راه اندازی چیلر

آموزش نکات کلیدی نصب و راه اندازی چیلر

لطفا امتیاز دهید

نحوه نصب و راه اندازی چیلر

چیلر ها جزئی از دستگاه های سرمایشی محسوب می شوند. این چیلر ها بر اساس مبنای سیکل تبرید مبرد طراحی می شود. دستگاه چیلر هم اکنون در مکان های مختلف و به منظور های متنوع به کار می رود. این تنوع کاربرد موجب می شود تا در تولید آن نیز تنوع ایجاد شود. چیلر های تراکمی، چیلر های جذبی، چیلر های صنعتی و مینف چیلر ها از جنبه انواع مختلف چیلر ها هستند. در ادامه این مطلب به فرایند نصب و راه اندازی چیلر ها می پردازیم پس اگر شما هم نیازمند راهنمایی در این زمینه هستید با ما همراه شوید.

فرآیند نصب و راه اندازی چیلر نیازمند داشتن اطلاعات فنی و تخصص و مهارت بالا می باشد. در ساختار این مدل از سیستم های تهویه اجزا و قطعات مختلفی وجود دارد. از سوی دیگر، کارکرد و عملکرد مطلوب و بهینه دستگاه های چیلر مستلزم راه اندازی درست و اصولی این سیستم ها می باشد.

باید خاطر نشان نمود که چیلرها از رایج ترین سیستم های تبریدی بوده که با خنک کردن آب، بستر مناسب برای سرما سازی و سرمادهی سایر تجهیزات سرمایشی را فراهم می آورند. علاوه بر این، از لحاظ نوع و مدل، چیلرها در انواع مختلفی موجود می‌باشند. در این میان، چیلر تراکمی و چیلر جذبی، از مدل های رایج و پرکاربرد این سیستم ها به شمار می روند.

چیلرهای تراکمی به نوبه خود در دو مدل مختلف چیلر تراکمی آبی (آب خنک) و چیلر تراکمی هوایی (هوا خنک) طراحی و تولید می شوند. در ساختار این سیستم ها، قطعه کمپرسور یا واحد تراکم از مهم ترین اجزا و بخش ها محسوب می شود. همچنین، کندانسور، اواپراتور و شیر انبساط، دیگر اجزای این دستگاه را تشکیل می دهند. این در حالی است که در ساختمان چیلرهای جذبی یا ابزوربشن، قطعاتی مانند مولد، جاذب، کندانسور و اواپراتور به چشم می خورد.

نحوه نصب و راه اندازی چیلر

مهم ترین نکات در راه اندازی چیلر

1- انتخاب مکان مناسب

اولین قدم مهم برای نصب و راه اندازی چیلر به انتخاب یک مکان مناسب، برای پیاده سازی و اجرای این سیستم مربوط می شود. چیلرهای تراکمی برای ایجاد سرمایش از سیال آب استفاده می برند.

شما کاربر گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه اسیدشویی چیلر به مطالعه مقاله ” اهمیت محل نصب داکت اسپلیت ” بپردازید تا هر آنچه باید را در این خصوص بدانید.

بنا بر آنچه گفته شد، بهترین مکان برای نصب و پیاده سازی این دستگاه ها فضای بیرون از سازه و محیط باز می باشد.

همچنین، محل اختصاص یافته می بایست از وسعت و مساحت لازم برخوردار باشد. داشتن فضای مناسب، قابلیت نصب آسان و راحت قطعاتی مانند اواپراتور، کندانسور و کمپرسور داکت اسپلیت را به نحو مطلوب فراهم می سازد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که چیلرهای تراکمی، هرگز نباید در محیط آزاد پیاده سازی شوند.

داشتن تهویه مناسب و مطلوب، برای تبادل و گردش هوا، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. بر همین اساس، در فضای اختصاص یافته برای نصب چیلر باید از تهویه لازم بهره مند باشد. همچنین، توان و قدرت هواکش بایستی متناسب با توان دستگاه لحاظ گردد.

2- زیر سازی مناسب سطوح

آماده کردن و زیر سازی مناسب سطح زمین، از دیگر موارد حائز اهمیت برای راه اندازی چیلر محسوب می شود. دستگاه های چیلر به علت ابعاد و اندازه بزرگ و برخورداری از قطعات متعدد، غالبا از وزن نسبتا سنگینی برخوردار هستند. به منظور جلوگیری از آسیب و صدمه وارد شدن به سطح اختصاص یافته، باید نسبت به ایمن سازی و مقاوم سازی محل مورد نظر اقدام نمود.

از سوی دیگر، پایه های چیلر می بایست بر روی سطوح کاملا صاف و هموار قرار گرفته تا زمینه ثبات و ایستایی دستگاه بر روی سطح مربوطه انجام شود. قرار دادن چیلر بر روی سطوح ناهموار و غیر استاندارد، در کاهش عملکرد و کارکرد سیستم، بسیار تاثیرگذار و موثر می باشد.

3- تراز بودن فضای نصب

تراز و هم سطح بودن فضای نصب، در هنگام نصب و راه اندازی دستگاه های چیلر، بسیار مهم و حائز اهمیت است. تراز نبودن محیط نصب، موجب بر هم خوردن تعادل و توازن دستگاه، به ویژه در هنگام کار می شود. علاوه بر این، متوازن نبودن فضای نصب، احتمال بروز آسیب و صدمه به دستگاه را افزایش می دهد. همچنین، کاهش راندمان و بازدهی سرمایشی و برودتی سیستم، از دیگر عواقب تراز نبودن محیط نصب دستگاه چیلر می باشد.

آموزش نصب و راه اندازی چیلر

4- امکان دسترسی به تابلوی برق

از دیگر نکات کاربردی در هنگام نصب و اجرای دستگاه چیلر، در دسترس بودن تابلوی برق و انرژی الکتریکی لازم، برای کارکرد و عملکرد بهینه قطعات سیستم می باشد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که فرآیند کنترل و مدیریت اجزا و قطعات چیلر، به وسیله تابلوی برق صورت می گیرد.

شما کاربر گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه راه اندازی سیستم سرمایش داکت اسپلیت به مطالعه مقاله ” آشنایی با نقشه تابلو برق چیلر ” بپردازید تا هر آنچه باید را در این خصوص بدانید.

کارکرد و راه اندازی چیلرهای تراکمی با جریان برق انجام می شود. تامین انرژی الکتریکی لازم، موجب کارکرد قطعات مهم و تعیین کننده سیستم مانند کمپرسور و متعاقب آن، آغاز سیکل تبرید تراکمی دستگاه می شود.

5- تامین آب مورد نیاز

تامین آب لازم از دیگر مولفه های مهم و حائز اهمیت برای راه اندازی چیلر تلقی می گردد. دستگاه‌های چیلر به عنوان نمونه‌ای از سیستم های تبریدی، سیال آب را خنک و به سایر دستگاه ها انتقال می دهند. آب در نظر گرفته شده برای این دستگاه ها باید فاقد رسوبات و آلودگی ها و ناخالصی ها باشد.

به طور معمول، آب شهری درصدی از ناخالصی ها را در ترکیبات خود دارد. وجود رسوب در آب، به تدریج موجب گرفتگی لوله های کندانسور و اواپراتور دستگاه شده که این امر مختل شدن سیکل کاری و عملکرد نرمال و طبیعی سیستم را در پی دارد. به منظور جلوگیری از این مشکلات و ارتقای بازدهی و بهره وری سیستم، استفاده از دستگاه تصفیه کننده و سختی گیر آب، کمک شایانی می نماید.

در نهایت شما کاربر گرامی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص نکات کلیدی راه اندازی و نصب چیلر می توانید مقاله ” آموزش نصب و راه اندازی چیلر ” را مطالعه نمایید تا با صفر تا صد نکات کلیدی نصب و راه اندازی دستگاه چیلر آشنا شوید.

خرید چیلر از تاسیسات دات کام

فروشگاه تاسیسات دات کام به عنوان یک مرجع تاسیسات شناخته می شود و بهترین خدمات و اطلاعات را ارائه می دهد. برای خرید اسپلیت و کولر گازی سامسونگ می توانید به سایت تاسیسات دات کام مراجعه کنید و خرید خود را به آسانی انجام دهید.

در سایت مرجع و فروشگاهی تأسیسات دات کام، مشخصات فنی و قیمت های تضمین شده  انواع تجهیزات تاسیساتی ، خرید آنلاین تاسیسات و خرید پمپ آب خانگی و خرید فن کویل با ضمانت نامه اصلی، جهت ایجاد اعتماد، برای شما عزیزان ارائه گردیده است.

تا خرید اینترنتی امن و تضمین شده ای داشته باشید.با همه این توضیحات اگر مایل به خرید چیلر از هر مدلی هستید می توانید این محصول را از تاسیسات دات کام خریداری کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

مطالب مرتبط

تعمیر برد اینورتر کولر گازی و داکت اسپلیت

تعمیر برد اینورتر کولر گازی و داکت اسپلیت

تعمیر برد اینورتر کولر گازی و داکت اسپلیت در این سال های اخیر استفاده از سیستم های سرمایشی و گرمایشی... ادامه مطلب

بهترین داکت اسپلیت کم مصرف

بهترین داکت اسپلیت کم مصرف داکت اسپلیت از سیستم های رایج تهویه مطبوع است که متشکل از دو بخش داخلی... ادامه مطلب

انواع فن در سیستم های تهویه مطبوع

انواع فن در سیستم های تهویه مطبوع

انواع فن در سیستم های تهویه مطبوع فن در سیستم های تهویه مطبوع دستگاهی است که وظیفه تامین فشار مورد... ادامه مطلب

مقایسه هواساز خانگی با هواساز صنعتی

مقایسه هواساز خانگی با هواساز صنعتی از جمله دستگاه های تهویه مطبوع پرکاربرد می توان به انواع هواساز اشاره کرد.... ادامه مطلب

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن در این مقاله از سری مقالات وب سایت تخصصی تاسیسات دات کام قصد داریم... ادامه مطلب

سختی گیر برج خنک کننده چیست و چه کاربردی دارد؟

سختی گیر برج خنک کننده چیست و چه کاربردی دارد؟ سختی گیر برج خنک کننده دستگاهی است که سختی آب... ادامه مطلب

محاسبه ظرفیت ایرواشر

محاسبه ظرفیت ایرواشر

محاسبه ظرفیت ایرواشر ایرواشر دستگاهی است که دارای دو عملکرد سرمایش و گرمایش می باشد. گرمایش این سیستم از طریق... ادامه مطلب

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی کولر گازی از جمله سیستم هایی است که دو عملکرد سرمایش و... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *