی دستگاه است.

بر این اساس، در صورت فعال بودن حالت گرمایش دستگاه، در ابتدا می بایست وضعیت حرارتی سیستم را غیر فعال نموده و سپس نسبت به اعمال تنظیمات سرمایش دستگاه اقدام نمود.

سرویس و تعمیر داکت اسپلیت، از دیگر اقدامات موثر و کاربردی قبل از انجام تنظیمات برودتی یا حرارتی دستگاه به شمار می رود. انجام فرآیند سرویس و تعمیر این دستگاه ها، علاوه بر ارتقای بازدهی و توان سرمایشی، از بروز مشکلات و ایرادات احتمالی در سیکل کاری سیستم جلوگیری می کند.

تمیز کردن یا تعویض فیلترهای تصفیه هوا، بررسی گاز مبرد سیستم، نظافت کندانسور و اطمینان حاصل کردن از سلامت کمپرسور، از مهم ترین بخش های فرآیند تعمیرات اسپلیت های کانالی محسوب می شود. چنانچه علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درخصوص کمپرسورهای داکت و نحوه عملکرد آنها هستید پیشنهاد می کنیم به مطالعه مقاله جامع “کمپرسور داکت اسپلیت چیست” بپردازید.

تنظیمات داکت اسپلیت

نحوه انجام تنظیمات داکت اسپلیت

1- تنظیمات حالت سرمایش دستگاه

از جمله مراحل حائز اهمیت برای اعمال تنظیمات داکت اسپلیت به تنظیم حالت برودتی این دستگاه مربوط می‌شود. فرآیند تولید و ایجاد سرمایش اسپلیت های کانالی بر مبنای سیکل تبرید تراکمی صورت می گیرد.

در این چرخه کمپرسور و واحد تراکم از بخش های مهم و تعیین کننده تلقی می گردند. این قطعه با فشرده سازی و کمپرس کردن گاز مبرد و انتقال آن به پنل داخلی دستگاه، زمینه مناسب برای تولید و توزیع هوای خنک در فضای داخلی را فراهم می آورد.

به منظور بهره مندی از هوای خنک و مطبوع در فصل گرم سال، انجام تنظیمات سرمایش داکت اسپلیت، بیش از پیش اهمیت و ضرورت پیدا می کند. برای عملیاتی ساختن این فرآیند می بایست از طریق ترموستات دیواری یا ریموت کنترل دستگاه اقدام نمود.

قبل از اعمال تنظیمات سرمایشی دستگاه، بایستی سرویس های دوره ای و منظم داکت اسپلیت انجام شده باشد. پس از انجام فرآیند سرویس و تعمیرات، دکمه cool تعبیه شده بر روی ترموستات دستگاه فعال می شود. با فعال شدن این دکمه، در مرحله بعد باید دمای ترموستات داکت اسپلیت، متناسب با شرایط دمایی و مورد نظر کاربر، تنظیم شود.

چنانچه تمایل دارید درخصوص نحوه تنظیم سرمایش داکت اسپلیت بیشتر بدانید پیشنهاد می کنیم به مطالعه مقاله جامع “نحوه تنظیم سرمایش داکت اسپلیت” بپردازید.

نحوه اعمال تنظیمات داکت اسپلیت

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که بهترین محدوده دما برای واحدهای ساختمانی و مسکونی، در بازه 24 الی 26 درجه سانتیگراد می باشد. با تنظیم ترموستات دستگاه بر روی محدوده استاندارد و ایده آل، به راحتی می توان از باد خنک و مطبوع داکت اسپلیت، نهایت لذت و استفاده را برد.

نکته 1: پیش از اقدام به اعمال تنظیمات دستگاه، می بایست حالت و وضعیت قبلی داکت اسپلیت حتما غیر فعال گردد.

2- تنظیمات حالت گرمایش سیستم

با اعمال تنظیمات گرمایش داکت اسپلیت، قابلیت برخورداری از هوای گرم و مطبوع، در فصل زمستان، بسادگی برای مصرف کننده امکان پذیر می گردد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که عملکرد گرمایشی داکت اسپلیت با استفاده از نصب کویل آبگرم انجام می شود.

با جریان پیدا کردن آبگرم تولید شده به وسیله سیستم حرارت مرکزی در لوله های کویل، گرمای تولید شده توسط فن دمنده دستگاه به محیط داخلی انتقال پیدا می‌کند. در نتیجه این فرآیند، هوای گرم و مطبوع با نرخ ثابت و متعادل در فضای خانه جریان می یابد.

برای اعمال تنظیمات داکت اسپلیت در ابتدا باید دکمه heat موجود بر روی ترموستات دستگاه را فعال نموده و سپس درجه دمای گرمایش مناسب و ایده آل برای محیط را تعیین کرد. برای دسترسی به دمای بهینه می توان در ابتدا درجه گرمایش را بر روی درجه 18 درجه سانتیگراد تنظیم نموده و در صورت سرد بودن هوای توزیع شده، نسبت به اضافه کردن درجه دما مبادرت ورزید.

نکته 2: بهره بردن از گرمای مطلوب داکت اسپلیت در فصل سرد سال مستلزم انجام سرویس ها و تعمیرات و هواگیری دستگاه می باشد.

ناگفته نماند که رعایت نکات و اصول ایمنی قبل از انجام تنظیمات داکت اسپلیت، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. همچنین، جنس و نوع و متریال استفاده شده در کویل آبگرم دستگاه، در افزایش ضریب تبادل حرارت و متعاقب آن، افزایش توان و قدرت گرمایشی داکت، بسیار تاثیرگذار و موثر می باشد.

بهتر است که به منظور افزایش ضریب ایمنی و امنیت، جریان برق دستگاه به صورت کامل قطع گردد. علاوه بر این، در هنگام انجام تعمیرات دستگاه نباید هیچگونه آسیب و صدمه ای به بخش کندانسور و کمپرسور داکت وارد شود.

نکات قابل توجه در مورد تنظیم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت

زمانی که جهت تنظیمات داکت اسپلیت از جمله تنظیم سرمایش و گرمایش آن اقدام می کنید؛ رعایت چند نکته بسیار ضروری و لازم می باشد. برخی از این نکات به شرح زیر است:

  1. نکته اول که از اهمیت بالایی نیز برخوردار است؛ می‌توان به این موارد اشاره کرد که قبل از شروع هر کاری باید دستگاه را از برق خارج کرده، تا در زمان کار دچار برق گرفتگی نشوید.
  2. در زمان سرویس دستگاه نباید به هیچ عنوان کمپرسور و دیگر قطعات آغشته به آب نشوند که در غیر این صورت دچار آسیب خواهند شد.
  3. در فصل زمستان اطراف کندانسور نباید چیزی قرار بگیرد.
  4. زمانی که دستگاه روشن می کنید؛ تمامی دریچه های دستگاه باید به صورت باز یا نیمه باز باشد که در این صورت جریان هوا به درستی انجام شده و عملکرد مثبت در کارکرد دستگاه به همراه خواهد داشت.

تنظیمات داکت اسپلیت

خرید داکت اسپلیت

در صورتی که شما مخاطبین گرامی قصد دارید جهت خرید داکت اسپلیت اقدام کنید؛ توصیه می کنیم حتماً به فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام مراجعه نمایید. شما مخاطبین گرامی می توانید به صورت اینترنتی از طریق وب سایت https://tasisat.com/ جهت سفارش این دستگاه اقدام نمایید. خرید این دستگاه نیازمند اطلاعات و آگاهی درباره آن می باشد.

همچنین باید در زمان تهیه این سیستم ها به موارد بسیاری همچون موقعیت جغرافیایی منطقه، شرایط آب و هوایی و … توجه داشته باشید. داشتن این اطلاعات تنها از افرادی که با آن سر و کار دارند؛ بر می آید.

به همین خاطر توصیه می‌کنیم حتماً با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام در تماس باشید و مشاوره های لازم را دریافت نمایید. بدون شک در این صورت انتخاب بهتری داشته و از عملکرد و بازدهی فوق‌العاده سیستم برخوردار خواهید شد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

مطالب مرتبط

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها کمپانی تی سی ال یک برند معتبر در... ادامه مطلب

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی پر مصرف است که در انواع مختلف موجود می باشد. برندهای زیادی در... ادامه مطلب

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

تاسیسات سرمایشی و گرمایشی از اجزای مهم هر ساختمانی است که مدل ها و انواع مختلفی دارد. یکی از... ادامه مطلب

مزایا و معایب حوله خشک کن

مزایا و معایب حوله خشک کن

رادیاتور یکی از سیستم های گرمایشی است که انواع مختلفی دارد که برای کاربردهای مختلفی استفاده می شوند. یکی... ادامه مطلب

مزایا و معایب پکیج برقی

مزایا و معایب پکیج برقی

پکیج سیستمی گرمایشی است که در دو مدل برقی و گازی موجود است‌. هر کدام از انواع این سیستم... ادامه مطلب

پکیج دیواری بهتر است یا زمینی؟

پکیج دیواری بهتر است یا زمینی؟

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی است که در مدل ها و انواع مختلفی در بازار موجود است. برای... ادامه مطلب

مزایا و معایب پکیج برقی

بهترین پکیج دیواری بی صدا در بازار ایران برای کدام برند است؟

پکیج از جمله دستگاه های پرکاربردی است که در مدل ها و برندهای مختلفی در بازار دیده می شود.... ادامه مطلب

بهترین پکیج دیواری بی صدا در بازار ایران برای کدام برند است؟

بهترین برندهای ایرانی پکیج گازی و برقی

پکیج از سیستم هایی است که در مدل های مختلفی موجود بوده و هر کدام ویژگی های خاصی دارند.... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *